Պարգևներ՝ գետից անշնչացած քույրերի մարմինները դուրս բերած Վահե Մելքոնյանին ու մյուս ջրասուզակներին
ՆԳ նախարարը պարգևներ է հանձնել Փամբակ գետում օրեր շարունակ որոնողական ախշատանքների իրականացրած, գետից անշնչացած քույրերի մարմինները դուրս բերած ջրասուզակին Վահե Մելքոնյանին և Փամբակ գետում որոնողական աշխատանքներ իրականացրած ջրասուզակներին։ ՆԳ նախարարությունից հայտնում են, որ փրկարար ծառայության տարբեր ստորաբաժանումների ջրասուզակները հունիսի 15-ից 22-ը ակտիվ ներգրավվածություն են ունեցել Փամբակ գետում իրականացված լայնածավալ որոնողական աշխատանքներին։
Ծառայողական պարտականությունները բարեխղճորեն և բարձր պատասխանատվությամբ կատարելու համար ջրասուզակ Վահե Մելքոնյանը պարգևատրվել է «Անբասիր ծառայության համար» մեդալով։
«Անվեհեր փրկարար» մեդալով պարգևատրվել են Հովակիմ Բաբայանը, Հայկ Քոչարյանը, Արմեն Խաչատրյանը, Պարգև Հովսեփյանը և Մխիթար Մեսրոպյանը։
«Փրկություն, օգնություն» մեդալով պարգևատրվել են Նարեկ Բաբայանը, Արթուր Խաչատրյանը, Խաչատուր Մուրադյանը, Թաթուլ Հովհաննիսյանը, Ռուբեն Հայրապետյանը, Արթուր Խաչատրյանը։
Այլ հրամաններով պարգևատրվել են նաև որոնողական աշխատանքներին ներգրավված փրկարարական ծառայողներ, որոնք իրենց ներդրումն են ունեցել իրականացված գործողությունների արդյունավետ կազմակերպման և կատարման գործում։
ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանը որոնողական աշխատանքների ամբողջ ժամանակահատվածում կատարած աշխատանքի համար շնորհակալություն է հայտնել փրկարարական ծառայողներին։ Բարձր գնահատելով նրանց մասնագիտական պատրաստվածությունն ու անձնվեր ծառայությունը՝ նախարարն ընդգծել է, որ բարդ որոնողական աշխատանքների ընթացքում գործել են բարձր պատասխանատվությամբ՝ հավատարիմ մնալով մասնագիտական առաքելությանը։

За мужество и профессионализм: спасателей наградили за масштабную поисковую операцию на реке Памбак
Министр внутренних дел Армении Арпине Саркисян 25 июня вручила награды водолазам из различных подразделений Спасательной службы, принимавшим активное участие в масштабной поисковой операции, проводившейся на реке Памбак с 15 по 22 июня. Об этом сообщает пресс-служба МВД Армении.
За добросовестное и ответственное исполнение служебных обязанностей водолаз Ваге Мелконян был награжден медалью «За безупречную службу».
Медалью «Отважный спасатель» награждены Оваким Бабаян, Айк Кочарян, Армен Хачатрян, Паргев Овсепян и Мхитар Месропян.
Медалью «Спасение, помощь» были награждены Нарек Бабаян, Артур Хачатрян, Хачатур Мурадян, Татул Оганесян, Рубен Айрапетян и Артур Хачатрян.
Награждены также спасатели, участвовавшие в поисково-спасательных операциях и внесшие вклад в эффективную организацию и проведение работ.
Арпине Саркисян поблагодарила спасателей за их работу на протяжении всей поисковой операции. Высоко оценив их профессиональную подготовку и самоотверженную службу, она подчеркнула, что во время сложных поисковых операций они продемонстрировали высокую ответственность, оставаясь верными своей профессиональной миссии.