ՈւՂԻՂ. «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի ներկայացուցիչ Արամ Վարդևանյանի ճեպազրույցը ԿԸՀ դիմաց
Այսօր Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն արտահերթ նիստում կշարունակի քննարկել «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանի վերաբերյալ դատախազության միջնորդությունը։
Երեկ նիստի ավարտից հետո լրագրողների հետ զրույցում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքի անդամ, փաստաբան Արամ Վարդևանյանը հայտնեց, որ նիստը հասել էր այն փուլին, երբ ԿԸՀ-ն պետք է առանձին խորհրդակցությունների արդյունքում որոշում կայացներ Նարեկ Կարապետյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու համաձայնություն տալու կամ չտալու շուրջ։
«Միջնորդությունը փաստացի վերաբերում է մեր գործընկեր Ալիկ Ալեքսանյանին վերագրվող մեղադրանքին։ Գործին կից երևի մեկ կամ մեկ ու կես հատոր ներկայացված նյութեր կային, որոնց մի մասը անընթեռնելի էին, մյուս մասը՝ իրականության հետ կապ չունեցող»,-ասել էր Վարդևանյանը։

Live: Брифинг представителя блока «Сильная Армения» Арама Вардеваняна – у здания ЦИК Армении
Центральная избирательная комиссия (ЦИК) Армении получила из прокуратуры ходатайство о даче согласия на возбуждение уголовного преследования в отношении кандидата в депутаты от блока «Сильная Армения» Нарека Карапетяна.
Сегодня ЦИК РА на внеочередном заседании продолжит рассмотрение ходатайства Генпрокуратуры.
После завершения вчерашнего заседания член блока партий «Сильная Армения», адвокат Арам Вардеванян сообщил журналистам, что заседание дошло до этапа, на котором Центральная избирательная комиссия должна была в ходе отдельного совещания принять решение – давать или не давать согласие на возбуждение уголовного преследования в отношении Нарека Карапетяна.
«Ходатайство фактически касается обвинения, предъявленного нашему коллеге Алику Алексаняну. К делу были приложены, наверное, один или полтора тома материалов. Часть из них была нечитабельной, а другая часть не имела никакого отношения к действительности», – заявил Вардеванян.