10:25 19/04/2022Արթուր Վանեցյան. ԱԺ-ում Նիկոլ Փաշինյանի այդ հայտարարությունն ինքնախոստովանական ցուցմունք է«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ, ԱԺ պատգամավոր Արթուր Վանեցյանը երկրորդ գիշերն է լուսացրել Ազատության հրապարակում։
13:40 18/04/2022Կարեն Վրթանեսյան. Այսօր ազգային մտավորականի տեղը հենց փողոցում էՌազմական փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանը գրում է. «Ի՞նչ եմ ես սպասում և ինչ չեմ սպասում ընդդիմադիր ուժերի ու գործիչների գործողություններից, և որն է լինելու իմ՝ որպես քաղաքացի, մասնակցությունը։ Նախ՝ չեմ...
11:41 18/04/2022Երեմ Սարգսյան. Արդեն 70 օր է Հայաստանում ակնհայտ ապօրինի կալանավորված է դատավոր Բորիս ԲախշիյանըՓաստաբան Երեմ Սարգսյանը գրում է. «Արդեն 70 օր է Հայաստանում ակնհայտ ապօրինի կալանավորված է դատավոր Բորիս Բախշիյանը՝ ակնհայտ ապօրինի կալանավորելու շինծու և աբսուրդ մեղադրանքով։ Դրա հետ միաժամանակ...
09:28 18/04/2022Արայիկ Հարությունյանը, Արկադի Ղուկասյանը և Բակո Սահակյանը այցելել են Ամարասի վանական համալիրՄասնակցել են Սուրբ Հարության տոնի առթիվ մատուցված պատարագին
14:45 16/04/2022Իշխանյան. Սրանց «տրամաբանությամբ» հայ ժողովրդի ամենամեծ թշնամին եղել է Հայկ ՆահապետըԻրավապաշտպան, հրապարակախոս Ավետիք Իշխանյանը գրում է. «Հերթը հասավ Տիգրան Մեծին. Քպ կոչվող խառնամբոխի մանկուրտները միմյանց միջև մրցության մեջ են։ Այդ արարածները մարմնի տարբեր մասերով փորձում են...
12:54 16/04/2022Անդրանիկ Թևանյան. Պատրաստվե՛քՊատերազմից ու խաղաղությունից անդին. աշխարհը պատրաստվում է հետնիկոլական Հայաստանին, իսկ մե՞նք։
10:05 16/04/2022Արսեն Բաբայան.Պարզվեց՝ վիճակը շատ ավելի ծանր էր«Հայրենիք» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Արսեն Բաբայանը գրում է. «Անասելի վատ է այն պետության վիճակը, որի իշխանության մասին բոլոր ֆանտաստիկ անեկտոդներն իրականություն են դառնում: Հանրության կողմից...
17:32 15/04/2022Ինչ վերաբերվում է նոր հոկտեմբերի 27-երի բացառմանը, ապա կարճ կասեմ՝ մեզ ձեր հետ մի խառնեք. Տիգրան Աբրահամյան«Եթե իշխանությունը խնդիր ունի այս օրերին ձերբակալություններ սկսել՝ լրիվ մեկ է, ես ինքս պատրաստ եմ»:
15:18 15/04/2022Ռեստորաններում և աշխատավայրերում QR կոդ ներկայացնելու պահանջն ուժի մեջ է մնալու. Անահիտ Ավանեսյան«Հայաստանում առողջապահական բյուջեն կազմում է մեր ՀՆԱ-ի 1.4-1.5 %-ը, որը շատ ցածր տոկոս է և մենք աշխատում ենք տարեցտարի ավելացնել այդ միջոցները»,- կառավարության ճեպազրույցների ժամին հայտնեց...
20:22 14/04/2022Գոնե մի քիչ մարդ եղեք այ տականքներ, այդ ու՞ր եք այս ժողովրդին «առաջնորդում». Սենոր ՀասրաթյանԶՈւ գնդապետ, Արցախի ԶՈւ տեղեկատվության ու հասարակայնության հետ կապերի բաժնի նախկին ղեկավար Սենոր Հասրաթյանն իր ֆեյսբուքյան էջում անդրադարձել է ՔՊ-ական պատգամավոր Վիգեն Խաչատրյանի՝ այսօր ԱԺ-ում արած...
16:42 14/04/2022ՀՌՀ նախագահը Հայաստանում մամուլի դեմ դատական հայցերի թվի ավելացումը խոսքի ազատության դրական ցուցիչ է համարում«Մեր ուսումնասիրությունները, հարցումները, մեդիամասնագետների կարծիքները վկայում են նրա մասին, որ իշխանությունները հավատարիմ են մնացել իրենց պարտավորություններին՝ լինել խոսքի, մամուլի ազատության...
15:17 13/04/2022Նաիրա Զոհրաբյան. Հենց հիմա ԱԺ-ում Արցախը հանձնվում է ԱդրբեջանինՀասարակական-քաղաքական գործիչ Նաիրա Զոհրաբյանը գրում է. «Այսօր, ապրիլի 13-ին, Հայաստանի խորհրդարանում Արցախը հանձնվում է Ադրբեջանին։ Սեփական պադչինյոննիներին բաժանված հարցերի միջոցով Նիկոլ Փաշինյանը...
14:25 13/04/2022Աշոտյան. Հողատուն այսօր կրկին կապել էր իր բայաթինՀՀԿ փոխնախագահ, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախկին նախագահ Արմեն Աշոտյանը գրում է.
11:00 13/04/2022Վանաձորում գետը հոսում է փողոցով. Խնդրի լուծումն ուշանում էՎանաձորի Գայի փողոցում արդեն մեկ ամիս գետը փողոցով է հոսում՝ լցվելով բնակիչների տների նկուղներն ու հիմքերը։ Անտառից իջնող ջրատարը վնասվել է։ Ձյան հալոցի հետ գետը վարարում է ու կռիվ գցում երկար...
09:11 13/04/2022Խաղաղապահներն ասել են՝ ՀՀ և Ադրբեջանի իշխանությունների համատեղ որոշմամբ է պատգամավորների ցուցակը կազմվել, Արեգնազ Մանուկյան... իրենք պարզապես կատարում են նրանց ցանկությունը, քանզի որպես խաղաղապահ՝ չէին կարող մերժել այն։
20:27 12/04/2022Իսկ դու ի՞նչ ես անում, բացի ժողովրդին նոր կապիտուլիացիայի պատրաստելուց․ Գերասիմ Վարդանյանը՝ Թաթուլ ՀակոբյանինՀՅԴ երիտասարդական թևի անդամ Գերասիմ Վարդանյանը գրում է․ «Թաթու՛լ, այդ դրոշը տեղադրողներից ու արարողության նախաձեռնողներից մեկը ես եմ եղել։ Թաթու՛լ, երբ դու ռազմաճակատից հեռու, ապահով վայրերում...
14:51 12/04/2022Նաիրա Զոհրաբյանը պատրաստ է դրոշը տնկել ՔՊ-ական պատգամավորի գլխինՔաղաքական-հասարակական գործիչ Նաիրա Զոհրաբյանը, արձագանքելով ՔՊ-ական պատգամավոր Հակոբ Ասլանյանի հայտարարությանը, գրում է.
10:22 11/04/2022Արցախում մեծ փոփոխություններ կարող են լինել, եթե ՀՀ-ում տեղի ունենա իշխանության փոփոխություն. Տիգրան Աբրահամյան«Արցախից պետք է ձևակերպվի, թե ի՞նչ ակնկալիքներ ունեն ՀՀ օրվա իշխանությունից, Հայաստանում և սփյուռքում ապրող մեր հայրենակիցներից»։
09:33 11/04/2022Արցախի դրոշը հարգելու լավագույն դրսևորումը կլինի կապիտուլյանտների հեռացումը. Էդուարդ Շարմազանով«Հետևաբար, բոլորս պետք է հիշենք՝ գլխավոր խնդիրը կապիտուլյանտ ռեժիմի հեռացումն է»։
16:49 08/04/2022Լավրովը՝ Փառուխի մասին. Մեզ համար միջադեպի հանգամանքները մինչև վերջ հստակ չենԱրարատ Միրզոյանի հետ հանդիպմանը հետևած համատեղ մամուլի ասուլիսում Սերգեյ Լավրովն անդրադարձել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղում ու Քարագլուխ կոչվող բարձունքում...

15:02 29/04/2019Construction of new military facilities grows strongly in Artsakh – presidential spoxThe construction of new barracks and new military facilities in general grew strongly in Artsakh over the past five days, a spokesperson for the Artsakh president, Tigran Abrahamyan said in a...
15:58 25/04/2019Armenia violated Levon Ter-Petrosyan’s rights, European court rulesThe European Court of Human Rights (ECHR) on Thursday delivered a judgement in the Levon Ter-Petrosyan v.
11:30 25/04/2019German MP of Turkish descent calls for including Armenian Genocide issue in textbooksGerman MP of Turkish origin Cem Ozdemir made a post on Facebook on the 104th anniversary of the Armenian Genocide marked on Wednesday, April 24, stressing the need to include the topic of genocide in...
14:31 24/04/2019France marks first national commemoration of Armenian GenocideFrance is marking its first "national day of commemoration of the Armenian Genocide" on Wednesday, fulfilling a pledge by President Emmanuel Macron, France 24 reports.
11:40 24/04/2019Justifying genocide under the veil of denial is shameful and dangerous, Armenia tells TurkeyJustification of genocide under the veil of denial is shameful and dangerous, Armenian Foreign Ministry spokesperson Anna Naghdalyan said on Tuesday.
11:27 23/04/2019Cross-stone made by 12-14-year olds commemorates Artsakh war heroesArmenian army officer, Major Sargis Stepanyan, together with his fellow servicemen, on Monday took part in the inauguration of an Armenian khachkar (cross-stone) in the yard of Saint Sarkis Church in...
12:26 22/04/2019Pompeo said no military exercises in Iran to spur regime change: reportSecretary of State Mike Pompeo reportedly told a group of Iranian-American community leaders the United States would not rely on the military for regime change in Iran, Washington Examiner said,...
16:18 20/04/2019Local elections in 14 communities set on June 914 communities of Armenia are set to hold local self-government elections on June 9, Panorama.am learnt from the Central Electoral Commission.
15:26 19/04/2019Armenia’s oversight service chief indicted in corruption probe denies any wrongdoingDavit Sanasaryan, the head of Armenia’s State Oversight Service facing corruption charges, took to Facebook to strongly deny any wrongdoing.
14:41 17/04/2019Grounds for keeping Kocharyan under arrest still exist, attorney general insistsThe grounds for keeping former President Robert Kocharyan in pre-trial custody still exist, Prosecutor General Artur Davtyan told reporters on Wednesday, commenting on the claims of the defense...
11:38 15/04/2019Temperatures set to drop sharply in Armenia in next few daysA new cyclone will hit Armenia on Tuesday, 16 April, causing temperatures to drop sharply in the country.
13:48 13/04/2019Villagers block rail track, republican highway as tensions grow following overnight shootingThe residents of Zartonk village in Armenia’s Armavir province has blocked the railway and the republican highway since early morning calling for the law enforcement to investigate the overnight...
12:27 13/04/2019Christians back to the restored Armenian church in AleppoHundreds of Christian return to the Church of the Dormition of Our Lady in Syria’s Aleppo after its renovation, Ria Novosti news agency reported.
12:32 12/04/2019Armenian soldiers wounded in car crash out of danger – Defense Ministry spoxThe Armenian servicemen involved in a car crash on Thursday did not suffer life-threatening injuries, Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisyan said on Facebook.
11:48 11/04/2019Armenian ambassador to Italy hails parliament’s recognition of Armenian GenocideArmenia’s Ambassador to Italy Victoria Baghdasaryan hailed the recognition of the Armenian Genocide by the country’s parliament as an input into efforts to prevent genocides and crimes against...
12:13 10/04/2019UN Armenia concerned about 'hate speech, threats of violence' against LGBTI activistsThe United Nations in Armenia expressed concern about "the recent rise in hate speech and threats of violence against human rights and LGBTI activists," it said in a statement on Tuesday, April 9.
13:44 05/04/2019Legislation combating fakes needs amendments, lawyer saysThe Armenian legislation contains no separate provisions to tackle the spread of online falsehoods and fakes, lawyer Lusine Virabyan told a press conference on Friday, speaking of the Armenian PM...
13:46 04/04/2019President Sarkissian’s grandchildren visit Armenian Genocide MemorialThe grandchildren of President Armen Sarkissian of Armenia visited the Tsitsernakaberd Memorial on Thursday morning to pay tribute to the Armenian Genocide victims.