Ա.Վարդևանյանը մուտքագրել է ԱԺ հունիսի 7-ի ընտրության արդյունքներն անվավեր ճանաչելու վերաբերյալ դիմումը ՍԴ
Հունիսի 19-ին «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքի ներկայացուցիչ Արամ Վարդևանյանը մուտքագրել է Ազգային ժողովի հունիսի 7-ի ընտրության արդյունքներն անվավեր ճանաչելու վերաբերյալ դիմումը Սահմանադրական դատարան։
«Դաշինքը, հիմք ընդունելով իշխանությունների կողմից կազմակերպված զանգվածային ու կազմակերպված ընտրախախտումները, պահանջում է անվավեր ճանաչել Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի 2026 թվականի հունիսի 14-ի՝ «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի 2026 թվականի հունիսի 7-ի ընտրությունների արդյունքների վերաբերյալ» թիվ 258-Ա որոշումը և անվավեր ճանաչել ընտրությունների արդյունքները, կամ նշանակել ընտրությունների երկրորդ փուլ»,-հայտնում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության մամուլի խոսնակ Մարիաննա Ղահրամանյանը։

Блок «Сильная Армения» Самвела Карапетяна подал в КС заявление с требованием аннулировать результаты парламентских выборов
12:54 19/06/2026
Представитель блока партий «Сильная Армения» Арам Вардеванян 19 июня подал в Конституционный суд (КС) заявление о признании результатов прошедших 7 июня выборов в Национальное Собрание (НС) недействительными. Об этом сообщила представитель политсилы Марианна Каграманян.
«Блок, приняв за основание совершенные властями массовые и организованные нарушения избирательного законодательства, требует признать недействительным решение № 258-А Центральной избирательной комиссии РА от 14 июня 2026 года «О результатах выборов в Национальное Собрание Республики Армения от 7 июня 2026 года» и аннулировать итоги выборов или назначить второй тур выборов», – отметила она.