Կարելի էր կանգնեցնել պшտերшզմն ու ունենալ հայկական Արցախ. Սամվել Կարապետյան
«Ես ամեն ինչ արել եմ, որ կանգնեցնեմ պատերազմը, սակայն դա գաղտնիք է, այդ մասին շատ լավ գիտի Նիկոլ Փաշինյանը»,-168.am-ին տված հարցազրույցում ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը։
Նա նշել է, որ  44-օրյա պատերազմի ժամանակ այն ժամանակվա զինվորականների կողմից բարձրացված ցանկացած խնդրանքի, հարցի, անմիջապես արձագանքել են։
Ըստ Կարապետյանի, կարելի էր կանգնեցնել պատերազմ ու ունենալ հայկական Արցախ. «Ես տեղյակ էի այդ ժամանակվա իրականությանը։ Իրենք որ խաբում էին ժողովրդին, ամեն օր հայտարարում էին՝ հաղթում ենք, ես գիտե իրականությունը, փորձում էի իրենց հասկացնել»։

Самвел Карапетян: Войну можно было остановить и сохранить армянский Арцах
Кандидат в премьер-министры от партии «Сильная Армения», предприниматель и благотворитель Самвел Карапетян заявил, что сделал все возможное, чтобы остановить 44-дневную войну, развязанную Азербайджаном против Республики Арцах (НКР) осенью 2020 года.
«Я сделал все, чтобы остановить войну, но это тайна. Об этом очень хорошо знает Никол Пашинян», – сказал Карапетян в интервью 168.am.
По его словам, во время 44-дневной войны они незамедлительно реагировали на любую просьбу и любой вопрос, с которыми обращались тогдашние военные.
Карапетян считает, что войну можно было остановить и сохранить армянский Арцах.
«Я был в курсе тогдашней реальности. Когда они обманывали народ и каждый день заявляли – мол, побеждаем, я знал правду, пытался донести до них», – заявил Самвел Карапетян.