14:11 04/04/2019ԵՄ պաշտոնյա. ՀՀ հետ համաձայնագրի բանակցությունների ընթացքում, երբեք չենք խորհրդակցել ադրբեջանցի գործընկերների հետ«Եվրոպական միությունն աշխատում է Արևելյան գործընկերության 6 երկրների հետ՝ այդ թվում նաև Ադրբեջանի։ ԵՄ-Ադրբեջան համաձայնագիրը բանակցվում է, որքան ես գիտեմ, բանակցությունները մոտնում են իրենց վերջնական...
09:55 03/04/2019ԵԽ զեկույց. Հայաստանում ազատազրկվածների թիվը նվազել էԵվրոպայի խորհուրդը հրապարակել է Եվրոպայում 2018-ի տարեկան քրեական վիճակագրությունը, որում նշվում է, որ ազատազրկումների թիվը 2016-ի հետ համեմատ նվազել է 6,6 տոկոսով՝ 109.7-ից իջնելով 102.5՝ 100 հազար...
12:25 02/04/2019Խաղաղության նախապատրաստման ապրիլյան դասերըՄարտի 29-ին Վիեննայում տեղի ունեցավ Հայաստանի և Ադրեբեջանի ղեկավարների երկար սպասված ու նույնքան էլ քննարկված առաջին պաշտոնական հանդիպումը՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հովանու ներքո։ Հանդիպումից...
11:19 01/04/2019Եվրամիությունը հուսադրող է համարում Վիեննայում Փաշինյան-Ալիև պայմանավորվածություններըԵվրամիության արտաքին հարաբերությունների ծառայությունը հայտարարություն է տարածել մարտի 29-ին Վիեննայում Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպման կապակցությամբ, որն...
10:38 01/04/2019ՏԻՄ ընտրություններում Թուրքիայի իշխանական կուսակցությունը պարտվել է մայրաքաղաք ԱնկարայումԹուրքիայի ընդդիմության ներկայացուցիչները հաղթում են Անկարայում և Իզմիրում կայացած տեղական ինքնակառավարման ընտրություններում: Ստամբուլի քաղաքապետի պաշտոնի համար պայքարը թեժ է, հաղորդում է Reuters-ը:...
12:30 30/03/2019CNN Travel-ը Հայաստանն ընդգրել է աշխարհի լավագույն հետիոտնային երթուղիների ցանկումՑուցակում ընդգրկված է նաև հետիոտնային երթուղիներ Մեծ Բրիտանիայում, Իսպանիայում, Միացյալ Նահանգներում, Ճապոնիայում, Արգենտինայում և այլուր։
12:30 29/03/2019Ալեքսեյ Ֆենենկո. Փաշինյանն Ալիևի հետ բանակցություններում կօգտագործի ամենասադրիչ մարտավարությունը«Այսօր Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ կայանալիք հանդիպման ժամանակ մենք կարող ենք Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանից սպասել ամենասադրիչ պահվածք»,-այս մասին «Vestnik Kavkaza»-ին ասել է Մոսկվայի...
12:32 28/03/2019Դպրոցներում ու մանկարտեզներում սանիտարահիգիենիկ վիճակը մտահոգիչ է. ՄԻՊ«դպրոցների ճնշող մեծամասնությունն էլ ապահովված չի եղել օճառով, 76 տոկոսում չի եղել զուգարանի թուղթ և սրբիչներ։ Բացի այդ, մի շարք դպրոցներում ջուր առհասարակ չի եղել»։
11:00 27/03/2019Թրամփն իրավունք չունի սիրիական Գոլանի բարձունքները հանձնել Իսրայելին. ՍասունյանՄիացյալ Նահանգների նախագահ դառնալուց ի վեր, Թրամփն արհամարհել է ինչպես ամերիկյան, այնպես էլ միջազգային օրենքները։ Մի քանի ամիս առաջ Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջոն Բոլթոնն զարմանալիորեն...
12:15 26/03/2019Փաշինյանի հորդորից հետո տավուշցիները սկսել են ավելի քիչ ոչխար պահելԱնցած տարվա օգոստոսին Տավուշի մարզի Իջևան քաղաքում Նիկոլ Փաշինյանը քաղաքացիներին խորհուրդ տվեց, որ յուրաքանչյուրը տասը ոչխար պահի։
13:03 25/03/2019«Նոր կառավարությունը ողջունեց «Հայաստան» ցուցահանդեսը՝ նվազեցնելով դրանում քաղաքական թշնամիների դերակատարումը»Eurasianet կայքն անդրադարձել է Նյու Յորքի «Մետրոպոլիտան» թանգարանում «Հայաստան» խորագրով ցուցահանդեսին՝ այն անվանելով «բլոկբաստեր», որը Հայաստանի նախկին իշխանություններին էին նախաձեռնել։ Հոդվածագիրը...
11:00 25/03/2019ԱԻՆ ՓԾ-ում մարտի 18-24-ը գրանցվել է 339 դեպքՀՀ ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում մարտի 18-ից 24-ն ընկած ժամանակահատվածում գրանցվել է 339 դեպք, որից 195-ը՝ արտակարգ: ԱԻն-ից հայտնում են, որ նշված ժամանակահատվածում արձանագրվել է...
12:30 22/03/2019Միջազգային իրավունքը ևս մեկ բարձունք հանձնեց Դոնալդ ԹրամփինԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը շարունակում է Մերձավոր Արևելքում ամերիկյան քաղաքականության վերանայման գործընթացը։ Երուսաղեմն Իսրայելի մայրաքաղաք ճանաչելուց և պաղեստինցիներին օգնությունը կրճատելուց հետո,...
12:00 21/03/2019The Washington Post. Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև վերջապես կարող է խաղաղությունը հնարավոր լինելՏասնամյակներ շարունակ էթնիկ հակամարտությունից հետո Հայաստանի և Ադրբեջանի առաջնորդները պատրաստվում են հանդիպել՝ փորձելու լուծել իրենց երկարատև հակամարտությունը՝ Լեռնային Ղարաբաղի վիճահարույց անկլավի...
11:24 20/03/2019ԵԱՏՄ անդամ երկրների ղեկավարներից ո՞վ է ավելի շատ ափսոսում Նազարբաևի որոշման համարՂազախստանի նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևի՝ հրաժարականի մասին հայտարարելուց հետո նրան զանգահարել են հինգ երկրների ղեկավարներ։ Վկայակոչելով Ղազախստանի նախագահի պաշտոնական էջում հրապարակված...
13:10 19/03/2019Վրացագետ. Վրաստանի նախագահը ֆիքսեց այն, ինչ կարՎրացագետ Ջոնի Մելիքյանը կարծում է, որ Վրաստանի իշխանության ներկայացուցիչները դեռ հանդիպում քննարկումներ կունենան նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի հետ Ադրբեջանում ու Հայաստանում հնչեցրած...
12:12 19/03/2019Գրավոր ու խոսուն փաստեր Արցախի՝ բանակցային պրոցեսից դուրս մնալու մասովՀայաստանի արտաքին քաղաքական ամենակարևոր հարցերից մեկը՝ արցախյան հիմնախնդիրը, տարբեր փուլերում տարբեր ակտիվությամբ է դրսևորվել։ Ինչպես իշխանափոխությունից հետո հաճախ է լինում, Հայաստանում առկա...
10:11 19/03/2019«Խավիարային դիվանագիտություն» իրականացնելու փոխարեն ԱՄԷ-ում Ադրբեջանի դեսպանը խավիարը գողացել էԱրաբական Միացյալ Էմիրություններում Ադրբեջանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Դաշգըն Շիկարովը յուրացրել է Ադրբեջանի կառավարության կողմից Աբու Դաբիի կառավարիչ Խալիֆ իբն Զայդ ալ-Նահայանին ուղարկված նվերը:...
11:11 18/03/2019Մեկ շաբաթում Հայաստանում գրանցվել է 206-ը արտակարգ դեպքՀՀ ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում մարտի 11-ից 17-ն ընկած ժամանակահատվածում գրանցվել է 353 դեպք, որից 206-ը՝ արտակարգ: ԱԻՆ լրատվական ծառայության փոխանցմամբ՝ նշված ժամանակահատվածում...
10:38 18/03/2019«Մեդիա պաշտպան». Իշխանությունները մեդիայի դեմ պայքարում անցել են «պարտիզանական պատերազմի»«Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնության ղեկավար Աղասի Ենոքյանը դիտարկումներ է ներկայացրել իշխանությունների կողմից մեդիայի դեմ տարվող ճնշումների մասին.

13:47 04/10/2013Скандал на теледебатах в Азербайджане: 1500 членов правящей партии подписались за оппозициюТак, в ходе теледебатов кандидатов в президенты глава партии «Современный Мусават» Хафиз Гаджиев назвал Гасанли бесчестным.
17:44 03/10/2013Депутат ПАСЕ Игорь Ивановский – очередной клиент икорной дипломатии Азербайджана?Представляем комментарий эксперта Эдгара Хачатряна касательно озвученного накануне на сессии Парламентской Ассамблеи Совета Европы «вопроса» представителя Македонии, члена социалистической группы...
16:48 03/10/2013«Freedom House». По уровню свободы Интернета Армения причислена к «свободным странам», Азербайджан – к «частично свободным»За последний год против оппозиционных СМИ было подано семь судебных исков, пять из которых были связаны с онлайн-активностью журналистов.
14:39 03/10/2013Э. Меликов: В Азербайджане тотально нарушаются права граждан, по уровню коррупции во власти страна – на первом месте в миреОппозиции надо было объединиться для борьбы за президентский пост 5 лет назад и за это время убедить избирателей, что их единый кандидат достоин избрания президентом.
13:36 02/10/2013ADAM: Более 63% населения Азербайджана хотят эмигрировать из страныПримечательно, что 50,6% респондентов считают, что в ближайшие 3 года их жизнь будет улучшаться; 39,7% думают, что жизнь будет ухудшаться.
12:40 02/10/2013Ваагн Хачатрян: Повышение минимального размера оплаты труда на 5000 драмов не приведет к снижению уровня бедности«Если мы действительно хотим достичь качественных изменений, то основное изменение должно быть произведено в экономике: нужно не поддерживать крупный бизнес, а привести его в налоговое поле».
12:56 01/10/2013«Азадлыг»: Запад требует от Азербайджана обозначить позицию по вступлению в Таможенный союз«Власти Азербайджана оказались перед дилеммой: США или Россия и не знают, как выпутываться из этой ситуации».
12:22 01/10/2013У армянской стороны нет никаких причин для обострения ситуации на государственной границе. Комментарий Давида Джамаляна«Региональная стабильность может поставить под угрозу агрессивное и не обусловленное какой-либо рациональной целесообразностью поведение азербайджанской стороны».
12:45 30/09/2013«Кавказская политика»: Игра GTA 5 – плевок в сторону азербайджанских мужчин«Наверное, было бы верно, если бы в Азербайджане запретили распространять копии игры Grand Theft Auto 5, так как там присутствует фактически прямое оскорбление азербайджанского народа».
10:46 28/09/2013«Azeri Report»: Алиевский режим тратит миллиарды нефтедолларов на лоббинг в США и Европе и хвалебные статьи о себе«Нет независимых телеканалов и радиостанций, а независимая пресса постоянно подвергается запугиванию, преследованию и подавлению».
16:20 27/09/2013Есть ли «обиженные»?.. Депутаты, СМИ и эксперты обсуждают выдвижение на пост генпрокурора Армении кандидатуры Геворка КостанянаСегодня в парламенте Армении состоялась встреча Геворка Костаняна с представителями фракций НС РА.
12:55 26/09/2013Почему Обама не пригласил Ильхама Алиева на Генассамблею ООН?18-го сентября в США с тайным визитом отправился глава отдела внешних связей Администрации президента Азербайджана Новруз Мамедов, однако ему не удалось согласовать визит Алиева на Генассамблею.
16:42 25/09/2013Выступление президента Ирана Х. Роухани в Генассамблее ООН на Западе расценили как «абсолютно новый тон»По его словам, ядерному оружию и оружию массового уничтожения нет места в военной доктрине ИРИ и иранская ядерная программа преследует сугубо мирные цели.
19:42 24/09/2013Российско-украинские страсти разгораются… В повестке газовый контракт, «изнасилование» и требование извинений«Так как в газовом контракте нас „изнасиловали”, то нужно было хотя бы попросить прощения за это и изменить условия договора».
12:25 24/09/2013Политолог Л.Ширинян назвал правильным решение Армении о вступлении в Таможенный союз«Решение Армении о вступлении в Таможенный союз в контексте мировых экономических потоков не является столь значительным, однако вокруг него развернулась информационная война», – такое мнение в ходе...
11:40 23/09/2013А. Фоменков: Ильхам Алиев сознательно насаждает армянофобию и в Азербайджане, и в диаспоре«Ильхам Алиев сознательно насаждает армянофобию в умах и сознании граждан управляемого им государства и в азербайджанской диаспоре по всему миру».
15:40 21/09/2013Кандидаты в президенты Грузии игнорируют армянскую общину Джавахка. Ваагн Чахалян о целом ряде проблем…«За эти годы мало что изменилось, вопреки тому, что рекламировали пиарщики режима Саакашвили и Мерабишвили».
10:45 21/09/2013«Это был решительный шаг, необратимость которого была доказана на протяжении всех этих лет». Поздравления президента НКРПрезидент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян направил поздравительное послание президенту Армении Сержу Саргсяну по случаю 22-ой годовщины независимости Республики Армения.
16:23 20/09/2013Урегулирование отношений исходит из интересов как Ирана, так и США. Эксперт о возможной встрече Обама-Роухани«На мой взгляд, важен не факт встречи, а благоприятная атмосфера, сложившаяся после президентских выборов в Иране».
12:18 20/09/2013Серж Саргсян: Армяно-американские отношения находятся на самом высоком по историческим меркам уровнеПрезидент Армении Серж Саргсян накануне принял делегацию, возглавляемую спикером Собрания штата Калифорния Джоном Перезом.