«Ռեալ Սոսյեդադը»՝ Արսեն Զախարյանի տրանսֆերի վերաբերյալ «Կրասնոդարի» հետ բանակցությունների մասին
«Ռեալ Սոսիեդադի» մամուլի կցորդ Ջոն Անդեր Մունդուատեն մեկնաբանել է կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի «Կրասնոդար» ֆուտբոլային ակումբ հնարավոր տեղափոխության մասին լուրերը։
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ Զախարյանը կտեղափոխվի «Կրասնոդար», եթե կիսապաշտպան և ավագ Էդուարդ Սպերցյանը լքի ակումբը։
«Մենք չենք հասկանում, թե ինչ նորություններ են քննարկվում, բայց այս պահին մենք որևէ խաղացողի հետ կապված բանակցություններ չենք վարում։ Զախարյանի հեռանալու մասին լուրեր տարածող լրատվամիջոցները դեռևս որևէ իրականություն չեն ներկայացրել։ Ինչ վերաբերում է Արսենի տրանսֆերի վերաբերյալ «Կրասնոդարի» հետ բանակցություններին, ապա դրանք չկան», - Sport24-ին ասել է Մունդուատեն։
23-ամյա Արսեն Զախարյանը «Ռեալ Սոսյեդադում» խաղում է 2023 թվականի ամռանից։ Նա Սան Սեբաստիանի ակումբի կազմում անցկացրել է 65 խաղ, խփել է երեք գոլ և կատարել երեք գոլային փոխանցում։ Transfermarkt-ը Զախարյանին գնահատում է 9 միլիոն եվրո։

В «Реале Сосьедад» опровергли переговоры с «Краснодаром» по трансферу Захаряна
Пресс-атташе испанского «Реала Сосьедад» Йон Андер Мундуате прокомментировал слухи о возможном переходе российского полузащитника сан-себастьянцев Арсена Захаряна в футбольный клуб «Краснодар».
Ранее сообщалось, что Захарян перейдет в «Краснодар» в случае ухода из клуба полузащитника и капитана «быков» Эдуарда Сперцяна.
«Не понимаем, о каких именно новостях идет речь, но на данный момент мы не ведем переговоров ни по одному футболисту. Медиа, которые распространяют информацию об уходе Захаряна, еще не сообщили ничего, что оказалось бы правдой. Что касается переговоров с «Краснодаром» по трансферу Арсена, то их нет», — сказал Мундуате в беседе с корреспондентом Sport24 Владиславом Шапиро.
23-летний Арсен Захарян выступает за «Реал Сосьедад» с лета 2023 года, провел за сан-себастьянцев 65 матчей, забил 3 мяча и отдал 3 голевые передачи. Портал Transfermarkt оценивает россиянина в 9 миллионов евро.