Ի՞նչ պետք է հասկանալ Ալիևի հայտարարությունից. Աբրահամյան
«Ի՞նչ պետք է հասկանալ Ալիևի այն հայտարարությունից, երբ նա հրապարակայնորեն նշում է, որ «ադրբեջանցի ժողովուրդը երբեք չի մոռանա իրենց և իրենց քաղաքների նկատմամբ Հայաստանի օկուպացիոն ուժերի իրականացրած գործողությունները»։
Սա խաղաղության գնացող կամ խաղաղություն հաստատած երկրի ղեկավարի հայտարարությո՞ւն է»,- նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Ըստ նրա, այսինքն՝ ՀՀ իշխանությանը ստիպելով և «կուտ տալով»՝ հետ են կանգնեցրել բոլոր պահանջներից ու ակնկալիքներից, իսկ իրենք արհեստականորեն ստեղծված միֆերը փորձում են ձևակերպել որպես օրակարգ։
«Տեղական բռնապետը շարժվում է մի քանի գրոշ աշխատելու մղումով, իսկ ադրբեջանցիները հայկական շահերի հաշվին իրենց պահանջներն ու ձգտումները վերածում են մշտական սպառնալիքի»,- գրել է Տ.Աբրահամյանը։

Тигран Абрамян: Что нужно понимать из публичного заявления президента Азербайджана Ильхама Алиева?
«Что нужно понимать из публичного заявления президента Азербайджана Ильхама Алиева о том, что «азербайджанский народ никогда не забудет действия оккупационных сил Армении против наших людей, городов»?» – написал депутат от оппозиционной фракции «Честь имею» Национального Собрания 8-го созыва Тигран Абрамян и продолжил:
«Разве это заявление лидера страны, движущейся к миру или уже установившей его?
То есть, оказывая давление на власти Армении и «подкармливая» их, их заставили отказаться от всех требований и ожиданий. При этом сами они пытаются представить искусственно созданные мифы как повестку дня.
Пока местный диктатор движим стремлением заработать «пару грошей», азербайджанцы превращают свои требования и притязания в постоянную угрозу, реализуемую за счет армянских интересов».