ՌԴ-ից շարունակում են ՀՀ-ին հորդորել հանրաքվե անցկացնել, մինչդեռ իշխանությունն այդ գաղափարը, ըստ էության, մերժում է. Աբրահամյան
«ՌԴ-ն՝ նախագահի խոսնակի շուրթերով, վերջնաժամկետ սահմանեց ՀՀ-ի՝ ԵԱՏՄ-ի կազմից դուրս գալու թեմայի շուրջ՝ նշելով, որ հարցը կքննարկվի դեկտեմբերին։ Այս համատեքստում ՌԴ-ից շարունակում են ՀՀ-ին հորդորել թեմայի շուրջ հանրաքվե անցկացնել, մինչդեռ իշխանությունն այդ գաղափարը, ըստ էության, մերժում է»,- նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Նա շարունակել է. «Չգիտեմ, թե ով է հուշել Մոսկվային թեման հանրաքվեի դաշտ տեղափոխել, սակայն դա ակնհայտորեն ժամանակ ձգելու խնդիր է լուծում։
Մինչ այս պահը ՌԴ-ի «նախազգուշական կրակոցներն» ու սահմանափակումները միայն խնդիրներ են առաջացրել ժողովրդի համար, ինչը անթույլատրելի է։
ՀՀ-ի հետ հարաբերությունների համար պատասխանատու անձանց ձախողումների կամ ՀՀ-ի արկածախնդիր իշխանությունների վարքագծի պատճառով ՀՀ քաղաքացիները չպետք է տուժեն, առավել ևս, որ դա ավելի է ծանրացրել առանց այդ էլ վատ օրեր ապրող երկկողմ հարաբերությունները»։

Тигран Абрамян: До сих пор «предупредительные выстрелы» РФ и ограничения создавали проблемы лишь для народа Армении, что недопустимо
«Российская Федерация устами пресс-секретаря президента обозначила крайний срок для решения вопроса о выходе Армении из ЕАЭС, указав, что вопрос обсудят в декабре», – напомнил секретарь оппозиционной фракции «Честь имею» НС Армении Тигран Абрамян.
«В данном контексте в РФ продолжают призывать Армению провести референдум по этому вопросу, между тем, власти, по сути, эту идею отвергают.
Я не знаю, кто подсказал Москве перевести этот вопрос в плоскость референдума, но это явно решает задачу по затягиванию времени», – написал Абрамян на своей странице в Facebook.
По его словам, до сих пор «предупредительные выстрелы» РФ и ограничения создавали проблемы лишь для народа, что недопустимо.
«Граждане Армении не должны страдать из-за провалов ответственных за отношения с Арменией лиц или по причине поведения авантюристских властей Армении, тем более, что это еще больше обострило двусторонние отношения, которые и без того переживают трудные времена», – добавил он.