10:00 03/03/2023Տիգրան Աբրահամյան. Գերմանիան կանցլերի մակարդակով խոսում է Արցախի ինքնորոշման իրավունքի կարևորության մասինիսկ ՀՀ իշխանությունը շարունակում է պնդել ադրբեջանական թեզերը
09:44 02/03/2023Համոզված եմ, որ Շահրամանյանը գիտակցում է` առանց ականազերծման սարքի մտել է ականապատ դաշտ. Աբրահամյան«Արցախում` ռուս խաղաղապահների կենտրոնակայանում, արցախցիների ու ադրբեջանցիների միջև կայացած հանդիպմամբ, Ադրբեջանը փորձում է այդ գործընթացին նոր խորություն հաղորդել»:
09:00 01/03/2023«Որևէ երաշխիք չեմ տեսնում, որ Լաչինի միջանցքում անցակետերի հարցը վերջնական դուրս կբերվի օրակարգից»ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «ՌԴ ԱԳ նախարարի այցը Բաքու հասկանալի հետաքրքրություն է առաջացրել և´ «Լաչինի միջանցքի» ճգնաժամի, և´ ՀՀ-Ադրբեջան հարաբերությունների,...
13:46 28/02/2023Սրանից լավ ապացույց դատախազապետություն ստեղծելու մասին՝ ուղղակի չկա. Արծվիկ Մինասյան«Առաջարկվում է բազային աշխատավարձից և հավելավճարներից զատ դատախազներին տալ նաև հավելում 92%-ի չափով»,-խորհրդարանական ամբիոնից հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը՝ ելույթ...
10:00 28/02/2023Ալեն Ղևոնդյան. Ենթադրում եմ, որ ՀՀ-ի որոշ տարածքներ կլինեն համատեղ կառավարման ներքոՔաղաքագետ Ալեն Ղևոնդյանը գրում է. «Խնդիրը այն է, որ ՀՀ-ի գործող վարչապետի ձեռամբ երկիրը դարձել է գործիք ռեգիոնի պետությունների դեմ և այս համատեքստում այն, ինչ ուրվագծվում է հեռանկարում, տեղիք է տալիս...
15:25 27/02/2023Սպառողական գները հունվարին աճել են 8.1%-ովՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն՝ 2023 թվականի հունվարին նախորդ տարվա նույն ամսվա նկատմամբ տնտեսական ակտիվության ցուցանիշն աճել է 10.5%-ով, իսկ 2022 թ-ի դելտեմբերի համեմատ...
10:16 27/02/2023Տիգրան Աբրահամյան. Մեր շուրջ բավականին վտանգավոր միջավայր է ձևավորվումԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ադրբեջանական քարոզչական խողովակներով նախօրեին 2 լուր գնաց: Առաջինն անանուն հղումով գուժում էր առաջիկայում Սյունիքի նկատմամբ...
16:13 25/02/2023Ադրբեջանական բանակը փաստացի վերածվում է թուրքական արևելյան դաշտային բանակի. Վարուժան ԳեղամյանՀարավային Կովկասում Ադրբեջանը Թուրքիայի շարունակությունն է։ «Բեկում» խորագրով համաերիտասարդական ֆորումին ասաց պ.գ.թ., թյուրքագետ Վարուժան Գեղամյանը։ «Շատերդ լսել եք այն արտահայտությունը, թե...
13:54 25/02/2023Հայաստանը դեռևս գոյություն ունի աշխարհաքաղաքական որոշակի բալանսի արդյունքում. Թևանյան2020 թվականի նոյեմբերի 9-ից հետո մենք ապրում ենք բոլորովին այլ երկրում։ «Բեկում» խորագրով համաերիտասարդական ֆորումում ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Թևանյանը։ Նրա խոսքով՝...
10:09 25/02/2023Այս պահին թուրքական պետությունների միավորմանը խանգարող մեկ լիարժեք գործոն կա` անկախ Հայաստանը. Գեղամյան...որն էլ ոչնչացնելու են ուղղված Թուրքիայի և Ադրբեջանի ջանքերը։
12:31 24/02/2023Մեր մեջ նոր ուժ, միտք և լուծումներ պետք է գտնենք պայքարը շարունակելու համար. Ավետիք Չալաբյան«Այսօր մենք ապրում ենք մեր նորագույն պատմության դրամատիկ ժամանակաշրջանը: 35 տարվա պայքարից ու մաքառումից, 15 հազարից ավել մարտական կորուստներ տալուց, 2017 թվականին Արցախի ինքնորոշման իրավունքի...
10:09 23/02/2023Դենդրոլոգ. Արդյո՞ք դրսի կապիտալին Հայաստանը հետքրքրում է միայն որպես խաչմերուկ և հանքավայր, թե՞ նաև որպես քաղցրահամ ջրերի պահեստՆույնը լինելու է Ամուլսարի պարագայում։
14:11 22/02/2023«Խավիարային դիվանագիտություն». Ի՞նչ կարող է արժենալ Ադրբեջանի կողմից ֆոսֆորային զենքի կիրառման շուրջ եվրոպացիների լռությունըԱրցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհն ամիսներ շարունակ փակ պահելու պայմաններում միջազգային կառույցների լռության, անտարբերության վրա նոր լույս կարող է սփռել «Խավիարային դիվանագիտություն.
08:47 22/02/2023ՀՀ-ի ու Արցախի միջև հնարավոր ադրբեջանական անցակետի տեղակայումը Արցախի հարցի վախճանը կդառնա. ԱբրահամյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Մյունխենում տեղի ունեցած հանդիպում-քննարկումների կարևոր դրվագներից մեկը վերաբերում է «Լաչինի միջանցքի» վերաբերյալ Ադրբեջանի...
13:48 21/02/2023Վահե Հովհաննիսյան. Ինչի միջև է մեր ընտրությունըԱյլընտրանքային նախագծեր խմբի համահիմնադիր Վահե Հովհաննիսյանը գրում է. «Այն, ինչին նախապատրաստում են մեզ, ազգային կանիբալիզմ է, ներտեսակային գիշատչություն՝ զոհել Արցախը, որ մնացածը կուշտ ապրեն։ Սա...
12:09 20/02/2023Արթուր Վանեցյան. Թող հրապարակեն խաղաղության պայմանագրի նախագիծը, տեսնենք՝ մեզ պե՞տք է այդպիսի խաղաղություն, թե՞ ոչ«Արդեն երկու ամիս է՝ Արցախը շրջափակված է։ Մենք եկել հասել ենք մի կետի, երբ Արցախն այսքան վտանգված չի եղել։ Ոչ ղարաբաղյան շարժման մեկնարկին, ոչ անցած երեսուն տարիների ընթացքում մենք չենք ունեցել նման...
10:09 20/02/2023Արտակ Զաքարյան. Դժվար է անխելք գառան դիրքերից թրփոշացած գայլին պատասխանելըՀՀԿ-ական գործիչ արտակ Զաքարյանը, անդրադառնալով Մյունխենում Հարավային Կոցկասի երեք երկրների առաջնորդների մասնակցությամբ պանելային քննարկման ժամանակ Ալիևի հնչեցրած հայտարարություններին, գրում է.
09:25 20/02/2023Արցախի ներքաղաքական օրակարգը պետք է մաքրել աղբից. Տիգրան ԱբրահամյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր, անվտանգային հարցերով փորձագետ Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Արցախում պայքարի հիմքում պետք է լինի առաջնային մեկ մոտեցում` ինքնորոշման իրավունքի իրացում,...
11:47 18/02/2023Րաֆֆի Հովհաննիսյան. Ամենամեղավորը ես եմ, որ հանդուրժում եմ այսօրվա հայրենասպան, զինվորասպան վարչակարգինՀայաստանի նախկին ԱԳ նախարար Րաֆֆի Հովհաննիսյանը ղարաբաղյան շարժման 35-րդ տարեդարձի առթիվ տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է.
14:05 17/02/2023Արդեն ունենք 30 վարույթ՝ հարուցված տնտեսավարող սուբյեկտների նկատմամբ. Տիգրան Մարկոսյան«Տնտեսավարող սուբյեկտներից մեզ տարբեր խողովակներով հասնում են մտահոգություններ, որ օրենքի դրույթները խոչընդոտում են բիզնեսի իրականացմանը»,-հայտարարեց Մրցակցության պաշտպանության հանձնժողովի անդամ...

18:50 21/08/2020Media reveals reason beyond the decision of the candidate of Constitutional Court judge to withdraw his candidacyNominee to the post of the Constitutional Court judge Vahram Avetisyan, nominated by the government to replace one of the three vacant positions of Armenia’s Constitutional Court, has withdrawn his...
16:59 20/08/2020Kremlin accuses foreign powers of meddling in Belarusian crisisKremlin spokesperson Dmitry Peskov accused on Wednesday unidentified foreign powers of interfering in internal affairs of Belarus, TASS news agency reported.
17:57 18/08/2020Ilham Aliyev will not risk to participate in BBC’s HARDtalk - ElibekovaBBC's "HARDtalk" presenter Stephen Sackur invited Azerbaijan's President Ilham Aliyev on Twitter, to participate in his HARDtalk after the episode with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan.
15:38 18/08/2020Minister calls for students' voluntary self -isolation and restriction of interactions ahead of the resumption of classesThe Minister of Education, Science, Culture and Sport of Armenia Arayik Harutyunyan has called on school and university students for voluntary self-isolation and restriction of social interactions.
16:09 17/08/2020Putin, Erdogan discuss conflicts in Libya, Syria in phone callRussian President Vladimir Putin and his Turkish counterpart Tayyip Erdogan discussed the conflicts in Libya and Syria in a telephone call on Monday, Reuters reported.
13:12 15/08/2020Opposition MP reflects on Pashinyan’s interview on BBC’s HARDtalkLawmaker Edmon Marukyan from the opposition Bright Armenia Party has reflected on Prime Minister Nikol Pashinyan’s “awkward” answer to a question about Artsakh (Nagorno-Karabakh) during an interview...
12:34 14/08/2020Marukyan: I believe we will implement many more programs with Mane Tandilyan in futureThe leader of the opposition Bright Armenia Party and its parliamentary faction, Edmon Marukyan, on Friday wished sound health to his colleague Mane Tandilyan after the latter’s resignation.
13:14 13/08/2020Analyst: Neither Azerbaijan nor Turkey has come to terms with outcome of Tavush clashesThe Armenian-Azerbaijani border clashes in Tavush Province have been followed by mutual intensive visits of various Azerbaijani and Turkish defense officials, Tigran Abrahamyan, the head of the...
13:28 12/08/2020Armenia extends coronavirus state of emergency, removes some restrictionsThe Armenian government extended the coronavirus state of emergency for another month at a special meeting on Wednesday.
17:19 11/08/2020EU relations with Belarus under review following electionThe European Union’s relationship with Belarus is under review following the contested presidential election, the European Commission said on Tuesday, though it declined to comment on whether...
13:03 10/08/2020Government funding for medical center led by Armenian health minister’s wife doubles, doctor saysThe budgetary allocations to the medical facility owned by Armenian Minister of Health Arsen Torosyan's wife have doubled, Chairman of the Armenian National Health Council, urologist Gevorg Grigoryan...
11:31 10/08/2020Artsakh sends relief aid to LebanonArtsakh has sent a planeload of humanitarian aid to Lebanon following a huge explosion in the port of Beirut which killed at least 158 people and injured more than 5,000 others last week.
20:00 08/08/2020Armenia sees decline in ice cream production in first half-yearA total of 7 million 792.3 thousand liters of ice cream were produced in Armenia in January-June 2020, down by 2.6% from the same period last year, the Statistical Committee of Armenia reported.
19:13 08/08/2020Ministry of Health spox comments on resignation of Yerevan infectious disease hospital headReferring to the resignation of Mher Davidyants as Director of the Nork Infection Clinical Hospital in Yerevan, Armenian Ministry of Health spokeswoman Alina Nikoghosyan reminded that a process of...
15:14 08/08/2020Media Advocate: All media outlets except Public TV covered Amulsar events on FridayPublic Television’s main issue of the news program did not cover the protests over Amulsar on Friday, August 7, Media Advocate initiative said in a statement.
17:52 07/08/2020European Union brings relief to victims of hailstorms, floods in Armenia's GyumriA devastating hailstorm hit the city of Gyumri in Armenia in mid-July, followed by floods that caused substantial damage to housing and infrastructure.
17:01 07/08/2020Three planes to deliver Armenian humanitarian aid to LebanonArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan on Friday chaired another consultation on the ongoing efforts to assist the government of Lebanon in the aftermath of the deadly blast in Beirut, his office...
13:51 07/08/2020Serzh Sargsyan starts answering questions of public interestArmenia’s third President Serzh Sargsyan is starting to answer questions of public interest as promised before, his office said in a statement.
15:03 06/08/2020Hiroshima bomb: Japan marks 75 years since nuclear attackBells have tolled in Hiroshima, Japan, to mark the 75th anniversary of the dropping of the world's first atomic bomb.
13:36 06/08/2020House in Armenian border village destroyed in Azerbaijani shelling to be built from scratchA house in the border village of Chinari of Armenia’s Tavush Province completely destroyed in Azerbaijani shelling in July will be built from scratch, Prime Minister Nikol Pashinyan told a cabinet...