12:46 09/09/2020Gucci-ի հայազգի մոդել Արմինե Հարությունյանը Իտալիայում համաժողովրդական բանավեճ է առաջացրելՀայազգի մոդել Արմինե Հարությունյանի «ոչ ավանդական» արտաքին տեսքը անցյալ շաբաթ Իտալիայում համաժողովրդական բանավեճ է առաջացրել գեղեցկության չափանիշների, նորաձևության տենդենցների շուրջ: Այդ մասին,...
11:33 09/09/2020«Կասպերսկի». Մոբայլ վնասաբեր ծրագրերն ամենաքիչը Հարավային Կովկասում գրոհում են Հայաստանի օգտատերերինՀայաստանում 2020-ի ապրիլ-հունիսին շարժական վնասաբեր ծրագրերի գրոհների ենթարկվել է օգտատերերի 2,00%-ն այն դեպքում, երբ Վրաստանում նման գրոհների բախված օգտատերերի բաժինը կազմել է 2,08%,, իսկ...
09:18 09/09/2020Սասունյան. Եվրոպական դատարանի նախագահը ստանում է Ստամբուլի համալսարանի պատվավոր դոկտորի կոչումՄարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի (ՄԻԵԴ) նախագահ Ռոբերտ Սպանոն անցյալ շաբաթ Թուրքիայի արդարադատության նախարարի հրավերով այցելեց Թուրքիա: Սպանոն հանդիպեց նաև նախագահ Էրդողանի հետ և դասախոսություն...
12:52 08/09/2020Ասյա Օվանյան. Վարորդական իրավունքի վկայականի քննության ժամկետները՝ իսկական գլխացավանքՀՀ Փաստաբանների Պալատի, «Իմ Ձայնը» նախագծի անդամ Ասյա Օվանյանն իր հերթական հոդվածում գրում է. «Հասարակության մեջ հերթական դժգոհությունն է կուտակվում Ոստիկանության հանդեպ՝ վարորդական իրավունքի...
12:34 08/09/2020Վահե Հովհաննիսյան. Հաջորդ իշխանությունը պետք է չվախենա «փակ» թեմաներիցԱյլընտրանքային նախագծեր խմբի անդամ Վահե Հովհաննիսյանն իր հոդվածում գրում է. «Միջազգային մի խումբ հեղինակավոր գիտական կենտրոններ և գիտնականներ համատեղ մշակել են պետությունների զարգացման և...
12:24 08/09/2020Գուրգեն Մարգարյանի գործով ՄԻԵԴ Պալատի վճիռը բողոքարկվել է Մեծ ՊալատինՀայ սպա Գուրգեն Մարգարյանին սպանած Ռամիլ Սաֆարովի՝ Հունգարիայից Ադրբեջան տեղափոխման իրավաչափության, հետագա ներման ու հերոսացման հետ կապված ՄԻԵԴ պալատի վճիռը բողոքարկվել է Մեծ Պալատին։ Մարդու...
12:18 08/09/2020Ջորջ Սորոսը հայ-եզդիական քաղաքացիական պատերազմ է հրահրում. Մալյան«Այսօր «Սորոսի» գրասենյակի կողմից իրականացվող հանցագործության մասին հաղորդմում ենք ներկայացնելու ԱԱԾ»,- այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսում ասաց հասարակական գործիչ, «ՎԵՏՕ» շարժման նախաձեռնող Նարեկ...
10:22 08/09/2020Չալաբյան. Իշխանությունը չպետք է փորձի երկարացնել իր մենաշնորհային կառավարումը«Ազգային օրակարգ» կուսակցության համահիմնադիր Ավետիք Չալաբյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ անդրադարձել է «Կարանտինի մասին» օրենսդրական փաթեթին։ Նա գրում է.
10:38 07/09/2020Ստարտափների զարգացումը կրիտիկական նշանակություն ունի Հայաստանի համար. Գևորգ ՊողոսյանՍտարտափների զարգացումը կրիտիկական նշանակություն ունի Հայաստանի համար, քանի որ դրանք արագ աճող այն ընկերություններն են, որոնք տեղական պրոդուկտներ և ծառայություններ են արտադրում՝ դրանք վաճառելով ամբողջ...
18:45 05/09/2020Օգոստոսին բենզինի գինը թանկացել է 8.7%-ովՈչ պարենային ապրանքների շուկայում 2020թ. օգոստոսին ինչպես 2019թ. օգոստոսի համեմատ, այնպես էլ 2020թ. հուլիսի համեմատ արձանագրվել է 0.6% գնաճ: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն,...
11:43 05/09/2020Արթուր Վանեցյան. Երկար ամիսներ չդադարող լայվը շատ մեծ վնաս է հասցրել մեր պետությանը«Սա զավեշտի կամ հումորի թեմա չէ. սա ազգային անվտանգությանն ուղիղ հարվածող խնդիր է»
10:32 05/09/2020Արա Գալոյան. Մեր ծախսերի կառուցվածքը․ այս ցուցանիշով մենք համադրելի ենք միայն Ադրբեջանի հետ«Պոլիտէկոնոմիա» հետազոտական ինստիտուտի տնտեսական մեկնաբան Արա Գալոյանն իր հերթական հոդվածում ներկայացրել է իր դիտարկումները ծախդերի կառուցվածքի վերաբերյալ.
10:38 04/09/2020Գործարարները սխալ են համարում համաճարակի պատճառով երկրների միջև սահմանների փակումըՄի շարք երկրների գործարարներ համաձայն են, որ կորոնավիրուսի համաճարակի պատճառով երկրների միջև սահմանների փակումը սխալ էր, քանի որ միջազգային արձանագրությունների և կանոնակարգերի միջոցով հնարավոր էր...
09:18 04/09/2020Էդմոն Մարուքյան. Հոնքն ուղղելու փոխարեն` աչքն էլ հետը հանում են...ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը, անդրադառնալով ԱԺ-ում այսօր քննարկվելիք օրինագծերին, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
10:41 03/09/2020Համավարակի օրերը լավագույն ժամանակաշրջանն են եղել Հայաստանի կրթական համակարգում. Սուրեն ԱլոյանՀամավարակի օրերը լավագույն ժամանակաշրջանն են եղել Հայաստանի կրթական համակարգում վերջին 30 տարվա ընթացքում, երբ մանկավարժները՝ երիտասարդից մինչև ավագ սերնդի ներկայացուցիչ, հաշված օրերի ընթացքում...
13:38 02/09/2020Աննա Նաղդալյան. Հուլիսյան մարտերը հուժկու հարված են հասցրել նաև Ադրբեջանի դիվանագիտական ներուժին«Վերջին շրջանում մենք ադրբեջանական կողմից ստանում ենք խիստ իրարամերժ ազդակներ, որոնցից կարելի է ենթադրել, որ հուլիսյան մարտերը հուժկու հարված են հասցրել ոչ միայն Ադրբեջանի զինված ուժերին, այլև...

12:11 13/05/2013Obama’s talking points for ErdoganOn his first visit to Washington since 2009, Erdogan and Obama have much to discuss.
13:20 11/05/2013Arabic studies expert: Intervention of Azerbaijanis in Syrian military operations poses danger to Syrian Armenians“The Syrian Armenians say they are not going to intervene in the military operations.”
12:18 11/05/2013Nor Hachn to hold mayoral elections on May 26The town of Nor Hachn, Kotayk Province, will hold mayoral elections on May 26. According to the information posted on the website of the Central Electoral Commission of Armenia (CEC), the mayoral...
12:29 10/05/2013Reliable, trustworthy and exemplary electoral processes: Analysis by Republican MPCiting the final report of the OSCE/ODIHR election observation mission for the Armenian presidential elections, the MP noted that the report described the elections as well managed.
12:22 09/05/2013Iran’s Karabakh mediation mission and liberation of Shoushi: Analysis by Iranian studies expertIran was the first country to be a mediator in the Nagorno-Karabakh conflict.
18:42 08/05/2013Oskanian, Arsenyan and Manukyan to renounce Council of Elders seatsOskanian thinks it would be wrong to renounce all 17 mandates.
17:32 08/05/2013Voice of America: U.S. ambassador to UN is concerned about human rights situation in AzerbaijanEileen Chamberlain Donahoe, U.S. Ambassador to the Human Rights Council commented on Universal Periodic Review of UPR and expressed her concern about the human rights situation in Azerbaijan, the...
12:54 08/05/2013The Armenian Mirror-Spectator: Armenian orphans became a source of enriching genetic pool for Turkish nationAt least 30,000 Armenian girls were sold in the markets to be placed in harems, or to be used as slave labor.
16:05 07/05/2013Boris Navasardyan: Political forces waged uncompromising struggle at Yerevan electionsOf political forces participating in the elections of the Council of Elders, the most volume of coverage, in terms of aggregate data of all the media studied, was received by "Prosperous Armenia."
12:47 07/05/2013Tsarni retracts apology to Armenians; breaks promise to rectify earlier claimWhile this apology was a good start, it was inadequate compared to the magnitude of the damage Tsarni had caused to the good name of Armenians worldwide.
13:44 06/05/2013IWPR: Journalism in Azerbaijan is like a minefieldJournalists in Azerbaijan saw little to celebrate on World Press Freedom Day, after a year in which colleagues had been harassed, arrested or attacked and an international report labeled the...
13:04 06/05/2013Observer says Yerevan municipal elections were another step towards democracyVahram Vardanyan noted that psychological and physical pressure on observers decreased at the municipal elections held on May 5.
16:06 05/05/2013Attack on military facility was a 'declaration of war' by Israel, Syria saysDeputy Foreign Minister Faisal al Mekdad said the attack represented an alliance between Islamic terrorists and Israel.
14:14 04/05/2013Iranian website: With its policy Turkey incites some groups to separatist actions in IranRecently, Turkey even hosted representatives of groups that have anti-Iranian separatist aims.
15:40 03/05/2013Political analyst says PAP and ANC could form coalition“We should not forget that ANC received 7 percent of votes at parliamentary elections, while PAP is the second political force in the country.”
14:41 03/05/2013Prosperous Armenia member says post-election alliance is possible"We believe we have good chances in the elections and if the May 5 elections are free and fair, PAP will constitute a majority in Yerevan Council of Elders."
12:45 02/05/2013Sex imbalances at birth threaten Armenia’s demography: “missing” women, decreasing population, marriage problemsIf the practice of preventing girls from being born is continued, almost 93,000 women will “go missing” and Armenia’s population will reduce by additional 80,000 inhabitants by 2060.
13:21 01/05/2013Turkey: Surb Hovhannes Armenian Church being turned into hostelZana Aksu reminded that about 100 Armenian cemeteries were destroyed recently, during the construction of Eruh-Siirt road, and the bones of the dead were thrown about the place.
12:34 30/04/2013Moles, informants and double agents in Boston Marathon bombingsThe bizarre circumstances and dubious names in the Boston Marathon bombings have raised many questions that have yet to be answered by government officials and journalists.
15:19 29/04/2013Raffi Hovannisian: I was not ready to send hundreds of condolence telegrams after April 9“We are in a unique Armenia, in a situation when nothing can be changed in one day.”