Երկրի այսօրվա ղեկավարի համար ավելի կարևոր է պարգևավճարներ վճարելն ինքն իրեն ու իր համար աշխատող պեռաշկի ուտող իդիոտներին. Թաթոյան
11:33 15/05/2026
«Պետության բյուջեն պարզապես թվերի հավաքածու չէ, այն նախ և առաջ բարոյական փաստաթուղթ է և ցույց է տալիս, թե ում մասին է մտածում երկրի իշխանությունը։ Այսօր մեր երկիրը ղեկավարում է մի մարդ, ում համար ավելի կարևոր է պարգևավճարներ վճարելն ինքն իրեն ու իր համար աշխատող պեռաշկի ուտող իդիոտներին, քան մեր երիտասարդներին հնարավորություն տալը, որ նրանք անվճար սովորեն համալսարաններում՝ անկախ ծնողների ֆինանսական վիճակից»,-ֆեյսբուքյան եթերում ասաց «Միասնության թևեր» կուսակցության առաջնորդ Արման Թաթոյանը
Նա նշեց, որ  հասկանում է երիտասրադներին, քանի որ ինքն առաջ է գնացել դժվարությունների միջով, պայքարել է, ապավինել սեփական ուժերին։
«Բայց ես չեմ ուզում, որ դուք էլ անցնեք դժվարությունների միջով։ Ես երբեք չեմ ընդունի, որ Հայաստանում երիտասարդի ապագան որոշվի, ոչ թե նրա գիտելիքով ու կարողությունով, այլև ծնողի դրամապանակով։ Եկեք հունիսի 7-ին վերջ դնենք այս անարդարությանը։ Երբ ես լինեմ վարչապետ , Հայաստանում ոչ մի երիտասարդ Համալսարանից դուրս չի մնա միայն նրա համար, որ չի կարողանում վճարել ուսման վարձը»,-հայտարարեց Թաթոյանը՝ հիշեցնելով «Միասնության թևեր» կուսակցության քվեաթերթիկի համարը՝ թիվ 6-ը։

«Я никогда не смирюсь с этой системой»: Татоян пообещал, что никто не будет отчислен из вуза только из-за невозможности оплатить обучение
«Государственный бюджет – это не просто набор цифр. Прежде всего, это нравственный документ, который показывает, о ком на самом деле думает власть страны. Сегодня нашей страной руководит человек, для которого важнее выплачивать премии самому себе и работающим на него жующим пирожки идиотам, чем дать нашей молодежи возможность бесплатно учиться в университетах – независимо от финансового положения их родителей», – заявил кандидат в премьер-министры Армении от партии «Крылья единства», бывший омбудсмен РА Арман Татоян.
Он отметил, что хорошо понимает молодежь, поскольку сам прошел через трудности, боролся и рассчитывал только на собственные силы.
«Но я не хочу, чтобы и вы были вынуждены проходить через те же испытания. Я никогда не смирюсь с тем, что будущее представителей молодежи в Армении определяется не их знаниями и способностями, а содержимым кошелька родителей.
Давайте 7 июня положим конец этой несправедливости. Когда я стану премьер-министром, в Армении ни один молодой человек не будет отчислен из вуза только потому, что не может оплатить обучение», – заявил Татоян, напомнив, что партия «Крылья единства» на предстоящих в июне выборах в Национальное Собрание Армении будет расположена в избирательной бюллетени под номером 6.