Եթե Փաշինյանի կառավարությունը ութ տարվա ընթացքում փոփոխություն չի բերել, ապա հինգ տարում էլ չի բերելու. Նարեկ Կարապետյան
13:42 16/05/2026
«Եթե Փաշինյանի կառավարությունը ութ տարվա ընթացքում փոփոխություն չի բերել, ապա հինգ տարում էլ չի բերելու»,-«Կենտրոն» հեռուստաընկերության եթերում ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը։
Նա նշել է, որ այս պայքարը պայքար չէ ինչ-որ մեկի հաղթելու համար, պայքար է Հայաստանի ռազմավարական զարգացումն ապահովելու, ծնկից բարձրանալու, իրավապես զարգացող տնտեսության ստեղծելու համար։
«Մեր երազանքը պարզապես գոյատևելը չէ։ Մեր երազանքն է, որ մեր ժողովուրդը ապրի բարեկեցության և միասնության մեջ։ Փոփոխություն հնարավոր է միա՛յն հաջորդ վարչապետ Սամվել Կարապետյանի հետ»,- նշել է նա։
Ինչո՞ւ ընտրել «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությանը հարցին ի պատասխան՝ Նարեկ Կարապետյանն ասաց. «Ամեն եռամսյակ զգալ տարբերություն քո շրջապատում, քո կյանքում, քո քաղաքում»։

Нарек Карапетян: Если правительство Пашиняна не смогло добиться перемен за 8 лет, то не сможет сделать этого и за следующие 5
Если правительство Никола Пашиняна не смогло добиться положительных перемен за восемь лет его премьерства, то не сможет сделать этого и за следующие пять, заявил член совета возглавляемой Самвелом Карапетяном партии «Сильная Армения» Нарек Карапетян в эфире телекомпании «Кентрон».
По его словам, нынешняя политическая борьба – это не борьба ради чьей-то победы на предстоящих 7 июня выборах в Национальное Собрание Армении, а борьба за обеспечение стратегического развития Армении, экономического роста и укрепление государства.
«Наша мечта – не просто выживание. Мы мечтаем, чтобы наш народ жил в благополучии и единстве. Перемены возможны только со следующим премьер-министром Самвелом Карапетяном», – заявил он.
Отвечая на вопрос, почему избиратели должны проголосовать на парламентских выборах 7 июня за партию «Сильная Армения», Нарек Карапетян сказал: