15:06 07/08/2020«Նորք»-ի տնօրենն աշխատանքից ազատման դիմում է ներկայացրելԱյսօր «Նորք» ԻԿՀ տնօրեն Մհեր Դավիդյանցը հրավիրել է արտահերթ ժողով հիվանդանոցի անձնակազմի հետ։ Հիվանդանոցի ֆեյսբուքյան էջի փոխանցմամբ, տեղեկացնելով այն, որ այսօր տեղի է ունեցել հանդիպում ՀՀ...
11:18 07/08/2020«Խոսենք անկեղծ. Սերժ Սարգսյանն Ապրիլյան պատերազմի մասին»ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը սկսում է պատասխանել հանրությանը հետաքրքրող հարցերին, ինչպես խոստացել էր: ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակի տարածած տեղեկատվության համաձայն, հրապարակվող տեսանյութը և...
14:38 06/08/2020Քուվեյթում ՀՀ դեսպանություն․ Հակահայկական քաղաքականությունը դարձել է Ադրբեջան պետության անկյունաքարըՔուվեյթի «al-seyassah.com» կայքը տպագրել է Քուվեյթում ՀՀ դեսպանության՝ հայ-ադրբեջանական սահմանին հուլիսյան բախումների վերաբերյալ հայտարարությունը: Հայտարարության մեջ նշված է, որ Ադրբեջանը շարունակում...
10:23 05/08/2020«Կասպերսկի». Աշխարհում յուրաքանչյուր հինգերորդը բախվել է սոցիալական վարկանիշների հետևանքներինԱմբողջ աշխարհի օգտատերերի 18%-ը գոնե մեկ անգամ ֆինանսական ծառայությունների հասանելիության խնդիր է ունեցել սոցիալական ցանցերում իրենց տեղադրած տեղեկատվության պատճառով։ Ընդ որում, այդ խմբի մեկ երրորդը...
09:27 05/08/2020Հարութ Սասունյան. Ադրբեջանի նկատմամբ քաղաքական հաղթանակը նույնքան կարևոր է, որքան ռազմական հաղթանակըՄինչ աշխարհասփյուռ հայությունն արդարացիորեն կենտրոնացել է անցյալ ամսվա եռօրյա հարձակման ընթացքում Ադրբեջանի նկատմամբ Հայոց բանակի հաջողությունների վրա, քաղաքական հաղթանակը նույնքան կարևոր է: Եթե...
15:26 04/08/2020Վիկտոր Սողոմոնյան. Սա այն դեպքն է, երբ կարող է անդառնալի հետևանքների բերել«Մենք մի իրավիճակում ենք, երբ չենք կարող անտեսել կառավարման փորձ ունեցող առաջնորդի, երկրի ղեկավարի կարծիքները։ Դա ոչ մի լավ բանի չի բերի։ Սա այն դեպքն է, երբ կարող է անդառնալի հետևանքների բերել»,-...
10:03 04/08/2020Հովհաննես Քոչարյան. Հակակոռուպցիոն դատարաններ ունեցող պետությունների մեծ մասի փորձը ոգևորող չէՆախկին փոխոստիկանապետ Հովհաննես Քոչարյանի համոզմամբ, միայն քաղաքական կամքը նման հակակոռուպցիոն մասնագիտացված դատարանների ռեֆորմի համար բավարար չէ: «Հակակոռուպցիոն մասնագիտացված դատարանների ստեղծման...
09:54 04/08/2020Տիգրան Աբրահամյան. Ցանկացած ինքնաթիռի օդ բարձրանալը ֆիքսվում է«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար, Արցախի Հանրապետության նախագահի նախկին խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը հիշեցնում է՝ Թուրքիայի և Ադրբեջանի օդուժի թռիչքները Հայաստանի ու Արցախի համապատասխան...
23:07 03/08/2020Չինական հարթակը հրապարակել է Ռոբերտ Քոչարյանի հարցազրույցի՝ Չինաստանի վերբերյալ հատվածը«Նոր աշխարհի թրենդը կառաջնորդեն Չինաստանն ու Ռուսաստանը»,-ասել էր ՀՀ երկրորդ նախագահը։
16:57 03/08/2020Իրականությունը խեղաթյուրող քարոզչության համար Ադրբեջանն վտանգավոր գծեր է հատումԻսրայելում բնակվող էթնիկ ադրբեջանցիները նախատեսել են օգոստոսի 9-ին հանրահավաք անցկացնել Թել Ավիվ-Յաֆոյի հայկական եկեղեցու մոտ։ Այդ նպատակով էլեկտրոնային թռուցիներ են տարածվում սոցիալական ցանցերի...
12:46 03/08/2020Մարինե Սուքիասյան. Մի ձևակերպում է, որից անգամ Փաշինյան Արփիի ծիծաղը կգաԱյլընտրանքային նախագծեր խմբի անդամ Մարինե Սուքիասյանն իր հերթական հոդվածում անդրադարձել է կամակատարներին պաշտոններում նշանակելու հետևանքներին։ Նա գրում է.
11:39 03/08/2020Հայկական պետհամարանիշով մեքենա ունեցող ռուսաստանաբնակ հայերը կարող են Հայաստանից պահանջել ավելի քան 3 մլրդ դոլար հատուցում. փաստաբանՀայաստանը հայտնվել է լուրջ ֆինանսական վտանգների առջև, որի հետ համեմատած Ամուլսարի հանքի խնդրի հետևանքով առաջացող տույժը կարող է նույնիսկ թեթև թվալ: Ֆեյսբուքյան իր էջում նման հայտարարությամբ է հանդես...
10:42 03/08/2020Եվրոպական խորհրդարան․ Ալիևն օգտագործում է COVID-ն ու Հայաստանի հետ ռազմական լարվածությունը՝ ընդդիմությանը վերացնելու համարԵվրոպական խորհրդարանում մեծությամբ երկրորդ խմբակցությունը`«Սոցիալիստների և դեմոկրատների առաջադեմ ալյանսը» (S&D), հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում ասված է, որ հաշվի առնելով Ադրբեջանում մարդու...
10:06 03/08/2020«Մեդիա պաշտպան»-ը կոչ է անում դատական վճիռներում կամընտրական սկզբունքով չառաջնորդվել«Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը տարածել է հաղորդագրություն, որտեղ անդրադարձել է «Առավոտ»-ի դեմ ներկայացրած դատական հայցին, նաև հարցեր ու մտահոգություններ հնչեցրել.
19:46 01/08/2020Ի՞նչ ուտել ամռան տապինՍննդաբան Մարինա Մակիշան պատմել է, թե շոգ եղանակին ինչ սննդակարգի պետք է հետևել: Նրա խոսքով, հիմնական կերակուրը պետք է ընդունել նախաճաշի և ընթրիքի ժամանակ, երբ դրսում համեմատաբար զով է: Այդ ժամանակ...
12:06 01/08/2020Արմեն Դարբինյան. Էկոլոգ Պետրոսյան հանրությունը չի ճանաչումՀայաստանի նախկին վարչապետ, Հայ-ռուսական համալսարանի ռեկտոր Արմեն Դարբինյանը գրում է. «Մենք ձախողելու ենք այնքան ժամանակ, մինչև ոլորտային կառավարումը վստահելու ենք կուսակցական ընկերներին: Նախարարի...
11:03 01/08/2020Արա Գալոյան. Խոշոր հարկատուների ճնշող մեծամասնության գործունեությունը բացառապես մայրաքաղաքում էՏնտեսական մեկնաբան Արա Գալոյանը շարունակում է վերլուծել ՊԵԿ հրապարակած խոշոր հարկատուների ցուցակը։ Այս անգամ ուսումնասիրությունից հետո արձանագրում է՝ Տնտեսական ու հարկային անհավասարություն։ Տարածած...
10:45 01/08/2020Ըստ ԱՀԿ-ի, համաճարակի հետևանքները տասնամյակներով իրենց զգացնել կտանԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) ղեկավար Թեդրոս Ադհանոմ Գեբրիեյսոսը ուրբաթ օրը հայտարարել է, որ կորոնավիրուսի համաճարակի հետևանքները իրենց դեռ զգացնել կատան տասնամյակներով: Լուրը...
10:36 01/08/2020Վարդան Ոսկանյան. Հայաստանը պետք է սկսի խելամտորեն միջամտել Թուրքիայի ներքին գործընթացներինԵՊՀ իրանագիտության ամվիոնի վարիչ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Հաշվի առնելով էրդողանական վարչակարգի աննախադեպ լկտիությունը և սադրիչ վարքագիծն ու գործողությունները, Հայաստանը պետք է սկսի խելամտորեն...
09:00 01/08/2020Կամ սովամահություն, կամ թթվածնի պակաս․Ի՞նչ է սպասվում Սևանա լճի ձկնաշխարհինՍևանա լճում այս պահին ընթանում են ինտենսիվ «ծաղկման» պրոցեսներ, որոնք սկսվել են հուլիսի 15-ից: Ըստ մասնագետների՝ այն կշարունակվի մինչև օգոստոսի կեսերը։ Ինչո՞վ է այն վտանգավոր ՝ ձկնաշխարհի և մարդկանց...

16:10 17/07/2015В. Погосян: Более нет серьезных контраргументов на положение нового проекта Конституции Армении о командовании армиейПравящая Республиканская партия Армении накануне вечером на заседании Совета РПА обсудила обнародованный 15 июля Специализированной комиссией по конституционным реформам при президенте РА проект...
13:56 17/07/2015Аналитик: «Венский пакт» с отменой санкций не станет началом экономического бума для Ирана, все заявления об этом – спекуляцияНеобоснованность вымыслов об «Иранской энергетической революции», о которой заговорили сразу после подписания «Венского пакта», получает еще большее подтверждение при анализе газового рынка.
11:56 16/07/2015Эксперт: Снятие санкций с Ирана неблагоприятно скажется на АзербайджанеИран постарается после снятия санкций максимизировать экспорт нефти, а также восстановить свою долю на европейском рынке в размере 42%-43%, которая была до введения санкций.
19:01 15/07/2015Эксперт: Активизация ВС Азербайджана – шантаж, действия Баку прогнозируемы для армянской стороныДля решения тактических задач Азербайджан, как правило, несколько раз в год, с определенной периодичностью, резко активизирует ситуацию на границе, пытаясь продемонстрировать, что карабахский...
11:18 15/07/2015Армянский аналитик разгромил аргументы некомпетентного лоббиста, защищающего интересы Турции и Азербайджана«Какое отношение имеют Грузия и Турция к НКР?!» Егбарян призывает клиентов «TSG» пересмотреть свои связи с Кацем, а «The Hill» – отказаться от таких публикаций.
14:31 14/07/2015Показатели экспорта абрикосов из Армении бьют рекорды, «география» расширяетсяЗа текущий год из Армении в общей сложности уже было экспортировано свыше 43 тыс. тонн свежих фруктов и овощей, в то время как за аналогичный период 2014г. этот показатель составлял 26 847 тонн. Как...
11:27 14/07/2015Заложники без шанса на свободу… Власти Азербайджана угрожают родственникам политэмигрантовПо словам Акрамоглу, от него требовали прекратить расследование бизнеса клана главы Нахичеванской Автономной Республики Васифа Талыбова в Грузии, в противном случае угрожали убить членов его семьи.
15:26 13/07/2015В НКР возрождается арцахская школа ковроделия с целью защиты части национальной культуры армян от азербайджанских посягательствНапомним, что в феврале 2015 года азербайджанские СМИ пытались присвоить еще один армянский ковер – знаменитый «Ковер армянских сирот» («Газир»), который был выставлен был выставлен в Белом доме.
11:47 11/07/2015Азербайджанский политэмигрант: Власть за пиар-катастрофу Европейских игр собиралась мстить «неблагодарным» гражданамЕвропейские игры, которые должны были стать звездным часом Азербайджана на международной арене, превратились в пиар-катастрофу.
13:04 10/07/2015«Lindro.it»: Захватывающая Европу азербайджанская ложь смертельно опасна, и нужно прекращать эти сомнительные связи«Яд лжи смертельно опасен, как и азербайджанская ложь, которая захватывает Европу», – отмечает итальянский сайт.
14:30 09/07/2015Эксперт Тигран Кочарян назвал причины угасания движения против повышения цен на свет в АрменииВ ответ на вопрос о том, может ли движение вновь набрать силу, Тигран Кочарян отметил: «Это зависит от того, насколько прозрачным будет аудит в ЭСА, каким изменениям будут подвергнуты тарифы».
09:55 09/07/2015«Рустория»: Оппозиционное движение в Азербайджане переживает свои самые «черные дни»Об этом говорится в статье журналиста Сергея Румянцева под заголовком «От власти до тюрьмы: как живет политическая оппозиция в Азербайджане».
16:16 08/07/2015Редактор «Википедии» В. Гомоз о том, как советская пропаганда превратила легионера Вермахта в героя французского СопротивленияЗапросы редакторов «Википедии» в музеи Сопротивления и французские архивы не подтвердили версию 1965 года азербайджанской газеты.
13:37 07/07/2015«On Kavkaz»: Азербайджан раньше был тыловой базой для чеченских террористов, а сегодня стал экспортером боевиков для ИГИзвестно, что сотни азербайджанцев присоединились к силам ИГ в Сирии. Растут опасения, что, закалившись в боях, эти боевики могут однажды бросить вызов азербайджанским властям, пишет автор статьи.
12:15 06/07/2015Американский эксперт: Большинство жителей Европы и США до сих пор не знают, где находится АзербайджанКак заявляет Гольдштейн, политики на Западе негативно оценивают общую ситуацию в стране и тенденции последних лет, которые свидетельствуют об ухудшении ситуации с правами человека.
13:01 04/07/2015Адвоката Айка Алумяна не допустили к Ара Будагяну, задержанному по делу о покушении на губернатора Сюника С. ХачатрянаАдвокат Айк Алумян сегодня утром вновь не смог проведать своего подзащитного Ара Будагяна, задержанного накануне, 3 июля, по подозрению в причастности к совершению покушения на губернатора Сюникской...
12:04 04/07/2015Азербайджанский юрист: Недавно принявший Европейские игры Азербайджан блефует с выходом из ПАСЕПосле резолюции Парламентской Ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) касательно состояния прав человека в Азербайджане, азербайджанские чиновники обсуждают возможный выход из ПАСЕ.
14:18 03/07/2015Der Tagesspiegel: Используя слабые стороны СЕ, Азербайджан занимается не только лоббистской работой, но и «икорной дипломатией»Депутаты и правозащитники хотят снизить влияние авторитарных государств на Совет Европы. Но те оказывают сопротивление, причем с задействованием сомнительных методов.Недавний тому пример – Азербайджан
13:07 02/07/2015«Moderator.az»: Одним движением руки Алиева зомбированное азербайджанское общество может стать терпимым или агрессивнымВо время церемонии награждения боксеров на Европейских играх в Баку, когда прозвучало имя украинского боксера армянского происхождения, серебряного призера Г.Манукяна, трибуны начали его освистывать.
12:30 02/07/2015Полиция убрала спецтехнику с проспекта Баграмяна в ЕреванеПолиция Армении сегодня, 2 июля, убрала спецтехнику – водомет и бронетранспортеры – с проспекта Баграмяна в Ереване, где продолжается митинг против повышения цен на свет.