13:49 08/12/2021Մոսկվայի GITIS-fest-ի ժյուրիի հատուկ մրցանակը՝ Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտինՄոսկվայում տեղի է ունեցել Դիպլոմային ներկայացումների 1-ին միջազգային ուսանողական փառատոնը՝ GITIS-fest-ը, որին մասնակցել են 6 երկրների 15 թատերական համալսարաններ։ Այս մասին «ՏԱՍՍ» գործակալությանը...
13:01 08/12/2021Հուլիսին 6.1% գնաճի պարագայում իրական աշխատավարձերը նվազել են 0.4 %-ով, իսկ հոկտեմբերին գնաճն արդեն 9,1 % է. Վահե Հակոբյան«Առաջին իսկ հայացքից 2022 թ. բյուջեում ամրագրված ՀՆԱ-ի 7% աճի կանխատեսվող ցուցանիշն անիրատեսական է և դժվար հավատալի»,- ՀՀ հաջորդ տարվա բյուջեի նախագծի քննարկման ժամանակ հայտնեց Տնտեսական հարցերի...
10:00 08/12/2021Հարութ Սասունյան. Հանրածանոթ դոկտ. Օզը թեկնածու է ԱՄՆ Սենատի համար. արդյոք մեզ պե՞տք է երկրորդ Թրամփ ՎաշինգտոնումՀանրածանոթ հեռուստահաղորդավար դոկտ. Մեհմեդ Օզը նոյեմբերի 30-ին հայտարարեց իր թեկնածությունը որպես հանրապետական ԱՄՆ Սենատի երկու աթոռներից մեկի համար Փենսիլվանիայից։ Դոկտ. Օզը, ինչպես իր կուռք Դոնալդ...
16:45 07/12/2021Ո՞ւմ իրավունքների մասին է բարձրաձայնելու Լանզարոտեի ու Ստամբուլյան կոնվենցիաների ջատագով Քրիստինե Գրիգորյանը ՄԻՊ ընտրվելուց հետո«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը Մարդու իրավունքների պաշտպանի պաշտոնի համար առաջադրել է Քրիստինե Գրիգորյանի թեկնածությունը։ Վերջինը չնայած արդարադատության նախարարի առաջին տեղակալն է, սակայն...
13:38 07/12/2021ԱԳՆ. Հայաստանը Ադրբեջանական Հանրապետությանը կոչ է անում զերծ մնալ սադրիչ հռետորաբանությունիցՀայաստանի ԱԳ նախարարությունը տարածել է հայտարարություն՝ արձագանքելով Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հայտարարությանը։ «Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը, ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների, 2021 թվականի...
14:18 06/12/2021Ռրտեղ իշխանությունները ներկայացնում են, թե իբր հաղթել են, իրականում հենց այդտեղ են պարտվել. Արթուր Խաչատրյան«ՏԻՄ ընտրությունների ամենալավ գնահատականը տվել է Նիկոլ Փաշինյանը՝ ընդունելով, որ ՔՊ-ն ձախողել է այս ընտրություններում»,- ԱԺ-ում հրավիրված ասուլիսում հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր...
11:56 06/12/2021Երկրորդ աշխարհամարտի լուսանկարիչըԵրկրորդ աշխարհամարտի ոչ պաշտոնական լուսանկարիչ 98-ամյա Թոնի Վակարոն Նորմանդիայից մինչև Բեռլին 272 օր շարունակ գաղտնի նկարահանել է մահը։ Գրեթե 8 հազարի հասնող այդ եզակի կադրերի մեծ մասը մինչ օրս չի...
10:03 06/12/2021Վալենտին Անանիկով. Հիմա քիմիան մարդկությանը պետք է առավել, քան երբևէԳիտությունների ազգային ակադեմիան օրեր առաջ հյուրընկալել է Ռուսաստանի Դաշնության գիտությունների ակադեմիայի ակադեմիկոս, Նիկոլայ Զելինսկու անվան օրգանական քիմիայի ինստիտուտի մետաղակոմպլեքս և նանոչափ...
21:22 05/12/2021ՏԻՄ ընտրություններին մասնակցությունը՝ 42.48 տոկոս36 խոշորացվող համայնքներում ՏԻՄ համասնական ընտրություններում քվեարկությանը մասնակցել է ընտրողների 42.48 տոկոսը։ ԿԸՀ հրապարակած տվյալների համաձայն, Արմավիր քաղաքում, որտեղ առաջադրված է միայն ՔՊ-ն,...
15:44 05/12/2021Արմավիրցիները շարունակում են ընտրատեղամասեր չգնալՔվեարկության մեկնարկից վեց ժամ անց ՏԻՄ համամասնական ընտրությունների քվեարկության միջին մասնակցությունը կազմում է 20.75 տոկոս։ Առավել բարձր մասնակցությամբ՝ 45.30 ցուցանիշով շարունակում է առաջատար...
12:30 05/12/2021Արմավիրում, որտեղ միայն ՔՊ-ն է առաջադրված, երեք ժամում քվեարկությանը մասնակցել է ընտրողների 1.87 տոկոսըԿենտրոնական Ընտրական հանձնաժողովը հրապարակել է քվեարկության մասնակցության արդյունքները ժամը 11։00-ի դրությամբ։ Հանձնաժողովի պաշտոնական տվյալների համաձայն, ընտրողներն առավել ակտիվ են Լոռու մարզի...
11:28 03/12/2021Ամբողջ աշխարհում մոտ 240 միլիոն հաշմանդամություն ունեցող երեխա կաԻրավիճակը Հայաստանում
11:15 03/12/2021«Կասպերսկի» ընկերությունը թողարկում է իր օպերացիոն համակարգի KasperskyOS«Կասպերսկի» ընկերությունը թողարկում է KasperskyOS կիբեռիմունային օպերացիոն համակարգի բաց անվճար տարբերակը։ Հայտնի Raspberry Pi 4 միկրոհամակարգչում աշխատող KasperskyOS Community Edition-ը հասանելի...
19:03 02/12/2021«Պատերազմի և կորցված հնարավորությունների տարի». դեսպան Տիգրան ՄկրտչյանՀունաստանի խոշորագույն տպագիր և առցանց թերթերից՝ «Կաթիմերինին» հրապարակել է Հունաստանում Հայաստանի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Մկրտչյանի հոդվածը, որը լույս է տեսել թերթի երեկվա...
17:10 02/12/2021Բլինկենը կոչ է անում Հայաստանին և Ադրբեջանին ակտիվ երկխոսություն սկսել հումանիտար հարցերի շուրջԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինկենը Հայաստանին և Ադրբեջանին հումանիտար հարցերի շուրջ ակտիվ երկխոսության կոչ է արել: Այս մասին գրել է «Ինտերֆաքսը»: «Մենք ողջունում է ուղիղ երկխոսության վերականգնումը...
15:43 02/12/2021Սուրեն Պարսյան. Ո՞վ է պատասխանատու էլեկտրաէներգիայի թանկացման համարՀՅԴ Բյուրոյի տնտեսական հետազոտությունների գրասենյակի պատասխանատու, տնտեսագետ Սուրեն Պարսյանը գրում է.
08:55 02/12/2021Աշոտ Երկաթի տիպի մարդկանց ճնշել, թուլացնել, հետ կանգնեցնել գաղափարական պայքարից չի ստացվի. Աբրահամյան«Իշխանության և նրանց գործիքների պատասխան տալու ժամանակը դեռ կգա»։
19:55 01/12/2021Պետական ռեկետի հետքերով. ԶՄՊԿ 75 % բաժնետոմսերի վրա դրված արգելանքը վերացնելու որոշումը բեկանվել է. ՎԴ-ն արձանագրել է՝ թույլ է տրվել դատական սխալՎերաքննիչ քաղաքացիական դատարանն արձանագրել է՝ Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի բաժնետոմսերի 75 %-ի վրա դրված արգելանքը վերացնելու մասին որոշմամբ Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանը...
10:10 01/12/2021Հարութ Սասունյան. Ադրբեջանին վաճառված իսրայելական կասետային ռումբերը սպանել և վիրավորել են անմեղ հայ բնակիչներինԻսրայելցի լրագրող Յոսի Մելմանը «Հաարեց» (Haaretz) թերթում ծավալուն քննադատական հոդված է գրել Իսրայելի կողմից Ադրբեջանին արգելված մահաբեր կասետային ռումբեր վաճառելու մասին՝ Արցախում անմեղ հայ խաղաղ...
16:53 30/11/2021ԵԱԶԲ. Հայաստանը կարող է դառնալ կարևոր տարանցիկ հանգույց Հյուսիս-Հարավ-ին միանալու շնորհիվԵվրասիական զարգացման բանկը գնահատել է Հյուսիս-Հարավ միջազգային տրանսպորտային միջանցքի ներուժը բացվելիք հնարավորությունների համատեքստում։ «Հյուսիս-Հարավ» մուլտիմոդալ միջանցքը Կովկասի և Կենտրոնական...

19:20 29/05/2020ВОЗ и ЮНИСЕФ предупреждают: попытки ограничить рекламу молочных смесей не увенчались успехомМолочные смеси по-прежнему широко рекламируют в качестве здоровой альтернативы грудному вскармливанию, что вводит в заблуждение миллионы людей по всему миру.
15:50 29/05/2020ЕСПЧ обнародовал консультативное мнение по делу второго президента Армении Роберта КочарянаКак указывается в сообщении, суд единогласно принял следующее консультативное мнение, подчеркнув, что не может ответить на первые два вопроса Конституционного суда РА.
14:46 29/05/2020Освобожденный от должности главы администрации Кашатагского района Степан Саркисян раскрыл скобкиЗатем он выразил благодарность всем тем людям, которые поверили в предложенное им видение по строительству нового Кашатага и работали с ним во имя осуществления этой цели.
13:34 29/05/2020Почему руководителя администрации Кашатагского района освободили от должности?«В Арцахе одной из наших важнейших задач будут противопожарные мероприятия. Природная катастрофа, которая ежегодно происходит во время сбора урожая, причиняет не только к потере урожая, но вредит...
16:48 28/05/2020А. Микаелян: Упавший вчера в Армении метеорит был небольших размеровВчера вечером в Армении на участке Раздан-Анкаван упал метеорит. Пока часть граждан посчитала произошедшее беспрецедентным явлением, ученые утверждают – звездопад (метеорный поток) – довольно часто...
20:43 27/05/2020МИД Арцаха: Решение ЕСПЧ должно стать основой для осуществления практических шагов при поддержке международного сообществаМинистерство иностранных дел Республики Арцах выступило с комментарием касательно решения Европейского суда по правам человека (ЕСПЧ) по делу «Макучян и Минасян против Азербайджана и Венгрии»...
12:28 27/05/2020Тигран Абрамян: Ситуация может постепенно обострятьсяВ любом случае, обстрел военного автомобиля – не „рядовой” случай, хорошо, что в результате инцидента наши военные не пострадали, отметил эксперт.
11:58 27/05/2020Микаел Минасян: Медиа-истерия последних дней доказывает ваш ужасПубликуем сделанную в социальной сети Facebook запись бывшего посла Республики Армения при Святом Престоле Микаела Минасяна:
10:32 27/05/2020Мобильные банковские троянские программы втрое меньше атаковали пользователей в Армении – «Лаборатория Касперского»С атаками мобильных банковских троянских программ в первом квартале 2020 года столкнулись 0,07% пользователей в Армении.
10:30 27/05/2020Хоакин Капаррос: Хотел бы, чтобы в наших клубах играли больше армянских футболистовГлавный тренер национальной сборной Армении Хоакин Капаррос пока что не может вернуться в Армению из-за отсутствия авиарейсов и закрытия межгосударственных границ.
10:02 27/05/2020МИД Армении: Решение ЕСПЧ – приговор против армяноненавистнической политики АзербайджанаМинистерство иностранных дел Армении выступило с заявлением касательно решения Европейского суда по правам человека (ЕСПЧ) по делу «Макучян и Минасян против Азербайджана и Венгрии».
15:59 26/05/2020Глава МИД РФ Сергей Лавров: Военное взаимодействие с Арменией весьма и весьма тесноеИ в том, что касается военно-технического сотрудничества, военно-технической помощи, которую мы оказываем Республике Армения, здесь тоже у нас налажена тесная и продуктивная работа, сказал он.
15:37 26/05/2020Адвокат: Судья Армен Даниелян не может осуществлять правосудие по делу Роберта КочарянаАдвокат напомнил, что именно этот судья лишил адвокатов возможности выразить свою позицию, явление, которое редко можно встретить даже в Сомали.
15:33 26/05/2020Ожидаю рассмотрения этой трагедии в Большой палате: особое мнение судьи ЕСПЧ по делу Гургена МаргарянаЕСПЧ признал действия Азербайджана нарушающими 2 статьи Европейский конвенции о защите прав человека.
15:16 26/05/2020Арам Вардеванян: Анна Данибекян будет в числе ответственных лиц«Сложилась чрезвычайная ситуация, когда каждый день фиксируется рост трехзначных показателей. А на этом судебном заседании участвует, как минимум, 30 человек. В этом случае ответственным является...
10:08 26/05/2020В Армении сегодня отмечается День победы в Сардарапатской битвеПобеда в Сардарапатском сражении имела для Армении огромное значение.