15:03 03/02/2021Գեղամ Նազարյան. Ոչ, Աննա, դուք չեք մարսելու, հաշվարկը լավ չեք արելՔաղաքագետ, «Ճշմարտություն սերունդների համար» նախաձեռնության հիմնադիր Գեղամ Նազարյանն անբարոյականություն է որակում պատերազմի օրերին Արցախ մեկնած պատգամավորներին օրապահիկի ու գործուղման համար գումար...
11:51 03/02/2021Ես կհասկանայի, եթե նախագիծ բերվեր Արցախի օկուպացված տարածքների դեօկուպացիայի մասին. Տարոն ՍիմոնյանԽորհրդարանը կառավարության առաջարկով 108 պատգամավորով սկսեց արտահերթ նիստը, որի օրակարգում ընդգրկված է երկու օրենսդրական փաթեթ: Կառավարությունն առաջարկում է արագացված՝ 24 ժամյա ռեժիմով ընդունել...
09:54 03/02/2021Փաշինյանը ևս մեկ սխալ արեց՝ ակնարկելով, որ Շուշին ադրբեջանական քաղաք է. ՍասունյանՆիկոլ Փաշինյանը, Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում գրեթե երեք տարի և, ամենակարևորը, Արցախյան պատերազմում երկրի աղետալի պարտության ընթացքում կառավարելուց հետո, շարունակում է մեկը մյուսի...
17:03 02/02/2021ԽԱՊԿ. Վերջին երկու տարում ԶԼՄ-ների ու լրագրողների դեմ ներկայացվել է 176 հայց2019-2020 թվականների ընթացքում ընդհանուր առմամբ դատարաններ է ներկայացվել ԶԼՄ-ներին ու լրագրողներին վերաբերող 176 հայց, որոնցից վարույթ է ընդունվել 127-ը։ 116-ում լրատվամիջոցների հիմնադիրները հանդես...
15:00 02/02/2021Արմեն Գևորգյան. Ինչի՞ մասին եմ ես լռել, որն այսօր պետք է բարձրաձայնեմ«Այս դատավարության քաղաքական պատվերը, բացի մատնանշված ներքին և արտաքին հիմնական շահառուներից, ունեցել է նաև մի շարք այլ արտաքին շահառուներ»։
09:40 02/02/2021Ինչո՞ւ են ադրբեջանցի զինծառայողները նման արագությամբ հետ հանձնվել Ադրբեջանին. Տիգրան Աբրահամյան«Կարող ե՞նք ենթադրել, որ իշխանությունը հանրությունից թաքցնելու, քողարկելու պատճառներ ունի։ Միանշանակ»։
09:00 02/02/2021Սարգիս Գրիգորյան. Կառավարությունը կրկին խուսափում է պահանջել հատուցում ԱդրբեջանիցԱյս տարվա հունվարին Հայաստանը առաջին անգամ ստանձնել է Էներգետիկ Խարտիայի կազմակերպության նախագահությունը (Energy Charter Conference), որին անդամակցում են 55 երկրներ, իսկ որպես դիտորդներ մի շարք այլ...
21:44 01/02/2021Նիկոլն ու Վաղարշակ Հարությունյանն արդեն տվել են իրենց համաձայնությունը և Արցախի ՊԲ-ն առաջիկայում կկազմալուծվի. Միքայել Մինասյան,Չի լինի այլևս Արցախի բանակ և դրա միակ պատասխանատուն ու մեղավորը Նիկոլ Փաշինյանն է, որն իր «միսիան» հասցնում է ավարտին»:
11:13 01/02/2021Հայաստանում ծխախոտի ոլորտը հսկայական վնասներ է կրել. Սուրեն Պարսյան14 տոկոսով կրճատվել է ծխախոտի արտահանումը
09:48 01/02/2021Համլետ Պետրոսյանի պատասխանը՝ Բաքվի հերթական զրպարտությանըՏիգրանակերտի պեղումներն իրականացնող արշավախմբի ղեկավարի պատասխանը Բաքվի հերթական զրպարտությանը։
09:18 01/02/2021Արման Թաթոյան. ՀՀ բնակիչների իրավունքները սահմանների որոշման գործընթացում պետք է դրվեն որոշումների հիմքումՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը գրում է. «Երբ Հայաստանն Արցախից արհեստականորեն անջատելու համար 1923թ. ձևավորվեց (Կարմիր) Քուրդիստանը, ՀՍԽՀ Զանգեզուրի հետ սահմանային վեճերը հատկապես...
10:58 31/01/2021Արշավիր Ղարամյան. Պատերազմը ցույց տվեց, որ նրանցից քչերն էին բառիս բուն իմաստով զորահրամանատարԱրցախի հերոս, Արցախի անվտանգության խորհրդի նախկին քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը գրում է. «Այո, Հայաստանի Հանրապետության և Արցախի Հանրապետության միացյալ Զինված ուժերում ունեինք գործող տասնյակ...
15:33 30/01/2021Սուրեն Սարգսյան. Բայց չնեղվեք, դուք Մակունցին ուղարկեք դեսպանՔաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը գրում է. «Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպանը շնորհավորել է Ադրբեջանին՝ տարածքային ամբողջականության վերականգնման կապակցությամբ։ Սա ասում է ՄԽ համանախագահ երկրի դեսպանը: Մի պետության...
13:15 30/01/2021Սենոր Հասրաթյանը՝ Փաշինյանի մասին. Երկրի համար դարձել է պատիժ, որից ազատվելն այլևս ժամանակի հրամայական է...ԶՈւ գնդապետ, Արցախի ՊՆ նախկին պաշտոնյան Սենոր Հասրաթյանը, անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի այսօրվա ուղիղ եթերին, գրում է.
10:49 30/01/2021ՀԲԸՄ-ն հայտարարում է արցախյան թեմաներով հետազոտությունների դրամաշնորհային նախաձեռնության մասինԻ արձագանք արցախյան պատերազմի, դրան հաջորդած լրատվական հակամարտության, ինչպես նաև հաշվի առնելով գիտական հետազոտությունների և վերլուծության անժխտելի հրամայականը, ՀԲԸՄ-ն հայտարարում է Արցախի վերաբերյալ...
09:57 30/01/2021Սուրեն Սարգսյան. Տապալված դիվանագիտության հարավասիական ուղղությունըՄիջազգայնագետ Սուրեն Սարգսյանը շարունակում է ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակել Փաշինյանի կառավարման օրոք արտաքին քաղաքականության ձախողումներն ու անգործությունը։ Այսօր նա անդրադարձել է Հարավային Ասիայի...
15:25 29/01/2021Սեպտեմբերի 27-ից հունվարի 28-ն արձանագրվել է Ադրբեջանի կողմից 72 քաղաքացիական անձանց սպանության դեպք. Արցախի ՄԻՊՄԻՊ-ը թարմացրել է ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից Արցախի քաղաքացիական անձանց սպանության դեպքերի վերաբերյալ զեկույցը
13:37 29/01/2021Ես բոլորի հետ եմ, ովքեր պայքարում են Նիկոլի դեմ․ Միքայել ՄինասյանՍուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը թելեգրամի էջում գրում է․ «Ինձ հաճախ են հարցնում, թե ինչպե՞ս եմ վերաբերվում այս կամ այն քաղաքական գործչին: Ես պատասխանում եմ.
12:03 29/01/2021Անժելա Էլեբիգովա. Ադրբեջանում ներքին սոցիալական լարվածությունը դեռ առջևում էԱդրբեջանագետ Անժելա Էլիբոգեվան գրում է. «Ադրբեջանում ներքին սոցիալական լարվածությունը դեռ առջևում է։ Առաջին խնդիրը սկսվելու է փախստականների վերադարձից։ Պաշտոնական դիրքորոշումը հետևյալն է՝ ով հետ...
18:15 28/01/2021Մայոր Ցոլակյանը հաղթեց մահին ու մտածում է հզորանալու մասինՊատերազմի թեժ օրերին Հադրութում ոտքերի, ողնաշարի հատվածում վնասվածքներ ստացած ու անգիտակից վիճակում չորս օր թշնամու թիկունքում մնացած մայոր Գուժ Ցոլակյանն ապաքինվել է, արդեն կարողանում է քայլել։...

12:36 30/12/2016Итоги 2016 года: детский труд, ранние браки и селективные аборты – основные проблемы в семейной политике АзербайджанаГлава Госкомитета также отметила, что еще одной немаловажной проблемой на сегодняшний день является лишение разведенных женщин прав на место проживания и собственности.
13:20 29/12/2016Пока власти Азербайджана продолжают нарушать права человека, Евросуд начал коммуникацию по 10 жалобам из этой страныСуд предоставил властям Азербайджана три месяца для ответов на вопросы ЕСПЧ.
11:29 29/12/2016Эксперт: Армения может воспользоваться негативными последствиями сотрудничества Азербайджана и ИзраиляВостоковед Армен Петросян в интервью Panorama.am разобрал последние развития в регионе и проанализировал взаимоотношения Азербайджана и Израиля.
12:39 28/12/2016Депутат от правящей партии Азербайджана извинился за оскорбление соотечественников, испугавшись последствий своей глупостиАстан Шахвердиев, назвавший работающих на российских рынках азербайджанцев «отходами общества», спустя два дня «сдал назад».
12:34 27/12/2016Радио «Свобода»: Население Азербайджана мерзнет и голодает, пока первая леди готовит кутабы для президента Ильхама АлиеваВугар Байрамов же сообщил, что декабрьская девальвация усугубила недоверие к манату, и, соответственно, отток депозитов усилился.
17:07 26/12/2016Уходящий 2016 год ознаменовался в Азербайджане глубоким социально-экономическим и системным кризисомУходящий 2016 год ознаменовался в Азербайджане противоречивыми событиями, как и подобает стране, переживающей глубокий социально-экономический или еще точнее - системный кризис, пишет «Туран».
16:43 26/12/2016Сейран Оганян: Мнение, будто Армения не сможет развиваться без урегулирования карабахской проблемы, – фундаментальная ошибкаОб этом говорится в заявлении бывшего министра обороны Армении Сейрана Оганяна, опубликованном на его странице в социальной сети Facebook.
14:13 23/12/2016Отмена проекта в Баку – четкое послание Дональда Трампа о дистанцировании от президента Азербайджана Ильхама АлиеваТак, уже закрытый проект в Азербайджане является наглядным примером того, как международные бизнес-контракты Трампа могли осложнить внешнюю политику его администрации.
16:46 22/12/2016Узбекский академик: СМИ Азербайджана прославляют афериста и фальсификатора Шухрата Барласа, безосновательно обвиняющего армянОн ни разу не опубликовывал в научных изданиях Узбекистана и за его пределами ни одной научной работы, соответствующей требованиям ВАК при Кабинете министров Республики Узбекистан.
12:03 21/12/2016Эксперты: Еле «держащуюся на ногах» экономику Азербайджана ждет полный коллапс, в 2017г. спад ускорится еще большеНесмотря на предпринимаемые правительством Азербайджана усилия, манат продолжит свое стремительное падение.
16:37 20/12/2016Радио «Свобода»: В корне неграмотная внутренняя политика властей Азербайджана приводит к неудачам и во внешней политикеВ свою очередь известная азербайджанская журналистка-расследователь, бывшая политзаключенная Хадиджа Исмайлова рассказала некоторые подробности о том, как ее шантажировали.
14:14 19/12/2016Попытки МИД Израиля предотвратить экстрадицию блогера Лапшина в Азербайджан из-за посещения НКР – в центре внимания израильских СМИРоссийско-израильскому блогеру Александру Лапшину, арестованному в Беларуси по запросу Азербайджана, грозит экстрадиция в Азербайджан из-за его визитов в Нагорно-Карабахскую Республику.
14:22 17/12/2016Правозащитник: В Азербайджане тюрьмы не перевоспитывают человека, а готовят новых преступниковВ обществе господствует мнение, что заключенных могло быть значительно меньше, если бы гражданских активистов не сажали по сфабрикованным обвинениям и суды не “штамповали” обвинительные вердикты
16:30 16/12/2016Bloomberg: Компания избранного президента США Дональда Трампа сворачивает свою деятельность в АзербайджанеГосдепартамент США особо озабочен тем, что азербайджанская элита получает прибыль, используя свои связи с государственными структурами Азербайджана.
14:24 15/12/2016Талех Багирзаде: Глава МВД Азербайджана фактически переложил вину за гибель людей в Нардаране на Ильхама АлиеваАдвокат лидера движения «Мусульманское единство» Талеха Багирзаде Ялчин Иманов ходатайствовал о вызове в суд главы МВД Рамиля Усубова в качестве свидетеля.
13:04 14/12/2016Доклад Комитета защиты журналистов: В Азербайджане по надуманным обвинениям арестовывают журналистов из-за их профессиональной деятельностиВ отчете есть также раздел об Азербайджане, где в настоящее время отбывают тюремный срок 5 журналистов.
13:48 13/12/2016Эксперты: Баку спекулирует вокруг сокращения нефтедобычи – ресурсы «черного золота» в Азербайджане давно иссякают естественным путемПо итогам состоявшейся 10 декабря встречи ОПЕК с нефтедобывающими странами вне картеля власти Азербайджана объявили о решении сократить уровень добычи нефти в стране.
13:46 12/12/2016Международный комитет Красного Креста опроверг заявления омбудсмена Азербайджана по поводу осужденных в НКР азербайджанских диверсантовТак, согласно сообщению, данная организация никогда не высказывается о причинах задержания, о правовых аспектах содержания под стражей и о правомочности приговора.
14:26 10/12/2016Госдеп и ЕС требуют от властей Азербайджана пересмотреть приговоры активистам «НИДА» и уважать свои международные обязательстваГосдепартамент США выступил с заявлением, в котором осуждает решение азербайджанского суда приговорить активистов движения «НИДА» – Байрама Мамедова и Гияса Ибрагимова.
16:25 09/12/2016Осужденный на 10 лет азербайджанский активист: Мы доказали, что Гейдар Алиев – это не культМеждународная правозащитная организация «Amnesty International» считает приговор бесстыдной попыткой азербайджанских властей подавить инакомыслие.