15:23 15/08/2020Տիգրան Աբրահամյան. Տավուշում ծավալված գործողություններից հետո կրակոցների կտրուկ աճ կաԱրցախի ուղղությամբ Ադրբեջանից արձակված կրակոցների թիվն աճում է։ «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար, Արցախի նախագահի նախկին խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը նկատում է, Տավուշում ծավալված մարտական...
13:01 15/08/2020Հանքային ջրերի արտադրությունն աճել էՀայաստանում հանքային ջրերի արտադրությունն աճել է: Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում է ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից, 2020 թվականի հունվար-հունիսին Հայաստանում արտադրվել է 20 մլն 114.7 հազար լիտր հանքային...
11:03 15/08/2020Նաիրա Զոհրաբյան. Եթե կա մարդ, ով մեսչյանական ճոպանուղիով Մասիվից իջել է Կենտրոն համայնք, ասեք«Իսկ եթե լուրջ, հարգարժան պարոն Մեսչյան, էսպես չեն գնում՝ «եկա, տեսա, խոստացա, չարեցի ու գնացի»
10:47 15/08/2020Մարուքյան. Անհասկանալի է վարչապետի կցկտուր պատասխանը Ստեֆան Սակուրին«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանն անդրադարձել է BBC-ի Hard Talk հաղորդման ընթացքում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Արցախի վերաբերյալ հարցի պատասխանին՝ այն որակելով կցկտուր։...
09:40 15/08/2020«Ո՞վ պետք է կանխեր Ախալքալաքի ողբերգությունը կամ ո՞վքեր են մեղավորները»«Այլընտրանքային նախագծեր խումբ»-ն իր հերթական հոդվածում ներկայացրել է օրեր առաջ Ալալքալաքում տեղի ունեցած դեպքերի վերաբերյալ «Վիրք» կուսակցության համանախագահ Դավիթ Ռստակյանի մեկնաբանությունները.
12:42 14/08/2020Սերոբ Խաչատրյան. Ավելի տեղյակ ենք, թե ինչպես են բացվելու Շոտլանդիայի դպրոցները, քան ՀայաստանիՈւսումնական տարվա մեկնարկին քիչ ժամանակ է մնացել, սակայն ուսուցիչները, ծնողները, աշակերտներն անորոշության մեջ են։ «Ես օրինակ, ավելի լավ տեղյակ եմ, թե ինչպես են բացվելու Շատլանդիայի դպրոցները, քան...
19:16 13/08/2020Զավեշտալի են Հայաստանի պարտության մասին Հասանովի խոսքերը․ դեսպանՉեխիայում ՀՀ դեսպան Աշոտ Հովակիմյանը սերբական «Դանաս» օրաթերթում հրապարակել է հոդված՝ ի պատասխան Ադրբեջանի դեսպանին։ «…Սա Հասան-աղա աղայի վրանն է, Նա ահեղ վերքերից է տառապում… «Հասանագինիցա»...
19:05 13/08/2020Արսեն Թորոսյանի մասին բացասական հոդվածները գերակշռում են. «Մեդիա պաշտպան»2020 թ-ի օգոստոսի 1-ից 10-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ՀՀ Առողջապահության նախարարի անձին ու գործունեությանն առնչվող հոդվածներին։ Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 35...
13:11 13/08/202024-րդ միջոցառմամբ աջակցություն կտրամադրվի խաղողագործներին, գինեգործներին և կոնյակագործներին«Առաջարկում ենք աջակցություն ցուցաբերվել խաղողագործներին, գինեգործներին ու կոնյակագործներին»,- այսօր Կառավարության նիստի ընթացքում ասաց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանը՝ ներկայացնելով...
11:05 13/08/2020Ոչ Ադրբեջանը, ոչ էլ Թուրքիան չեն համակերպվել. հարմար պահի ռևանշի են դիմելու. Տիգրան ԱբրահամյանՏավուշում ծավալված մարտական գործողություններից հետո Ադրբեջանի ու Թուրքիայի պաշտպանական գերատեսչությունների ամենատարբեր դեմքերի փոխադարձ ինտենսիվ այցեր են։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է...
17:21 12/08/2020Վանեցյան. Փաշինյանը լավ չի ընկալել համաշխարհային միտումները. հակադրվում են կարանտինը և տնտեսությունը, բայց ոչ երբեք՝ մարդկանց կյանքը«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը «Առավոտ»-ին տված հարցազրույցում անդրադարձել է Հայաստանում կորոնավիրուսով հիվանդների մահվան դեպքերին, ընդգծել դրա պատճառների վերհանումը, հետագայում...
10:43 12/08/2020«Կասպերսկի». Հայաստանում վնասաբեր ԾԱ-ն ավելի հաճախ հանովի կրիչների միջոցով է ներթափանցում սարքերԱյս տարվա առաջին վեց ամիսներին Հայաստանում տնային օգտատերերի 31%-ը և կորպորատիվ օգտատերերի 36%-ը բախվել են, այսպես կոչված, լոկալ սպառնալիքների, որոնք սարքում հայտնվում են ոչ թե անմիջապես ցանցից, այլ...
10:00 12/08/2020Սասունյան. Ոչ հայերի Հայաստան ներգաղթը որևէ կապ չունի Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի հետԱնցյալ շաբաթ, հայերի շրջանում առկա բոլոր այլ բանավեճերին, մի նոր վեճ ավելացրեց Հայաստանի Հանրապետության սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը։ Շաբաթավերջին Սինանյանի Լիբանան այցից մի...
17:52 11/08/2020Ասյա Օվանյան. Արձակուրդային սպեկուլյացիաՀՀ Փաստաբանների պալատի անդամ, «Իմ Ձայնը» նախագծի փորձագետ Ասյա Օվանյանն իր հոդվածում անդրադարձել է Ռոբերտ Քոչարյանի ու մյուսների գործով այսօր տեղի ունեցած դատական կարճատև նիստում հնչած...
14:48 11/08/2020Տիգրան Աբրահամյան. Ադրբեջանում անցկացված զորավարժություններն էական նորություններ չեն պարունակել«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ադրբեջանում կայացած զորավարժությունների վերաբերյալ տեսանյութերի նախնական վերլուծությունը ցույց է տալիս, որ ընդհանուր առմամբ, դրանք,...
11:43 10/08/2020Փաշինյան. Սևրի պայմանգիրը շարունակում է գոյություն ունենալ որպես պատմական փաստՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ուղերձը Սևրի պայմանագրի ստորագրման 100-ամյա տարեդարձին նվիրված գիտաժողովի մասնակիցներին։ Այն տարածել է կառավարության հասարակայնության հետ կապերի և տեղեկատվության վարչությունը.
11:19 10/08/2020Չալաբյան. Սևրի պայմանագրում ամրագրված հայության իրավունքները չեն կորցրել իրենց կարևորությունը«Ազգային օրակարագ» կուսակցության համահիմննադիր Ավետիք Չալաբյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է. «Հարյուր տարի առաջ այս օրը, Փարիզի արվարձան Սևրում կնքվեց հաշտության պայմանագիր՝ մի կողմից Օսմանյանյան...
20:00 08/08/2020Հայաստանում պաղպաղակի արտադրությունը նվազել էՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն՝ 2020 թվականի հունվար-հունիսին հանրապետությունում արտադրվել է 7 մլն 792.3 հազար լիտր պաղպաղակ, ինչը 2019 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ...
10:00 08/08/2020Տնտեսական մեկնաբան. Գյուղատնտեսական տարվա առաջին կեսը. բուն գյուղատնտեսության աճը ցածր էՏնտեսական մեկնաբան Արա Գալոյանն իր հոդվածում գրում է. «Առաջին կիսամյակի մակրոտնտեսական ցուցանիշների նախնական տվյալների հրապարակումն ինչ-որ իմաստով հիասթափություն ծնեց: Հասկանալի էր, որ տնտեսության...
17:00 07/08/2020Սուրեն Պարսյան. Ժամանակն է մտածել Հայաստան-Լիբանան առևտրատնտեսական կապերը զարգացնելու ուղղությամբՀՅԴ Բյուրոյի տնտեսական հետազոտությունների գրասենյակի պատասխանատու, տնտեսագետ Սուրեն Պարսյանն իր հոդվածում անդրադարձել է Հայաստանի ու Լիբանանի միջև առկա տնտեսական կապերին, նշել դրանց զարգացնելու...

14:12 29/07/2015«Ядерная сделка» может привести к усилению «войны» Израиля и монархий Персидского залива с ИраномВскоре будет решен вопрос о создании единой системы противоракетной обороны ССАГПЗ, которая прикроет Аравию «надежным щитом от возможной атаки Тегерана» и позволит наносить упреждающие удары...
12:10 28/07/2015«Исламское государство» использует новый русскоязычный канал для вербовки боевиков из АзербайджанаУ политических лидеров и правительств Центральной Азии и Азербайджана есть причины для беспокойства из-за растущего влияния ИГ на их страны.
12:00 27/07/2015Стратегическое партнерство «амбициозного льва» и «крадущегося дракона». Как Иран и Китай изменят мир после Венского пакта…Китай был и остается, по сути, единственной страной, которая в последнее десятилетие проводила в отношении Ирана самостоятельную политику.
15:12 25/07/2015Президент Сирии Асад объявил всеобщую амнистию, которая распространяется и на беженцевПрезидент Сирии Башар Асад объявил всеобщую амнистию для тысяч бывших военных, дезертировавших из армии, а также для граждан, уклонившихся от службы по призыву.
12:19 25/07/2015«Эффект ядерной сделки»: Тегеран воспользуется зарубежными инвестициями для развития энергетики, западные компании рвутся в ИранПо словам заместителя министра, на данный момент уже проведены переговоры с рядом крупных компаний из Германии, которые изъявили желание участвовать в электроэнергетических проектах Ирана.
16:42 24/07/2015GALLUP International Аssociation: В Армении 51% населения не в курсе инициированных в стране конституционных реформВ Армении 51% населения не в курсе, что в стране инициированы конституционные реформы, известно об этом 45% граждан, а 5% и вовсе затруднились ответить на этот вопрос.
14:01 24/07/2015Опрос GALLUP International Аssociation: В Армении 46% граждан считают необходимым проведение конституционных реформ36% опрошенных не считают проведение конституционных реформ необходимостью, остальные пока не сориентировались.
11:38 24/07/2015Российские эксперты в ужасе от ядерной сделки Запада с Ираном и прогнозируют кошмар как для Москвы, так и для ТегеранаВремя хитроумного сидения на двух стульях для Москвы закончилось, а Запад попытается довести «эрозию режима» в Иране до критической точки…
14:43 23/07/2015Каковы ожидания Армении от ядерной сделки Ирана и «шестерки»? Ответил глава МинэкономикиЧем теплее станут отношения с Ираном, тем позитивнее это скажется на Армении. Об этом заявил сегодня на брифинге министр экономики РА Карен Чшмаритян, обратившись к заключенному между Ираном и...
12:17 23/07/2015Власти Азербайджана неадекватно строго наказывают журналистов для запугивания всех представителей СМИК 140-летию прессы Азербайджана ИА «Туран» опубликовало обзорный материал, посвященный проблеме диффамации в Азербайджане.
15:37 22/07/2015Спусковой крючок эскалации напряженности в зоне карабахского конфликта. Эксперт анализирует заявления Уорлика«Приоритет должен быть отдан способности государств региона поддерживать систему региональной безопасности Южного Кавказе без прямого участия центров силы».
14:57 22/07/2015Премьер: Армения продолжит развитие сферы атомной энергетики, ведутся переговоры с инвесторамиС целью сохранения нынешнего уровня энергетической безопасности Армении правительство продолжит развитие сферы атомной энергетики.
11:48 22/07/2015Лейла Юнус: Власти Азербайджана запланировали в назидание другим наше физическое уничтожение в тюремных муках«Если не остановились перед уничтожением хорошо известной семьи, то всех остальных уничтожить несложно. Страх должен поселиться в сердцах граждан. Страх и безнадежность».
15:19 21/07/2015Турецкая организация «ASİMDER» намерена сорвать литургию, проводимую раз в год в армянской церкви Сурб Хач на озере ВанИзвестная своей антиармянской деятельностью турецкая организация «ASİMDER» намерена сорвать литургию, проводимую раз в год в армянской церкви Сурб Хач на острове Ахтамар озера Ван (Западная Армения,...
12:15 21/07/2015Albuquerque Journal: Проазербайджанские лоббисты в США официально не регистрируются и продвигают «абсурдные» резолюцииЗаконодатель Папен заявила, что она осведомлена о критике в адрес Азербайджана, но не считает это причиной «обрывать связи» с этой страной.
18:26 20/07/2015USAID: В 2014г. репрессии против гражданского общества в Азербайджане происходили на фоне падения мировых цен на нефтьМинувший 2014 год в Азербайджане характеризовался арестами журналистов и правозащитников, запретами на поездки за рубеж, следственными действиями в отношении активистов, волной вмешательств в работу...
12:01 20/07/2015Эксперты назвали причины скандала вокруг передвижения южноосетинской границы в зоне нефтепровода Баку-СупсаВ военной доктрине России зафиксировано: одна из задач ВС России установить контроль над центральной магистралью Гори-Тбилиси и экономических объектах стратегического значения.
17:42 18/07/2015СК России передал 9 томов дела об убийстве семьи Аветисянов в Гюмри Следственному комитету АрменииСледственному комитету Армении сегодня были переданы 9 томов материалов по уголовному делу об убийстве семьи Аветисянов в Гюмри, которые находились в производстве СК России.
13:45 18/07/2015Нацсовет называет речь президента Азербайджана И. Алиева «истерикой» с целой гаммой эмоций, неточностей, нервных выпадов«Деньги, которые власти Азербайджана потратили на Европейские игры, обделив народ, обернулись против них. Нападки на Европу, прежде всего, связаны с психологическими потрясениями властей страны».