Ինչքան աշխատավարձ կստանա Էդուարդ Սպերցյանը Սաուդյան Արաբիայում
Euro-Football.ru առցանց հրատարակության տվյալներով, Հայաստանի ազգային հավաքականի և «Կրասնոդարի» ավագ Էդուարդ Սպերցյանը Սաուդյան Արաբիայում մրցաշրջանի համար կվաստակի 8-9 միլիոն եվրո։
Հետևաբար, ֆուտբոլիստի տարեկան 10 միլիոն եվրո աշխատավարձի մասին տեղեկությունները չեն հաստատվել։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Սպերցյանն ընդունել է Սաուդյան Արաբիայի ակումբի առաջարկը։
2025/2026 մրցաշրջանում ֆուտբոլիստը 42 խաղ է անցկացրել Ռուսաստանի առաջնությունում, Ռուսաստանի գավաթում և Ռուսաստանի Սուպերգավաթի խաղարկություններում՝ խփելով 14 գոլ և կատարելով 18 գոլային փոխանցում։ 25-ամյա ֆուտբոլիստի ներկայիս պայմանագիրը «Կրասնոդարի» հետ ուժի մեջ է մինչև 2029 թվականի հունիսի 30-ը։ Նրա շուկայական արժեքը կազմում է 25 միլիոն եվրո։

Стала известна зарплата Сперцяна в Саудовской Аравии
По информации сетевого издания «Евро-Футбол.ру», капитан «Краснодара» Эдуард Сперцян будет получать в Саудовской Аравии от восьми до девяти миллионов евро за сезон.
Таким образом, информация о том, что зарплата футболиста составит 10 млн евро в год не подтвердилась, указывает издание.
Ранее сообщалось, что Сперцян принял предложение одного из клубов Саудовской Аравии. В сезоне-2025/2026 футболист провел 42 матча в чемпионате, Кубке и Суперкубке России, в которых забил 14 мячей и сделал 18 голевых передач.
Действующий контракт 25-летнего игрока с «Краснодаром» рассчитан до 30 июня 2029 года. Его рыночная стоимость составляет 25 млн евро.