ԿԸՀ-ն ամփոփել է բոլոր տեղամասերի արդյունքները
ԿԸՀ-ն այս պահի դրությամբ ամփոփել է 2005 ընտրատեղամասրի արդյունքներ։ Ըստ այդ արդյունքների, ՔՊ ցուցանիշը իջել է 50 տոկոսից։
1 միլիոն 476 հազար 916 ընտրողից 49,81 %-ն իր քվեն տվել է ՔՊ–ին, 23,29 %-ը` «Ուժեղ Հայաստանին», 9,94%-ը` «Հայաստան» դաշինքին, 4 %-ը` ԲՀԿ–ին։
Հիշեցնենք, որ ԿԸՀ նախնական տվյաներով, Հայաստանում հունիսի 7-ին կայացած ԱԺ հերթական ընտրություններին ընտրելու իրավունք ունեցող 2 միլիոն 503 հազար 976 քաղաքացիներից մասնակցել է 1 միլիոն 476 հազար 597 ընտրող կամ ընտրական իրավունք ունեցող քաղաքացիների  58,97 %-ը։  Հայաստանում  ընտրություններն անցկացնելու համար կազմավորվել էր ընդհանուր թվով 2005 տեղամասեր։

Armenia's Central Electoral Commission (CEC) has summed up results from all polling stations following the country's parliamentary elections, showing the ruling party receiving less than 50% of the vote.
The early election results indicated Prime Minister Nikol Pashinyan's Civil Contract party secured 49.81% of the vote. The Strong Armenia alliance finished second with 23.29%, followed by the Hayastan bloc with 9.94%. The Prosperous Armenia party received 4% of the vote.
The results were compiled from all 2,005 polling stations established nationwide for the June 7 parliamentary elections.
Official figures showed that 1,476,597 voters cast ballots in Sunday's elections out of 2,503,976 eligible voters, for a turnout of 58.97%.