20:00 19/09/2020Հայաստանում արտադրական դժբախտ պատահարների 66%-ը եղել է հանքագործական աշխատանքների ժամանակԸստ ՀՀ կազմակերպություններում աշխատանքային գործունեության ընթացքում ժամանակավոր անաշխատունակության, դժբախտ պատահարների և վնասվածքների վերաբերյալ ստացված վիճակագրական հաշվետվությունների ամփոփ...
16:53 19/09/2020ՌԴ-ն ԵԱՏՄ երկրներից միայն Հայաստանի հետ սահմանը չի բացումՌուսաստանը սեպտեմբերի 21-ից վերսկսում է թռիչքները ԵԱՏՄ երկրներից Բելառուսի, Ղազախստանի և Ղրղզստանի հետ։ ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս մասին ուրբաթ օրը լրագրողներին հայտնել են կորոնավիրուսային վարակի դեմ...
13:07 19/09/2020Արձակուրդից վերադառնալուց հետո Հրայր Թովմասյանը մասնակցել է բոլոր նիստերին. ՍԴՍահմանադրական դատարանի աշխատակազմից հերքում են լուրն այն մասին, թե Հրայր Թովմասյանն աշխատանքի չի ներկայանում։ «Տեղեկացնում ենք, որ սույն թվականի հունիս ամսին տրամադրված արձակուրդից վերադառնալուց հետո...
11:31 19/09/2020Բրիտանիայի վարչապետը հայտնել է երկրում կորոնավիրուսի երկրորդ ալիքի բռնկման մասինՄեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը հայտարարել է, որ հիմա երկրում կորոնավիրուսի երկրորդ ալիքն է բարձրացել, հայտնում է «Independent»-ը։ Նա նշել է, որ թեև ինքը չի ցանկանում մտցնել երկրորդ պետական...
10:45 19/09/2020ՀՀ-ում հաշվառված է 24 հազար 221 պատմության և մշակույթի անշարժ հուշարձան2019 թվականի տվյալներով, Պատմության և մշակույթի անշարժ հուշարձանների պետական ցուցակներում ընդգրկված է 24 հազար 221 հուշարձաններ։ Վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն, 995 հուշարձան...
19:10 18/09/2020Սինգապուրի հաջողության գաղտնիքը, որն աշխարհում կորոնավիրուսից մահացության ամենացածր թիվն ունիԱշխարհում կորոնավիրուսով մահացության ամենացածր դեպքերի թիվը Սինգապուրում է գրանցվել: Այնտեղ վարակված ավելի քան 57.000 մարդկանց շրջանում ընդամենը 27 մահ է գրանցվել: Սինգապուրը՝ 5.7 միլիոն բնակչություն...
13:45 18/09/2020Այ ձեր ցավը տանեմ, սովը ո՞նց ա լինում. Գագիկ ԾառուկյանԿորոնավիրուսով պայմանավորված՝ ուսանողներից շատերը ծնողները չեն աշխատել, իսկ այսօր, երբ ուսման վարձը պետք է վճարել, խնդրի առաջ են կանգնում: ԲՀԿ ուսխորհրդի երիտասարդների հետ հանդիպման ժամանակ նշեց ԲՀԿ...
13:07 18/09/2020ՊԲ-ում ուսումնավարժական հավաքներ ենՊաշտպանության բանակում, հանրապետության զորահավաքային-մարդկային ռեսուրսի ներգրավմամբ, ըստ առանձին մասնագիտությունների, պարբերաբար կազմակերպվում և անց են կացվում տարաբնույթ ուսումնավարժական...
09:17 18/09/2020Ռուսաստանը Հայաստանի ավանդական, բայց ոչ միշտ հուսալի դաշնակիցն է. զեկույցՎաշինգտոնի Քարնեգի հիմնադրամը հրապարակել է վերլուծաբան Փոլ Սթրոնսկու «There Goes the Neighborhood: The Limits of Russian Integration in Eurasia» վերնագրով զեկույցը՝ հետխորհդային երկրների նկատմամբ...
09:09 18/09/2020Դիմակ չկրելու համար բերման ենթարկելու կապակցությամբ ոստիկանության գործող պրակտիկան անթույլատրելի դրսևորումներ է ստանումՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանի դիրքորոշումը
15:08 17/09/2020Եվրոպական խորհրդարանը՝ Թուրքիային․ Անհապաղ դադարեցնել ապօրինի հորատումը, «ազգայնական ռազմատենչ հռետորաբանությունը»Եվրախորհրդարանականները դատապարտում են Թուրքիայի գործողությունները Հունաստանի և Կիպրոսի բացառիկ տնտեսական գոտում և լիակատար համերաշխություն հայտնում անդամ երկու պետություններին: Այս մասին տեղեկանում...
22:13 16/09/2020Անթույլատրելի ենք համարում, որ լիբանանահայերը դառնան ադրբեջանական իշխանությունների հարձակումների թիրախ. ԱՀ ԱԳՆԱդրբեջանի ԱԳՆ կողմից վերջերս ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին ուղղված բողոքի կապակցությամբ, որտեղ փորձ է արվում լիբանանահայ մի քանի ընտանիքների Արցախի Հանրապետություն տեղափոխվելը ներկայացնել որպես...
19:10 16/09/2020Ոստիկանությանը զանգավածաբար քաղաքական նպատակներով օգտագործելը ձևավորելու է պայթյունավտանգ իրավիճակ․ Էլինար ՎարդանյանՀասարակության մեջ ոստիկանության հանդեպ կուտակվում է էական դժգոհություն։ Մենք այս մասին արդեն տևական ժամանակ է զգուշացնում ենք։ Ամեն օր արձանագրվում են քաղաքացիների և ոստիկանության բախումներ։ Մենք...
15:00 16/09/2020Թուրքիան հայկական համայնքին օգտագործում է որպես թիրախ՝ թյուրքազելու խմբերին համախմբելու համար․ Ռուբեն ՍաֆրաստյանՄիջերկրականից թուրքական հետազոտական նավի հետ կանչումը տակտիկական քայլ է Էրդողանի կողմից։ Էրդողանի վերջին տարիների քաղաքականությունն այն է, որ գնալով լարվածությունը բարձրացնում է Թուրքիայի շուրջ, ապա...
12:00 16/09/2020Ջենիֆեր Էնիսթոնն ու Բրեդ Փիթը կրկին միասինՀայտնի դերասաններ Ջենիֆեր Էնիսթոնն ու Բրեդ Փիթը տարիներ անց միավորվել են և կրկին միասին են: Այս մասին գրում է Գազետա.ռու կայքը՝ հղում անելով Fox News-ին: Նշվում է, որ դերասանները գրեթե 20 տարվա...
11:34 16/09/2020«Կասպերսկի». Ֆինանսական վնասաբեր ծրագրերի գրոհները Հայաստանում համակարգիչների օգտատերերի վրա կտրուկ ուժգնացել ենՀայաստանում համակարգիչների օգտատերերի 1,3%-ը 2020-ի երկրորդ եռամսյակում բախվել են իրենց համակարգիչներում այն վնասաբեր ծրագրային ապահովման (ԾԱ) գործարկման փորձերին, որը նախատեսված է բանկային...
09:44 16/09/2020Գործազրկության լեգենդները. Արա Գալոյան«Պոլիտէկոնոմիա» հետազոտական ինստիտուտի տնտեսական մեկնաբան Արա Գալոյանը հերթական հոդվածում գրում է. «Վերջին շրջանում ոչ մի ոլորտի մասին այդչափ լեգենդներ չեն հորինվել, որքան աշխատատեղերի ու...
17:14 15/09/2020Ռոբերտ Քոչարյան. Ծաղկաքաղի արդյունքում ձևավորված քրեական գործ էՍահմանադրական կարգի ենթադրյալ տապալման գործով անցնող Սեյրան Օհանյանի պաշտպան Կարեն Մեժլումյանը դատական նիստին հանդես եկավ միջնորդությամբ՝ նախաքննության մարմնից պահանջել մայր գործի նյութերն ու...

19:50 05/10/2015Политолог: Провокациями на границе президент Азербайджана Ильхам Алиев пытался скрыть паникуПоследние развития, связанные с политикой Баку, проанализировал в комментарии для Panorama.am политолог Армен Минасян.
14:05 05/10/2015Азербайджанский социолог: Главный вызов властям Азербайджана – отсутствие альтернативы расширяющемуся влиянию исламистовКак считает Румянцев, режим очень старается казаться мусульманским и светским одновременно, то есть «с удобством усидеть на двух стульях».
13:51 05/10/2015Глава Венецианской комиссии: Проект изменений в Конституцию Армении разработали блестящие юристыВице-спикер парламента Армении Эдуард Шармазанов с трибуны Национального Собрания РА зачитал послание председателя Европейской комиссии за демократию через право (Венецианской комиссии) Джанни...
13:01 05/10/2015МИД Турции вручил послу России ноту протеста из-за российского истребителяЗаместитель министра иностранных дел Турции Ахмет Мухтар Гюн вручил послу РФ в Турции Андрею Карлову ноту после того, как турецкие власти обвинили самолет РФ в нарушении турецкого воздушного...
18:48 03/10/2015Депутат: Заявления противников конституционных реформ в Армении – пустословие, оппозиция исчерпала себяВыступившие на вчерашнем митинге в Ереване представители Фронта «Нет» не говорили о сути конституционных реформ и не разъясняли те или иные конкретные изменений, а занимались пустословием.
17:57 03/10/2015МИД НКР разбирается с фактом стрельбы по дому представителя Арцаха в ГерманииМинистерство иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики занимается фактом обстрела дома представителя НКР в Германии.
11:52 03/10/2015Рейтинговое агентство «Standard & Poor's» подтвердило крах банковского сектора АзербайджанаМинистр финансов Азербайджана Самир Шарифов, между тем, заявил, что экономический рост будет ниже прогноза, а снижение ВВП продлится до 2019 года.
15:09 02/10/2015Бизнесмены Армении готовятся к проблемам, возможным после присоединения к общим рынкам лекарств и медизделий ЕАЭСБизнесмены в Армении готовятся к присоединению страны к общим рынкам лекарственных средств и медицинских изделий Евразийского экономического союза (ЕАЭС).
11:24 02/10/2015Несостоятельность «черного списка» МИД Азербайджана и некомпетентность дипломатов привели к смещению Мамедъярова«Все это еще раз подтверждает, что дипломатическая карьера Мамедъярова подходит к концу», – пишет сайт.
17:57 01/10/2015Глава Минэкономики Армении: Не стоит сомневаться в заключении Deloitte & Touche об обоснованности цен на свет«Я в целом не очень поддерживаю компенсацию и субсидирование, однако здесь стоит социальная проблема, тем более, что это распространяется и на малый бизнес», – сказал сегодня журналистам после...
15:44 01/10/2015«Модератор.аз»: Азербайджанцы не доверяют своему министерству обороны, и Армения выигрывает в информационной войнеАзербайджанский политобозреватель Эльхан Мехдиев в свою очередь заявил, что мир больше слышит голос армян, и международное сообщество больше всего получает информацию от армянских СМИ.
15:17 30/09/2015Азербайджанская экономика: Импорт продуктов питания вырос на 146%, а доходы от экспорта нефти упали вдвоеТакже отмечается, что львиная доля в экспорте Азербайджана приходится на нефть (78,14%), нефтепродукты (6,53%) и газ (2%).
12:22 30/09/2015Руководство Азербайджана безвозвратно потеряло чувство реальности. Речь президента Армении на 70-й сессии ГА ООНПрезидент Армении Серж Саргсян 29 сентября в Нью-Йорке принял участие в 70-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН, где выступил с речью.
15:32 29/09/2015Доходы госбюджета Азербайджана снизятся на четверть, а внешнеторговый оборот уже упал в 4,3 разаТакже, согласно отчету рейтингового агентства «Fitch», темпы роста экономики Азербайджана, в значительной степени зависящей от экспорта нефти, могут снизиться до 1,5 % в 2015 году.
13:40 29/09/2015Давид Тоноян представил подробности о новых подразделениях Армении в миротворческих миссиях ООНПрезидент Серж Саргсян 28 сентября в Нью-Йорке в своем выступлении на саммите, посвященном миротворчеству ООН, заявил, что Армения приняла новые обязательства.
14:18 28/09/2015Американский сенатор: Азербайджан должен соблюдать положения собственной КонституцииОн отметил, что, несмотря на осуждения со стороны президента Обамы и лидеров других государств, а также ЕС и Верховного комиссара ООН по правам человека, ситуация в Азербайджане ухудшилась.
12:35 26/09/2015В Нью-Йорке состоялась встреча глав МИД Армении и Азербайджана«Баку не только отвергает инициативы сопредседателей, направленные на укрепление доверия, но и отказывается от направленных на урегулирование проблемы предложений посредников», – отметил Э.Налбандян.
11:16 26/09/2015Human Rights Watch: Ответственные за притеснение свободы слова азербайджанские чиновники должны понести наказаниеЭто мощная кампания правительства Азербайджана, которое пытается подавить голоса независимых средств массовой информации», –заявила заместитель директора HRW в Европе и Центральной Азии Джейн Бьюкенен
12:30 25/09/2015Госнефтекомпания Азербайджана теряет активы за рубежом и сокращает финансирование мероприятий международного значенияФинансирование мероприятий республиканского и международного значения в Азербайджане в 2016 году будут сокращены в 2,3 раза – с 60 млн. манат в 2015 году до 26 млн..
10:46 25/09/2015Глава МИД Армении обратил внимание сопредседателей МГ ОБСЕ на грубые нарушения Азербайджаном режима перемирия«Азербайджан превратил в плохую традицию обострение ситуации на линии соприкосновения с ВС Арцаха и на границе с Арменией любой ценой, даже ценой человеческих жертв», – сказал Э.Налбандян.