16:09 08/03/2022Ադրբեջանի ավանդական հայատյացությանը գումարվել է ռուսոֆոբ քաղաքականությունը. Արտակ Բեգլարյան«Ադրբեջանը միտումնավոր գնում է իրավիճակի սրման՝ կրակելով Խրամորթ գյուղի գերեզմանատան ուղղությամբ և սպանելով հայ զինծառայողին Հայաստանի հետ սահմանին»,- Թելագրամի ալիքում գրել է Արցախի Հանրապետության...
18:31 07/03/2022ԱԱԾ-ն բացահայտել և չեզոքացրել է հերթական գործակալական ցանցի գործունեությունըՀՀ ԱԱԾ ռազմական հակահետախուզության և քննչական դեպարտամենտների աշխատակիցների ձեռնարկած ծավալուն օպերատիվ-հետախուզական ու համակցված քրեադատավարական միջոցառումների արդյունքում բացահայտվել և չեզոքացվել...
16:31 07/03/2022Սահմանադրությունը չի արգելում, որ հոգեկան անհավասարակշիռ անդաստիարակները կառավարության անդամ լինեն. Էդգար Ղազարյան«Ուկրաինական հակամարտությունը վտանգ է ներկայացնում բոլոր՝ հատկապես մեր նման չլուծված հակամարտությունների համար, քանի որ կոնֆիլկտի հիմնական դերակատարներից մեկը ԵԱՏՄ-ի, ՀԱՊԿ-ի և ԱՊՀ-ի մեր ռազմավարական...
16:00 07/03/2022Իմ աշխատելաոճը պայմանավորված չի եղել այս կամ այն պաշտոնատար անձին հաճոյանալու համար ինչ-որ որոշումներ կայացնելով. դատավոր Ռշտունի«Ողջամիտ հիմքեր ունեմ մտածելու, որ իմ նկատմամբ մոտեցումը եղել է խտրական»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Վազգեն Ռշտունին՝ Բարձրագույն դատական խորհրդում իրեն...
11:55 07/03/2022ՔՊ-ի օրակարգում Արցախի օկուպացված տարածքների մասին օրենքի նախագիծ ընդունելու հարց չկա««Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը նման հարց չի քննարկում, օրակարգում էլ նման հարց չկա»,- խորհրդարանական ճեպազրույցների ժամանակ ասաց ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր...
18:20 05/03/2022Ահազանգ. «ՔՊ-ականին անասուն ասելու համար մեր վստահորդին թույլ չեն տալիս մեկնել ՄԹ»«Իրավական ուղի» ՀԿ-ն ահազանգ է հնչեցնում. ««Իրավական ուղին» ստանձնել է «ծանր վիրավորանքի» (ՀՀ քրեական օրենսգրքի 137․1 հոդված) համար մեղադրվող շուրջ երեք տասնյակ քաղաքացիների պաշտպանությունը։ Մենք...
13:43 05/03/2022Ռուբեն Մելիքյան. Չեմ կիսում այն մոտեցումը, որ «վիժվածք» ասելով՝ մարդիկ պարտադիր պետք է նկատի ունենան այդ երեքինԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է. «Հանրությանը տեղեկացնում եմ «ծանր վիրավորանքի» հոդվածով հերթական քրգործի մասին։ Վստահորդս մեղադրվում է կից ներկայացված գրառման համար։ Ընդ որում, մեզ հայտնի չէ,...
10:38 05/03/2022Նաիրա Զոհրաբյան. Պետական ինստիտուտների տոտալ «պոլիշորացում»Քաղաքական գործիչ, ԱԺ նախկին պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը, անդրադառնալով Հայաստանի նախագահի ընտրության ու ռեստորաններում սեղաններին աղամանների արգելքի վերաբերյալ օրենսդրական փոփոխությունների նախագծին...
20:45 03/03/2022ԵՄ-ն ցանկանում է Ռուսաստանին զրկել ԱՀԿ-ում առավել բարենպաստ պետության կարգավիճակիցԵվրամիությունը փորձում է ստիպել Առևտրի համաշխարհային կազմակերպությանը (ԱՀԿ) վերացնել Ռուսաստանի նկատմամբ բարենպաստ մոտեցումները։ Այս մասին հինգշաբթի հայտնել է Bloomberg-ը՝ վկայակոչելով...
15:19 03/03/2022Ասում են ինֆլյացիան ներմուծված է, ներմուծված չէ, մեր գնաճն ավելի մեծ է. Արթուր ԽաչատրյանԱզգային ժողովում քննարկում են Կենտրոնական բանկի խորհրդի անդամի ընտրության հարցը։ Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը, «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 145-րդ...
13:42 02/03/2022Մանդատների վայր դնելը կախված է ԱԺ-ում «Հայաստան» խմբակցության և մեր համակիրների աշխատանքի արդյունքից. Սեյրան Օհանյան«ՀՀ նախագահը պետք է վերկուսակցական անձնավորություն լինի, իսկ այսօրվա նախագահի թեկնածուն կուսակցության անդամ է և նրան ներկայացրել են ներկայիս կառավարության անդամները»,- անդրադառնալով ՀՀ նախագահի...
10:26 02/03/2022«Կասպերսկի». Հայաստանում օգտատերերի մոբայլ սարքերի վրա վնասաբեր ծրագրերի գրոհները թուլացել ենԱնցած տարին բնութագրվեց Հարավային Կովկասի երկրների օգտատերերի վրա մոբայլ վնասաբեր ծրագրերի գրոհների թուլացմամբ, ինչը համահունչ է համաշխարհային միտումներին։ Այդ մասին են վկայում «Կասպերսկի»...
17:54 01/03/2022Կարեն Վրթանեսյան. Չստեղծվեցին սուվերեն քաղհասարակություն, մեդիա, կրթական համակարգ«Հայաստանի այս իշխանութունները որևէ կերպ չեն ներկայացնում պետական շահը, հայ ազգային շահը։ Նրանք ներկայացնում են մի կողմից մեկ անձի շահը, մյուս կողմից՝ հակաՀայաստանի շահը»,-նման համոզմունք հայտնեց...
12:56 01/03/2022Արմեն Գևորգյան. Հայկական օրակարգն ինձ համար ունի երեք հարթություն«Հայկական օրակարգ ասելով՝ ես տեսնում եմ միտում դեպի ապագա, շարժում, դինամիկա»,-նման կարծիք հայտնեց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, Տարածաշրջանային և եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական...
11:45 28/02/2022ՀՀ պարտված իշխանություններն ամեն տեսակի զիջումների պատրաստ են. ՀՅԴ բյուրոյի ներկայացուցիչ«Տասնամյակների պայքարը իմաստազրկելու, տառապանքների, արյան, զոհողությունների գնով ձեռք բերված մեր հաղթանակը ոչնչացնելու այս ընթացքը պետք է կասեցվի»,- Հայ Յեղափոխական Դաշնակցության 34-րդ Ընդհանուր...
09:10 28/02/2022Վահե Հովհաննիսյան. Ինչ կարող էր անել և չի անում ՀայաստանըԱյլընտրանքային նախագծեր խմբի Վահե Հովհաննիսյանը գրում է. «Կարո՞ղ էր արդյոք Հայաստանը ռուս-ուկրաինական պատերազմում ունենալ որևէ դերակատարում։Թվում է, թե ոչ. Հայաստանի այսօրվա կշիռը և այսօրվա վիճակը ոչ...
13:51 25/02/2022Հայ-թուրքական կապիտուլյացիոն պարտադրված սիրախաղն առաջիկայում կավարտվի. Արտակ Զաքարյան«Վերջին 4-5 ամիսների ընթացքում ուկրաինական իշխանութունների պոպուլիզմի պատճառով գործընթացները բերեցին ռազմական բախման, կարծում եմ՝ սրանով նաև վերջնական հանգուցալուծում կլինի»,- «Հայելի» մամուլի...
10:15 25/02/2022Մակրոնը Զելենսկու խնդրանքով զանգահարել է ՊուտինինՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտնել է, որ Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու խնդրանքով զանգահարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին։ Ռիա նովոստին գրում է, որ հինգշաբթի երեկոյան ֆրանսիական...
09:00 25/02/2022Ի պատասխան տարածաշրջանային սպառնալիքների, ՀՀ իշխանությունը գլխատեց Զինված ուժերի գլխավոր շտաբը. Աբրահամյան«Եթե սա է զինված ուժերի «բարեփոխում» ասվածը, ապա միանգամից արձանագրենք դրա վախճանը և մտածենք մեր հետագա քայլերի մասին»։
15:30 24/02/2022Վերադառնում ենք երկբևեռ աշխարհին ու սառը պատերազմին. Ստեփան Դանիելյան«Այն, ինչ հիմա կատարվում է, դժվար է ընկալել։ Ամենավատ բանը տրամաբանության կորուստ է, այդ դեպքում սկսվում է քաոսը»։

12:54 09/01/2019Reacting to EU sanctions, Iran says Europe harbors 'terrorists'Iran’s foreign minister said on Tuesday that EU sanctions on Tehran over alleged planned attacks in Europe “will not absolve Europe of responsibility for harboring terrorists.” The European Union on...
12:49 08/01/2019Kazakhstan’s interior ministry guarantees ‘objective’ investigation into Karaganda incidentThe Ministry of Internal Affairs of Kazakhstan has commented on the video message posted on Facebook by Narek Gururyan, an Armenian put on the wanted list for a murderous brawl in a restaurant in the...
10:00 08/01/2019Mike Pompeo: 'We've taken down 99 percent' of the ISIS caliphateSecretary of State Mike Pompeo said "99 percent" of the Islamic State’s caliphate has been destroyed, reinforcing the Trump administration's case to withdraw 2,000 U.S.
12:23 04/01/2019Armenia’s ombudsman extends condolences to Russian counterpart over Magnitogorsk tragedyHuman Rights Defender (Ombudsman) of Armenia Arman Tatoyan has offered condolences to Russia's High Commissioner for Human Rights Tatyana Moskalkova on the deadly apartment block explosion and...
11:30 03/01/2019Armenia’s deputy transport minister to become MPArmenia’s Acting Deputy Minister of Transport, Communication and Information Technologies Armen Pambukhchyan has announced a decision to continue his activity in the parliament.
11:32 29/12/2018Armenian Church commemorates Apostle St. James and Evangelist St. JohnThe Armenian Apostolic Church commemorates today St. James the Apostle and St. John the Evangelist. St. James was the son of the fisherman Zebedee, the senior brother of the Evangelist St. John. He...
14:11 27/12/2018Armenia reduces electricity prices for needy familiesArmenia’s Public Services Regulatory Commission has lowered electricity prices for low-income families by 10,01 drams per kWh.
13:45 27/12/2018Armenia’s acting energy minister expects no rise in Russian gas pricesArmenia is in talks with Russia on the possibility of gaining a price cut for natural gas supplied to the country, Acting Minister of Energy Infrastructures and Natural Resources Garegin Baghramyan...
12:08 26/12/2018Armenia tightens control on key commodity markets ahead of New YearThe Armenian State Commission for Protection of Economic Competition is tightening control over dominant commodity markets ahead of the New Year to prevent unreasonable price hikes and...
11:15 21/12/2018Moscow expects Turkey, Israel to recognize reunification with Crimea – KremlinMoscow expects that it would eventually persuade Turkey and Israel to recognize Crima’s right for reunification with Russia, Kremlin spokesman Dmitry Peskov said on Thursday night, TASS reports.
13:14 18/12/2018Changes made in Artsakh should not affect our security – Tevan PoghosyanThe Nagorno Karabakh settlement process has entered a standard, rational course where each party acts considering their own interests, analyst Tevan Poghosyan stated at a press conference on Tuesday...
12:49 18/12/2018UN Secretary-General: Migration is a powerful driver of economic growth, dynamism and understandingHuman migration is “a powerful driver of economic growth, dynamism and understanding,” UN Secretary-General António Guterres has said, in his message commemorating International Migrants Day, marked...
12:45 17/12/2018Armenia's acting justice minister sums up six months in officeAs a result of the new approaches adopted by the Ministry of Justice, all the repforms in the sector are implemneted through innovative methods by using the digital management tools, acting Justice...
14:23 15/12/2018Artsakh reports over 250 Azerbaijani ceasefire violations over past weekThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijani Line of Contact over 250 times in the past week.
12:51 14/12/2018Armenia’s Human Rights Defender visited Robert Kocharyan in detentionArmenia’s Human Rights Defender Arman Tatoyan visited Robert Kocharyan, the country’s former president, who is currently under detention.
17:04 13/12/2018Artsakh official comments on reports about dismissal of top military officersThere are no orders on the dismissal of any high-ranking military officer of the Artsakh army, presidential spokesman Davit Babayan told Panorama.am when asked to comment on reports alleging several...
12:14 13/12/2018Armenia’s ex-deputy PM denies wrongdoing amid criminal chargesArmenia’s former Deputy Prime Minister Armen Gevorgyan denies the criminal charges brought against him by the Special Investigative Service (SIS).
15:30 11/12/2018Analyst: Prosperous Armenia to be only opposition in new parliamentChristian Democratic Revival Party leader, political analyst Levon Shirinyan has expressed gratitude to all Armenian citizens in spite of the fact they have or haven’t voted for his party at Sunday’s...
10:56 11/12/2018EU looks forward to working with ‘democratically elected’ Armenian parliament, governmentThe European Union looks forward to cooperation with ‘the democratically elected’ new Armenian parliament and the future government, EU Spokesperson for Foreign Affairs and Security Policy/European...
12:11 10/12/2018Pashinyan proud of Armenia’s ‘powerful’ peopleArmenia’s Acting Prime Minister Nikol Pashinyan took to Facebook to state that he is proud of the ‘powerful’ people of Armenia after the release of the final outcomes of Sunday’s snap parliamentary...