15:03 03/02/2021Գեղամ Նազարյան. Ոչ, Աննա, դուք չեք մարսելու, հաշվարկը լավ չեք արելՔաղաքագետ, «Ճշմարտություն սերունդների համար» նախաձեռնության հիմնադիր Գեղամ Նազարյանն անբարոյականություն է որակում պատերազմի օրերին Արցախ մեկնած պատգամավորներին օրապահիկի ու գործուղման համար գումար...
11:51 03/02/2021Ես կհասկանայի, եթե նախագիծ բերվեր Արցախի օկուպացված տարածքների դեօկուպացիայի մասին. Տարոն ՍիմոնյանԽորհրդարանը կառավարության առաջարկով 108 պատգամավորով սկսեց արտահերթ նիստը, որի օրակարգում ընդգրկված է երկու օրենսդրական փաթեթ: Կառավարությունն առաջարկում է արագացված՝ 24 ժամյա ռեժիմով ընդունել...
09:54 03/02/2021Փաշինյանը ևս մեկ սխալ արեց՝ ակնարկելով, որ Շուշին ադրբեջանական քաղաք է. ՍասունյանՆիկոլ Փաշինյանը, Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում գրեթե երեք տարի և, ամենակարևորը, Արցախյան պատերազմում երկրի աղետալի պարտության ընթացքում կառավարելուց հետո, շարունակում է մեկը մյուսի...
17:03 02/02/2021ԽԱՊԿ. Վերջին երկու տարում ԶԼՄ-ների ու լրագրողների դեմ ներկայացվել է 176 հայց2019-2020 թվականների ընթացքում ընդհանուր առմամբ դատարաններ է ներկայացվել ԶԼՄ-ներին ու լրագրողներին վերաբերող 176 հայց, որոնցից վարույթ է ընդունվել 127-ը։ 116-ում լրատվամիջոցների հիմնադիրները հանդես...
15:00 02/02/2021Արմեն Գևորգյան. Ինչի՞ մասին եմ ես լռել, որն այսօր պետք է բարձրաձայնեմ«Այս դատավարության քաղաքական պատվերը, բացի մատնանշված ներքին և արտաքին հիմնական շահառուներից, ունեցել է նաև մի շարք այլ արտաքին շահառուներ»։
09:40 02/02/2021Ինչո՞ւ են ադրբեջանցի զինծառայողները նման արագությամբ հետ հանձնվել Ադրբեջանին. Տիգրան Աբրահամյան«Կարող ե՞նք ենթադրել, որ իշխանությունը հանրությունից թաքցնելու, քողարկելու պատճառներ ունի։ Միանշանակ»։
09:00 02/02/2021Սարգիս Գրիգորյան. Կառավարությունը կրկին խուսափում է պահանջել հատուցում ԱդրբեջանիցԱյս տարվա հունվարին Հայաստանը առաջին անգամ ստանձնել է Էներգետիկ Խարտիայի կազմակերպության նախագահությունը (Energy Charter Conference), որին անդամակցում են 55 երկրներ, իսկ որպես դիտորդներ մի շարք այլ...
21:44 01/02/2021Նիկոլն ու Վաղարշակ Հարությունյանն արդեն տվել են իրենց համաձայնությունը և Արցախի ՊԲ-ն առաջիկայում կկազմալուծվի. Միքայել Մինասյան,Չի լինի այլևս Արցախի բանակ և դրա միակ պատասխանատուն ու մեղավորը Նիկոլ Փաշինյանն է, որն իր «միսիան» հասցնում է ավարտին»:
11:13 01/02/2021Հայաստանում ծխախոտի ոլորտը հսկայական վնասներ է կրել. Սուրեն Պարսյան14 տոկոսով կրճատվել է ծխախոտի արտահանումը
09:48 01/02/2021Համլետ Պետրոսյանի պատասխանը՝ Բաքվի հերթական զրպարտությանըՏիգրանակերտի պեղումներն իրականացնող արշավախմբի ղեկավարի պատասխանը Բաքվի հերթական զրպարտությանը։
09:18 01/02/2021Արման Թաթոյան. ՀՀ բնակիչների իրավունքները սահմանների որոշման գործընթացում պետք է դրվեն որոշումների հիմքումՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը գրում է. «Երբ Հայաստանն Արցախից արհեստականորեն անջատելու համար 1923թ. ձևավորվեց (Կարմիր) Քուրդիստանը, ՀՍԽՀ Զանգեզուրի հետ սահմանային վեճերը հատկապես...
10:58 31/01/2021Արշավիր Ղարամյան. Պատերազմը ցույց տվեց, որ նրանցից քչերն էին բառիս բուն իմաստով զորահրամանատարԱրցախի հերոս, Արցախի անվտանգության խորհրդի նախկին քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը գրում է. «Այո, Հայաստանի Հանրապետության և Արցախի Հանրապետության միացյալ Զինված ուժերում ունեինք գործող տասնյակ...
15:33 30/01/2021Սուրեն Սարգսյան. Բայց չնեղվեք, դուք Մակունցին ուղարկեք դեսպանՔաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը գրում է. «Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպանը շնորհավորել է Ադրբեջանին՝ տարածքային ամբողջականության վերականգնման կապակցությամբ։ Սա ասում է ՄԽ համանախագահ երկրի դեսպանը: Մի պետության...
13:15 30/01/2021Սենոր Հասրաթյանը՝ Փաշինյանի մասին. Երկրի համար դարձել է պատիժ, որից ազատվելն այլևս ժամանակի հրամայական է...ԶՈւ գնդապետ, Արցախի ՊՆ նախկին պաշտոնյան Սենոր Հասրաթյանը, անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի այսօրվա ուղիղ եթերին, գրում է.
10:49 30/01/2021ՀԲԸՄ-ն հայտարարում է արցախյան թեմաներով հետազոտությունների դրամաշնորհային նախաձեռնության մասինԻ արձագանք արցախյան պատերազմի, դրան հաջորդած լրատվական հակամարտության, ինչպես նաև հաշվի առնելով գիտական հետազոտությունների և վերլուծության անժխտելի հրամայականը, ՀԲԸՄ-ն հայտարարում է Արցախի վերաբերյալ...
09:57 30/01/2021Սուրեն Սարգսյան. Տապալված դիվանագիտության հարավասիական ուղղությունըՄիջազգայնագետ Սուրեն Սարգսյանը շարունակում է ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակել Փաշինյանի կառավարման օրոք արտաքին քաղաքականության ձախողումներն ու անգործությունը։ Այսօր նա անդրադարձել է Հարավային Ասիայի...
15:25 29/01/2021Սեպտեմբերի 27-ից հունվարի 28-ն արձանագրվել է Ադրբեջանի կողմից 72 քաղաքացիական անձանց սպանության դեպք. Արցախի ՄԻՊՄԻՊ-ը թարմացրել է ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից Արցախի քաղաքացիական անձանց սպանության դեպքերի վերաբերյալ զեկույցը
13:37 29/01/2021Ես բոլորի հետ եմ, ովքեր պայքարում են Նիկոլի դեմ․ Միքայել ՄինասյանՍուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը թելեգրամի էջում գրում է․ «Ինձ հաճախ են հարցնում, թե ինչպե՞ս եմ վերաբերվում այս կամ այն քաղաքական գործչին: Ես պատասխանում եմ.
12:03 29/01/2021Անժելա Էլեբիգովա. Ադրբեջանում ներքին սոցիալական լարվածությունը դեռ առջևում էԱդրբեջանագետ Անժելա Էլիբոգեվան գրում է. «Ադրբեջանում ներքին սոցիալական լարվածությունը դեռ առջևում է։ Առաջին խնդիրը սկսվելու է փախստականների վերադարձից։ Պաշտոնական դիրքորոշումը հետևյալն է՝ ով հետ...
18:15 28/01/2021Մայոր Ցոլակյանը հաղթեց մահին ու մտածում է հզորանալու մասինՊատերազմի թեժ օրերին Հադրութում ոտքերի, ողնաշարի հատվածում վնասվածքներ ստացած ու անգիտակից վիճակում չորս օր թշնամու թիկունքում մնացած մայոր Գուժ Ցոլակյանն ապաքինվել է, արդեն կարողանում է քայլել։...

10:17 05/07/2014Why the world is wooing India? It’s defense deals, stupid!On the day India launched a French earth observation satellite and four smaller satellites from Germany, Canada and Singapore, French Foreign Minister Laurent Fabius was in New Delhi for talks.
10:40 04/07/2014Real ‘Battle of Iraq’ is only beginningFollowing 9/11 the US government quickly decided that the time had finally come to invade Iraq, even though the initial response was directed at Afghanistan.
09:45 03/07/2014‘Boom’-erang at point of no return? Australian economic boom endingA common misconception about lemmings is that they commit collective suicide during migration.
09:46 02/07/2014Why Israel is in love with KurdistanArtificial geography, established in the midst of World War I, via the 1916 Sykes-Picot agreement, is at risk.
20:08 01/07/2014British MP: Ilham Aliyev behaves in PACE as braggart and bullyAliyev revealed himself as a braggart and a bully in Strasbourg at OSCE meeting this week, reads the article of the British MP Paul Flynn published on the site of Covcas bulletin magazine.
09:43 01/07/2014Malaysia’s ‘Allah’ verdict & the rising far rightThe recent ruling by Malaysia’s highest court to restrict non-Muslims from using the word ‘Allah’ has triggered a wider national debate deepening polarization among the country’s communities.
09:50 30/06/2014Jimmy Savile: ‘It couldn't happen again.’ Yes it could and it's probably happening right nowMany have been shocked at Savile’s ability to keep his child sexual abuse secret for nearly fifty years, while mingling with royalty and others at the top of British society.
09:46 28/06/2014Waging war against Russia, one pipeline at a timeThe new Great Game is one for energy, pipelines, and access to markets.
19:03 27/06/2014Index on Censorship: In Ilham Aliyev’s address to PACE there was barely a word of truthThe address of the Azerbaijani President Ilham Aliyev to the Parliamentary Assembly of the Council of Europe contained barely a word of truth beyond the conjunctions, writes the editor-in-chief of...
09:56 27/06/2014Purgatory of Melilla: African immigrants’ hard road to EuropeAll migrants have a dream: Europe. A Europe which, however, doesn’t want them, and turns a blind eye to the – both Moroccan and Spanish – violence as many NGOs point out.
19:06 26/06/2014Al Jazeera: Human rights situation in Azerbaijan recedes due to global demand for energyThe human rights situation in Azerbaijan has receded due to the global demand for energy, reads the article written by Arzu Geybullayeva published on the site of the Al Jazeera.
09:53 26/06/2014South Korea ‘knocking at Eurasian door’South Korean President Park Geon-hye has ended a landmark trip to Central Asia, aimed at creating a huge single market to rival the EU and push for closer Eurasian energy cooperation.
10:31 25/06/2014ISIS in Iraq stinks of CIA/NATO ‘dirty war’ opFor days now, since their dramatic June 10 taking of Mosul, Western mainstream media have been filled with horror stories of the military conquests in Iraq of the Islamic State in Iraq and Syria.
10:33 24/06/2014Why Edward Snowden deserves a fair and open trialA year after his defection, first to Hong Kong and then to Russia, former National Security Agency contractor Edward Snowden continues to make headlines and expose new secrets.
10:20 23/06/2014The assassin’s guide to Western ‘democracy’What do Olof Palme, Patrice Lumumba, Princess Diana, Dr David Kelly, Robin Cook, Yasser Arafat, Slobodan Milosevic and Hugo Chavez have in common?
11:46 21/06/2014Reporters without borders: Policy of Azerbaijani authorities on destruction of pluralism in media led to closure of ‘‘Zerkalo’’One of Azerbaijan’s leading independent newspapers, the Russian-language Zerkalo (Mirror), has been forced to stop publishing because government control of the advertising market and distribution...
10:02 21/06/2014Intra-Islamic Cold War and the disintegration of IraqThe lands of Mesopotamia, united in the shape of a state known as Iraq since 1920, now seem to be on the brink of collapse.
18:35 20/06/2014Azerbaijan opened fire at Armenian border villagesAzerbaijani forces opened fire at several border villages in Armenia’s Tavush province Thursday evening.
10:35 20/06/2014‘God’s Lonely Man’: Assange’s years of purgatoryOne man who has not wavered in his support for Assange is John Pilger, an internationally respected and award-winning investigative journalist of many years standing.
13:48 19/06/2014‘‘Radio Liberty’’: Azerbaijan is among countries showing up itself as republican-style country,but is governed in monarchy-styleThere are 18 countries in the world that, by their constitutions are regarded as republican countries, but are rather conducted as controlled monarchies.