18:32 24/01/2019Ջավախքը հույսեր է կապումՍամցխե-Ջավախքի Մեդիա Վերլուծական Կենտրոնը ուսումնասիրություն է հրապարակել՝ վերնագրելով այն «Երեք կարևոր քայլ ընդդեմ Ջավախքի թուրքացման»։ Հեղինակ Էդուարդ Այվազյանը հոդվածի առաջին մասում թվարկում է...
14:00 24/01/2019Նորայր Նորիկյան. Նիկո՛լ, եղբա՛յր ջան, սա, մեղմ ասած, խայտառակություն է«Սաբոտաժն աստիճանաբար դառնում է Նիկոլի իշխանության թիվ մեկ թշնամին»,- նման կարիք է հայտնել փաստաբան Նորայր Նորիկյանը։ Նա կարծում է՝ անգամ եթե աշխատավարձի, լրավճարի և պարգևատրման հանրագումարը ՊԵԿ...
10:13 24/01/2019Հայաստանը «Կալաշնիկով» կոնցեռնից «AK-12» ինքնաձիգներ կգնի. Վլադիմիր ԴմիտրիևՀայաստանը «Կալաշնիկով» կոնցեռնից կգնի մոտ 50 նոր «AK-12» ինքնաձիգ։ Այս մասին հայտնել է կոնցեռնի գլխավոր տնօրեն Վլադիմիր Դմիտրիևը՝ «Коммерсантъ» թերթին։ «Պայմանագիրը ստորագրված է, մենք դեռևս...
12:29 23/01/2019Փաշինյանն Ալիևի գրկում․ Ադրբեջանն ու Թուրքիան Հայաստանի համար պատրաստում են փաթեթային համաձայնագիր«Պարզ է, որ այս փուլում Ադրբեջանը սպասում է իր վերահսկողության տակ որոշ շրջանների վերադարձ, հակառակ դեպքում դժվար թե իր «դիվանագիտական գրկում» սեղմեր Հայաստանին»։
11:32 23/01/2019Աճել է հափշտակությունների թիվը. փաստաբան«Հանցավորության աճ կա, և դրա մասին են խոսում պարբերաբար ներկայացվող ցուցանիշները»,- այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց փաստաբան Արմինե Ֆանյանը։ Նաև ասաց, որ մինչև համաներումը ևս...
14:25 22/01/2019Հացի և ալյուրի արտադրությունը շարունակում է նվազելՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն, Հայաստանում 2018 թվականի հունվար-նոյեմբերին 2.4 տոկոսով նվազել է հացամթերքի արտադրության ծավալը: Ըստ վիճակագարության՝ նշված ժամանակահատվածում...
13:47 22/01/2019Դավիթ Խաժակյանը պնդում է՝ «ԿամԱԶ»-ից քաղաքապետարանը մեքենաները ձեռք է բերել առանց մրցույթի«9 մեքենաների 414․000․000 դրամի՝ առանց մրցույթի գնումը անընդունելի է և սկսել է կրել պարբերական բնույթ»։
09:45 22/01/2019ԵԽԽՎ-ն մտահոգություն հայտնեց ՀՀ ընտրություններում տեղ գտած ատելության հռետորաբանության վերաբերյալԵվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) ձմեռային նստաշրջանի առաջին օրը վեհաժողովը շարունակեց առավոտյան մեկնարկած Հայաստանում տեղի ունեցած արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների դիտարկման...
13:22 21/01/2019ԱԺ-ում որոշ պատգամավորներ հայտնվել են իսկապես պատահական. քաղաքագետ«Ուշադրությունը, որն այժմ կա ԱԺ-ի նկատմամբ, պայմանավորված է այն գերսպասումներով, որ ձևավորել են հենց իշխանությունները։ 7-8 ամիս առաջ, երբ կառավարությունը նոր էր ձևավորվել, այն ժամանակ էլ բավական...
15:20 19/01/2019ՄԻԵԴ միջանկյալ միջոցները կիրառվում են բացառիկ դեպքերումՄարդու իրավունքների եվրոպական դատարանը (ՄԻԵԴ) Եվրոպայում ու նաև Հայաստանում թերևս ամենագովաբանված և միաժամանակ ամենաքննադատված կառույցներից մեկն է, որի վճիռներն ու որոշումները, հատկապես Արևելյան...
13:04 19/01/2019ԵՄ-ն ողջունում է ԼՂ հարցի խաղաղ կարգավորմանն ուղղված վերջին զարգացումներըԵվրամիության արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի մամուլի խոսնակ Մայա Կոսիյանչիչը հայտարարություն է տարածել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորման հարցի շուրջ վերջին զարգացումների...
12:10 18/01/2019Պաշտոնական խոսքի «հիգիենան» հրապարակային քննարկումներումԱրդեն մի քանի օր է աշխատանքներն է սկսել Հայաստանի 7-րդ գումարման Ազգային ժողովը, և ականատես ենք լինում նախկինում արմատական ընդդիմության դիրքերից հանդես եկող քաղաքական ուժի՝ իշխանական գործառույթներին...
10:53 18/01/2019Նավթի համաշխարհային գներն այսօրԲորսաներում էլեկտրոնային առևտրի արդյունքներով նավթի համաշխարհային գներն ավելացել են: Այդ մասին գրում է Գազետա.ռու-ն: Այսպիսով, թեթև տեսակի WTI նավթի փետրվարյան ֆյուչերսների արժեքներն աճել են...
13:58 17/01/20192019-ի արդյունքերով ՀՆԱ-ի նկատմամբ 20 տոկոսը գերազանցող ներդրումներ կունենանք. Տիգրան Խաչատրյան«Կարծում ենք 5,2-5,3 տոկոսի սահմաններում կգտնվի տնտեսական ակտիվությունը, համապատասխանաբար նաև համախառն ներքին արդյունքի աճը»,- կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց տնտեսական...
10:46 17/01/2019ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի հայտարարությունը՝ ՀՀ և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումից հետոԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ստեֆան Վիսկոնտիի, Էնդրյու Շոֆերի միջնորդությամբ և մասնակցությամբ նախօրեին՝ հունվարի 16-ին, Փարիզում տեղի ունեցավ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի...
16:11 16/01/2019Մեծ Բրիտանիան չի կարողանում Եվրոպայից հեռանալ անգլիական ձևովՀայտնի փաստ է, որ Եվրոպական Միությանն անդամակցելը բավականին երկար ու դժվարին գործընթաց է, մասնավորապես՝ Արևելյան Եվրոպայի երկրների համար։ «Բրեքսիթի» շուրջ զարգացումները ցույց տվեցին, որ պակաս բարդ ու...
11:18 16/01/2019Հայաստանում հանքային ջրերի արտադրությունը նվազում էՀայաստանում հանքային ջրերի արտադրությունը նվազել է: Այս տվյալները հրապարակել է ՀՀ ազգային վիճակագրական կոմիտեն: Վիճակագրության համաձայն՝ 2018 թվականի հունվար-նոյեմբերին հանրապետությունում արտադրվել է...
09:50 16/01/2019Թուրքիան ցեղասպանության իրականացման հավանականությամբ երկրների տասնյակում էԸստ ԱՄՆ Հոլոքոստի հուշահամալիր-թանգարանի Վաղ նախազգուշացման ծրագրի՝ Թուրքիան ութերորդն է զանգվածային սպանությունների իրականացման ամենաբարձր ռիսկ ունեցող երկրների շարքում: Ադրբեջանը անճշտորեն ավելի...
09:35 16/01/2019Թերեզա Մեյի խայտառակ պարտությունը. Բրիտանիայի խորհրդարանը մերժեց «Բրեքսիթի» գործարքըՄեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյն արժանացավ վատագույն պարտության խորհրդարանական երկրի պատմության մեջ.
13:50 15/01/2019Նավթի համաշխարհային գներն աճել ենՄիջազգային բորսաներում էլեկտրոնային առևտրի արդյունքներով նավթի համաշխարհային գներն աճել են: Գազետա.ռու-ի փոխանցմամբ՝ Brent ապրանքանիշի նավթի մարտյան ֆյուչերսներն աճել են 1,19%-ով՝ հասնելով բարելի...

12:45 13/07/2013«EurasiaNet.org»: В отличие от Армении, в Азербайджане ветераны карабахской войны не пользуются уважениемАзербайджан, несмотря на свое богатство, не может обеспечить равную поддержку тысячам ветеранов, воевавшим с 1988 по 1994 год на карабахской войне.
11:35 13/07/2013А. Исмайлов: Лозунг «хороший армянин - это мертвый армянин» будет использоваться в ходе предвыборной кампании в АзербайджанеКак утверждает азербайджанский адвокат, именно использовав эти лозунги азербайджанских националистов, армянская сторона создать образ «зверского азербайджанца».
18:39 12/07/2013Серж Саргсян: В условиях наличия закрытых границ торговля с Таможенным союзом ЕС не может быть эффективнойНаходящийся с рабочим визитом в Республике Молдова президент Серж Саргсян накануне в Кишиневе принял участие в Третьем саммите лидеров Восточного партнерства Европейской народной партии (ЕНП), на...
16:58 12/07/2013«Зеркало»: Иран готовится к войне и посылает против Азербайджана стражей исламской революцииНа Каспии будет учрежден тренировочный центр, «задачей которого будет подготовка военно-морских подразделений Корпуса стражей исламской революции к проведению необходимых операций на море».
15:16 12/07/2013Американское издание «The Atlantic» рассказало о новых тайных бизнес-интересах клана АлиевыхАмериканское издание «The Atlantic» опубликовало статью, где рассказывает об очередном приобретении алиевского клана в Азербайджане.
11:49 12/07/2013«НГ»: Азербайджанские СМИ решили подстраховаться и заранее обвинили армянскую диаспору в скандале вокруг памятника Г. АлиевуВ ближайшее время националисты намерены провести в Волгограде пикет против возведения монумента Гейдара Алиева в ЦПКиО.
14:37 11/07/2013Razm.info: Азербайджан говорит о блицкриге с малыми потерями, но в реальности планирует принимать огромное число раненых«Акцентирование азербайджанской пропаганды на удаленных военных действиях фактически являются косвенным обещанием внутренней аудитории, что у ВС Азербайджана не будет крупных человеческих потерь».
12:25 11/07/2013Всемирный день народонаселения в 2013 году посвящен проблеме подростковой беременностиКаждый год 11 июля ООН отмечает Всемирный день народонаселения: в этом году он посвящен такой деликатной теме, как подростковая беременность.
12:15 11/07/2013Вазген Сафарян: РФ попытается повысить цену на газ, поэтому нужно найти альтернативные пути«По нашим подсчетам, в этом году население, в особенности сельское, будет потреблять на 30-40 млн куб. м. газа меньше, а социально необеспеченные семьи откажутся от использования газа».
12:32 10/07/2013Левон Мелик-Шахназарян: Создается новая организация, цель которой – защита имиджа армянского народа«Ложь и клевета, вот основные “аргументы” представителей азербайджано-турецкой государственной пропаганды и их наймитов в разных странах мира», – пишет Левон Мелик-Шахназарян.
15:13 09/07/2013Власти России должны были знать, что продажа вооружения Азербайджану не найдет одобрения в Армении. Мнение Киро Манояна«Продажа Россией вооружения Азербайджану является неподобающим для стратегического партнера шагом», – сказал он.
11:28 09/07/2013Серж Саргсян: Десятилетняя насыщенная история «Золотого абрикоса» обогащает культурную жизнь АрменииПрезидент Армении Серж Саргсян направил приветственное послание организаторам, участникам и гостям международного кинофестиваля «Золотой абрикос».
15:57 08/07/2013Томас де Ваал: Карабах сильно изменился после войны – все перестроено, руин не осталось«Азербайджан тратит на сферу обороны огромные суммы денег, однако проблема Азербайджана в том, что у Армении есть два преимущества с военной точки зрения».
15:31 08/07/2013В Армении компании, занимающиеся пассажироперевозками, намерены провести забастовкуВ Армении компании, обслуживающие общественный транспорт, собираются провести забастовку, если в ближайшие месяц или два не будут решены возникшие в результате повышения цен на газ и дизтопливо...
17:25 06/07/2013Представитель Минздрава: В Армении должно быть и обязательное, и добровольное страхованиеВ Армении должно быть и обязательное, и добровольное медицинское страхование. Об этом в интервью Panorama.am заявил начальник государственного агентства здравоохранения Минздрава Армении Саро...
16:49 06/07/2013В Украине проводится активная работа с целью популяризации историко-культурного наследия армянНапомним, свыше 40 писем поступило на адрес Президента Украины от различных международных организаций с призывом поддержать законодательную инициативу о признании Верховной Радой Геноцида армян.
15:51 05/07/2013Оскандалившаяся омбудсмен Молдовы Аурелия Григориу за две недели до конференции в Ереване была в Баку«Армянские и зарубежные участники конференции повели себя исключительно достойно, что значительно нивелировало провокационное выступление парламентского адвоката Молдовы».
16:00 04/07/2013Почему А. Сакунц приветствует новую инициативу Военной прокуратуры Армении и чем займется оправданный по «делу Матагиса» А.Залян«„Дело Матагиса” – важнейшее испытание для правосудия по разбирательствам, связанным с военной сферой».
15:30 03/07/2013Турецкие СМИ напомнили визит в Стамбул и заявления о Геноциде армян кардинала Бергольо – нынешнего Папы РимскогоОтметим, что еще совсем недавно Турция закатила настоящую истерику Ватикану в связи с заявлениями понтифика.
19:13 02/07/2013Делегация Армении провалила на сессии ПА ОБСЕ сразу несколько инициатив Азербайджана и Турции«Это большая победа, потому что в Стамбуле, в условиях большого авторитета и влияния руководителя турецкой делегации, нам удалось отстоять свою позицию».