Գնել Սանոսյանը գնացել, ընտրատեղամասի առաջ մխվել ա ու ժամերով ցուցումներ ա տալիս. Արման Աբովյան
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության կողմից պատգամավորության թեկնածու Արման Աբովյանն իր ճեպազրույցի ընթացքում անդրադարձավ այն ընտրախախտումներին, որոնք հասցրել էին արձանագրել։
Մասնավորապես նշեց իշխանության կողմից արվող ուղղորդումները․
«Գնել Սանոսյանը գնացել ընտրատեղամասի առաջ մխվել ա ու ժամերով ցուցումներ ա տալիս քաղաքացիներին։ Հակակոռուպցիոն կոմիտե, դուք հարցեր չունե՞ք իշխանության ներկայացուցիչներին, ինչի՞ են ձեր բոլոր հարցերն ուղղված միայն ընդդիմությանը»։
Արման Աբովյանն իր խոսքում ընդգծեց, որ նույնիսկ այս կարգի ակնհայտ խախտումների ու ուղղորդումների պայմաններում իշխանության մոտ ոչինչ չի ստացվելու։
Ընդդիմադիր գործիչը կոչ արեց երևանցիներին ավելի ակտիվ լինել, մի կողմ դնել ներքին տարաձայնություններն ու գնալ ընտրություններին։

An opposition candidate in Armenia’s parliamentary elections on Sunday accused the ruling Civil Contract party of directing voters outside polling stations.
Arman Abovyan of the Prosperous Armenia party told reporters that Civil Contract member Gnel Sanosyan was observed “standing in front of a polling station for hours, giving instructions to citizens.” He criticized the Anti-Corruption Committee for targeting opposition figures while overlooking violations by government officials.
“These kinds of blatant violations and attempts to influence voters will not help the authorities succeed,” Abovyan said. He urged Yerevan residents to set aside internal divisions and turn out to vote.