15:14 04/06/20205-րդ ալիքի տնօրեն. Այս գործողությունը նախապես կազմակերպված է եղել5-րդ ալիք հեռուստաընկերության տնօրեն Հարություն Հարությունյանը Panorama.am-ի հետ զրույցում պնդում է՝ Արցախում իր ղեկավարած հեռուստաընկերության հեռարձակման դադարեցումը պայմանավորված չէ տեխնիկական...
11:02 04/06/2020ՄԱԿ-ում ընտրություններն ու բազմակողմ ձևաչափերի «սարդոստայնը», որ հյուսում են Թուրքիայի հարևաններըՀունիսի 17-ին ՄԱԿ-ում տեղի կունենան միանգամից մի քանի ընտրություններ։ ՄԱԿ-ի Գլխավոր Ասամբլեայի նախագահ Տիջանի Մուհամադ-Բենդը նախօրեին հայտարարել է, որ կանցկացվեն ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի,...
10:22 04/06/2020«Կասպերսկի». Շորթող ծրագրերի գրոհները ՀՀ-ում կրճատվել են 2,5 անգամ, բայց դրանք սկսել են տվյալներ գողանալՀայաստանցի օգտատերերի համակարգիչների 0,26%-ը 2020-ի հունվար-մարտին ենթարկվել է վնասաբեր շորթող-գաղտնագրող ծրագրերի գրոհների այն դեպքում, երբ այդ ցուցանիշը Վրաստանում կազմել է 0,29%, իսկ Ադրբեջանում՝...
14:59 03/06/2020Որոնումներ՝ հասկանալու համար COVID-19-ի կապը Կավասակի հիվանդության հետCOVID-19-ի համաճարակի տարածման պայմաններում առողջապահական կազմակերպությունները հայտարարում էին, որ այն առավելապես վտանգավոր է տարեցների, մի շարք քրոնիկ հիվանդություններ ունեցող մարդկանց համար և պակաս...
14:47 03/06/2020Տաթևիկ Ռևազյան. Որոշման փոփոխության հարցը կարող է քննարկվել 2022 թ. նոյեմբերինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հեռավար ռեժիմով կառավարությունում խորհրդակցություն է անցկացրել Հայաստանի քաղաքացիական ավիացիայի ոլորտի ներկա իրավիճակի և զարգացման հեռանկարների վերաբերյալ: Քննարկմանը...
14:15 03/06/2020Ինչպե՞ս տան պայմաններում խնամել COVID-19-ով վարակված մեծահասակին ու երեխային«Տնային պայմաններում բժշկական օգնություն և սպասարկում են ստանում շատ թեթև կամ անախտանիշ կորոնավիրուսով վարակված պացիենտները, որոնք անմիջապես, հնարավորություն սահմաններում, եթե տվյալ տնային...
12:05 03/06/2020Յուրաքանչյուր կյանքն անփոխարինելի էԿորոնավիրուսի դեմ պայքարը մեր հանրապետությունում ողբալի վիճակում է՝ համավարակի սկզբում վարչապետի և առողջապահության նախարարի դրսևորած հանցագործ անլրջության, իսկ հետագայում՝ պրոֆեսիոնալ թիմի...
10:25 03/06/2020Հայաստանում 4 տարեկան երեխայի մոտ Կավասակիի սինդրոմ է արձանագրվելՆա ունեցել է անախտանիշ կորոնավիրուսային հիվանդություն:
09:33 03/06/2020Հարութ Սասունյան. Թուրքիան փորձում է տիրանալ Երուսաղեմի հայկական կալվածքներին2020 թ․ փետրվարի 13-ին «Հրեական մամուլ» շաբաթաթերթի (The Jewish Press) հոդվածը բացահայտել է Թուրքիայի կառավարության գործունեությունը՝ Երուսաղեմի հայկական և քրիստոնեական թաղամասերին տիրանալու մասին։...
09:12 03/06/2020Հակոբ Ճաղարյան. ՔԱԿ-ի անամոթ երեսիցՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ ավիացիոն հարցերով նախկին խորհրդական Հակոբ Ճաղարյանը, մեկնաբանելով Եվրահանձնաժողովի որոշումը, գրում է.
11:38 02/06/2020Ի՞նչ բնակարաններ է ձեռք բերել Մամեդյարովի որդին Նյու Յորքում2020 մայիսի վերջին ադրբեջանական մամուլում տեղեկություն էր հրապարակել առ այն, որ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարի որդին` Էմին Մամեդյարովը 2015թ.
09:56 02/06/2020Էլինար Վարդանյան. Եկեք չկեղծենք նաև քննարկումը«Այլընտրանքային նախագծեր խմբի» անդամ Էլինար Վարդանյանը հերթական հոդվածում գրել է. «Իշխանական պատգամավորները, նույնիսկ նրանք, ովքեր ունեն լավ մասնագետի համբավ, մինչ պատգամավոր դառնալը իրենց...
17:21 01/06/2020Գոռ Հովհաննիսյան. ՔրՕ 300․1-րդ հոդվածը սկզբունքորեն հակասահմանադրական է ու չի կարող կիրառվել«Իմ նախնական ու մակերեսային գնահատմամբ»։
11:28 01/06/2020ԱՄՆ կողմից ֆինանսավորված բիոլաբորատորիաները Հայաստանում․ ի՞նչն է անհանգստացնում Մոսկվային և ՊեկինինՎերջին շրջանում լայն տարածում են գտել Հայաստանում Ամերիկյան կենսաբանական լաբորատորիաների գործունեության նպատակների շուրջ մտավախությունները, որոնք հիմնական հնչում են ռուսական և չինական շրջանակներից,...
11:21 01/06/2020Արցախում կորոնավիրուսը հաստատվել է ևս 3 քաղաքացու մոտԱրցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն, նոր կորոնավիրուսի վարակը հաստատվել է ևս 3 քաղաքացու մոտ: Նրանք արտերկրից ժամանած Արցախի Հանրապետության...
10:38 01/06/2020Ով ո՞ւմ է ծառայումՎերջին շրջանի մի շարք իրադարձություններ ակնառու են դարձնում մեր հանրապետության գահավիժման աստիճանը, իրավապահ կառույցների անհամարժեք արձագանքները, իշխող ուժի կողմից իրականության խեղաթյուրված...

12:26 17/01/2015Эксперты прогнозируют дальнейшее падение цен на нефть. Азербайджан вынужденно уходит в режим экономииБогатый энергоресурсами Азербайджан может лишиться почти половины доходов в 2015 году и пересмотреть прогноз экономического роста на уровне 4,4 процента.
12:14 17/01/2015С 22 декабря 2014 г. по 11 января 2015 г. банки Армении выдали кредиты на сумму $72.2 млн.На внутрибанковском валютном рынке Армении в период с 12 по 16 января приобретено 103,590,298 долларов по среднему обменному курсу 475.03 драма за доллар и продано 162,495,448 долларов по среднему...
10:45 16/01/2015Экс-посол: На фоне падения цен на нефть Азербайджан перестает быть ключевым партнером для СШАКозларич указывает на то, что значение Азербайджана для Вашингтона падает в сферах и энергетики, и безопасности.
20:19 15/01/2015Геворк Костанян как генпрокурор Армении и как армянин обещал сделать все для наказания российского солдата В. ПермяковаУчастники акции протеста у здания Прокуратуры Ширакской области Армении потребовали от генпрокурора РА Геворка Костаняна обратиться к правоохранительным органам России с призывом передать главного...
14:08 15/01/2015Замкомандира102-й РВБ: Совершивший это ужасное преступление в Гюмри понесет самое суровое наказаниеЗаместитель командира по работе с личным составом дислоцированной в Гюмри 102-й российской военной базы полковник Алексей Полюхович выступил с заявлением в связи с трагедией в Гюмри.
11:32 15/01/2015«The Independent»: Азербайджан замял дело запугивания, угроз и жестокого избиения нахичеванского правозащитникаНападавшие ворвались в офис нахичеванского Ресурсного центра и жестоко избили независимого журналиста и правозащитника Ильгара Насибова.
16:53 14/01/2015Следственный комитет Армении привлек российского солдата В. Пермякова в качестве обвиняемого по делу о жестоком убийстве в ГюмриСледственный комитет РА обеспечивает полноценное, всестороннее и объективное расследование обстоятельств преступления.
12:54 14/01/2015Погромы армян в Баку. История одной семьи: «вывезли за город, облили бензином и подожгли»Сайт Panorama.am начинает публикацию серии свидетельств очевидцев, заявлений политических и общественных деятелей о погромах армян в Баку 13-20 января 1990 года.
13:44 13/01/2015«Исламское государство» нацелилось на нефтяные месторождения Азербайджана и призвало к джихаду против правительства«Поэтому правительству Азербайджана необходимо немедленно начать осуществлять антитеррористические меры», – заявил депутат азербайджанского парламента Захид Орудж.
14:02 12/01/2015Т. де Ваал: Обвинения азербайджанских правозащитников в сотрудничестве с армянами – лишь способ их дискредитацииЗа прошедшие полтора года власть в Азербайджане приобрела более неприятный, авторитарный и антизападный характер, пишет эксперт по Кавказу Международного фонда мира Карнеги.
11:00 10/01/2015Комитет защиты журналистов: Азербайджан стал крупнейшей тюрьмой журналистов в ЕвропеПо словам Шыхлы, международные организации считают, что в Азербайджане ситуация со свободой слова плачевная...
10:31 10/01/2015«Аль-Каида» требует «прекратить агрессию против мусульман» и пригрозила Франции новыми терактамиОдин из лидеров йеменской ветви международной террористической группировки «Аль-Каида» Харис аль-Надхари пригрозил Франции новыми атаками.
14:52 09/01/2015К 100-й годовщине Геноцида армян: Министерство культуры и туризма Турции реализует проект «Культурная дипломатия»Министерство культуры и туризма Турции запланировало реализацию проекта «Культурная дипломатия» к 100-й годовщине Геноцида армян в Османской империи 1915г.
13:03 09/01/2015Одной из причин Геноцида армян в Османской империи стала сюрреалистическая ревность турок. Статья Huffington PostИздание отмечает, что «в условиях продолжающейся уже век официальной политики отрицания Турции армяне остались в одиночестве и преисполнены горечью».
13:52 08/01/2015Huffington Post: Американские дипломаты не реагируют на нарушение прав человека в Азербайджане из-за бизнес-интересовЭксперт по международному развитию Тил Бракнер называет возможную причину неприсоединения Госдепартамента США к публичному требованию европейских дипломатов немедленно освободить Исмайлову.
13:01 08/01/2015Минобороны НКР: Мирные населенные пункты никогда не были мишенью для Армии обороны«Подобное поведение было и остается „монополией” азербайджанских ВС», – говорится в сообщении.
12:12 07/01/2015За декабрь 2014г. на потребительском рынке Армении был зафиксирован рост цен в 3%В декабре 2014г., по сравнению с ноябрем, на потребительском рынке Армении был зафиксирован рост цен в 3%.
11:47 07/01/2015Десять дней из жизни Ильхама Алиева – «президента Абсурдистана». Статья Huffington PostАвтор статьи с иронией представляет «Десять дней из жизни де-факто пожизненного президента Абсурдистана Ильхама Алиева», которые наполнены выражающими обеспокоенность звонками из США...
15:03 06/01/2015«The New Yorker»: Уже целый век Турция отрицает факт Геноцида армян и даже наказывает тех, кто смеет озвучивать эту тему«Вариант с примирением невозможно было представить. Никакой разницы между турками и курдами не делалось, они были тождественны и заслуживали одинаковой ненависти».
11:25 05/01/2015Что стало причиной бегства экс-президента Украины Виктора Януковича… Материал «The New York Times»По словам украинского политика Михаила Добкина, когда вокруг президентской администрации убрали охрану, Янукович «понял, что ему необходимо уходить».