Փաշինյանն Անահիտ Ավանեսյանին գործողում է Ստամբուլ
Առողջապահության նախարարի պաշտոնը զբաղեցնող  Անահիտ Ավանեսյանը  հուլիսի 1-2-ը կմեկնի Թուրքիա  (Ստամբուլ)՝ «Երկրաշարժերի առողջապահական ազդեցության նվազեցմանն ուղղված առողջապահական համակարգերի պատրաստվածություն և արձագանքում» խորագրով նախարարական համաժողովին մասնակցելու նպատակով։
Որոշումը ստորագրել է վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող Նիկոլ Փաշինյանը, այն կառավարության էջում հրապարակվել է այսօր։ Անահիտ Ավանեսյանի` Թուրքիայի Հանրապետություն գործուղման օրապահիկի ծախսերը կկատարվեն ՀՀ  2026 թվականիպետական բյուջեով ՀՀ առողջապահության նախարարությանը հատկացված միջոցների հաշվին:
Անահիտ Ավանեսյանի` Թուրքիա գործուղման ճանապարհածախսը և գիշերավարձի ծախսերը կատար վելու են հրավիրող կողմի միջոցների հաշվին:

Armenian Health Minister Anahit Avanesyan will travel to Istanbul, Turkey, on July 1-2 to take part in a ministerial conference focused on strengthening health systems’ preparedness and response to earthquakes.
The trip was authorized by Prime Minister Nikol Pashinyan, according to a government decision posed on Tuesday.
Avanesyan’s daily expenses will be covered by funds allocated to the Health Ministry under Armenia’s 2026 state budget. Her travel and accommodation costs will be borne by the host country.