12:41 21/03/2020Մեկ շաբաթում Ադրբեջանը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 250 անգամՄարտի 15-ից 21-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը ավելի քան 250 անգամ` տարբեր տրամաչափի հրաձգային...
11:36 21/03/2020Նուբար Աֆեյանն անդրադարձել է կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութի փորձարկման աշխատանքներինԱմերիկյան Moderna Therapeutics կենսատեխնոլոգիական ընկերությունը, որի համահիմնադիրն ու նախագահը Նուբար Աֆեյանն է, ստեղծել է կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութ, որը մարտի 17-ից կլինիկական փորձարկումներ է...
10:10 21/03/2020Բանտ, տուգանքներ․ ինչ է լինում, երբ մարդիկ տարբեր երկրներում խախտում են կորոնավիրուսային կարանտինըՆոր կորոնավիրուսի գլոբալ տարածումը կառավարություններին դրդել է խիստ սահմանափակումներ կիրառել իրենց քաղաքացիների նկատմամբ՝ հույս ունենալով, որ համաճարակի տարածումը կանխելը կամ գոնե դանդաղեցումը կարող...
18:40 20/03/2020Ում կամ ինչի օգտին կքվեարկի արցախցինՄարտի 31-ին Արցախի Հանրապետությունում 6-րդ անգամ կանցկացվեն նախագահական ընտրություններ: Այն նախորդներից տարբերվում է մասնակիցների աննախադեպ թվով, Արցախի ԿԸՀ-ն գրանցել է 14 թեկնածու: 1996, 1997 և 2012...
09:09 20/03/2020Ընտրություններն Արցախում. հետազոտությունԼեռնային Ղարաբաղում նախագահական ընտրությունների քարոզարշավի առաջատարն Արայիկ Հարությունյանն է. նրան աջակցում է ընտրողների 28.87 տոկոսը: Այս մասին, վկայակոչելով հարցման արդյունքները, հայտնում է...
09:07 20/03/2020ԱռաջնորդըՄարտի 18-ին Politik.am կայքում հրապարակված «Քոչարյանը և Փաշինյանը հակապատկերներ են» հոդվածում ընդգծվում է այն իրողությունը, որ որպես առաջնորդներ նրանք հակադիր բևեռներում են։ Իրոք այդպես է,...
14:05 19/03/2020Ամերիաբանկն իր աշխատակիցների մեծ մասի համար սահմանել է տնային ռեժիմ` պահպանելով վարձատրության չափը 100 տոկոսովԻնչպե՞ս են հայկական բանկերն արձագանքում COVID-19 նոր կորոնավիրուսի պանդեմիայի պատճառով առաջացած խնդիրներին: Ի՞նչ է արվում հաճախորդներին աջակցելու և նրանց առողջությունը պաշտպանելու համար: EADaily...
11:52 19/03/2020Ճգնաժամային իրավիճակում ի՞նչ է առաջարկում կառավարությունը տնտեսվարողներինԿորոնավիրուսի հետևանքով շուկայում սպառման անկանոն վիճակի, այդ թվում նվազման պայմաններում Հայաստանի կառավարությունը կփորձի ստեղծել ֆինանսավորման բարձիկներ։ Հանրային քննարկման դրվող փաթեթի մասին...
10:11 19/03/2020«Մեդիա պաշտպան»-ը կիսում է Ժուռնալիստների միության և խմբագիրների մտահոգություններըԵւ կոչ է անում պարետ Ավինյանին հնարավորինս սեղմ ժամկետներում պարզաբանել առաջադրված հարցադրումները
17:45 18/03/2020Հայաստանի Ժուռնալիստների միությունը և խմբագիրները պարզաբանումներ են խնդրել Տիգրան ԱվինյանիցՀայաստանի ժուռնալիտների միությունն ու 25 խմբագիրներ դիմել են արտակարգ դրությունում պարետ նշանակված փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանին պաշտոնական պարզաբանումներ ստանալու համար։ «ՀՀ ՊԱՐԵՏ ՏԻԳՐԱՆ ԱՎԻՆՅԱՆԻՆ...
18:04 17/03/2020Հին ու նոր արտակարգ վիճակներՄարտի 16-ին ՀՀ-ում մեկ ամսով հայտարարվեց արտակարգ դրություն։ Հազիվ թե Հայաստանում գտնվի մեկը, ով ողջ սրտով չցանկանա, որ մեր հանրապետությունը նվազագույն կորուստներով հաղթահարի կորոնավիրուսը՝...
13:20 17/03/2020Արդյոք կորոնավիրուսը «կսպանի» Եվրամիությունը․ National InterestԵթե երբևէ եվրոպացիներից մեկը հավատում էր, որ եվրոպացիների վրա կարելի է հույս դնել՝ միմյանց օգնելու համար, ապա այդ պատրանքը ցրվել է:
11:02 17/03/2020Կորոնավիրուսի վերջին զարգացումներն աշխարհումԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը (ԱՀԿ) կորոնավիրուսi պանդեմիան անվանեց «մեր ժամանակի համաշխարհային առողջական ճգնաժամ» և երկրներին կոչ արեց թեստեր կատարել COVID-19- ի բոլոր կասկածելի...
19:10 16/03/2020ԵԽԽՎ գարնանային նստաշրջանը չեղարկվում է` COVID-19-ի պատճառովԵվրոպայի Խորհրդի Խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) գարնանային լիագումար նիստը, որը նախատեսված էր մինչև 2020 թ.
15:11 16/03/2020Արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի պահանջները ՀայաստանումՍտեղծված իրավիճակում արտակարգ դրություն հայտարարելու իրավական հիմքերը սահամանվում են Հայաստանի իրավական համակարգի մաս կազմող «Արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի մասին» օրենքով: Օրենքով ամրագրվում է,...
11:20 16/03/2020Կորոնավիրուսը ՀՀ-ում՝ ժամանակագրությունԴեռևս նախորդ տարվա դեկտեմբերի վերջին հայտարարվել է, որ Չինաստանում նոր տիպի COVID-19 բռնկման դեպք է արձանագրվել, այնուհետև այն վերածվել է համաճարակի: Իսկ արդեն մարտի 11-ին Առողջապահության...
19:25 14/03/2020Պատասխանատվությունից հեռուՈրևէ գիտակից մարդ չէր կասկածում, որ հենց այսպես էլ կպահի իրեն Փաշինյան Նիկոլը ճգնաժամային իրավիճակում ․․․ այսինքն՝ կհեռանա պատասխանատվության վայրից ։ 2008-ի մարտի 1-ին իր կողմից հրահրած բախումների...
14:21 14/03/2020Պետական երաշխիքներ՝ կորոնավիրուսի դեմ պայքարի միջոցառումներին բանկերի ներգրավման համարԿորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի աճն առաջին հարթակ է բերում դրա տարածման դեմ կտրուկ և օպերատիվ միջոցառումների իրականացման հրամայականը: Էջմիածնում վարակի տարածման դեպքը փաստեց, որ մինչ այդ կիրառված...
13:42 14/03/2020Կորոնավիրուսի տարածման մեղքի փալանը՝ ում ու ինչի վրա դնելՀայաստանում կորոնավիրուսով հիվանդացության հաստատված դեպքերի պաշտոնական թիվը այսօր՝ 14.03-ին, հասել է 15-ի։ Վերջին դեպքերը արդեն ոչ թե «բերովի» են, այլ՝ վարակը տարածվում է տեղում։ Ու սա հետևանք է...
12:48 14/03/2020Ինչու՞ Եվրոպան պատրաստ չէր համաճարակինԻտալիայի ազգային հետազոտությունների ինստիտուտի քաղաքային մոբիլության լաբորատորիայի գիտաշխատող Գևորգ Եղիկյանը մանրամասն հետազոտություն է արել՝ կորոնավիրուսի լրջագույն խնդրի հետ կապված։ Հանրայնացնելու...

14:21 09/08/2014Foreign Policy: Президент Азербайджана И. Алиев бряцает оружием в Twitter, а для мирных переговоров одних усилий России малоСпустя день после того, как президент Азербайджана Ильхам Алиев пригрозил войной соседней Армении через портал микроблогов Twitter, министр обороны Азербайджана заявил, что его страна готова к войне.
11:44 08/08/2014The Guardian: Президент Азербайджана угрожает Армении войной через Twitter«Аналитики считают, что Азербайджан всего лишь пытается привлечь международное внимание к конфликту и вряд ли начнет военное наступление, особенно учитывая хорошие отношения Еревана с Москвой».
11:32 08/08/2014Вторая группа добровольцев из Кашатагского района НКР отправилась на передовую линиюВторая группа добровольцев из Кашатагского района НКР отправилась на передовую линию с целью поддержать военнослужащих, несущих службу на границе.
13:08 07/08/2014Bleacher Report: Проведение в авторитарном Азербайджане Гран-при Европы Формулы-1 подорвет репутацию этих соревнованийСогласно статье, авторитарные режимы готовы платить сверх установленной платы за проведение гонок, потому что проведение у себя такого уровня международного мероприятия придает им легитимности.
13:00 07/08/2014Сейран Оганян: Политика Азербайджана по дестабилизации ситуации полностью противоречит переговорному процессу«2014 год стал напряженным периодом для Армении, Арцаха и армянской армии, и это результат риторики Азербайджана и нарушений им режима прекращения огня.
14:10 06/08/2014Россия и Иран заключают многомиллиардную нефтяную сделку. «Коммерсантъ» о попытках США сорвать договоренностиЕще одной причиной оперативной реализации Москвой планов в отношении Тегерана эксперты называют обостряющуюся борьбу за иранский рынок.
12:22 06/08/2014Сейран Оганян: Сегодня нет необходимости в размещении миротворцев в зоне карабахского конфликта«Зона карабахского конфликта является, пожалуй, единственной в мире, где относительное перемирие поддерживается сторонами, без вмешательства третьих сил.
12:09 05/08/2014Президент Армении представил в Брюсселе детали и последствия посягательств АзербайджанаПресс-секретарь президента Армении Арман Сагателян в телефонном разговоре с корреспондентом Tert.am представил подробности проведенных в Брюсселе встреч главы армянского государства Сержа Саргсяна.
13:00 04/08/2014ИА REX: В ночь, когда погибли 14 азербайджанских военнослужащих, министр обороны Азербайджана отдыхал в Турции«Злые языки утверждают, что все это время он ни на минуту не отходил от своего „мобильника”. Видимо, ожидал хороших новостей из Баку», - говорится в материале.
12:57 04/08/2014С. Уралов: Если Москва займет жесткую и непримиримую позицию, то войны в Нагорном Карабахе можно будет избежатьПо словам эксперта, единственный фактор, который мы не можем знать, – это роль и влияние международных корпораций на политику Азербайджана.
21:30 02/08/2014МИД Армении: Баку преслудет цель провалить переговорный процесс по Карабаху («Armenpress»)"Hастало время, чтобы международное сообщество отрезвило руководство Азербайджана, потерявшее чувство реальности"
14:31 02/08/2014В Азербайджане пристыдили Эйнуллу Фатуллаева за распространение дезинформации о потерях армянской стороныКак оперативно было доказано армянской стороной, никакие армянские блогеры ничего подобного не писали. Писал азербайджанский фэйк-профиль в Twitter.
14:02 02/08/2014ВС Азербайджана обстреляли из крупнокалиберного оружия село Барекамаван Тавушской области Армении«По предварительным данным, азербайджанская сторона понесла значительные потери»
12:45 02/08/2014Минобороны Армении: Действия ВС Азербайджана чреваты реальной угрозой масштабной войны«В случае продолжения действий азербайджанской стороны, направленных на усиление имеющейся напряженности, армянские вооруженные силы будут вынуждены еще больше ужесточить карательные меры»
12:14 01/08/2014США и Совет Европы обеспокоены арестом азербайджанской правозащитницы Лейлы ЮнусГосдеп считает, что обвинения, по всей видимости, связаны с участием правозащитницы в программах «народной дипломатии», направленных на снижение напряжения и установление мира в регионе.
16:35 31/07/2014А. Казарян: Санкции против России не касаются бизнеса в Армении, а предупреждения посольства США – просто шаблонАрмянские предприниматели продолжают работать в нормальном режиме, и применяемые против России санкции пока не служат для них поводом к беспокойству.
15:37 31/07/2014Армения должна принять жесткие меры с целью заставить Азербайджан отказаться от провокаций. Предложения экспертовПо его словам, Азербайджан идет на такие действия в надежде продать в дальнейшем гарантии мира в регионе сверхдержавам по более высокой цене.
15:12 31/07/2014МККК выражает сожаления в связи с прекращением поддержки жителей приграничных сел Армении из-за стрельбы на границеАрмянская делегация Международного Комитета Красного Креста (МККК) сожалеет, что из-за нарушения режима прекращения огня 26 июля вынуждена была приостановить работу по оказанию поддержки жителям сел...
14:28 30/07/2014Почему «Хизбалла» отказывается выполнять призыв ХАМАС открыть второй фронт против Израиля…Ранее Абу Марзук сказал: «Мы надеемся, что ливанский фронт откроется, и мы будем вместе противостоять этому образованию (Израиль). Бесспорно, сопротивление в Ливане может сделать многое».
16:02 29/07/2014«Минвал.аз»: Нынешний режим в Азербайджане выгоден всем игрокам, поскольку является гарантом безразличия к Карабаху«Эта власть рассматривает все сквозь призму выгоды – вчера она была с Вашингтоном, Брюсселем и Анкарой, сегодня она с Москвой, Пекином и даже пытается сблизиться с Тегераном».