Թեպետ ՀՀԿ-ն անմիջական մասնակցություն չունի ընտրություններում, սակայն շարունակում է մնալ ՔՊ-ի կոկորդում. Աբրահամյան
10:14 18/05/2026
«Ընտրարշավի ողջ գործընթացն ուղեկցվում է կապիտուլյանտի՝ ՀՀԿ-ի ու Սերժ Սարգսյանի դեմ ուղղված սպառնալիքներով։ Թեպետ ՀՀԿ-ն անմիջական մասնակցություն չունի ընտրություններում, սակայն շարունակում է մնալ ՔՊ-ի կոկորդում»,- նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Ըստ նրա, գործող կառավարչի նպատակը՝ ՀՀԿ-ին քաղաքական ակտիվ դերակատարությունից դուրս բերելու և քաղաքական առումով` «զինաթափելու», ոչ մի կերպ չստացվեց։
«Ինչքան էլ ղժղժան, իրենց կոտորեն, թուքը բերաններին հոխորտան, միևնույն է՝ ՀՀԿ-ն միշտ եղել է, կա ու կլինի քաղաքական պայքարի առաջին շարքերում»,- գրել է Աբրահամյանը։

Тигран Абрамян: Хотя РПА не принимает непосредственного участия в выборах, она продолжает оставаться костью в горле «Гражданского договора»
12:45 18/05/2026
Весь процесс агиткампании к предстоящим 7 июня выборам в Национальное Собрание Армении сопровождается угрозами со стороны капитулянта в адрес Республиканской партии Армении (РПА) и Сержа Саргсяна, написал секретарь оппозиционной фракции «Честь имею» Национального Собрания РА Тигран Абрамян.
«Хотя РПА не принимает непосредственного участия в выборах, однако продолжает оставаться костью в горле "Гражданского договора".
Действующей власти так и не удалось реализовать свою цель — вытеснить РПА из активной политической жизни и политически "разоружить" ее.
Как бы они ни бесновались, ни устраивали внутренние распри и ни исходили угрозами, РПА все равно всегда была, есть и будет в первых рядах политической борьбы», — подчеркнул Абрамян.