Տիգրան Արզաքանցյանը մանրամասներ է պատմել. Շատ եմ ցավում, շատ վատ եմ զգում, մինչև վերջ պայքարել եմ
ԱԺ նախկին պատգամավոր, գործարար Տիգրան Արզաքանցյանը մանրամասներ է պատմել Նատալյա Ռոտենբերգի՝ բռնության վերաբերյալ հայտարարությունների մասին։ Նա նշել է, որ ինքը բարի մարդ է, բռնություն բառը ոչ իր, ոչ իր ընտանիքի, որ էլ իր տիկնոջ հետ կապ ունենալ չի կարող, ինքը տիկնոջ հանդեպ եղել է սիրով ու հարգանքով։
Արզաքանցյանը որոշ մարդկանց մեղադրում է իր ընտանիքում խառանկչություններ անելու համար, շատ է ցավում, որ իր տիկինը վատ հոսանքի ազդեցությամբ դիմել է ոստիկանություն։
«Ես չեմ սիրում մութ բան լինի իմ կյանքի մեջը։ Որոշել էի չխոսել այս թեմայի մասին, բայց քանի որ շատ հարցեր եմ ստանում, որոշեցի ներկայացնել իմ դիրքորոշումը։
Մեր առաջին լուրջ վեճը եղել է հեռախոսազրույցի ընթացքում, ու ինձ համար անհասկանալի է, թե ինչպես կարող էի հեռախոսով բռնություն գործադրել, մինչդեռ այսօր հենց այդպիսի մեղադրանքներ են հնչում իմ հասցեին։
Համոզված եմ նաև, որ այս իրավիճակի վրա իր ազդեցությունն է ունեցել մի մարդ, ում ես շատ լավ ճանաչում եմ։ Անուններ չեմ նշի, բայց ուզում եմ հիշեցնել՝ կյանքում գործում է բումերանգի օրենքը, և յուրաքանչյուր մարդ մի օր պատասխան է տալիս իր խոսքերի ու արարքների համար»։

Тигран Арзаканян – о ситуации с Натальей Ротенберг: Как можно было применить насилие по телефону?
Бывший депутат Национального Собрания Армении, предприниматель Тигран Арзаканцян рассказал подробности относительно заявлений Натальи Ротенберг о насилии:
«Я не хотел говорить на эту тему, но из-за большого количества вопросов решил озвучить свою позицию.
Наш первый серьезный конфликт произошел во время телефонного разговора, и мне непонятно, как можно было применить насилие по телефону, если именно в этом меня сегодня обвиняют.
Я также убежден, что на эту ситуацию повлиял один человек, которого я очень хорошо знаю. Не буду называть имен, но хочу напомнить: закон бумеранга существует, и каждый однажды отвечает за свои слова и поступки».
Наталья Ротенберг и Арзаканцян поженились в апреле 2020 года. С 2005 по 2013 год она была замужем за российским бизнесменом Аркадием Ротенбергом.