12:46 09/09/2020Gucci-ի հայազգի մոդել Արմինե Հարությունյանը Իտալիայում համաժողովրդական բանավեճ է առաջացրելՀայազգի մոդել Արմինե Հարությունյանի «ոչ ավանդական» արտաքին տեսքը անցյալ շաբաթ Իտալիայում համաժողովրդական բանավեճ է առաջացրել գեղեցկության չափանիշների, նորաձևության տենդենցների շուրջ: Այդ մասին,...
11:33 09/09/2020«Կասպերսկի». Մոբայլ վնասաբեր ծրագրերն ամենաքիչը Հարավային Կովկասում գրոհում են Հայաստանի օգտատերերինՀայաստանում 2020-ի ապրիլ-հունիսին շարժական վնասաբեր ծրագրերի գրոհների ենթարկվել է օգտատերերի 2,00%-ն այն դեպքում, երբ Վրաստանում նման գրոհների բախված օգտատերերի բաժինը կազմել է 2,08%,, իսկ...
09:18 09/09/2020Սասունյան. Եվրոպական դատարանի նախագահը ստանում է Ստամբուլի համալսարանի պատվավոր դոկտորի կոչումՄարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի (ՄԻԵԴ) նախագահ Ռոբերտ Սպանոն անցյալ շաբաթ Թուրքիայի արդարադատության նախարարի հրավերով այցելեց Թուրքիա: Սպանոն հանդիպեց նաև նախագահ Էրդողանի հետ և դասախոսություն...
12:52 08/09/2020Ասյա Օվանյան. Վարորդական իրավունքի վկայականի քննության ժամկետները՝ իսկական գլխացավանքՀՀ Փաստաբանների Պալատի, «Իմ Ձայնը» նախագծի անդամ Ասյա Օվանյանն իր հերթական հոդվածում գրում է. «Հասարակության մեջ հերթական դժգոհությունն է կուտակվում Ոստիկանության հանդեպ՝ վարորդական իրավունքի...
12:34 08/09/2020Վահե Հովհաննիսյան. Հաջորդ իշխանությունը պետք է չվախենա «փակ» թեմաներիցԱյլընտրանքային նախագծեր խմբի անդամ Վահե Հովհաննիսյանն իր հոդվածում գրում է. «Միջազգային մի խումբ հեղինակավոր գիտական կենտրոններ և գիտնականներ համատեղ մշակել են պետությունների զարգացման և...
12:24 08/09/2020Գուրգեն Մարգարյանի գործով ՄԻԵԴ Պալատի վճիռը բողոքարկվել է Մեծ ՊալատինՀայ սպա Գուրգեն Մարգարյանին սպանած Ռամիլ Սաֆարովի՝ Հունգարիայից Ադրբեջան տեղափոխման իրավաչափության, հետագա ներման ու հերոսացման հետ կապված ՄԻԵԴ պալատի վճիռը բողոքարկվել է Մեծ Պալատին։ Մարդու...
12:18 08/09/2020Ջորջ Սորոսը հայ-եզդիական քաղաքացիական պատերազմ է հրահրում. Մալյան«Այսօր «Սորոսի» գրասենյակի կողմից իրականացվող հանցագործության մասին հաղորդմում ենք ներկայացնելու ԱԱԾ»,- այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսում ասաց հասարակական գործիչ, «ՎԵՏՕ» շարժման նախաձեռնող Նարեկ...
10:22 08/09/2020Չալաբյան. Իշխանությունը չպետք է փորձի երկարացնել իր մենաշնորհային կառավարումը«Ազգային օրակարգ» կուսակցության համահիմնադիր Ավետիք Չալաբյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ անդրադարձել է «Կարանտինի մասին» օրենսդրական փաթեթին։ Նա գրում է.
10:38 07/09/2020Ստարտափների զարգացումը կրիտիկական նշանակություն ունի Հայաստանի համար. Գևորգ ՊողոսյանՍտարտափների զարգացումը կրիտիկական նշանակություն ունի Հայաստանի համար, քանի որ դրանք արագ աճող այն ընկերություններն են, որոնք տեղական պրոդուկտներ և ծառայություններ են արտադրում՝ դրանք վաճառելով ամբողջ...
18:45 05/09/2020Օգոստոսին բենզինի գինը թանկացել է 8.7%-ովՈչ պարենային ապրանքների շուկայում 2020թ. օգոստոսին ինչպես 2019թ. օգոստոսի համեմատ, այնպես էլ 2020թ. հուլիսի համեմատ արձանագրվել է 0.6% գնաճ: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն,...
11:43 05/09/2020Արթուր Վանեցյան. Երկար ամիսներ չդադարող լայվը շատ մեծ վնաս է հասցրել մեր պետությանը«Սա զավեշտի կամ հումորի թեմա չէ. սա ազգային անվտանգությանն ուղիղ հարվածող խնդիր է»
10:32 05/09/2020Արա Գալոյան. Մեր ծախսերի կառուցվածքը․ այս ցուցանիշով մենք համադրելի ենք միայն Ադրբեջանի հետ«Պոլիտէկոնոմիա» հետազոտական ինստիտուտի տնտեսական մեկնաբան Արա Գալոյանն իր հերթական հոդվածում ներկայացրել է իր դիտարկումները ծախդերի կառուցվածքի վերաբերյալ.
10:38 04/09/2020Գործարարները սխալ են համարում համաճարակի պատճառով երկրների միջև սահմանների փակումըՄի շարք երկրների գործարարներ համաձայն են, որ կորոնավիրուսի համաճարակի պատճառով երկրների միջև սահմանների փակումը սխալ էր, քանի որ միջազգային արձանագրությունների և կանոնակարգերի միջոցով հնարավոր էր...
09:18 04/09/2020Էդմոն Մարուքյան. Հոնքն ուղղելու փոխարեն` աչքն էլ հետը հանում են...ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը, անդրադառնալով ԱԺ-ում այսօր քննարկվելիք օրինագծերին, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
10:41 03/09/2020Համավարակի օրերը լավագույն ժամանակաշրջանն են եղել Հայաստանի կրթական համակարգում. Սուրեն ԱլոյանՀամավարակի օրերը լավագույն ժամանակաշրջանն են եղել Հայաստանի կրթական համակարգում վերջին 30 տարվա ընթացքում, երբ մանկավարժները՝ երիտասարդից մինչև ավագ սերնդի ներկայացուցիչ, հաշված օրերի ընթացքում...
13:38 02/09/2020Աննա Նաղդալյան. Հուլիսյան մարտերը հուժկու հարված են հասցրել նաև Ադրբեջանի դիվանագիտական ներուժին«Վերջին շրջանում մենք ադրբեջանական կողմից ստանում ենք խիստ իրարամերժ ազդակներ, որոնցից կարելի է ենթադրել, որ հուլիսյան մարտերը հուժկու հարված են հասցրել ոչ միայն Ադրբեջանի զինված ուժերին, այլև...

13:52 09/09/2015Глава Минсельхоза Армении: Процесс установки новых противоградовых станций продолжитсяВ сфере сельского хозяйства Армении в этом году был бы зафиксирован больший уровень экономического роста, если бы не причиненный градом ущерб.
12:52 09/09/2015«Росбалт»: Население Азербайджана боится голосовать против правящей партииНесмотря на то, что предвыборная кампания официально провозглашена открытой, политическая жизнь в Азербайджане практически заморожена, говорится в статье.
09:50 08/09/2015Итальянский портал: Вскоре в Азербайджане останутся только президент Ильхам Алиев и его благородные помощникиПриговор Хадидже Исмайловой – последний эпизод в борьбе против свободы слова в Азербайджане. Об этом говорится в материале, опубликованном на итальянском сайте «Osservatorio Balcani e Caucaso».
16:34 07/09/2015«Всемирный Индекс свободы прессы 2015»: Азербайджан не просто уступил Армении, но и стал крупнейшей тюрьмой журналистов в ЕвропеПравозащитная организация «Репортеры без границ» опубликовала доклад «Всемирный Индекс свободы прессы – 2015», согласно которому Армения не сдала позиций и, как и прошлом году, занимает 78-е место.
12:31 07/09/2015Выборы в Азербайджане: оппозиционные силы подписали соглашение о сотрудничестве, но в парламент пройдут «молчаливые старожилы»Комментируя предвыборную обстановку в Азербайджане, сайт «Хаккин.аз» отмечает, что она в Азербайджане не чувствуется вовсе.
09:50 05/09/2015Нурсисты отмывали свои миллиарды в АзербайджанеДля легализации собранные у предпринимателей Ф. Гюленом в качестве религиозных пожертвований деньги отправлялись за границу, а оттуда возвращались обратно в качестве законно заработанных.
15:42 04/09/2015Учения «Шант-2015»: Президент Армении созвал условное заседание правительства и дал новые порученияВ рамках проводимых 3-6 сентября стратегических командно-штабных учений «Шант-2015» президент Армении Серж Саргсян созвал сегодня и провел условное заседание правительства РА, в ходе которого...
14:15 04/09/2015Представитель Минобороны Армении: Ни одна провокация ВС Азербайджана не останется без ответа«Должен специально отметить, что 2 дня назад пресс-секретарь министерства иностранных дел Азербайджана, изображая из себя святошу, пытался распространить ложную информацию».
09:35 04/09/2015OCCRP: У Алиевых две яхты стоимостью $59 млн., затраты которых выше годовой заработной платы президента в 50 раз«Они приказывают нам курсировать вперед и назад по Средиземному морю на пустой яхте. Их там не было, но мы накручивали тысячи милей – в Грецию, Францию, Сардинию, Гибралтар».
13:11 03/09/2015Зачем Лавров приезжал в Баку? Анализирует сайт «Минвал.аз»Есть мнение, что Россия в обмен на свои жесты намерена попросить у Баку нечто серьезное.
12:35 03/09/2015Арцрун Ованнисян: Ситуация на армяно-азербайджанской границе сейчас относительно спокойнаяМинувшая ночь в ряде приграничных с Азербайджаном сел Тавушской области Армении была достаточно напряженной.
11:00 03/09/2015Легендарный израильский дирижер Зубин Мета выступит сегодня в ЕреванеСегодня, 3 сентября, в рамках 16-го Международного музыкального фестиваля «Ереванские перспективы» в столице с концертом выступит Израильский филармонический оркестр под управлением легендарного...
17:18 02/09/2015На дне армянского озера Севан обнаружен фрагмент кости зубраНа дне армянского озера Севан, на глубине около 6-7 метров, по всей вероятности, обнаружен фрагмент кости зубра, возраст которого может составлять десятки тысяч лет.
11:11 02/09/2015Обзор международной реакции: Приговор Хадидже Исмайловой – месть критикам властей АзербайджанаБакинский суд по тяжким преступлениям 1 сентября 2015 года приговорил азербайджанскую журналистку Хадиджу Исмайлову к 7,5 годам лишения свободы.
15:13 01/09/2015Коррупция в Азербайджане процветала даже при СталинеЖирующая номенклатура, кумовство и взяточничество, процветавшие в Азербайджанской ССР, привели к тому, что летом 1948 года по всей республике была осуществлена комплексная ревизия.
12:07 01/09/2015Сейран Оганян посетил в День знаний музыкальную школу им.ЧайковскогоМинистр обороны Армении Сейран Оганян сегодня, 1 сентября, в День знаний, посетил Ереванскую среднюю специальную музыкальную школу имени П.И.
16:37 31/08/2015IWPR: Решения Евросуда в пользу карабахских беженцев могут стать прецедентом и способствовать урегулированию конфликтаСуд дал один год Азербайджану для разработки механизмов компенсации и восстановления имущественных прав граждан. Однако эксперты предупреждают, что подобный срок нереалистичен.
12:33 31/08/2015Жители Азербайджана за товарами первой необходимости отправляются в ИранМежду тем, по данным иранских СМИ, число азербайджанских туристов, посетивших Иран, сократилось на 10%.
10:51 29/08/2015Азербайджанская экономика пошла по «пессимистичному сценарию»Всемирный банк уже предрек более чем 10% инфляцию по итогам 2015 года.
12:03 28/08/2015Азербайджанские банкиры спровоцировали девальвационную панику на фоне сокращения нефтепродаж и закрытия магазиновНаряду с этим, в Азербайджане признан банкротом еще один банк.