Փաշինյանը ԱԺ-ում է. Ընդդիմադիրները չեն մասնակցում նիստին
Ազգային ժողովի հերթական քառօրյան մեկնարկեց 2025 թվականի բյուջեի կատարման մասին զեկույցի ներկայացմամբ։ Ներկա են կառավարության անդամները՝ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ։
Ընդդիմադիր «Պատիվ ունեմ» և «Հայաստան» խմբակցությունները չեն մասնակցում նիստին։
Զեկույցը ներկայացրեց ֆինանսների նախարար Վահե Հովհանիսյանը։ Ըստ նրա, այս հաշվետվության քննարկումն առանձնահատուկ նշանակություն ունի, քանի որ ներկայացվում է կառավարության  հնգամյա գործունեության ամփոփիչ փուլում։
«Խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքում Հայաստանի քաղաքացին իր վստահության քվեն տալով «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը՝ փաստացի հաստատեց, որ այս և նախորդ հաշվետվություններում տեղ գտած թվերն ու ցուցանիշները, գրանցված արդյունքները խիստ իրական են, շոշափելի կերպով վերաբերվում  են իրական Հայաստանում ապրող իրական հնարավարություններ ունեցող յուրաքանչյուր մեկին»,- ասաց Վ. Հովհաննիսյանը։

Пашинян в парламенте Армении, оппозиция в заседании не участвует
Очередное четырехдневное заседание Национального Собрания Армении 8-го созыва началось с представления отчета об исполнении государственного бюджета за 2025 год. На заседании присутствуют члены правительства во главе с Николом Пашиняном.
Оппозиционные фракции «Честь имею» и «Армения» не участвуют в заседании.
Доклад представил министр финансов Ваге Ованнисян. По его словам, обсуждение данного отчета имеет особое значение, поскольку он подводит итоги пятилетнего периода деятельности правительства.
«По результатам парламентских выборов 7 июня граждане Армении, отдав свой голос партии “Гражданский договор”, фактически подтвердили, что представленные в этом и предыдущих отчетах цифры и показатели, зарегистрированные результаты являются реальными и непосредственно касаются каждого, проживающего в реальной Армении с реальными возможностями», – заявил Ованнисян.