Լոս Անջելեսի իշխանությունները խոշոր հրդեհի պատճառով բնակիչներին կոչ են արել ապաստան գտնել
Լոս Անջելեսի իշխանությունները կոչ են արել բնակիչներին և զբոսաշրջիկներին անմիջապես ապաստան գտնել մոտակա անվտանգ վայրում՝ Բոյլ Հայթսի սառեցված սննդի պահեստում բռնկված խոշոր հրդեհի պատճառով։
«Խիստ ծխի պատճառով տրվել են տեղում ապաստանելու հրամաններ», - ասվում է հրշեջ ծառայության հայտարարության մեջ։
KTLA 5-ը, հղում անելով տեղական իշխանություններին, հաղորդում է, որ հնարավոր է ամոնիակի արտահոսք, և շենքը, հավանաբար, ամբողջությամբ կայրվի։
Սոցիալական ցանցերում շրջանառվող կադրերում երևում է, թե ինչպես է սկզբում փոքր հրդեհը տարածվում պահեստի տանիքին և բռնկվում հսկայական ուժով՝ օդ բարձրացնելով սև ծխի հսկայական ամպ։
Պահեստը կառավարվում է Lineage-ի կողմից, որը սառնարանային պահեստավորման և սննդի լոգիստիկայի ոլորտում համաշխարհային առաջատարն է։ Պահեստը հիմնականում զբաղվում է մսի, ծովամթերքի, թարմ մրգերի և բանջարեղենի, ինչպես նաև կաթնամթերքի ներմուծմամբ և արտահանմամբ։ Բոյլ Հայթսում հրդեհված շենքի ընդհանուր մակերեսը կազմում է մոտավորապես 45,600 քառակուսի մետր։
Լոս Անջելեսը ԱՄՆ-ի այն քաղաքների շարքում է, որոնք հյուրընկալում են Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունը, որտեղ նախատեսված է ութ խաղ։

Власти Лос-Анджелеса призвали жителей найти укрытие из‑за крупного пожара
Власти Лос-Анджелеса призвали жителей и туристов незамедлительно найти укрытие в ближайшем безопасном месте из-за крупного пожара на складе замороженных продуктов в Бойл-Хайтс. Об этом пишет РИА Новости.
"Из-за сильного задымления был отдан приказ укрыться на месте", – говорится в заявлении пожарной службы.
Телеканал KTLA 5 со ссылкой на местные власти сообщает, что возможна утечка аммиака, а здание, скорее всего, выгорит полностью.
На кадрах, распространившихся в соцсетях, видно, как огонь, поначалу небольшой, перекинулся на крышу склада и вспыхнул с огромной силой, выбросив в воздух огромный столб черного дыма.
Складом управляет компания Lineage, один из мировых лидеров в сфере холодильного хранения и логистики продуктов питания. Основной грузопоток склада приходится на импорт и экспорт мяса, морепродуктов, свежих фруктов и овощей, молочной продукции. Загоревшееся помещение в районе Бойл-Хейтс имеет общую площадь около 45,6 тысячи квадратных метров.
Лос-Анджелес вошел в список городов США, принимающих чемпионат мира. Всего здесь запланировано 8 матчей.