12:50 06/05/2019Ինչպես Հայաստանը դարձավ աշխարհում «ամենաջղային» երկիրըՕրերս ամերիկյան սոցիոլոգիական ինստիտուտ Gallup-ը հրապարակեց նոր զեկույց՝ 2019թ.-ի «Global Emotions» (Գլոբալ հույզեր) զեկույցը, համաձայն որի ամերիկացիների 55 տոկոսը պարբերաբար սթրես է ապրում, իսկ...
12:22 06/05/2019Իմ հիմնադրած որևէ առևտրային կազմակերպությունում պաշտոն չեմ զբաղեցնում. Գագիկ Ծառուկյանը՝ Արարատ ՄիրոզոյանինԱզգային ժողովի «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը, արձագանքելով ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գրությանը, հանդես է եկել պատասխան հայտարարությամբ: Նշենք, որ Արարատ Միրզոյանը...
12:06 02/05/2019ԵԱՏՄ նիստից հետո Փաշինյանի քարոզչական թիմը դուրս է եկել վերահսկողությունիցԵրևանում ԵԱՏՄ անդամ երկրների վարչապետերի մասնակցությամբ տեղի ունեցած նիստից հետո սոցիալական ցանցերում իսկական հիստերիա է սկսվել: Նիստի ընթացքում ՌԴ վարչապետ Դ.
10:50 02/05/2019Բնակարանային գողությունները 2018-ին 2017-ի համեմատությամբ շուրջ 60 տոկոսով ավելացել է. Արթուր ԴավթյանԱզգային ժողովի Պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ընթացքում քննարկվելու է «ՀՀ դատախազության 2018 թվականի գործունեության մասին» հաղորդումը: Հիմնական զեկուցողը ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր...
11:11 01/05/2019Նավթի համաշխարհային գները շարունակում են նվազելԲորսաներում էլեկտրոնային առևտրի արդյունքներով նավթի համաշխարհային գները նվազել են: Այս մասին գրում է Գազետա.ռու-ն: Ըստ աղբյուրի՝ Brent ապրանքանիշի նավթի հուլիսյան ֆյուչերսները նվազել են 0,65%-ով՝...
12:26 29/04/2019«Կասպերսկի Լաբորատորիա»-ն զգուշացնում է` թվային խառնաշփոթը կիբեռսպառնալիք է ընկերությունների համարԴեպքերի 95%-ում, եթե մարդու սառնարանում կարգ ու կանոն է, ապա նրա աշխատանքային ֆայլերի պարագայում էլ ամեն ինչ կարգին է։ Իսկ ռուսաստանցիների 85%-ը, որոնք արձակուրդից առաջ կարգի են բերում սառնարանը,...
11:38 29/04/2019Վարչապետը պետք է կարողանա մեր երկիրը որևէ տարբերակով խցկել Մետաքսի ճանապարհի ծրագրերի մեջ. Հրանտ ԲագրատյանՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել՝ անդրադառնալով Պեկինում ավարտված «Մետաքսի ճանապարհ» 2-րդ ֆորումին: «Պեկինում ավարտվեց մետաքսի ճանապարհի 2-րդ ֆորումը։...
10:00 29/04/2019Ռուսաստանը դուրս է մնացել ամենաբարձր ռազմական ծախսերով երկրների հնգյակից2006 թվականից ի վեր առաջին անգամ Ռուսաստանը դուրս է մնացել երկրների հնգյակից, որոնք ունեն ամենաբարձր ռազմական ծախսերը: Այս մասին, ինչպես հայտնում է Gazeta-ն, ասվում է Ստոկհոլմի՝աշխարհի խնդիրների...
11:20 26/04/2019Խմիչքների շուկան՝ թվերովՀայաստանում 2019 թվականի հունվար-փետրվարին 40.8%-ով աճել է կոնյակի արտադրությունը։ ՀՀ ազգային վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն, նշված ժամանակահատվածում հանրապետությունում արտադրվել...
16:30 25/04/2019ԵԽ-ն ու ԵՄ-ն 2,3 մլն եվրո կհատկացնեն՝ «Համագործակցություն հանուն լավ կառավարման» ծրագրի համարԱյսօր Եվրոպայի խորհրդի ու Եվրամիության անդամները ներկայացրեցին «Համագործակցություն հանուն լավ կառավարման» ծրագրի երկրորդ փուլի մեկնարկը, որն իրականացվելու է 2019-2021թթ.-ներին Արևելյան...
10:04 25/04/2019Խախտելով գրված ու չգրված օրենքներըՎերջին մեկ տարվա ընթացքում անպակաս են արտառոց իրադարձությունները մեր կյանքում: Ընդ որում, երբեմն դրանք այն աստիճան անհամատեղելի են հայկական մտածելակերպին, որ սկսում ես մտածել՝ գուցե իրո՞ք նոր տեսակի...
13:40 24/04/2019Բացառված է որևէ մեկի նկատմամբ «գործ կարվի». Արթուր Դավթյան«Բացառված է որևէ մեկի նկատմամբ «գործ կարվի», ընդհանրապես մոռացեք այդ արտահայտությունը, չկա այդպիսի բան»,- այս մասին այսօր Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ գլխավոր...
13:00 24/04/2019Foreign Policy. Իսրայելի կողմից Հայոց ցեղասպանության չճանաչումն ամոթալի է ու անբարոյականԱմերիկյան Foreign Policy ամսագրում այսօր՝ Հայոց ցեղասպանության հիշատակման 104-րդ տարելիցի օրը, հրապարակվել է հոդված, որը վերնագրվել է «Իսրայելի կողմից Հայոց ցեղասպանության չճանաչումն ամոթալի է ու...
11:35 24/04/2019Bloomberg․ 15 պատճառ Հայաստան գնալու համարBloomberg հանդեսը հրապարակել է հոդված, որը վերնագրել է «Ինչու դուք պետք է գնաք Հայաստան․ 15 ոգեշնչող նկարներում»։ «Հայաստանը դեպի ծող ելք չունեցող երկիր է, մոտ 3մլն բնակչությամբ ու գտնվում է Կովկասի...
11:00 22/04/2019Հայաստանի քաղաքական համակարգի «սուպերության» մասինՎերջին շրջանում հայաստանյան քաղաքական քննարկումների կարևոր թեմաներից էր, այսպես կոչված, «սուպերվարչապետության» հարցը, ինչի լուծման համար որոշ քաղաքական ուժեր առաջարկում էին սահմանադրական...
13:29 20/04/2019Հացամթերքը թանկացել է, հրուշակեղենն էժանացելՏնտեսական զարգացման նախաձեռնությունների կենտրոնն անդրադարձել է սպառողական զամբյուղի առաջին անհրաժեշտության ապրանքների գների տատանումներին ՝ ներկայացնելով 2019թ.-ի հունվար-մարտին նախորդ տարվա նույն...
11:21 20/04/2019Միքայել Մինասյան. Ռուսաստանը կարիք ունի դաշնակցային հարաբերությունների այնպիսի մոդելի, ինչպիսին ԱՄՆ-Իսրայել օրինակն է«Երկու պետություն՝ մեկ նպատակ». Հայ-ռուսական դաշնակցությանն անհրաժեշտ է նոր ճարտարապետություն
10:28 20/04/2019Հայաստանում 2018 թ-ին հաշվառված մուրացիկ և թափառաշրջիկ երեխաների թիվն ավելացել էՀայաստանում ավելացել է մուրացիկ և թափառաշրջիկ անչափահասների թիվը: Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում է ՀՀ վիճակագրական ծառայությունից, 2018թ.
17:52 19/04/2019Դիլիջանցու պղտոր ջուրն ու «Վեոլիա»-ի 10 հազար եվրոյի բարեգործությունըԴիլիջան քաղաքի բազմաթիվ բնակիչներ սոցիալական ցանցերում իրենց դժգոհությունն են հայտնել խմելու ջրի որակի վերաբերյալ։ Ջրի խնդիրը նոր չէ։ Դեռ տարիներ առաջ Panorama.am-ն անդրադարձել էր դիլիջանցիների...

14:48 01/11/2013«Туран»: Кризис в отношениях между Азербайджаном и США может стать предвестником отставки главы администрации президента«В целях достижения тактического успеха в американо-азербайджанской информационно-дипломатической войне Мехтиев в последнее время прибег к тактике противопоставления и раздора в рядах западных стран».
14:23 01/11/2013Россия пытается подчеркнуть серьезность отношений с Арменией. Интервью с экспертом Тиграном Абрамяном«При этом российская сторона открытым текстом заявляет, что любое посягательство в отношении Армении или Арцаха будет рассматриваться как угроза, направленная и в адрес России».
15:02 31/10/2013Власти Азербайджана мобилизовали дипломатов и лоббистов для смягчения позиции США по президентским выборам в республике«Представители азербайджанских властей в последние дни все больше выступают с гневными речами уже не против США, а против БДИПЧ/ОБСЕ и Европарламента».
09:57 30/10/2013А.Григоров: Вместо благодарности и сочувствия семье погибшего азербайджанцы начали угрожать погромами«В столице Азербайджана, в отличие от Москвы, хорошо знают, как выглядят погромы – именно в Баку в 1990г. убивали армян, отнимали их имущество и пр.», – указывает Амирам Григоров.
19:49 29/10/2013Восхваляющий выборы в Азербайджане депутат Пино Арлакки поставил под удар репутацию ЕвропарламентаПино Арлакки уже вторично – сперва в ООН, а теперь в Европарламенте – оказался в затруднительной ситуации, только в сей раз многие желают уточнить причины подобной непонятной позиции.
17:23 29/10/2013В.Гомоз: Кузнецов на презентации своей книги признался в проазербайджанской ангажированности, обесценив ее«Как только академическое исследование обставляется пропагандистской шумихой, да ещё с ксенофобским душком, доверие к этому исследованию стремиться к нулю», – сказал В. Гомоз.
13:41 29/10/2013Уроки одной антиармянской презентации в Москве. К чему приводит увлечение ксенофобской риторикойВчера в пресс-центре «АиФ» в Москве прошла презентация книги историка Олега Кузнецова «Правда о «мифах» карабахского конфликта».
12:28 28/10/2013Ислам Албаков: Двухминутки ненависти на азербайджанском ТВ направлены против армян и русских«Бирюлевскую трагедию Баку стремится использовать для разжигания вражды и ненависти к России, и главному союзнику в России на Кавказе - к Армении».
13:30 26/10/2013«Зеркало»: Железная дорога Баку-Тбилиси-Карс должна была быть сдана в эксплуатацию в 2009г., но не будет работать и в 2014г.«В этой связи вызывает удивление, когда высокопоставленные чиновники продолжают утверждать, что строительные работы идут в соответствии с утвержденным графиком».
10:29 26/10/2013«Эхо»: Азербайджанцы в основном мигрируют в Россию, Украину, Турцию, ФРГ, США, Канаду и ИзраильCогласно данным общенационального опроса, который был проведен в Азербайджане социологической службой «ADAM», более 62% населения республики желают навсегда или временно покинуть страну.
14:50 25/10/2013Новый министр обороны Азербайджана – пророссийский кадр нахичеванского клана. Материал «Azpolitika.info»Назначение на должность вместо прозападного приверженца НАТО Сафара Абиева пророссийского Закира Гасанова говорит и о смене политического курса властей Азербайджана.
15:20 24/10/2013Президент Беларуси А. Лукашенко заботится об интересах Азербайджана, но ожидает помощи от АрменииНа этом фоне следует напомнить заявление президента Армении Сержа Саргсяна, сделанное 23 сентября с.г. в Сочи на сессии Совета коллективной безопасности ОДКБ.
13:20 23/10/2013Зардушт Ализаде: «Власти отдали Карабах и взяли остальной Азербайджан»«Политика властей направлена на затормаживание процессов глобализации и евроинтеграции, так как это стало бы мешать им грабить Азербайджан».
19:33 22/10/2013Скандальное поведение Заруи Постанджян все же приведет к смене состава делегации Армении в ПАСЕ? На вопросы отвечал Д. Арутюнян«Парламентское большинство в какой-то момент уступило свое место другим фракциям, не входящим во властную коалицию, однако это не норма, даже напротив – исключение».
12:49 22/10/2013Азербайджан искажает факты. Эксперт Т.Абрамян о заявлении А.Азимова о «неготовности Армении» к переговорам«Азербайджанский чиновник явно искажает факты, в очередной раз демонстрируя безответственное поведение и деструктивную позицию руководства Азербайджана», – сказал Т.Абрамян.
11:22 22/10/2013«Зеркало»: Несмотря на многомиллиардный бюджет, социальное положение азербайджанских военных не улучшается«Cейчас в Вооруженных силах и во всем секторе обороны и безопасности тысячи офицеров не имеют квартир».
14:49 21/10/2013Инаугурация президента Азербайджана Ильхама Алиева выглядела как печально, так и комично. Анализирует Л. Мелик-Шахназарян«Истинная причина „скромной инаугурации” кроется в другом: непризнании ведущими странами мира легитимности Ильхама Алиева в качестве президента Азербайджана».
13:11 19/10/2013«Зеркало»: Почему в Азербайджане не отмечают грустный праздник – день независимости«Наличие множества проблем в стране не дает почувствовать истинной радости этого Дня независимости».
12:37 19/10/2013Число компаний, получивших разрешение на импорт куриных яиц в Армению, за месяц утроилосьВ последнее время увеличилось как число компаний, получивших разрешение на импорт куриных яиц в Армению, так и число стран, откуда эта продукция ввозится в республику.
15:04 18/10/2013Поставленный сопредседателями знак равенства между сторонами усугубит ситуацию вокруг Карабахской проблемыПо словам эксперта, напряженность ситуации после президентских выборов в Азербайджане еще не спала...