Մանրամասներ՝ Արարատի ողբերգական վթարից. հայտնաբերվել է 4-րդ կիuամnխրաgած մшրմինը
Հունիսի 29-ին՝ ժամը 04։37-ին, տեղեկություն է ստացվել, որ Սուրենավան բնակավայրի մոտակայքում այրվում է ավտոմեքենա։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության և հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ։
Փրկարար ծառայության հաղորդմամբ, պարզվել է, որ Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհի 56-րդ կմ-ին՝ Սուրենավան բնակավայրի մոտակայքում, «Նիսան» մակնիշի ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից՝ բախվել քարին և բռնկվել։
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 04։42-ին, մարվել՝ 04։50-ին։ Այրվել է ավտոմեքենայի սրահը, որտեղ հայտնաբերվել է երեք քաղաքացու այրված դի։
Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, փրկարարները 3-ի մարմինները դուրս բերելուց հետո ևս մեկ կիսամոխրացած մարմին են հայտնաբերել։

Трагическое ДТП в Арарате: обнаружены обгоревшие тела 4 человек
29 июня в 04:37 поступило сообщение о том, что вблизи села Суренаван горит автомобиль. Спасательная служба МВД Армении приводит подробности.
На место происшествия выехал один боевой расчет из пожарно-спасательного отряда областного управления Спасательной службы МВД Армении.
Выяснилось, что на 56-м км автодороги Ереван - Мегри, вблизи села Суренаван, автомобиль марки «Nissan» съехал с проезжей части, врезался в камень и загорелся.
Пожар был локализован в 04:42, ликвидирован в 04:50. Салон автомобиля полностью выгорел. Внутри были обнаружены обгоревшие тела четырех граждан.