Մենք ձեզ խոստանում ենք երեք բան. Թաթոյանը՝ զnhված զինծառայողների հարազատներին
«Ձեր որդիները, ամուսինները, քույրերը, ձեր հարազատները կյանք են տվել հայրենիքի համար։ Ես ձեզ հետ որոնել եմ նրանց մարմինները մարտի դաշտում։ Ես տեսել եմ ձեր արցունքը, ձեր տառապանքը, բայց ես նաև տեսել եմ ձեր հպարտությունը հերոսների համար։ Նրանց զոհողությունը սուրբ է, և պետությունը պետք է ամեն ինչ անի, որ արժանի լինի ամեն օր այդ զոհողությանը»,- նշել է  «Միասնության թևեր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանը՝ դիմելով զոհված զինծառայողների հարազատներին։
«Մենք ձեզ խոստանում ենք երեք բան։ Հարգանք։ Ոչ ոք իրավունք չունի վիրավորելու ու նվաստացնելու զոհվածի ընտանիքի անդամին։ Արդարություն։ Յուրաքանչյուր սխալ որոշում ու սխալ քայլ, որը կյանքեր է խլել, պետք է ունենա հստակ իրավական ու քաղաքական գնահատական։ Հոգատարություն։ Պետությունը զոհվածների ընտանիքներին պետք է հիշի ոչ թե հիշատակի օրերին միայն, այլ նրանց կողքին լինի ամեն օր»,- ասել է Արման Թաթոյանը։
«Միասնության թևերի» վարչապետի թեկնածուն խոստացել է, որ հերոսների հիշատակը երբեք չի լինելու քաղաքական առևտրի առարկա կամ գործիք․ նրանց անունները միշտ պետք է հիշվեն և մնան որպես Հայաստանի արժանապատվության խորհրդանիշներ։

«Мы обещаем вам три вещи»: Арман Татоян обратился к родным павших военнослужащих
«Ваши сыновья, мужья, сестры, ваши близкие отдали свои жизни за Родину. Я вместе с вами искал их тела на поле боя. Я видел ваши слезы и вашу боль, но я также видел вашу гордость за героев. Их жертва священна, и государство обязано сделать все, чтобы быть достойным этой жертвы каждый день», – заявил кандидат в премьер-министры от партии «Крылья единства», экс-омбудсмен Армении Арман Татоян, обращаясь к родным павших военнослужащих.
«Мы обещаем вам три вещи. Уважение – никто не имеет права оскорблять или унижать членов семей погибших. Справедливость – каждое ошибочное решение и каждый неверный шаг, унесший жизни, должен получить четкую правовую и политическую оценку. Забота – государство должно вспоминать семьи погибших не только в памятные дни, но быть рядом с ними каждый день», – сказал Татоян.
Кандидат в премьер-министры от партии «Крылья единства» подчеркнул, что память о героях никогда не должна становиться предметом политического торга или инструментом: их имена – символ достоинства Армении.