Ողբերգական վթար. «UAZ»-ը գլորվել է ձորակը՝ մոտ 30 մետր, վարորդը մաhաgել է
Հունիսի 12-ին՝ ժամը 17։16-ին, Կոտայքի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Գեղաշեն գյուղի սարերում տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ «UAZ» մակնիշի ավտոմեքենան շրջվել է. կա զոհ։
Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատի օպերատիվ խումբը և Փրկարարական ուժերի վարչության Հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական երկու խումբ։
Փրկարար ծառայության հաղորդմամբ, պարզվել է, որ «UAZ» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը մեքենայով սար բարձրանալիս գլորվել է ձորակը՝ մոտ 30 մետր․ վերջինս մահացել է։
Փրկարարները ձորակից դուրս են բերել վարորդի դին և փրկարարական մեքենայով մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային։

A man was killed on Friday when his UAZ vehicle plunged nearly 30 meters into a ravine in the mountains near Geghashen, a village in Armenia’s Kotayk Province.
The Interior Ministry reported that the crash occurred at 5:16 p.m. as the driver attempted to ascend a mountain road. Rescue teams from the regional fire and rescue unit and the Special Rescue Operations Center were dispatched to the scene.
Emergency crews recovered the driver’s body from the ravine and transferred it to an ambulance, authorities said.