10:00 03/03/2023Տիգրան Աբրահամյան. Գերմանիան կանցլերի մակարդակով խոսում է Արցախի ինքնորոշման իրավունքի կարևորության մասինիսկ ՀՀ իշխանությունը շարունակում է պնդել ադրբեջանական թեզերը
09:44 02/03/2023Համոզված եմ, որ Շահրամանյանը գիտակցում է` առանց ականազերծման սարքի մտել է ականապատ դաշտ. Աբրահամյան«Արցախում` ռուս խաղաղապահների կենտրոնակայանում, արցախցիների ու ադրբեջանցիների միջև կայացած հանդիպմամբ, Ադրբեջանը փորձում է այդ գործընթացին նոր խորություն հաղորդել»:
09:00 01/03/2023«Որևէ երաշխիք չեմ տեսնում, որ Լաչինի միջանցքում անցակետերի հարցը վերջնական դուրս կբերվի օրակարգից»ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «ՌԴ ԱԳ նախարարի այցը Բաքու հասկանալի հետաքրքրություն է առաջացրել և´ «Լաչինի միջանցքի» ճգնաժամի, և´ ՀՀ-Ադրբեջան հարաբերությունների,...
13:46 28/02/2023Սրանից լավ ապացույց դատախազապետություն ստեղծելու մասին՝ ուղղակի չկա. Արծվիկ Մինասյան«Առաջարկվում է բազային աշխատավարձից և հավելավճարներից զատ դատախազներին տալ նաև հավելում 92%-ի չափով»,-խորհրդարանական ամբիոնից հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը՝ ելույթ...
10:00 28/02/2023Ալեն Ղևոնդյան. Ենթադրում եմ, որ ՀՀ-ի որոշ տարածքներ կլինեն համատեղ կառավարման ներքոՔաղաքագետ Ալեն Ղևոնդյանը գրում է. «Խնդիրը այն է, որ ՀՀ-ի գործող վարչապետի ձեռամբ երկիրը դարձել է գործիք ռեգիոնի պետությունների դեմ և այս համատեքստում այն, ինչ ուրվագծվում է հեռանկարում, տեղիք է տալիս...
15:25 27/02/2023Սպառողական գները հունվարին աճել են 8.1%-ովՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն՝ 2023 թվականի հունվարին նախորդ տարվա նույն ամսվա նկատմամբ տնտեսական ակտիվության ցուցանիշն աճել է 10.5%-ով, իսկ 2022 թ-ի դելտեմբերի համեմատ...
10:16 27/02/2023Տիգրան Աբրահամյան. Մեր շուրջ բավականին վտանգավոր միջավայր է ձևավորվումԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ադրբեջանական քարոզչական խողովակներով նախօրեին 2 լուր գնաց: Առաջինն անանուն հղումով գուժում էր առաջիկայում Սյունիքի նկատմամբ...
16:13 25/02/2023Ադրբեջանական բանակը փաստացի վերածվում է թուրքական արևելյան դաշտային բանակի. Վարուժան ԳեղամյանՀարավային Կովկասում Ադրբեջանը Թուրքիայի շարունակությունն է։ «Բեկում» խորագրով համաերիտասարդական ֆորումին ասաց պ.գ.թ., թյուրքագետ Վարուժան Գեղամյանը։ «Շատերդ լսել եք այն արտահայտությունը, թե...
13:54 25/02/2023Հայաստանը դեռևս գոյություն ունի աշխարհաքաղաքական որոշակի բալանսի արդյունքում. Թևանյան2020 թվականի նոյեմբերի 9-ից հետո մենք ապրում ենք բոլորովին այլ երկրում։ «Բեկում» խորագրով համաերիտասարդական ֆորումում ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Թևանյանը։ Նրա խոսքով՝...
10:09 25/02/2023Այս պահին թուրքական պետությունների միավորմանը խանգարող մեկ լիարժեք գործոն կա` անկախ Հայաստանը. Գեղամյան...որն էլ ոչնչացնելու են ուղղված Թուրքիայի և Ադրբեջանի ջանքերը։
12:31 24/02/2023Մեր մեջ նոր ուժ, միտք և լուծումներ պետք է գտնենք պայքարը շարունակելու համար. Ավետիք Չալաբյան«Այսօր մենք ապրում ենք մեր նորագույն պատմության դրամատիկ ժամանակաշրջանը: 35 տարվա պայքարից ու մաքառումից, 15 հազարից ավել մարտական կորուստներ տալուց, 2017 թվականին Արցախի ինքնորոշման իրավունքի...
10:09 23/02/2023Դենդրոլոգ. Արդյո՞ք դրսի կապիտալին Հայաստանը հետքրքրում է միայն որպես խաչմերուկ և հանքավայր, թե՞ նաև որպես քաղցրահամ ջրերի պահեստՆույնը լինելու է Ամուլսարի պարագայում։
14:11 22/02/2023«Խավիարային դիվանագիտություն». Ի՞նչ կարող է արժենալ Ադրբեջանի կողմից ֆոսֆորային զենքի կիրառման շուրջ եվրոպացիների լռությունըԱրցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհն ամիսներ շարունակ փակ պահելու պայմաններում միջազգային կառույցների լռության, անտարբերության վրա նոր լույս կարող է սփռել «Խավիարային դիվանագիտություն.
08:47 22/02/2023ՀՀ-ի ու Արցախի միջև հնարավոր ադրբեջանական անցակետի տեղակայումը Արցախի հարցի վախճանը կդառնա. ԱբրահամյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Մյունխենում տեղի ունեցած հանդիպում-քննարկումների կարևոր դրվագներից մեկը վերաբերում է «Լաչինի միջանցքի» վերաբերյալ Ադրբեջանի...
13:48 21/02/2023Վահե Հովհաննիսյան. Ինչի միջև է մեր ընտրությունըԱյլընտրանքային նախագծեր խմբի համահիմնադիր Վահե Հովհաննիսյանը գրում է. «Այն, ինչին նախապատրաստում են մեզ, ազգային կանիբալիզմ է, ներտեսակային գիշատչություն՝ զոհել Արցախը, որ մնացածը կուշտ ապրեն։ Սա...
12:09 20/02/2023Արթուր Վանեցյան. Թող հրապարակեն խաղաղության պայմանագրի նախագիծը, տեսնենք՝ մեզ պե՞տք է այդպիսի խաղաղություն, թե՞ ոչ«Արդեն երկու ամիս է՝ Արցախը շրջափակված է։ Մենք եկել հասել ենք մի կետի, երբ Արցախն այսքան վտանգված չի եղել։ Ոչ ղարաբաղյան շարժման մեկնարկին, ոչ անցած երեսուն տարիների ընթացքում մենք չենք ունեցել նման...
10:09 20/02/2023Արտակ Զաքարյան. Դժվար է անխելք գառան դիրքերից թրփոշացած գայլին պատասխանելըՀՀԿ-ական գործիչ արտակ Զաքարյանը, անդրադառնալով Մյունխենում Հարավային Կոցկասի երեք երկրների առաջնորդների մասնակցությամբ պանելային քննարկման ժամանակ Ալիևի հնչեցրած հայտարարություններին, գրում է.
09:25 20/02/2023Արցախի ներքաղաքական օրակարգը պետք է մաքրել աղբից. Տիգրան ԱբրահամյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր, անվտանգային հարցերով փորձագետ Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Արցախում պայքարի հիմքում պետք է լինի առաջնային մեկ մոտեցում` ինքնորոշման իրավունքի իրացում,...
11:47 18/02/2023Րաֆֆի Հովհաննիսյան. Ամենամեղավորը ես եմ, որ հանդուրժում եմ այսօրվա հայրենասպան, զինվորասպան վարչակարգինՀայաստանի նախկին ԱԳ նախարար Րաֆֆի Հովհաննիսյանը ղարաբաղյան շարժման 35-րդ տարեդարձի առթիվ տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է.
14:05 17/02/2023Արդեն ունենք 30 վարույթ՝ հարուցված տնտեսավարող սուբյեկտների նկատմամբ. Տիգրան Մարկոսյան«Տնտեսավարող սուբյեկտներից մեզ տարբեր խողովակներով հասնում են մտահոգություններ, որ օրենքի դրույթները խոչընդոտում են բիզնեսի իրականացմանը»,-հայտարարեց Մրցակցության պաշտպանության հանձնժողովի անդամ...

10:29 21/04/2021Адам Шифф – Байдену: Слово геноцид важно, потому что это вопрос не прошлого, а настоящегоКонгрессмен Адам Шифф выступил в Палате представителей с открытым письмом, обращаясь к президенту США Джо Байдену четко и однозначно признать Геноцид армян.
17:26 20/04/2021Карен Вртанесян: Была ли заранее согласована с российской стороной постановка вопроса о пленных в ПАСЕ?Эксперт по информационной безопасности, координатор специализированного сайта «Разминфо» Карен Вртанесян пишет: «Наша память уже адаптирована к 24-часовому циклу «Еркир-АЖ», мы быстро все забываем,...
14:58 20/04/2021Н.Зограбян: Почему комиссар СЕ не отправился в Баку – ознакомиться с бесчеловечными условиями содержания армянских пленных?Сегодня в Страсбурге обсуждались приоритеты Совета Европы, в ходе дебатов член армянской делегации, депутат от фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян отметила, что для нее непонятно, почему...
14:06 20/04/2021Меркель: Каждый фигурант коррупционного расследования, связанного с получением денег от Азербайджана в ПАСЕ, удостоился публичной критикиПо случаю председательства Германии в Комитете министров Совета Европы канцлер ФРГ Ангела Меркель сегодня по видеосвязи выступила на весенней сессии Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ).
16:33 19/04/2021Омбудсмен Армении представил международным структурам дополнительные данные о срочности возвращения удерживаемых Баку армянских пленныхЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян представил действующему главе ОБСЕ, сопредседателям Минской группы ОБСЕ, уполномоченным по правам человека СЕ и ООН, а также в другие...
15:39 19/04/2021Карен Вртанесян: Никол ведет войну против всех – как народа, так и государства Армения в целомЭксперт по вопросам информационной безопасности, координатор специализированного военного сайта Razm.info Карен Вртанесян пишет: «Самая большая проблема нынешней оппозиции в Армении состоит в том,...
14:14 19/04/202124 апреля с 9 до 10 часов утра вход в Цицернакаберд будет временно ограничен«24 апреля с 9 до 10 часов утра вход в Цицернакаберд будет временно ограничен в связи с визитами официальных делегаций», - сегодня на пресс-конференции сказал председатель Комиссии по подготовке и...
11:19 19/04/2021Итальянская компания отказалась от участия в проекте азербайджанского стратегического паркаИтальянская архитектурная компания «120 grammi» опровергла свое участие в проекте строительства «Музея Победы» в Азербайджане.
10:31 19/04/2021Зограбян: В ПАСЕ есть консенсус: не передавая армянских военнопленных, Азербайджан нарушает международное правоНа стартующей сегодня весенней сессии ПАСЕ по инициативе нескольких политических группировок будет обсуждаться вопрос армянских военнопленных.
12:15 17/04/2021Омбудсмен Армении: В стране есть должностные лица, занятые противоправным поведениемЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян на своей странице в Facebook сообщает, что обратился в правоохранительные органы для проведения расследования в связи с противоправным...
13:36 16/04/2021Марукян -депутатам фракции «Мой шаг»: Как только вы стали жить хорошо, с того дня все разрушилось«С первого дня мы говорим, давайте создадим паритетную группу по установлению фактов и раскроем правду», - сегодня в парламенте сказал лидер парламентской фракции «Просвещенная Армения» Эдмон...
12:35 16/04/2021Анна Костанян: Кто сказал, что после войны, в 21 веке, мы должны действовать бесхребетно и склонив голову?«Кто сказал, что на войне и после нее, да еще и в 21 веке мы должны действовать бесхребетно и склонив голову перед всем миром?», - сегодня в парламенте на возобновившемся обсуждении отчета о ходе и...
11:14 16/04/2021Фотография спящего в окопе армянского солдата получила престижную награду World Press PhotoФотография «Спящий солдат» Вагинака Казаряна - фотографа, представляющего Армению, удостоилась награды на престижном Международном конкурсе фотожурналистики Word Press Photo в номинации «Современные...
11:04 16/04/2021Чехи хотят приступить к эксплуатации нового рудника в ЛориС сегодняшнего дня в Лорийской области планируются общественные обсуждения ООО «Lusajur Ventures Invest», где должно быть представлено о заявке «План геологических изысканий и предварительной оценки...
18:50 15/04/2021Защитник прав человека: «Парк-музей» человеческих страданий в Азербайджане предназначен также для маленьких детей«Парк-музей» человеческих страданий в Азербайджане предназначен также для маленьких детей. Об этом говорится в сообщении Защитника по правам человека (омбудсмена) РА Армана Татояна. «Он был открыт в...
13:53 15/04/2021Давид Бабаян встретился со Специальным представителем ЕС по Южному Кавказу Тойво Клааром15 апреля находящийся с рабочим визитом в Ереване министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян встретился со спецпредставителем Евросоюза по Южному Кавказу и кризису в Грузии Тойво Клааром.
14:41 14/04/2021Депутат СЕ направил в Комиссию ЕС срочный запрос в связи с «парком трофеев» в БакуДепутат Европарламента Лукас Фурлас обратился в Европейскую Комиссию в связи с открытием в Баку «парком трофеев».
13:12 14/04/2021Тагуи Товмасян – Пашиняну: Надо понять, какие упущения были по части ведения войны.«Было объявлено, что призыв был прекращен по вашему приказу, в условиях, когда вы одновременно выступали с призывом», - обратилась в парламенте к Николу Пашиняну покинувшая фракцию «Мой шаг» Тагуи...
09:48 14/04/2021Геворк Геворкян: трио эрдоган-никол-алиев в настоящее время занимается вилайетизацией АрменииВоенный эксперт Геворк Геворкян пишет: «Два подонка, один в Армении, другой в Азербайджане. Один говорит: «Армянские матери, ищите своих сыновей в моргах», другой - что он строит аллею из касок наших...
18:10 13/04/2021Мелкумян: В Страсбурге мы будем говорить очень жестко и предъявим серьезные претензии«Ильхам Гейдарович, нынешний диктатор Азербайджана, вчера во время какой-то дискуссии под названием «Новый взгляд на Южный Кавказ» молол такую чушь, которая укладывается в следующее:Зангезур и Ереван...