12:30 04/02/2019Հայաստանը 2019թ.-ի լավագույն բյուջետային զբոսաշրջային եվրոպական ուղղություններից առաջին տեղում էՀայաստանը 2019թ.-ին առաջարկվող բյուջետային ու հարմարավետ եվրոպական ճամփորդական ուղղությունների ցանկում է։ 7 քաղաքներից Երևանը առաջին տեղում է։ kiwi կայքում հրապարակված հոդվածում ասվում է, որ Կովկասը...
11:30 04/02/2019Նավթի համաշխարհային գներն այսօրԼոնդոնի և Նյու Յորքի բորսաներում էլեկտրոնային առևտրի արդյունքներով նավթի համաշխարհային գները շարունակում են աճել: Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին: Brent ապրանքանիշի նավթի ապրիլյան ֆյուչերսներն աճել են...
10:29 04/02/2019«France Arménie» . «Նոր Հայաստանի» վրա դրված հույսերը հալվում են, ինչպես ձյունը արևի տակՖրանսիայում հրատարակվող France Arménie հրատարակչության տնօրեն Հարութ Մարտիրոսյանը անդրադարձել է ՀՀ ԱԺ փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանի՝ ՀՀ օրհներգը փոխելու առաջարկին։ Բաց նամակը, որը հրապարակվել է «France...
13:30 02/02/2019Մեկ շաբաթում հակառակորդը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է 1300 կրակոց. Արցախի ՊԲՀունվարի 27-ից փետրվարի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 200 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի...
10:53 02/02/2019Սիրիայում դեկտեմբերից սկսած 30 երեխա է մահացել. ՅՈՒՆԻՍԵՖԲռնությունը, տարհանումը և խիստ ծանր պայմանները հյուսիսային և արևելյան Սիրիայում 2018թ-ի դեկտեմբերից սկսած ավելի քան 32 երեխայի մահվան պատճառ են դարձել: ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի հայաստանյան...
12:00 01/02/2019Ստյոպա Սաֆարյան. Եթե իշխանությունը չընդունի քննադատությունները, կկորցնի հասարակության աջակցությունըՔաղաքական գործընթացների դիզայնի հետ կապված իշխանության անփորձություն ու անհեռատեսություն կա։ Panorama.am-ի հետ զրույցում նման կարծիք հայտնեց Միջազգային և անվտանգության հարցերի հայկական ինստիտուտի...
10:35 01/02/2019Ամերիկացի գիտնական. «Էրդողանի ապագան Թուրքիայում մշուշոտ է»Ամերիկացի գիտնական, ճանաչված վերլուծաբան Մայքլ Ռուբինը հայտնի է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի նկատմամբ ունեցած իր կոշտ դիրքորոշմամբ: Ռուբինը հերթական գրառումն է արել Twitter-ում, որը խիստ...
16:01 31/01/2019Մետաքսյա ու թավշյա կարկատաններ՝ մաշված չթի վրաԽոսել հացադուլից մահացածի մասին՝ շեշտադրելով չդատապարտված լինելու փաստը, պրագմատիզմի ակնհայտ դրսևորում է, եթե չասենք՝ ավելին։ Կարծես դատապարտված լինելը հացադուլից մահանալու ավելի ընդունելի տարբերակ...
13:30 31/01/2019Զախարովա. ՌԴ-ն ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման գործում միջնորդական առաքելությունը բարեխճորեն է կատարում«Այս հարցում մեր դիրքորոշումն անփոփոխ է, չի փոխվել»։
17:57 30/01/2019Գրավոր «լայվ»Ես շատ անգամ չեմ կարողանում ինձ ստիպել լսել ՀՀ նախագահին։ Ինչքան էլ լավ խոսի, ինչեր էլ ասի, ինչ տիեզերական ծրագրեր էլ ներկայացնի...
15:27 30/01/2019Մադուրոն Պուտինի «մարդն» է ԿարակասումThe Wall Street Journal –ի թղթակից Ուոլթեր Րասսել Միդը փնտրել և գտել է պատճառներ, թե ինչու է Ռուսաստանը աջակցում Մադուրոյին։ «Սառը պատերազմի ժամանակ Մոսկվան աջակցում էր լատինամերիկյան «ձախերին»,...
12:42 30/01/2019ԱՄՆ-ում չեն բացառում ԼՂ հակամարտության սրումը«ԱՄՆ-ն կարծում է, որ ԼՂ հակամարտությունը կարող է ընդլայնվել և նույնիսկ իր մեջ այս կամ այն ձևով ներառել Ռուսաստանին»,-հայտարարել է ԱՄՆ ազգային հետախուզության ղեկավար Դենիել Քոաթսը «Ռիա Նովոստի»...
10:11 30/01/2019Թուրքիայի նախագահ Էրդողանը օրինականացնում է թմրամիջոցները՝ հակառակ իր իսլամական հավատքին«Ալ-Մոնիտոր» լրատվական կայքի թուրք լրագրող Փինար Թրեմբլեյը բացահայտել է նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հայտարարությունը՝ օրինականացնելու կանեփի (մարիխուանայի տեսակ) աճեցումը: Թրեմբլեյը «Ալ-Մոնիտոր»-ի...
17:54 29/01/2019Ինչո՞ւ են հեպատիտ Բ-ի դեպքերն ավելացելԻնչ վերաբերում է երեխաներին, ապա վերջին տարիներին երեխաների մոտ նման հիվանդության դեպքեր չեն արձանագրվել։
14:14 29/01/2019ԵԽ զեկույցը ՀՀ վերաբերյալ. Գենդերային հավասարություն, ընտանեկան բռնություն, ԼԳՏԲԻ իրավունքներ, արդար դատաքննությունԵվրոպայի խորհրդի Մարդու իրավունքների հարցերով հանձնակատար Դունյա Միյատովիչն այսօր հրապարակել է Հայաստանի վերաբերյալ զեկույց՝ 2018թ.-ի սեպտեմբերին Հայաստան կատարած այցից հետո։ Զեկույցը կենտրոնանում է...
13:38 29/01/2019Արդարադատությունը չպետք է հաշվեհարդարի տպավորություն տա. Ռուստամյան«Արդարադատությունը չպետք է ընտրովի լինի, չպետք է այնպիսի տպավորություն տա, թե վենդետայի կամ հաշվեհարդարի նպատակ է հետապնդում։ Արդարադատությունը պետք է վերաբերի նրան, որ բացահայտվեն տասը զոհերի...
11:45 28/01/2019Ադրբեջանն ընդդեմ Հայաստանի ՄԻԵԴ միջպետական հայցի հավանականությունըՄարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում գանգատները ներկայացվում են հիմնականում անհատ անձանց կողմից, սակայն պետությունը ևս կարող է դիմում ներկայացնել ՄԻԵԴ՝ Մարդու իրավունքների եվրոպական կոնվենիցայի...
14:45 26/01/2019Տոնոյան. Հունիսից սկսած՝ մենք ունեցել ենք բավական հանգիստ առաջնագիծ«Մեր ամենակարևոր խնդիրը մեր անվտանգության մարտահրավերների սպասարկումն է: Մեր քաղաքական շեշտադրումը հետևյալն է, և այդ շեշտադրման մեջ որևէ նորություն չկա.
13:49 25/01/20192018 թ. դեկտեմբերին նոյեմբերի համեմատ սպառողական շուկայում արձանագրվել է 1.5% գնաճ2018թ. դեկտեմբերին նոյեմբերի համեմատ ՀՀ սպառողական շուկայում արձանագրվել է 1.5% գնաճ, ինչը հիմնականում պայմանավորվել է սննդամթերքի և ոչ ալկոհոլային խմիչքի 3.8% գնաճով: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի...
11:50 25/01/2019ԵԽԽՎ-ն ՀՀ իշխանություններին՝ ապահովել 2008-ի մարտի գործերով հետաքննությունների ժամանակ Կոնվենցիայի պահպանումըԵվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի ձմեռային նստաշրջանում նախօրեին ընդունվեց Վեհաժողովի մոնիտորինգային ընթացակարգերի ու դրանց ժամանակավոր վերանայման մասին բանաձև, որի զեկուցողն էր բրիտանացի...

14:52 31/07/2013В июле общий уровень цен на потребительском рынке Армении вырос на 0,4%В июле 2013 года, по сравнению с предыдущим месяцем, общий уровень цен на потребительском рынке Армении вырос на 0,4%.
13:44 31/07/2013Аспекты.net: В Азербайджане начали принимать решение за украинский парламент?Ни для кого не секрет, что парламент Украины ушел на каникулы еще 5 июля, а азербайджанские СМИ распространяют новость, связанную с работой Верховной Рады в самый разгар каникул.
13:56 30/07/2013«Туран»: Пока не ясно, на кого делает ставку Москва – на Алиева или Ибрагимбекова«Помимо социально-экономического Москва также сохраняет советское влияние на этнические, религиозные, культурные стороны жизни Азербайджана».
10:38 29/07/2013«Туран»: Понижение статуса офиса ОБСЕ в Баку означает отступление Запада от демократических ценностей ради нефтяных интересовВ статье отмечается, что пока никаких комментариев не было, однако ясно, что Вашингтон дал согласие в обмен на что-то. «Весь вопрос в том, на что именно?» – задается вопросом автор статьи.
11:00 27/07/2013«Stratfor»: Основным вызовом безопасности Азербайджана остается Россия«С точки зрения турок, Азербайджан является прибыльным рынком для оружейной промышленности и обеспечивает точку опоры в Кавказском регионе, где Россия имеет очень сильные позиции».
13:28 26/07/2013«The National Interest»: «Давай, Керри, займись Карабахом!»Изначально любые попытки добиться путь даже неофициальной договоренности вокруг окончательного статуса были обречены. Это означает «ставить телегу впереди лошади».
15:53 25/07/2013Процесс турецко-курдского примирения может оказаться под угрозой. Мнение тюрколога Л.ОвсепянаПричиной провала могут стать недостаток реальных намерений в шагах, предпринимаемых властями Турции в направлении урегулирования курдского вопроса, и неопределенность процесса в целом.
18:02 24/07/2013«Туран»: Азербайджанские власти раздали квартиры журналистам, чтобы заручиться их молчанием в преддверии выборов«Почему одарили квартирами журналистов? Чем они лучше строителей и нефтяников, которым в независимом Азербайджане ничего не дали?» – пишет Кямал Али в аналитической статье для агентства «Туран».
15:20 23/07/2013«Пример Турции наших политиков ничему не учит». Цензор.НЕТ о признании Верховной Радой Украины Геноцида армянУпорное нежелание Анкары признать и осудить Геноцид армян в Османской империи 1915 года, является одной из причин, по которым Турция вот уже почти полвека стоит в предбаннике ЕС, пишет СМИ.
18:00 22/07/2013«МИР 24»: В Азербайджане участились суициды среди несовершеннолетних - за 10 дней покончили с собой четверо подростков«Причины для суицида могут быть разными: конфликты со сверстниками, проблемы с учебой, нездоровая атмосфера в семье...».
16:14 20/07/2013«Туран»: Азербайджанские избиратели видят, что у страны нет какого-либо чудо-оружия: она вооружена тем же, чем и армянеВыступление президента Ильхама Алиева на заседании правительства 18 июля проявило внешние опасения режима в канун президентских выборов, пишет азербайджанское информагентство «Туран».
16:17 19/07/2013Меры укрепления доверия между сторонами карабахского конфликта противоречат интересам Азербайджана. Мнение эксперта«Азербайджан либо должен пересмотреть пропагандистскую политику, либо, что более вероятно, отвергнуть документ, представив разные обоснования».
12:05 19/07/2013«EurasiaNet»: Борющейся с коррупцией азербайджанской журналистке грозит тюремный срок«Но взятие под стражу известной журналистки, лауреата международных премий, может стать еще одним ударом по репутации страны в сфере прав и свобод СМИ», – пишет «EurasiaNet.org».
13:10 18/07/2013«European Voice»: Европа должна выбрать смелых наблюдателей, чтобы дать справедливую оценку выборам в Азербайджане«Будет трагедией, если представители ПАСЕ еще раз не смогут адекватно оценить проведение предстоящих выборов в Азербайджане в этом году», – пишет «European Voice»
15:00 17/07/2013А стоит ли верить на слово Аурелии Григориу, запутавшейся в своих комментариях? Ответ А.Элибеговой А.Караваеву«Ведь, неугодные властям вещи омбудсмены должны говорить всегда и везде, в противном случае выявляются странные двойные стандарты, не так ли господин Караваев?», – пишет А.Элибегова.
18:22 16/07/2013«Но сядут за убийство 18 человек не они, а не говорящий по-русски гастарбайтер». Аркадий Бабченко о ДТП под Подольском«А мэр-якут – тоже, между прочим, гастарбайтер – тем временем, приказал установить светофор на месте аварии. Который там вообще не нужен», – пишет российский журналист.
12:38 16/07/2013Что же было на самом деле и кто в чем виноват? Автомобильный эксперт Сергей Асланян о ДТП в подмосковном Подольске«Водитель Г.Арутюнян, предотвращая аварию, увел машину от легковушек в своем ряду, понимая, что раздавит любую из них... Поэтому он ушел на встречку», – указывает он.
14:36 15/07/2013Лейла Юнус: Сегодня в Азербайджане правит оккупационный режим Алиева«Нельзя проводить «Евровидение» в такой стране, как Азербайджан».
13:32 15/07/2013Процесс урегулирования карабахского конфликта нуждается в новой логике и предложениях. Комментарий политолога«Основная цель встреч глав МИД Армении и Азербайджана – поиск путей выхода из этой тупиковой ситуации».
10:19 15/07/2013Бако Саакян: Будет делаться все возможное для последовательного повышения боеспособности вооруженных силПрезидент Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Бако Саакян 15 июля присутствовал на плановом общеармейском сборе командного состава и выступил там с речью.