Սպերցյանը մոտ է Սաուդյան Արաբիայի առաջնություն տեղափոխվելուն
Հայաստանի ազգային հավաքականի և ​«Կրասնոդարի» ավագ Էդուարդ Սպերցյանը կարող է միանալ Սաուդյան Արաբիայի լավագույն ակումբներից մեկին: Նրա գործակալ Թիմուր Գուրցկայան այս մասին հայտարարել է թելեգրամի «Это футбол, брат!» ալիքով: Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ երկրի լավագույն թիմերից երեքը առաջարկներ են ներկայացրել Սպերցյանի համար։
euro-football.ru-ի հաղորդմամբ, կիսապաշտպանի անձնական պայմանները լիովին ընդունելի են, և վերջնական որոշումը կայացնում է «Կրասնոդարի» ղեկավարությունը:
Սպերցյանի շուկայական արժեքը կազմում է 25 միլիոն եվրո: 25-ամյա հայազգի ֆուտբոլիստը ​«Կրասնոդարի» կազմում անցկացրած 42 խաղում խփել է 14 գոլ և կատարել 18 գոլային փոխանցում:
Անցյալ մրցաշրջանում «Ալ-Նասրը», «Ալ-Հիլալը» և «Ալ-Ահլին» զբաղեցրել են Սաուդյան Արաբիայի լիգայի լավագույն եռյակը:

Эдуард Сперцян может перейти в один из лучших клубов Саудовской Аравии
Армянский полузащитник Эдуард Сперцян может перейти в один из лучших клубов Саудовской Аравии. Об этом сообщил агент Тимур Гурцкая в Telegram-канале «Это футбол, брат!».
Согласно информации источника, предложения по Сперцяну направили три лучших команды страны. Условия личного соглашения полностью подходят хавбеку, последнее слово остаётся за руководством «Краснодара».
Рыночная цена Сперцяна составляет 25 миллионов евро. 25-летний игрок сборной Армении отметился 14 голами и 18 результативными передачами в 42 матчах в составе «быков». В минувшем сезоне в тройку призёров саудовской лиги попали «Аль-Наср», «Аль-Хиляль» и «Аль-Ахли», пишет ЕВРО-ФУТБОЛ.Ру.