10:25 19/04/2022Արթուր Վանեցյան. ԱԺ-ում Նիկոլ Փաշինյանի այդ հայտարարությունն ինքնախոստովանական ցուցմունք է«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ, ԱԺ պատգամավոր Արթուր Վանեցյանը երկրորդ գիշերն է լուսացրել Ազատության հրապարակում։
13:40 18/04/2022Կարեն Վրթանեսյան. Այսօր ազգային մտավորականի տեղը հենց փողոցում էՌազմական փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանը գրում է. «Ի՞նչ եմ ես սպասում և ինչ չեմ սպասում ընդդիմադիր ուժերի ու գործիչների գործողություններից, և որն է լինելու իմ՝ որպես քաղաքացի, մասնակցությունը։ Նախ՝ չեմ...
11:41 18/04/2022Երեմ Սարգսյան. Արդեն 70 օր է Հայաստանում ակնհայտ ապօրինի կալանավորված է դատավոր Բորիս ԲախշիյանըՓաստաբան Երեմ Սարգսյանը գրում է. «Արդեն 70 օր է Հայաստանում ակնհայտ ապօրինի կալանավորված է դատավոր Բորիս Բախշիյանը՝ ակնհայտ ապօրինի կալանավորելու շինծու և աբսուրդ մեղադրանքով։ Դրա հետ միաժամանակ...
09:28 18/04/2022Արայիկ Հարությունյանը, Արկադի Ղուկասյանը և Բակո Սահակյանը այցելել են Ամարասի վանական համալիրՄասնակցել են Սուրբ Հարության տոնի առթիվ մատուցված պատարագին
14:45 16/04/2022Իշխանյան. Սրանց «տրամաբանությամբ» հայ ժողովրդի ամենամեծ թշնամին եղել է Հայկ ՆահապետըԻրավապաշտպան, հրապարակախոս Ավետիք Իշխանյանը գրում է. «Հերթը հասավ Տիգրան Մեծին. Քպ կոչվող խառնամբոխի մանկուրտները միմյանց միջև մրցության մեջ են։ Այդ արարածները մարմնի տարբեր մասերով փորձում են...
12:54 16/04/2022Անդրանիկ Թևանյան. Պատրաստվե՛քՊատերազմից ու խաղաղությունից անդին. աշխարհը պատրաստվում է հետնիկոլական Հայաստանին, իսկ մե՞նք։
10:05 16/04/2022Արսեն Բաբայան.Պարզվեց՝ վիճակը շատ ավելի ծանր էր«Հայրենիք» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Արսեն Բաբայանը գրում է. «Անասելի վատ է այն պետության վիճակը, որի իշխանության մասին բոլոր ֆանտաստիկ անեկտոդներն իրականություն են դառնում: Հանրության կողմից...
17:32 15/04/2022Ինչ վերաբերվում է նոր հոկտեմբերի 27-երի բացառմանը, ապա կարճ կասեմ՝ մեզ ձեր հետ մի խառնեք. Տիգրան Աբրահամյան«Եթե իշխանությունը խնդիր ունի այս օրերին ձերբակալություններ սկսել՝ լրիվ մեկ է, ես ինքս պատրաստ եմ»:
15:18 15/04/2022Ռեստորաններում և աշխատավայրերում QR կոդ ներկայացնելու պահանջն ուժի մեջ է մնալու. Անահիտ Ավանեսյան«Հայաստանում առողջապահական բյուջեն կազմում է մեր ՀՆԱ-ի 1.4-1.5 %-ը, որը շատ ցածր տոկոս է և մենք աշխատում ենք տարեցտարի ավելացնել այդ միջոցները»,- կառավարության ճեպազրույցների ժամին հայտնեց...
20:22 14/04/2022Գոնե մի քիչ մարդ եղեք այ տականքներ, այդ ու՞ր եք այս ժողովրդին «առաջնորդում». Սենոր ՀասրաթյանԶՈւ գնդապետ, Արցախի ԶՈւ տեղեկատվության ու հասարակայնության հետ կապերի բաժնի նախկին ղեկավար Սենոր Հասրաթյանն իր ֆեյսբուքյան էջում անդրադարձել է ՔՊ-ական պատգամավոր Վիգեն Խաչատրյանի՝ այսօր ԱԺ-ում արած...
16:42 14/04/2022ՀՌՀ նախագահը Հայաստանում մամուլի դեմ դատական հայցերի թվի ավելացումը խոսքի ազատության դրական ցուցիչ է համարում«Մեր ուսումնասիրությունները, հարցումները, մեդիամասնագետների կարծիքները վկայում են նրա մասին, որ իշխանությունները հավատարիմ են մնացել իրենց պարտավորություններին՝ լինել խոսքի, մամուլի ազատության...
15:17 13/04/2022Նաիրա Զոհրաբյան. Հենց հիմա ԱԺ-ում Արցախը հանձնվում է ԱդրբեջանինՀասարակական-քաղաքական գործիչ Նաիրա Զոհրաբյանը գրում է. «Այսօր, ապրիլի 13-ին, Հայաստանի խորհրդարանում Արցախը հանձնվում է Ադրբեջանին։ Սեփական պադչինյոննիներին բաժանված հարցերի միջոցով Նիկոլ Փաշինյանը...
14:25 13/04/2022Աշոտյան. Հողատուն այսօր կրկին կապել էր իր բայաթինՀՀԿ փոխնախագահ, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախկին նախագահ Արմեն Աշոտյանը գրում է.
11:00 13/04/2022Վանաձորում գետը հոսում է փողոցով. Խնդրի լուծումն ուշանում էՎանաձորի Գայի փողոցում արդեն մեկ ամիս գետը փողոցով է հոսում՝ լցվելով բնակիչների տների նկուղներն ու հիմքերը։ Անտառից իջնող ջրատարը վնասվել է։ Ձյան հալոցի հետ գետը վարարում է ու կռիվ գցում երկար...
09:11 13/04/2022Խաղաղապահներն ասել են՝ ՀՀ և Ադրբեջանի իշխանությունների համատեղ որոշմամբ է պատգամավորների ցուցակը կազմվել, Արեգնազ Մանուկյան... իրենք պարզապես կատարում են նրանց ցանկությունը, քանզի որպես խաղաղապահ՝ չէին կարող մերժել այն։
20:27 12/04/2022Իսկ դու ի՞նչ ես անում, բացի ժողովրդին նոր կապիտուլիացիայի պատրաստելուց․ Գերասիմ Վարդանյանը՝ Թաթուլ ՀակոբյանինՀՅԴ երիտասարդական թևի անդամ Գերասիմ Վարդանյանը գրում է․ «Թաթու՛լ, այդ դրոշը տեղադրողներից ու արարողության նախաձեռնողներից մեկը ես եմ եղել։ Թաթու՛լ, երբ դու ռազմաճակատից հեռու, ապահով վայրերում...
14:51 12/04/2022Նաիրա Զոհրաբյանը պատրաստ է դրոշը տնկել ՔՊ-ական պատգամավորի գլխինՔաղաքական-հասարակական գործիչ Նաիրա Զոհրաբյանը, արձագանքելով ՔՊ-ական պատգամավոր Հակոբ Ասլանյանի հայտարարությանը, գրում է.
10:22 11/04/2022Արցախում մեծ փոփոխություններ կարող են լինել, եթե ՀՀ-ում տեղի ունենա իշխանության փոփոխություն. Տիգրան Աբրահամյան«Արցախից պետք է ձևակերպվի, թե ի՞նչ ակնկալիքներ ունեն ՀՀ օրվա իշխանությունից, Հայաստանում և սփյուռքում ապրող մեր հայրենակիցներից»։
09:33 11/04/2022Արցախի դրոշը հարգելու լավագույն դրսևորումը կլինի կապիտուլյանտների հեռացումը. Էդուարդ Շարմազանով«Հետևաբար, բոլորս պետք է հիշենք՝ գլխավոր խնդիրը կապիտուլյանտ ռեժիմի հեռացումն է»։
16:49 08/04/2022Լավրովը՝ Փառուխի մասին. Մեզ համար միջադեպի հանգամանքները մինչև վերջ հստակ չենԱրարատ Միրզոյանի հետ հանդիպմանը հետևած համատեղ մամուլի ասուլիսում Սերգեյ Լավրովն անդրադարձել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղում ու Քարագլուխ կոչվող բարձունքում...

11:56 19/10/2020Перебравшиеся в Ереван вследствие войны дети и женщины из Арцаха требуют от ООН открыть глаза и не молчатьВместе с ним у Офиса ООН собрались также другие дети и их матери из Арцаха, которые напоминают миру, что «Они есть».
23:46 18/10/2020Арцрун Ованнисян: Посмотрел видео, как животные поедают тела жертв с азербайджанской стороныПредставитель министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян полностью не владеет подробностями публикации агентства ТАСС касательно передачи Азербайджаном Армении в одностороннем порядке части тел...
11:32 18/10/2020Армения продолжит предпринимать все необходимые меры для принуждения Азербайджана к миру – МИД РАМинистерство иностранных дел Армении выступило с заявлением о нарушении Азербайджаном согласованного 17 октября гуманитарного перемирия.
21:37 17/10/2020Омбудсмен: В Арцахе с 27 сентября погибли 36 мирных жителейОбобщая развития прошедших дней, Омбудсмен Арцаха отметил, что по состоянию на данный момент, по имеющимся данным, погибли 36 мирных граждан и 115 ранены.
09:55 17/10/2020МИД Армении: Любое посягательство на территориальную целостность Республики Армения получит соразмерный ответМИД Армении выступил с заявлением относительно обстрела Азербайджаном вечером 16 октября территории РА: «Вечером 16 октября гражданские населенные пункты Арцаха, в том числе столица Степанакерт, были...
22:44 16/10/2020Представитель МО: После двух ожесточенных атак в северном направлении ВС Азербайджана не удалось занять ни одной высоты, ни одной позиции«Сегодня с раннего утра Вооруженные силы Азербайджана и на северном, и на южном направлении после длительного артобстрела и артиллерийской подготовки, в ходе чего применялись также средства воздушной...
15:56 16/10/2020Призыв МО Армении – МГ ОБСЕ: Адресно указывать сторону, уклоняющуюся от соблюдения режима прекращения огняМинистерство обороны Армении распространило заявление, в котором говорится: «Министерство обороны Армении вновь подтверждает, что подразделения ВС Республики Армения и Армии обороны Арцаха готовы...
11:38 15/10/2020Представитель Минобороны Армении: Ожесточенные бои продолжаютсяПредставитель министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян пишет: «На данный момент ожесточенные бои ведутся по тем же направлениям».
10:04 15/10/2020Тигран Абрамян: Цена каждого опоздания, каждой ошибки, каждого упущения – очень высока для насУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры») Тигран Абрамян, который с начала развязанных Азербайджаном военных действий находится в Арцахе (НКР), пишет: «С учетом того...
18:09 13/10/2020З. Мнацаканян: Азербайджан до сих пор не выполняет свои обязательства и продолжает широкомасштабные боевые действияЗограб Мнацаканян подчеркнул важность внедрения верификационных систем на местах в качестве средства по прекращению огня и укрепления данного режима.
13:09 13/10/2020«Я такой жестокости даже в Чечне не встречал»: интервью с раненным в арцахском Шуши российским журналистомГлавный редактор портала Сегодня.ру Юрий Котенок рассказал журналисту «КП» Александру Коцу, как попал под удар ВС Азербайджана в храме в Шуши: «В тот день – 8 октября - азербайджанская авиация дважды...
10:09 13/10/2020«Абсолютная ложь»: в Минобороны Армении опровергли обвинения азербайджанской стороныПресс-секретарь министерства обороны Армении Шушан Степанян пишет: «Полностью опровергаем обвинения министерства обороны Азербайджана в адрес Армении в обстреле Тартарского района.
15:34 11/10/2020МИД: Лишь международное признание независимости Арцаха гарантирует мир и безопасность в регионеПризнание независимости продемонстрирует неприемлемость для международного сообщества применения силы в качестве средства решения конфликта.
11:42 11/10/2020Представитель МО: Под видом гуманитарных грузов из Турции и Израиля в Азербайджан доставляются ударные БПЛАПредставитель министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян пишет: «Под видом гуманитарных грузов из Турции и Израиля в Азербайджан интенсивно доставляются ударные БПЛА.
21:01 10/10/2020Востоковед: Обещают прогнать Ильхама Алиева из Азербайджана «как собаку»Востоковед Артем Тоноян на своей странице в социальной сети Facebook пишет: «Азербайджанское общество крайне недовольно произошедшим ночью (итогами состоявшихся 9-10 октября в Москве переговоров глав...
17:19 10/10/2020Президент Арцаха: Ситуация в данный момент находится полностью под контролем Армии обороныПрезидент Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Араик Арутюнян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Недавно вернулся из города Гадрут.
16:34 10/10/2020МИД Арцаха: Азербайджан – государство-изгой, не выполняющее своих обязательств даже в течение 5 минутСегодняшнее вероломное нападение является еще одним убедительным доказательством того, что Азербайджан использует переговоры исключительно в качестве ширмы для подготовки военных действий.
12:45 09/10/2020Переговоры по Карабаху в рамках Минской группы ОБСЕ продолжатся в Москве – ТАССПереговоры по урегулированию ситуации в Нагорном Карабахе в рамках Минской группы ОБСЕ, проходившие накануне в Женеве, продолжатся в пятницу в Москве.
12:24 09/10/2020Тигран Абрамян: Честь имею, господа офицерыУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры») Тигран Абрамян, который с начала развязанных Азербайджаном военных действий находится в Арцахе (НКР), пишет: «В эти дни нет...