15:06 07/08/2020«Նորք»-ի տնօրենն աշխատանքից ազատման դիմում է ներկայացրելԱյսօր «Նորք» ԻԿՀ տնօրեն Մհեր Դավիդյանցը հրավիրել է արտահերթ ժողով հիվանդանոցի անձնակազմի հետ։ Հիվանդանոցի ֆեյսբուքյան էջի փոխանցմամբ, տեղեկացնելով այն, որ այսօր տեղի է ունեցել հանդիպում ՀՀ...
11:18 07/08/2020«Խոսենք անկեղծ. Սերժ Սարգսյանն Ապրիլյան պատերազմի մասին»ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը սկսում է պատասխանել հանրությանը հետաքրքրող հարցերին, ինչպես խոստացել էր: ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակի տարածած տեղեկատվության համաձայն, հրապարակվող տեսանյութը և...
14:38 06/08/2020Քուվեյթում ՀՀ դեսպանություն․ Հակահայկական քաղաքականությունը դարձել է Ադրբեջան պետության անկյունաքարըՔուվեյթի «al-seyassah.com» կայքը տպագրել է Քուվեյթում ՀՀ դեսպանության՝ հայ-ադրբեջանական սահմանին հուլիսյան բախումների վերաբերյալ հայտարարությունը: Հայտարարության մեջ նշված է, որ Ադրբեջանը շարունակում...
10:23 05/08/2020«Կասպերսկի». Աշխարհում յուրաքանչյուր հինգերորդը բախվել է սոցիալական վարկանիշների հետևանքներինԱմբողջ աշխարհի օգտատերերի 18%-ը գոնե մեկ անգամ ֆինանսական ծառայությունների հասանելիության խնդիր է ունեցել սոցիալական ցանցերում իրենց տեղադրած տեղեկատվության պատճառով։ Ընդ որում, այդ խմբի մեկ երրորդը...
09:27 05/08/2020Հարութ Սասունյան. Ադրբեջանի նկատմամբ քաղաքական հաղթանակը նույնքան կարևոր է, որքան ռազմական հաղթանակըՄինչ աշխարհասփյուռ հայությունն արդարացիորեն կենտրոնացել է անցյալ ամսվա եռօրյա հարձակման ընթացքում Ադրբեջանի նկատմամբ Հայոց բանակի հաջողությունների վրա, քաղաքական հաղթանակը նույնքան կարևոր է: Եթե...
15:26 04/08/2020Վիկտոր Սողոմոնյան. Սա այն դեպքն է, երբ կարող է անդառնալի հետևանքների բերել«Մենք մի իրավիճակում ենք, երբ չենք կարող անտեսել կառավարման փորձ ունեցող առաջնորդի, երկրի ղեկավարի կարծիքները։ Դա ոչ մի լավ բանի չի բերի։ Սա այն դեպքն է, երբ կարող է անդառնալի հետևանքների բերել»,-...
10:03 04/08/2020Հովհաննես Քոչարյան. Հակակոռուպցիոն դատարաններ ունեցող պետությունների մեծ մասի փորձը ոգևորող չէՆախկին փոխոստիկանապետ Հովհաննես Քոչարյանի համոզմամբ, միայն քաղաքական կամքը նման հակակոռուպցիոն մասնագիտացված դատարանների ռեֆորմի համար բավարար չէ: «Հակակոռուպցիոն մասնագիտացված դատարանների ստեղծման...
09:54 04/08/2020Տիգրան Աբրահամյան. Ցանկացած ինքնաթիռի օդ բարձրանալը ֆիքսվում է«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար, Արցախի Հանրապետության նախագահի նախկին խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը հիշեցնում է՝ Թուրքիայի և Ադրբեջանի օդուժի թռիչքները Հայաստանի ու Արցախի համապատասխան...
23:07 03/08/2020Չինական հարթակը հրապարակել է Ռոբերտ Քոչարյանի հարցազրույցի՝ Չինաստանի վերբերյալ հատվածը«Նոր աշխարհի թրենդը կառաջնորդեն Չինաստանն ու Ռուսաստանը»,-ասել էր ՀՀ երկրորդ նախագահը։
16:57 03/08/2020Իրականությունը խեղաթյուրող քարոզչության համար Ադրբեջանն վտանգավոր գծեր է հատումԻսրայելում բնակվող էթնիկ ադրբեջանցիները նախատեսել են օգոստոսի 9-ին հանրահավաք անցկացնել Թել Ավիվ-Յաֆոյի հայկական եկեղեցու մոտ։ Այդ նպատակով էլեկտրոնային թռուցիներ են տարածվում սոցիալական ցանցերի...
12:46 03/08/2020Մարինե Սուքիասյան. Մի ձևակերպում է, որից անգամ Փաշինյան Արփիի ծիծաղը կգաԱյլընտրանքային նախագծեր խմբի անդամ Մարինե Սուքիասյանն իր հերթական հոդվածում անդրադարձել է կամակատարներին պաշտոններում նշանակելու հետևանքներին։ Նա գրում է.
11:39 03/08/2020Հայկական պետհամարանիշով մեքենա ունեցող ռուսաստանաբնակ հայերը կարող են Հայաստանից պահանջել ավելի քան 3 մլրդ դոլար հատուցում. փաստաբանՀայաստանը հայտնվել է լուրջ ֆինանսական վտանգների առջև, որի հետ համեմատած Ամուլսարի հանքի խնդրի հետևանքով առաջացող տույժը կարող է նույնիսկ թեթև թվալ: Ֆեյսբուքյան իր էջում նման հայտարարությամբ է հանդես...
10:42 03/08/2020Եվրոպական խորհրդարան․ Ալիևն օգտագործում է COVID-ն ու Հայաստանի հետ ռազմական լարվածությունը՝ ընդդիմությանը վերացնելու համարԵվրոպական խորհրդարանում մեծությամբ երկրորդ խմբակցությունը`«Սոցիալիստների և դեմոկրատների առաջադեմ ալյանսը» (S&D), հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում ասված է, որ հաշվի առնելով Ադրբեջանում մարդու...
10:06 03/08/2020«Մեդիա պաշտպան»-ը կոչ է անում դատական վճիռներում կամընտրական սկզբունքով չառաջնորդվել«Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը տարածել է հաղորդագրություն, որտեղ անդրադարձել է «Առավոտ»-ի դեմ ներկայացրած դատական հայցին, նաև հարցեր ու մտահոգություններ հնչեցրել.
19:46 01/08/2020Ի՞նչ ուտել ամռան տապինՍննդաբան Մարինա Մակիշան պատմել է, թե շոգ եղանակին ինչ սննդակարգի պետք է հետևել: Նրա խոսքով, հիմնական կերակուրը պետք է ընդունել նախաճաշի և ընթրիքի ժամանակ, երբ դրսում համեմատաբար զով է: Այդ ժամանակ...
12:06 01/08/2020Արմեն Դարբինյան. Էկոլոգ Պետրոսյան հանրությունը չի ճանաչումՀայաստանի նախկին վարչապետ, Հայ-ռուսական համալսարանի ռեկտոր Արմեն Դարբինյանը գրում է. «Մենք ձախողելու ենք այնքան ժամանակ, մինչև ոլորտային կառավարումը վստահելու ենք կուսակցական ընկերներին: Նախարարի...
11:03 01/08/2020Արա Գալոյան. Խոշոր հարկատուների ճնշող մեծամասնության գործունեությունը բացառապես մայրաքաղաքում էՏնտեսական մեկնաբան Արա Գալոյանը շարունակում է վերլուծել ՊԵԿ հրապարակած խոշոր հարկատուների ցուցակը։ Այս անգամ ուսումնասիրությունից հետո արձանագրում է՝ Տնտեսական ու հարկային անհավասարություն։ Տարածած...
10:45 01/08/2020Ըստ ԱՀԿ-ի, համաճարակի հետևանքները տասնամյակներով իրենց զգացնել կտանԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) ղեկավար Թեդրոս Ադհանոմ Գեբրիեյսոսը ուրբաթ օրը հայտարարել է, որ կորոնավիրուսի համաճարակի հետևանքները իրենց դեռ զգացնել կատան տասնամյակներով: Լուրը...
10:36 01/08/2020Վարդան Ոսկանյան. Հայաստանը պետք է սկսի խելամտորեն միջամտել Թուրքիայի ներքին գործընթացներինԵՊՀ իրանագիտության ամվիոնի վարիչ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Հաշվի առնելով էրդողանական վարչակարգի աննախադեպ լկտիությունը և սադրիչ վարքագիծն ու գործողությունները, Հայաստանը պետք է սկսի խելամտորեն...
09:00 01/08/2020Կամ սովամահություն, կամ թթվածնի պակաս․Ի՞նչ է սպասվում Սևանա լճի ձկնաշխարհինՍևանա լճում այս պահին ընթանում են ինտենսիվ «ծաղկման» պրոցեսներ, որոնք սկսվել են հուլիսի 15-ից: Ըստ մասնագետների՝ այն կշարունակվի մինչև օգոստոսի կեսերը։ Ինչո՞վ է այն վտանգավոր ՝ ձկնաշխարհի և մարդկանց...

13:12 14/03/2013Survey: Only 1 percent of 1,066 Yerevan residents want to see Raffi Hovannisian as Yerevan Mayor60 percent of 1,066 Yerevan residents surveyed by the Gallup International Association want to see Taron Margaryan as Yerevan Mayor.
11:36 14/03/2013Nagorno Karabakh’s freedom celebrated on Capitol Hill"Nagorno Karabakh has faced much difficulty in its history, but its continued push for growth and democracy demonstrates the determination of its people to progress beyond intolerance and violence."
09:00 13/03/2013Stanislav Mudri: Azerbaijan does not want OSCE observers to see its preparations for immediate conflict escalation"As you know, Azerbaijan does not allow the observers of international organizations, including OSCE, to be on its defence line.”
13:25 12/03/2013Unique situation created for restoration of Abkhazian railway, says Sergey Minasyan"Georgian Defense Minister Irakli Alasania’s visit to Armenia was important in respect of discussing issues of military cooperation and military transit."
13:32 11/03/2013Henry Kissinger: America would like Iran to be a nation that in time could be our ally"President Obama will likely have to make a decision on Iran in the next 12 months."
15:39 09/03/2013Azerbaijan fires more than 800 shots in Karabakh’s directionAzerbaijan violated ceasefire regime at the line of contact between Karabakh and Azerbaijani armed forces about 200 times in the period between March 3 and 9.
10:28 08/03/2013Serzh Sargsyan congratulates women on March 8: Always stay charming and beautiful"Let the love of all the men around you – your fathers, husbands, brothers and sons - their care and dedication be sensed by you every day of the year."
19:31 06/03/2013North Caucasus Caucus about fighters from Azerbaijan in SyriaThere appears to be a great deal of interest in Caucasian fighters in Syria. Occasionally Azerbaijani fighters are also mentioned in random reports, the North Caucasus Caucus says. The author said...
14:33 06/03/2013Larisa Alaverdyan: Many could not predict such post-election developments in Armenia"In 2013, the negotiations are more open and more transparent, and they will not look like arrangements."
14:53 05/03/2013Suspect in assaults on Armenian women in Samatya questionedA person suspected of attacking four elderly Armenian women in Istanbul's Samatya neighborhood in recent months, killing two of his victims, was arrested by the police on Monday.
13:47 04/03/2013Alexander Iskandaryan says protests typical of presidential elections in Armenia“A wave of protest has risen in the country. Raffi has united the protest electorate, but that electorate is not absolutely his."
14:00 02/03/2013OSCE/ODIHR: No discrepancies found between PEC protocols and results posted on CEC website"No serious discrepancies were found, although there were 12 cases of minor technical mistakes related to the numbers of registered voters in the polling stations."
13:11 01/03/2013Representative Adam B. Schiff honoring victims of Sumgait"With these disgusting acts, the Azeri state reminded the whole world why the people of Artsakh must be allowed to determine their own future and cannot be allowed to slip into Aliyev’s clutches."
14:54 28/02/2013Vardan Sedrakyan has no intention to join Raffi Hovannisian"He should speak and act clearly and not move by the route of “Bermuda Triangle”- Liberty Square - Presidential Palace - U.S. Embassy."
13:42 27/02/2013Former presidential candidate says people will not forgive Raffi HovannisianThe candidate who came second in the presidential elections acts in accordance with the scenario outlined by the authorities, said Aram Harutyunyan.
14:01 26/02/2013Azerbaijan slams Turkish President for congratulating Pres. SargsyanArmenia is fortunate that, while it is dealing with the repercussions of the presidential election, its two hostile neighbors, Azerbaijan and Turkey, are busy feuding with each other!
12:35 26/02/2013Adam Schiff congratulates Karabakh on 25th anniversary of National-Liberation Movement"I join you today in looking forward to the day when Artsakh will achieve the recognition it deserves among the community of nations."
17:05 25/02/2013CEC releases final election resultsSerzh Sargsyan received 861,373 votes (58.64 percent).
16:09 25/02/2013A new documentary on Khojaly issue and Nagorno Karabakh liberation war: more than 210.000 viewers and counting“Between hunger and fire. Power at the expense of lives” -- This is a new, two-series English-language documentary that tells about the blockade of Stepanakert – capital of Nagorno Karabakh Republic...
14:13 25/02/2013Aram Sargsyan: DPA cannot back Raffi HovannisianAccording to him, most of the people who voted for Raffi Hovannisian are just discontent with the current government.