13:49 08/12/2021Մոսկվայի GITIS-fest-ի ժյուրիի հատուկ մրցանակը՝ Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտինՄոսկվայում տեղի է ունեցել Դիպլոմային ներկայացումների 1-ին միջազգային ուսանողական փառատոնը՝ GITIS-fest-ը, որին մասնակցել են 6 երկրների 15 թատերական համալսարաններ։ Այս մասին «ՏԱՍՍ» գործակալությանը...
13:01 08/12/2021Հուլիսին 6.1% գնաճի պարագայում իրական աշխատավարձերը նվազել են 0.4 %-ով, իսկ հոկտեմբերին գնաճն արդեն 9,1 % է. Վահե Հակոբյան«Առաջին իսկ հայացքից 2022 թ. բյուջեում ամրագրված ՀՆԱ-ի 7% աճի կանխատեսվող ցուցանիշն անիրատեսական է և դժվար հավատալի»,- ՀՀ հաջորդ տարվա բյուջեի նախագծի քննարկման ժամանակ հայտնեց Տնտեսական հարցերի...
10:00 08/12/2021Հարութ Սասունյան. Հանրածանոթ դոկտ. Օզը թեկնածու է ԱՄՆ Սենատի համար. արդյոք մեզ պե՞տք է երկրորդ Թրամփ ՎաշինգտոնումՀանրածանոթ հեռուստահաղորդավար դոկտ. Մեհմեդ Օզը նոյեմբերի 30-ին հայտարարեց իր թեկնածությունը որպես հանրապետական ԱՄՆ Սենատի երկու աթոռներից մեկի համար Փենսիլվանիայից։ Դոկտ. Օզը, ինչպես իր կուռք Դոնալդ...
16:45 07/12/2021Ո՞ւմ իրավունքների մասին է բարձրաձայնելու Լանզարոտեի ու Ստամբուլյան կոնվենցիաների ջատագով Քրիստինե Գրիգորյանը ՄԻՊ ընտրվելուց հետո«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը Մարդու իրավունքների պաշտպանի պաշտոնի համար առաջադրել է Քրիստինե Գրիգորյանի թեկնածությունը։ Վերջինը չնայած արդարադատության նախարարի առաջին տեղակալն է, սակայն...
13:38 07/12/2021ԱԳՆ. Հայաստանը Ադրբեջանական Հանրապետությանը կոչ է անում զերծ մնալ սադրիչ հռետորաբանությունիցՀայաստանի ԱԳ նախարարությունը տարածել է հայտարարություն՝ արձագանքելով Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հայտարարությանը։ «Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը, ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների, 2021 թվականի...
14:18 06/12/2021Ռրտեղ իշխանությունները ներկայացնում են, թե իբր հաղթել են, իրականում հենց այդտեղ են պարտվել. Արթուր Խաչատրյան«ՏԻՄ ընտրությունների ամենալավ գնահատականը տվել է Նիկոլ Փաշինյանը՝ ընդունելով, որ ՔՊ-ն ձախողել է այս ընտրություններում»,- ԱԺ-ում հրավիրված ասուլիսում հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր...
11:56 06/12/2021Երկրորդ աշխարհամարտի լուսանկարիչըԵրկրորդ աշխարհամարտի ոչ պաշտոնական լուսանկարիչ 98-ամյա Թոնի Վակարոն Նորմանդիայից մինչև Բեռլին 272 օր շարունակ գաղտնի նկարահանել է մահը։ Գրեթե 8 հազարի հասնող այդ եզակի կադրերի մեծ մասը մինչ օրս չի...
10:03 06/12/2021Վալենտին Անանիկով. Հիմա քիմիան մարդկությանը պետք է առավել, քան երբևէԳիտությունների ազգային ակադեմիան օրեր առաջ հյուրընկալել է Ռուսաստանի Դաշնության գիտությունների ակադեմիայի ակադեմիկոս, Նիկոլայ Զելինսկու անվան օրգանական քիմիայի ինստիտուտի մետաղակոմպլեքս և նանոչափ...
21:22 05/12/2021ՏԻՄ ընտրություններին մասնակցությունը՝ 42.48 տոկոս36 խոշորացվող համայնքներում ՏԻՄ համասնական ընտրություններում քվեարկությանը մասնակցել է ընտրողների 42.48 տոկոսը։ ԿԸՀ հրապարակած տվյալների համաձայն, Արմավիր քաղաքում, որտեղ առաջադրված է միայն ՔՊ-ն,...
15:44 05/12/2021Արմավիրցիները շարունակում են ընտրատեղամասեր չգնալՔվեարկության մեկնարկից վեց ժամ անց ՏԻՄ համամասնական ընտրությունների քվեարկության միջին մասնակցությունը կազմում է 20.75 տոկոս։ Առավել բարձր մասնակցությամբ՝ 45.30 ցուցանիշով շարունակում է առաջատար...
12:30 05/12/2021Արմավիրում, որտեղ միայն ՔՊ-ն է առաջադրված, երեք ժամում քվեարկությանը մասնակցել է ընտրողների 1.87 տոկոսըԿենտրոնական Ընտրական հանձնաժողովը հրապարակել է քվեարկության մասնակցության արդյունքները ժամը 11։00-ի դրությամբ։ Հանձնաժողովի պաշտոնական տվյալների համաձայն, ընտրողներն առավել ակտիվ են Լոռու մարզի...
11:28 03/12/2021Ամբողջ աշխարհում մոտ 240 միլիոն հաշմանդամություն ունեցող երեխա կաԻրավիճակը Հայաստանում
11:15 03/12/2021«Կասպերսկի» ընկերությունը թողարկում է իր օպերացիոն համակարգի KasperskyOS«Կասպերսկի» ընկերությունը թողարկում է KasperskyOS կիբեռիմունային օպերացիոն համակարգի բաց անվճար տարբերակը։ Հայտնի Raspberry Pi 4 միկրոհամակարգչում աշխատող KasperskyOS Community Edition-ը հասանելի...
19:03 02/12/2021«Պատերազմի և կորցված հնարավորությունների տարի». դեսպան Տիգրան ՄկրտչյանՀունաստանի խոշորագույն տպագիր և առցանց թերթերից՝ «Կաթիմերինին» հրապարակել է Հունաստանում Հայաստանի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Մկրտչյանի հոդվածը, որը լույս է տեսել թերթի երեկվա...
17:10 02/12/2021Բլինկենը կոչ է անում Հայաստանին և Ադրբեջանին ակտիվ երկխոսություն սկսել հումանիտար հարցերի շուրջԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինկենը Հայաստանին և Ադրբեջանին հումանիտար հարցերի շուրջ ակտիվ երկխոսության կոչ է արել: Այս մասին գրել է «Ինտերֆաքսը»: «Մենք ողջունում է ուղիղ երկխոսության վերականգնումը...
15:43 02/12/2021Սուրեն Պարսյան. Ո՞վ է պատասխանատու էլեկտրաէներգիայի թանկացման համարՀՅԴ Բյուրոյի տնտեսական հետազոտությունների գրասենյակի պատասխանատու, տնտեսագետ Սուրեն Պարսյանը գրում է.
08:55 02/12/2021Աշոտ Երկաթի տիպի մարդկանց ճնշել, թուլացնել, հետ կանգնեցնել գաղափարական պայքարից չի ստացվի. Աբրահամյան«Իշխանության և նրանց գործիքների պատասխան տալու ժամանակը դեռ կգա»։
19:55 01/12/2021Պետական ռեկետի հետքերով. ԶՄՊԿ 75 % բաժնետոմսերի վրա դրված արգելանքը վերացնելու որոշումը բեկանվել է. ՎԴ-ն արձանագրել է՝ թույլ է տրվել դատական սխալՎերաքննիչ քաղաքացիական դատարանն արձանագրել է՝ Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի բաժնետոմսերի 75 %-ի վրա դրված արգելանքը վերացնելու մասին որոշմամբ Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանը...
10:10 01/12/2021Հարութ Սասունյան. Ադրբեջանին վաճառված իսրայելական կասետային ռումբերը սպանել և վիրավորել են անմեղ հայ բնակիչներինԻսրայելցի լրագրող Յոսի Մելմանը «Հաարեց» (Haaretz) թերթում ծավալուն քննադատական հոդված է գրել Իսրայելի կողմից Ադրբեջանին արգելված մահաբեր կասետային ռումբեր վաճառելու մասին՝ Արցախում անմեղ հայ խաղաղ...
16:53 30/11/2021ԵԱԶԲ. Հայաստանը կարող է դառնալ կարևոր տարանցիկ հանգույց Հյուսիս-Հարավ-ին միանալու շնորհիվԵվրասիական զարգացման բանկը գնահատել է Հյուսիս-Հարավ միջազգային տրանսպորտային միջանցքի ներուժը բացվելիք հնարավորությունների համատեքստում։ «Հյուսիս-Հարավ» մուլտիմոդալ միջանցքը Կովկասի և Կենտրոնական...

15:41 06/12/2018Armenia's consumer prices up 1% in NovemberConsumer prices in Armenia rose by 1% in November, from October this year, the country's Statistical Committee told Panorama.am, adding the increase is mainly prompted by the 2.1% rise in food and...
14:32 06/12/2018Parliamentary elections: What early polls tell us95% of Armenia’s electorate know that the country is holding snap parliamentary elections in December, with 91,4% of the voters aware of the exact day of elections, according to a public opinion...
10:51 05/12/2018Sen. Menendez Delays Senate Confirmation Of US Ambassador to AzerbaijanPres. Donald Trump nominated on Sept. 4, 2018 career Foreign Service Officer Earle Litzenberger to serve as US Ambassador to Azerbaijan replacing Amb. Robert Cekuta who left Baku nine months ago. A...
14:17 04/12/2018Trump tweets that he wants to end ‘crazy’ arms race with RussiaU.S. President Donald Trump’s latest tweet signals he wants reconciliation and an end to the new global arms race - and the main country he is in the race with is Russia, with their astonishing array...
14:29 03/12/2018Yerevan hosting int’l conference on sustainable energy scale-upYerevan is hosting an international conference on 3-4 December on challenges facing the sustainable energy field and their successful handling.
18:00 01/12/2018Ombudsman slams Azerbaijan for making Artsakh civilian subject to propaganda toolHuman Rights Defender (Ombudsman) of the Republic of Artsakh Artak Beglaryan issued a statement on the violation of the rights of Arsen Baghdasaryan, an Artsakh civilian in Azerbaijan, condemning the...
14:26 30/11/2018OSCE/ODIHR voices concerns about ‘intolerant, inflammatory rhetoric’ in Armenia ahead of snap electionsOSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR) conducting observation mission in Armenia, has published an interim report on the early parliamentary elections set for December 9.
14:32 28/11/2018Kremlin not aware Trump may cancel G20 Putin talksThe Kremlin continues preparations for the meeting between the Russian President Vladimir Putin and the US President Donald Trump to be held on the sidelines of the G20 summit in Buenos Aires later...
13:52 27/11/2018Soros foundation to quit activities in Turkey after Erdogan attackBillionaire philanthropist George Soros’s Open Society Foundation on Monday announced that it would end its operation in Turkey following accusations made by President Recep Tayyip Erdogan against...
13:41 26/11/2018Armenian-Russian cooperation plays ‘stabilizing’ role in the South Caucasus, expert saysThe current situation in the Middle East obviously affects the South Caucasus region, turkologist Ruben Safrastyan said at a roundtable held on Monday to discuss whether 2018 was a breakthrough year...
12:26 26/11/2018Campaigning kicks off for snap parliamentary elections in ArmeniaThe campaign for the early parliamentary elections in Armenia officially got underway on Monday, 26 November.
14:44 23/11/2018CoE clears away misconceptions around concept of “gender” in Istanbul ConventionTo mark the UN International Day for the Elimination of Violence against Women on 25 November, the Council of Europe (CoE) clears away serious misconceptions about its landmark Convention on...
14:29 23/11/2018Acting FM: ‘Women have that power of delivering the alternative message to militarism, to hatred’Armenia’s Acting Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan has delivered remarks at the Plenary Session of World Forum for Democracy “Women, security and democratization in the context of multilateralism”.
14:21 22/11/2018Ethnic minority reps. included only in 3 Armenian political forces’ election listsOnly three out of eleven political forces running in the snap parliamentary elections have involved representatives of ethnic minorities in their election lists, a study by Panorama.am shows.
10:56 21/11/2018Azerbaijani novel tells about pogroms of Armenians in BakuFive years ago, Akram Aylisli was perhaps the most notorious man in Azerbaijan, Eurasianet writes. Upon the release of his novel, Stone Dreams, he was the subject of a state-sponsored smear campaign...
10:25 21/11/2018Kurdish member of Turkish Parliament delivers a harsh speech & ends up in JailFerhat Encu, a Kurdish member of the Turkish Parliament from the Sirnak province of Turkey, delivered a while back extremely critical remarks about Turks and Turkey on the floor of the Parliament in...
14:37 20/11/2018Despite all efforts, Azerbaijan’s policy on isolation of Artsakh fails – officialA new wave of hysteria has risen in Azerbaijan against the backdrop of the recent visit of Artsakh Republic President Bako Sahakyan to France to attend annual Telethon and Phonathon in the country.
12:08 20/11/2018EU budget talks for 2019 failNegotiators from EU member states and the European Parliament failed to seal the 2019 EU budget before a midnight deadline passed on Monday, Deutsche Welle reports.
10:58 17/11/2018Tourist arrivals up 8.8% in Armenia in nine monthsArmenia saw a strong growth in tourist arrivals in the first nine months of this year, according to the latest statistics.
15:50 16/11/2018‘Today an MP expects our technical support for going live on Facebook’ – Armenian officialArmenian National Assembly (NA) Chief of Staff-Secretary General Ara Saghatelyan took part in the GIZ international conference in Kyiv dedicated to strengthening parliament’s oversight function in...