Վարդան Ղուկասյանի որդին ևս 3 ամիս կմնա կալանքի տակ
Տնային կալանքում գտնվող Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի որդին՝ Սպարտակ Ղուկասյանը, կմնա կալանավորված։ Դատախազությունից 1lurer.am-ին հայտնել են, որ Սպարտակ Ղուկասյանը 3 ամսով կալանավորվել է։
5-րդ ալիքը գրում է, որ  Ղուկասյանի խափանման միջոցի հարցը պետք է քննվեր հաջորդ ամիս, սակայն դատախազությունը արտահերթ նիստ նշանակելու միջնորդություն էր ներկայացրել:
Սպարտակ Ղուկասյանի փաստաբան Հովհաննես Ղարաքեշիշյանն ասել է, որ դատական նիստն անցկացվել է առանց Ղուկասյանի պաշտպանների մասնակցության. «Ծանուցում ենք ստացել դատական նիստի նշանակման մասին, սակայն հայտնել ենք, որ չենք կարող մասնակցել՝ ծանրաբեռնվածության պատճառով»։
Սպարտակ Ղուկասյանին մեղադրանք էր առաջադրվել 2025-ի նոյեմբերին:  Այդ օրը ՔԿ–ն հայտնել էր, որ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում 1 անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 297-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերով (մի խումբ անձանց կողմից տեղեկատվական կամ հաղորդակցական տեխնոլոգիաներն օգտագործելով կատարված խուլիգանությունը):

Gyumri mayor’s son remanded in custody
Spartak Ghukasyan, the son of jailed Gyumri Mayor Vardan Ghukasyan, has been remanded in custody for three months, prosecutors confirmed to 1lurer.am on Wednesday.
The decision followed a petition by prosecutors for an extraordinary hearing, moving up a review that had originally been scheduled for next month.
Attorney Hovhannes Gharakeshishyan said the session took place without Ghukasyan’s lawyers present. “We received notice of the hearing but informed the court we could not attend it due to workload,” he told reporters.
Ghukasyan was charged in November 2025 under Article 297 of Armenia’s Criminal Code, covering group hooliganism committed through the use of information or communication technologies.