Մանրամասներ՝ Արարատի ողբերգական վթարից. հայտնաբերվել է 4-րդ կիuամnխրաgած մшրմինը
Հունիսի 29-ին՝ ժամը 04։37-ին, տեղեկություն է ստացվել, որ Սուրենավան բնակավայրի մոտակայքում այրվում է ավտոմեքենա։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության և հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ։
Փրկարար ծառայության հաղորդմամբ, պարզվել է, որ Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհի 56-րդ կմ-ին՝ Սուրենավան բնակավայրի մոտակայքում, «Նիսան» մակնիշի ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից՝ բախվել քարին և բռնկվել։
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 04։42-ին, մարվել՝ 04։50-ին։ Այրվել է ավտոմեքենայի սրահը, որտեղ հայտնաբերվել է երեք քաղաքացու այրված դի։
Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, փրկարարները 3-ի մարմինները դուրս բերելուց հետո ևս մեկ կիսամոխրացած մարմին են հայտնաբերել։

A fourth charred body was discovered inside a burned vehicle following a fatal crash and fire in Armenia's Ararat Province early on Monday.
Armenia's Rescue Service said it received a report at 4:37 a.m. local time that a vehicle was on fire near the village of Surenavan along the Yerevan-Meghri highway.
Preliminary findings indicate that a Nissan vehicle veered off the road, struck a rock and caught fire.
Firefighters contained the blaze at 4:42 a.m. and extinguished it at 4:50 a.m. Three burned bodies were initially found inside the vehicle.
Shamshyan.com later reported that rescuers discovered a fourth partially charred body after removing the first three victims from the vehicle.
Authorities have launched a criminal investigation to determine the identities of the victims and the circumstances surrounding the crash.