12:01 03/04/2020Հայաստանի պատմության թանգարանը՝ ԱՊՀ լավագույն 10 թանգարանների ցանկում«ТурСтат» տուրիստական պորտալը կազմել է Ռուսաստանում և ԱՊՀ երկրներում այցելությունների և վիրտուալ շրջայցերի, առցանց շրջայցերի և ցուցահանդեսների համար պատմության և մշակույթի լավագույն թանգարանների...
11:41 03/04/2020Սուզանավից փախչել հնարավո՞ր է․․․Պատկերացնո՞ւմ եք, քանի հոգի հիմա Հայաստանից ճամպրուկները հավաքած կհեռանային, եթե միայն մեզ մոտ կարանտին լիներ։ Գործի դնելով օրենքներում սողանցքներ գտնելու հայկական ճարպկությունը՝ օդով, ջրով ու...
12:28 02/04/2020Covid-19. ԱՀԿ-ն ահազանգում է 5% մահացության բարձր մակարդակի մասին․ EuronewsՆոր կորոնավիրուսով այսօրվա դրությամբ մոլորակի վրա կա մոտ մեկ միլիոն վարակակիր և գրեթե 50 հազար մահվան դեպքեր։ Այս մասին գրում է Euronews-ը։ Ըստ ԱՀԿ-ի՝ այս հիվանդության մահացության մակարդակը...
10:45 02/04/2020Ամերիկայի հայկական համագումար. Շնորհավորում ենք Արցախի ժողովրդին և կառավարությանըԱնհանգստացնող է տեսնել, որ ԵԱՀԿ որևէ երկիր չի սատարում ժողովրդավարական կառավարությունը
13:28 01/04/2020Օրենսդրական խաղերՄարտի 31-ին պարետի կողմից ՀՀ ողջ տարածքում մինչև ապրիլի 12-ը խստացված կարգով երկարաձգվեցին քաղաքացիների ազատ տեղաշարժի սահմանափակումները և անձանց պարտադիր ինքնամեկուսացումը։ Ըստ էության,...
10:48 31/03/2020Տավուշում ադրբեջանցիների կողմից երեխային վիրավորելու փաստով ՄԻՊ-ը հատուկ նամակ կուղարկի միջազգային կառույցներինՈսկեվան գյուղի գնդակոծության հետևանքով 14-ամյա երեխայի վիրավորման փաստն արձանագրվել է, և Մարդու իրավունքների պաշտպանը միջազգային կառույցներին կուղարկի հատուկ նամակ: Այս մասին տեղեկացնում են ՄԻՊ...
10:23 31/03/2020Նավթի գներն անկում են ապրումՄեքսիկական նավթի գինը ևս 20%-ով՝ բարելի դիմաց 10 դոլարով ընկել է, փոխանցում է ria.ru-ն։ Վերլուծաբանների կարծիքով, կորոնավիրուսային պանդեմիան կհանգեցնի նավթի համաշխարհային պահանջարկի օրական 15-20...
09:53 31/03/2020ՄԻՊ. Վարակի դեմ պայքարում չպետք է մոռանալ մարդու սահմանադրական իրավունքների և ազատությունների մասին«Իմ մանրամասն իրավական դիրքորոշումները հաղորդակցության գաղտնիության և մյուս իրավունքները սահմանափակող օրենքների նախագծերի վերաբերյալ»
14:48 29/03/2020Վիտալի Բալասանյան. Թող որևէ մեկին չպարտադրեն ընտրություն կատարել լճացման և արկածախնդրության, փողի տոպրակի և խամաճիկի միջևՆա ուղերձ է հղել արցախցիներին։
16:15 28/03/2020Անընդունելի էր, որ տարբեր գործունեություն իրականացնող բուժհաստատությունները միավորվեին. համաճարակաբան«Հասարակությունն ամբողջությամբ կարող է ներգրավվել այս համաճարակի մեջ, և դա սպասելի է, քանի որ հասարակության ոչ մի մաս չի կարող լիովին մեկուսացված դիտարկվել»,-այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց...
12:53 27/03/2020Կին ոստիկանները՝ բաժնի և բաժանմունքի պետերՈստիկանապետ Արման Սարգսյանի որոշումներով, կանայք նշանակվել են ոստիկանության բաժնի պետի և բաժանմունքի պետի պաշտոններում։ Panorama.am-ին ոստիկանությունից հայտնեցին, որ ոստիկանության փոխգնդապետ Մելինե...
11:00 27/03/2020Արցախում այս տարի հիմնական պարենամթերքի տեսակների մասով կունենան ինքնաբավության բարձր մակարդակԱրցախի տեղեկատվական շտաբը հրապարակել է տեղեկանք 2020թ. տեղական արտադրության հաշվին նվազագույն պարենային զամբյուղում ներառված որոշ պարենամթերքների ապահովվածության վերաբերյալ։ Արցախի Հանրապետության...
20:09 25/03/2020ՀԾԿՀ-ն արտակարգ դրության ստեղծած իրավիճակը ճանաչել է կոմունալ վճարումներին խոչընդոտող ֆորս մաժորՀաշվի առնելով կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) տարածմամբ պայմանավորված ՀՀ հայտարարված արտակարգ դրությունը, առկա պայմաններում բնակչության պաշտպանությանը, առողջության պահպանմանը և բարելավմանն...
18:03 24/03/2020Մարդկայնությունը դեռ ոչ ոք չի վերացրելԱյս օրերին ամենից հաճախ հնչող արտահայտություններից է միավորվելու և համավարակը համատեղ ուժերով հաղթահարելու կոչը։ Այսինքն, բոլորի, և հատկապես պետական բոլոր կառույցների առաջնահերթությունները պետք...
13:01 24/03/2020Կորոնավիրուսն արյան միջոցով չի անցնում, դոնորներին թեստ անել պետք չէՔանի որ կորոնավիրուսը հայաստանցի շատ հիվանդների մոտ, ինչպես բազմիցս հայտարարել է առողջապահության նախարարը, ընթանում է առանց ախտանիշների ու վարակի տարածմանը զուգահեռ նաև համացանցում արյան դոնորներ են...
11:47 24/03/2020«Կասպերսկի». Ինչպե՞ս ապահովել աշխատակիցների հեռավար աշխատանքի կիբեռանվտանգությունըCOVID-19 կորոնավիրուսային վարակի տարածման կապակցությամբ Հայաստանի շատ կազմակերպություններ իրենց աշխատակիցներին տեղափոխում են տնից աշխատանքի։ «Կասպերսկի» ընկերության Հայաստանի ներկայացուցչությունից...
11:06 24/03/2020Էլինար Վարդանյան. «Արտակարգ դրության պայմաններում այլ երկրներում չենք տեսնի ազատ խոսքի այսպիսի սահմանափակում»«Իրատես»-ի հարցազրույցը
12:41 23/03/2020Կանադայի ԱՕԿ-ն առաջինն է, որ հրաժարվում է ազգային թիմը Տոկիոյում անցկացվող օլիմպիական խաղերին ուղարկելուցԿանադայի օլիմպիական կոմիտեն (ԱՕԿ) որոշում է կայացրել մարզիկներ չուղարկել Տոկիոյի ամառային Օլիմպիական խաղերին`կորոնավիրուսի տարածման պատճառով: Կանադայի ԱՕԿ-ի հայտարարության տեքստը հրապարակել է CBC...
12:31 23/03/2020Փոխնախարար. Սահմանափակումները չեն տարածվի սրճարանների վրա«Այսօր ուժի մեջ կմտնի պարետի որոշումը, համաձայն որի, կարգելվեն առևտրի կետերում տնտեսական գործունեության որոշ տեսակները»,- կառավարության մամուլի կենտրոնում ընթացող ասուլիսի ընթացքում հայտարարեց...
22:03 22/03/2020Փաշինյան. Ոչ այնքան կորոնավիրուսի տարածումը կանխել, որքան ապահովել չունենալ մահեր կամ ունենալ նվազագույն մահերԱյս պահի դրությամբ կա կորոնավիրուսի հաստատված 194 դեպք։

17:35 19/08/2014Экономике Азербайджана нужен рывок в стабильно регрессирующем ненефтяном секторе. Анализирует «Туран»На сегодня развитие экономики Азербайджана определяется немногочисленной группой олигархов, капитал которых никак не фиксируется.
13:30 19/08/2014Следственный комитет Армении выдвинул версию о похищении мирного жителя Карена Петросяна с армянской территорииДорога от села Чинари до азербайджанского села заминирована, и безопасный путь обойти эту территорию знают лишь азербайджанские диверсанты.
11:08 19/08/2014«ООН продолжит предпринимать усилия по оказанию помощи для спасения жизни людей». Послание Пан Ги МунаГенеральный секретарь Организации Объединенных Наций Пан Ги Мун направил поздравительное послание по случаю Всемирного дня гуманитарной помощи.
15:02 18/08/2014«Туран»: Добыча нефти в Азербайджане постепенно сокращается, а это отрицательно влияет на внешнеторговый оборот страныВ январе-июле 2013 года в Азербайджане было добыто 25,5 млн. тонн нефти и конденсата, а за 7 месяцев текущего года объемы добычи сократились на 2,4%.
14:00 16/08/2014Международные структуры по примеру Госдепа США отреагируют на факт убийства в Азербайджане мирного жителя из Армении К.ПетросянаРанее Госдеп США призвал власти Азербайджана «провести глубокое и прозрачное расследование смерти Карена Петросяна и обнародовать результаты».
13:24 16/08/2014«Азадлыг»: У властей Азербайджана фальшивое чувство патриотизмаВ материале рассказывается, что в последнее время в Азербайджане растет число самоубийств, совершаемых ветеранами карабахской войны.
18:04 15/08/2014Об одном национальном герое Азербайджана8 августа 2014г. 32-летний житель села Чинари Тавушской области Республики Армения Карен Петросян, будучи в нетрезвом состоянии, пересек границу и оказался в приграничной азербайджанской деревне, где...
14:36 15/08/2014День независимости Индии… Власти перед всем миром признались в неспособности изменить позорную статистику изнасилованийСитуация с безопасностью женщин в Индии, в том числе иностранок, находится под пристальным вниманием мировых СМИ. Жертвами сексуального насилия здесь ежедневно становятся 93 женщины.
18:06 14/08/2014США хотели оказать давление на Армению и НКР, но Россия и Иран не допустят войны в регионе. Анализирует А. АрешевПосле скандальных заявлений американских чиновников, в частности сопредседателя МГ ОБСЕ от США Дж.Уорлика, за последние месяцы общество стало свидетелем оказания систематического давления на РА и НКР.
12:45 14/08/2014The Washington Post: Как долго Совет Европы будет терпеть председательство Азербайджана, не уважающего базовые права человека?«Сейчас не советские времена, больше невозможно скрыть нецивилизованное поведение. Аресты привели к массовым протестам правозащитных и других неправительственных организаций».
11:16 14/08/2014Посол США: Провокационные заявления увеличивают напряженность между сторонами карабахского конфликтаЧрезвычайный и полномочный посол США в Армении Джон Хефферн квалифицирует состоявшуюся 10 августа встречу в Сочи и достигнутые договоренности как позитивные и полезные.
15:42 13/08/2014Президент Армении поздравил Эрдогана с избранием на пост президента Турции и напомнил о договоренностяхПрезидент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание Реджепу Тайипу Эрдогану в связи с избранием на пост президента Турции.
15:04 13/08/2014Gay Star News: В Азербайджане родители едва не сожгли сына-подростка заживо, узнав, что он гейТакже отмечается, что лидер правозащитной ЛГБТ-группы Иса Шахмарли в начале этого года покончил с собой в Баку. Его тело было найдено повешенным на радужном флаге мирового ЛГБТ-движения.
14:22 13/08/2014Кто на самом деле сдерживает стремление Азербайджана к широкомасштабной войне? Ответила первый омбудсмен Армении Л. АлавердянОбратившись к теме недавних диверсий ВС Азербайджана, Л. Алавердян обозначила два обстоятельства, на которые, по ее словам, оказывают мало внимания как СМИ, так и эксперты.
14:21 12/08/2014Арестованные в НКР азербайджанские диверсанты написали письмо родственникамПредставители миссии Международного комитета Красного Креста посетили в Степанакерте двух арестованных азербайджанских диверсантов – Шахбаза Гулиева и Дильгама Аскерова.
12:32 12/08/2014Open Democracy: «Икорная дипломатия» позволяет Азербайджану безнаказанно преследовать правозащитниковГеополитическое положение Азербайджана и энергоресурсы заставляют Запад закрывать глаза на ситуацию с правами человека в этой стране, отмечают авторы.
16:09 11/08/2014Оставаться Италии с Европой или поддержать жестокую диктатуру в лице Азербайджана? Итальянское СМИ о римских каникулах АлиеваМинистр иностранных дел Италии Федерика Могерини пока хранит молчание на сей счет, чем вызывает удивление в Брюсселе...
11:11 11/08/2014Президент Армении ответил на угрозы войны Минобороны Азербайджана и предупредил о последствиях посягательств в отношении Еревана«Они прекрасно знают, что у нас есть баллистические ракеты, радиус действий которых превышает 300 км и которые могут в кратчайший срок превратить любой процветающий населенный пункт в руины».
15:47 10/08/2014Эксперт: Риторика президента Алиева в Сочи резко изменилась в сторону мирного урегулирования карабахского конфликта«В данном случае, чтобы спасти лицо, администрации Алиева, видимо, нужно заявить, будто ранее Твиттер-аккаунт президента взломали»
13:48 10/08/2014Ара Манукян потребовал опровержения и извинений от азербайджанского сайта, опубликовавшего фальшивое письмо от его имениБолее того, узнав о подлоге, Ара Манукян обвинил автора пасквиля и редакцию Haqqin.az в клевете и потребовал опубликовать опровержение до 15 августа 2014 года и принести извинения.