10:34 01/06/2020Կորոնավիրուսը «շրջում» էր Եվրոպայում դեռևս աշնանըԿորոնավիրուսը կարող էր շրջել Եվրոպայում շատ առաջ, քան ամբողջ աշխարհը կիմանար այդ մասին: Այս կարծիքին է Փարիզի հիվանդանոցի վերակենդանացման բաժանմունքի ղեկավար դոկտոր Իվ Կոենը: Այս մասին գրում է...
09:51 01/06/2020Քաղաքացիների 75 տոկոսը դժգոհ են կառավարության աջակցության ծրագրերից«Ժողովրդի ձայն» փորձագիտական ակումբը հարցումն անցկացվել է 18-ից բարձր 1700 ՀՀ քաղաքացիների շրջանում սոցցանցերի միջոցով:
18:12 30/05/2020Բրիտանացի գիտնականներն ահազանգում ենՄինչ եվրոպական երկրներն աստիճանաբար բացում են իրենց սահմանները և վերացնում են կորոնավիրուսի համաճարակի պատճառով կիրառված սահմանափակումները, բրիտանացի գիտնականները նախազգուշացնում են, որ դեռ վաղ է...
17:05 30/05/2020Էդվարդ Ֆիցգերալդ. ՄԻԵԴ-ի խորհրդատվական կարծիքը նախադեպային էՄարդու իրավունքների Եվրոպական դատարանի խորհրդատվական կարծիքի վերաբերյալ Երկրորդ նախագահի փաստաբան, Անգլիայի փաստաբանների պալատի անդամ և Թագուհու Փաստաբան (QC) Էդվարդ Ֆիցգերալդի կարծիքն իմանալու համար...
13:18 30/05/2020Մեկ շաբաթում Ադրբեջանը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 600 կրակոցՄայիսի 24-30-ն ընկած ժամանակահատվածում, արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում, հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 100 անգամ՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից...
12:20 30/05/2020«Այլընտրանքային նախագծեր խումբ». Ուշադրություն. լռում է կառավարությունը«Այլընտրանքային նախագծեր խումբը» տարածած հոդվածում գրում է. «Մենք սատարում ենք կառավարության և վարչապետ Փաշինյանի կոչերին և հորդորներին՝ անվերապահորեն կրել դիմակներ և չվտանգել սեփական և այլոց...
18:08 29/05/2020ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ը և ԱՀԿ-ն նախազգուշացնում են՝ պետություններին չի հաջողվում արգելել կրծքի կաթի փոխարինիչների գովազդըԱՀԿ-ի, ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի և IBFAN միջազգային ցանցի նոր զեկույցի համաձայն, չնայած կրծքի կաթի փոխարինիչների վնասակար գովազդների դադարեցմանն ուղղված ջանքերին, պետությունները դեռևս հաջողության չեն հասնում...
13:56 29/05/2020ՄԻԵԴ-ը հրապարակեց Ռոբերտ Քոչարյանի գործով ՍԴ դիմումի վերաբերյալ խորհրդատվական կարծիքըՄարդու իրավունքների եվրապական դատարանը հրապարակեց Ռոբերտ Քոչարյանի գործով Սահմանադրական դատարանի դիմումի վերաբերյալ խորհրդատվական կարծիքը։ Ինչպես ասվում է հաղորդագրության մեջ, դատարանը միաձայն...
10:06 28/05/2020Էլինար Վարդանյան. Իշխանությունները պետք է ազնիվ լինեն, և արձանագրեն, որ համավարակի դեմ պայքարը ձախողել են«Այլընտրանքային նախագծեր խմբի» անդամ Էլինար Վարդանյանն իր հոդվածում գրում է. «Առողջապահության նախարարի խոսնակը լրատվամիջոցների հետ զրույցում այսօր հայտնել է, որ այս պահին մոտ 10 հազար թեստ կա...
20:33 27/05/2020ՄԻԵԴ որոշումը պետք է դառնա Ադրբեջանում հայատյացությունն արմատախիլ անելու հիմք. Արցախի ԱԳՆ2020 թ. մայիսի 26-ին Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանը վճիռ է կայացրել ադրբեջանցի սպա Ռամիլ Սաֆարովի կողմից 2004 թ. հայ սպա Գուրգեն Մարգարյանի սպանության, ինչպես նաև մարդասպանին արտահանձնելու և...
18:32 27/05/2020Նոր համաճարակն առավելապես հարվածում է աշխատող աղքատներին.Թադևոս ԱվետիսյանՀՅԴ Բյուրոյի տնտեսական հետազոտությունների գրասենյակի ծրագրերի համակարգող Թադևոս Ավետիսյանն իր հոդվածում անդրադարձել է նոր համաճարակի պայմաններում՝ առավելապես աշխատող աղքատների, փոքր և գերփոքր...
11:59 27/05/2020Վիտալի Բալասանյան. Խաղաղության գործընթացի արդյունավետությունը կախված է Արցախի կարգավիճակի հարցի արդար լուծումիցԱրցախի հերոս Վիտալի Բալասանյանը կարծում է՝ Մինսկի խմբի հովանու ներքո պետք է կնքել խաղաղության պայմանագիր։ Իսկ մինչ դրան հասնելը թվարկում է քայլերը.
11:02 27/05/20202020թ․-ին օդի աղտոտվածության մակարդակը կարող է լինել ամենացածրը պատմության մեջ2020 թվականին Երկրագնդի մթնոլորտում CO2-ի արտանետումները կարող է դառնալ ամենացածրը մարդկության արդյունաբերական պատմության մեջ: Այս մասին, ինչպես գրում է Gazeta-ն, ասված է Միջազգային էներգետիկ...
10:51 27/05/2020Ճգնաժամը կարող է երկար տևել․Եվրոպական կենտրոնական բանկԿորոնավիրուսային պանդեմիան Եվրոպան դրեց ծանր ճգնաժամի եզրին, որի ելքը խոստանում է երկար լինել: Այս մասին ասված է Եվրոպական կենտրոնական բանկի մայիսյան հաշվետվության մեջ, որը հրապարակվել է նախօրեին:...
10:37 27/05/2020«Կասպերսկի». Մոբայլ բանկային տրոյական ծրագրերը եռակի քիչ են գրոհել հայաստանցի օգտատերերինՄոբայլբանկային տրոյական ծրագրերի գրոհների 2020-ի առաջին եռամսյակում բախվել է հայաստանցի օգտատերերի 0,07%-ը, Վրաստանում նման գրոհներ գրանցվել են օգտատերերի 0,04%, իսկ Ադրբեջանում՝ 0,06% սարքերում։ Այս...
09:33 27/05/2020Հարութ Սասունյան. Հերոս հայը, որը հայ որբերին վերադարձրեց սիրիական անապատիցՓառնակ Շիշիկյանը մի հերոս զեյթունցի է, որը Հայոց ցեղասպանությունից հետո հարյուրավոր հայ որբեր վերադարձրեց սիրիական անապատի արաբական ընտանիքներից։ Նրա անունը հայտնի չէ հայերի մեծ մասին, ուստի արժե...

15:39 26/05/2012Military expert says Azerbaijan has unsettled conflicts with neighborsAzerbaijan shares unsettled conflicts with all its neighbors, military expert Artsrun Hovhannisyan said today in a news conference adding that due to the powerful states they remain frozen.
18:14 25/05/2012David Harutyunyan: PACE report contains manipulations“PACE Election Observation Mission should conduct study and publish an independent report … based not on talk but on real direct studies,” the head of the Armenian Delegation to PACE noted.
14:58 24/05/2012PAP decision not forming coalition will impact on presidential elections, H KarapetyanIt was clear that after the elections some changes would occur in the political field
13:03 23/05/2012RA President: BSEC PA role greatly signifiedArmenia is committed to believe that only due to the expansion of regional cooperation, deblocking of closed borders, and endorsement of collaboration atmosphere of mutual trust can be established
14:05 22/05/2012How Should the Diaspora React To New Turkish Overtures?Despite the seeming openness of Foreign Minister Davutoglu, Armenians have well-founded reasons to mistrust such overtures.
15:23 18/05/2012RPA waiting for PAP’s decision – Galust Sahakyan"RPA is ready to cooperate with any political force, including extra-parliamentary forces," RPA’s Deputy Chairman told reporters.
18:01 17/05/20125 factors making Israel to halt military operations against IranLights to hope that negotiations over Iranian nuclear issue will continue and that war will not threaten the region in the near future
14:06 16/05/2012Military psychologist says Artsakh peace backer in regionArtsakh army is able to not only held counteroffensive attacks, but to remove the military operations to the rival’s field
15:17 15/05/2012This time NTRC targets Yerkir MediaThe National Television and Radio Commission (NTRC) will meet on May 18 to discuss the issue of imposing administrative fine on Kentron and Yerkir Media TV companies.
12:00 15/05/2012Armenians in Egypt: dwindling yet resilient in a country in turmoilIt is incumbent on the Government of Armenia and Armenians worldwide to extend a helping hand to their compatriots in Cairo and Alexandria
15:55 14/05/2012Majority voted for political force whose principles remain unchangedRPA developed clear rules for the game and was committed to accuracy during the election process
15:24 12/05/2012E Hovhannisyan: Azerbaijan continuously violating Bishkek agreementToday 18th anniversary of Bishkek agreement is marked
13:36 11/05/2012R Giragosian: Prosperous Armenia Party will join coalitionRichard Giragosian added that he does not think Robert Kocharyan will ever return to politics
15:00 10/05/2012Stepan Grigoryan: RPA-PAP highly possible to form coalitionAccording to the expert single-party system is not praised and the international community will hail the coalition initiative
15:49 09/05/2012A Hovhannisyan: Military parade was success“This is perfect evidence that we have an established army on the form of Defense Army,” said the expert.
14:55 03/05/2012Report on Armenian broadcast media coverage of parliamentary elections publishedYerevan Press Club released interim report on monitoring of Armenian broadcast media coverage of parliamentary elections.
13:34 03/05/2012Adibekyan: Gagik Tsarukyan’s team capable to strengthen democracy in ArmeniaRepublican Party of Armenia managed to maintain its electorate, while Prosperous Armenia doubled it
11:35 28/04/2012Gallup Organization: RPA and Prosperous Armenia favorites in forthcoming electionsAccording to the poll results HAK, RoL and ARF are potential candidates to get seats in the parliament