Մասուդ Փեզեշքիանն շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին և «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը
Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանն իր ուղերձում շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին և «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը Հայաստանի խորհրդարանական ընտրություններում հաղթանակի կապակցությամբ։
Ուղերձում ասվում է.
«Պարոն Նիկոլ Փաշինյան
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ
Ցանկանում եմ իմ ամենաջերմ շնորհավորանքները հղել Ձեզ Հայաստանի Հանրապետությունում խորհրդարանական ընտրությունների հաջող անցկացման և Ձեր ղեկավարած «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հաղթանակի կապակցությամբ։
Հայաստանի ժողովրդի կողմից Ձեր կառավարության նկատմամբ վերահաստատված վստահությունը վկայում էխաղաղության, զարգացման, կայունության և տարածաշրջանային համագործակցության ամրապնդմանն ուղղված քաղաքականության շարունակելու նրանց ցանկության և ձգտման մասին։
Վստահ եմ, որ Ձեր վարչապետության նոր շրջանում վերջին տարիներին մեր երկու երկրների հարաբերություններում ձևավորված դրական և դինամիկ ընթացքը ավելի կզարգանա և կամրապնդվի՝ երկկողմ առավել լայն ու կառուցողական համագործակցության շնորհիվ։ Այդ գործընթացը կնպաստի մի կողմից երկու երկրների ազգային շահերի ապահովմանը, իսկ մյուս կողմից՝ մեր տարածաշրջանում խաղաղության, կայունության և զարգացման ամրապնդմանը՝ տարածաշրջանի երկրների փոխգործակցության և համագործակցության միջոցով։
Մաղթում եմ Ձեզ, Ձեր կառավարությանը և Հայաստանի բարեկամ ու հարևան ժողովրդին խաղաղություն, բարօրություն, երջանկություն և հաջողություններ։

Iranian President Masoud Pezeshkian on Monday congratulated Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and the Civil Contract Party on their victory in the Armenian parliamentary elections, expressing confidence that bilateral ties will continue to expand in the coming years.
Pezeshkian praised the successful conduct of the elections and described the renewed support of the Armenian people for Pashinyan's government as a sign of their desire to pursue policies aimed at strengthening peace, development, stability and regional cooperation in the South Caucasus region, the Armenian prime minister's office reported.
The Iranian president said he is confident that the positive and dynamic trend that has characterized relations between Tehran and Yerevan in recent years will be further reinforced through broader and more constructive cooperation between the two neighboring countries.
According to Pezeshkian, this process will help advance the interests of both countries while also contributing to peace, stability, and development in the region through the cooperation and collective efforts of regional states.
He also extended his wishes for peace, prosperity and well-being to the government and people of Armenia, describing the country as a friendly neighbor with longstanding ties to Iran.