16:09 08/03/2022Ադրբեջանի ավանդական հայատյացությանը գումարվել է ռուսոֆոբ քաղաքականությունը. Արտակ Բեգլարյան«Ադրբեջանը միտումնավոր գնում է իրավիճակի սրման՝ կրակելով Խրամորթ գյուղի գերեզմանատան ուղղությամբ և սպանելով հայ զինծառայողին Հայաստանի հետ սահմանին»,- Թելագրամի ալիքում գրել է Արցախի Հանրապետության...
18:31 07/03/2022ԱԱԾ-ն բացահայտել և չեզոքացրել է հերթական գործակալական ցանցի գործունեությունըՀՀ ԱԱԾ ռազմական հակահետախուզության և քննչական դեպարտամենտների աշխատակիցների ձեռնարկած ծավալուն օպերատիվ-հետախուզական ու համակցված քրեադատավարական միջոցառումների արդյունքում բացահայտվել և չեզոքացվել...
16:31 07/03/2022Սահմանադրությունը չի արգելում, որ հոգեկան անհավասարակշիռ անդաստիարակները կառավարության անդամ լինեն. Էդգար Ղազարյան«Ուկրաինական հակամարտությունը վտանգ է ներկայացնում բոլոր՝ հատկապես մեր նման չլուծված հակամարտությունների համար, քանի որ կոնֆիլկտի հիմնական դերակատարներից մեկը ԵԱՏՄ-ի, ՀԱՊԿ-ի և ԱՊՀ-ի մեր ռազմավարական...
16:00 07/03/2022Իմ աշխատելաոճը պայմանավորված չի եղել այս կամ այն պաշտոնատար անձին հաճոյանալու համար ինչ-որ որոշումներ կայացնելով. դատավոր Ռշտունի«Ողջամիտ հիմքեր ունեմ մտածելու, որ իմ նկատմամբ մոտեցումը եղել է խտրական»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Վազգեն Ռշտունին՝ Բարձրագույն դատական խորհրդում իրեն...
11:55 07/03/2022ՔՊ-ի օրակարգում Արցախի օկուպացված տարածքների մասին օրենքի նախագիծ ընդունելու հարց չկա««Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը նման հարց չի քննարկում, օրակարգում էլ նման հարց չկա»,- խորհրդարանական ճեպազրույցների ժամանակ ասաց ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր...
18:20 05/03/2022Ահազանգ. «ՔՊ-ականին անասուն ասելու համար մեր վստահորդին թույլ չեն տալիս մեկնել ՄԹ»«Իրավական ուղի» ՀԿ-ն ահազանգ է հնչեցնում. ««Իրավական ուղին» ստանձնել է «ծանր վիրավորանքի» (ՀՀ քրեական օրենսգրքի 137․1 հոդված) համար մեղադրվող շուրջ երեք տասնյակ քաղաքացիների պաշտպանությունը։ Մենք...
13:43 05/03/2022Ռուբեն Մելիքյան. Չեմ կիսում այն մոտեցումը, որ «վիժվածք» ասելով՝ մարդիկ պարտադիր պետք է նկատի ունենան այդ երեքինԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է. «Հանրությանը տեղեկացնում եմ «ծանր վիրավորանքի» հոդվածով հերթական քրգործի մասին։ Վստահորդս մեղադրվում է կից ներկայացված գրառման համար։ Ընդ որում, մեզ հայտնի չէ,...
10:38 05/03/2022Նաիրա Զոհրաբյան. Պետական ինստիտուտների տոտալ «պոլիշորացում»Քաղաքական գործիչ, ԱԺ նախկին պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը, անդրադառնալով Հայաստանի նախագահի ընտրության ու ռեստորաններում սեղաններին աղամանների արգելքի վերաբերյալ օրենսդրական փոփոխությունների նախագծին...
20:45 03/03/2022ԵՄ-ն ցանկանում է Ռուսաստանին զրկել ԱՀԿ-ում առավել բարենպաստ պետության կարգավիճակիցԵվրամիությունը փորձում է ստիպել Առևտրի համաշխարհային կազմակերպությանը (ԱՀԿ) վերացնել Ռուսաստանի նկատմամբ բարենպաստ մոտեցումները։ Այս մասին հինգշաբթի հայտնել է Bloomberg-ը՝ վկայակոչելով...
15:19 03/03/2022Ասում են ինֆլյացիան ներմուծված է, ներմուծված չէ, մեր գնաճն ավելի մեծ է. Արթուր ԽաչատրյանԱզգային ժողովում քննարկում են Կենտրոնական բանկի խորհրդի անդամի ընտրության հարցը։ Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը, «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 145-րդ...
13:42 02/03/2022Մանդատների վայր դնելը կախված է ԱԺ-ում «Հայաստան» խմբակցության և մեր համակիրների աշխատանքի արդյունքից. Սեյրան Օհանյան«ՀՀ նախագահը պետք է վերկուսակցական անձնավորություն լինի, իսկ այսօրվա նախագահի թեկնածուն կուսակցության անդամ է և նրան ներկայացրել են ներկայիս կառավարության անդամները»,- անդրադառնալով ՀՀ նախագահի...
10:26 02/03/2022«Կասպերսկի». Հայաստանում օգտատերերի մոբայլ սարքերի վրա վնասաբեր ծրագրերի գրոհները թուլացել ենԱնցած տարին բնութագրվեց Հարավային Կովկասի երկրների օգտատերերի վրա մոբայլ վնասաբեր ծրագրերի գրոհների թուլացմամբ, ինչը համահունչ է համաշխարհային միտումներին։ Այդ մասին են վկայում «Կասպերսկի»...
17:54 01/03/2022Կարեն Վրթանեսյան. Չստեղծվեցին սուվերեն քաղհասարակություն, մեդիա, կրթական համակարգ«Հայաստանի այս իշխանութունները որևէ կերպ չեն ներկայացնում պետական շահը, հայ ազգային շահը։ Նրանք ներկայացնում են մի կողմից մեկ անձի շահը, մյուս կողմից՝ հակաՀայաստանի շահը»,-նման համոզմունք հայտնեց...
12:56 01/03/2022Արմեն Գևորգյան. Հայկական օրակարգն ինձ համար ունի երեք հարթություն«Հայկական օրակարգ ասելով՝ ես տեսնում եմ միտում դեպի ապագա, շարժում, դինամիկա»,-նման կարծիք հայտնեց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, Տարածաշրջանային և եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական...
11:45 28/02/2022ՀՀ պարտված իշխանություններն ամեն տեսակի զիջումների պատրաստ են. ՀՅԴ բյուրոյի ներկայացուցիչ«Տասնամյակների պայքարը իմաստազրկելու, տառապանքների, արյան, զոհողությունների գնով ձեռք բերված մեր հաղթանակը ոչնչացնելու այս ընթացքը պետք է կասեցվի»,- Հայ Յեղափոխական Դաշնակցության 34-րդ Ընդհանուր...
09:10 28/02/2022Վահե Հովհաննիսյան. Ինչ կարող էր անել և չի անում ՀայաստանըԱյլընտրանքային նախագծեր խմբի Վահե Հովհաննիսյանը գրում է. «Կարո՞ղ էր արդյոք Հայաստանը ռուս-ուկրաինական պատերազմում ունենալ որևէ դերակատարում։Թվում է, թե ոչ. Հայաստանի այսօրվա կշիռը և այսօրվա վիճակը ոչ...
13:51 25/02/2022Հայ-թուրքական կապիտուլյացիոն պարտադրված սիրախաղն առաջիկայում կավարտվի. Արտակ Զաքարյան«Վերջին 4-5 ամիսների ընթացքում ուկրաինական իշխանութունների պոպուլիզմի պատճառով գործընթացները բերեցին ռազմական բախման, կարծում եմ՝ սրանով նաև վերջնական հանգուցալուծում կլինի»,- «Հայելի» մամուլի...
10:15 25/02/2022Մակրոնը Զելենսկու խնդրանքով զանգահարել է ՊուտինինՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտնել է, որ Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու խնդրանքով զանգահարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին։ Ռիա նովոստին գրում է, որ հինգշաբթի երեկոյան ֆրանսիական...
09:00 25/02/2022Ի պատասխան տարածաշրջանային սպառնալիքների, ՀՀ իշխանությունը գլխատեց Զինված ուժերի գլխավոր շտաբը. Աբրահամյան«Եթե սա է զինված ուժերի «բարեփոխում» ասվածը, ապա միանգամից արձանագրենք դրա վախճանը և մտածենք մեր հետագա քայլերի մասին»։
15:30 24/02/2022Վերադառնում ենք երկբևեռ աշխարհին ու սառը պատերազմին. Ստեփան Դանիելյան«Այն, ինչ հիմա կատարվում է, դժվար է ընկալել։ Ամենավատ բանը տրամաբանության կորուստ է, այդ դեպքում սկսվում է քաոսը»։

14:46 26/09/2020Заявление ППА: Гагик Царукян отныне является политическим заключеннымЗаказчики и все участники этой бесстыдной и дешевой расправы с Гагиком Царуякном будут наказаны по всей строгости закона.
12:16 26/09/2020Посольства США в Армении и Азербайджане призвали своих граждан воздержаться от поездок к армяно-азербайджанской границе«Не посещайте Нагорный Карабах», – говорится в распространенном накануне заявлении.
15:20 25/09/2020Арцрун Ованнисян: Азербайджанская пропаганда перешла в фазу форсированияПредставитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян обнародовал снимок сфабрикованного в рамках антиармянской пропаганды документа, составленного азербайджанской стороной, и написал: «Уважаемые, будьте...
12:17 25/09/2020Э. Шатирян: У меня нет такого впечатления, что Ерванд Хундкарян изначально пришел в КС, чтобы стать председателем«Полагаю, что в вопросе избрания председателя Конституционного суда сегодня будет достигнут окончательный результат, каким он будет, пока не могу сказать», – заявил в беседе с журналистами член КС...
12:01 24/09/2020Выборы главы КС Армении: Ерванд Хундкарян пока не принял решенияНовоизбранный судья Конституционного суда Армении Ерванд Хундкарян пока не принял решения касательно своего самовыдвижения на пост председателя КС.
17:11 23/09/2020Французский мэр: «Довольно! Не Азербайджану устанавливать законы во Франции!»Мэр французского города Бург-Ле-Валанс Марлен Мурье выступила с заявлением, выразив возмущение и осудив государственное вмешательство Азербайджана в дела своего государства.
15:24 23/09/2020«Подвинетесь немного, я тоже втиснусь»: ереванский транспорт – в дни коронавирусаНесмотря на то, что темпы распространения коронавируса не снижаются, и во время эпидемии порядок движения общественного транспорта также не изменился, тем не менее, особенно после начала учебного...
10:01 23/09/2020Давид Бабаян заразился коронавирусомКруг моего общения очень широк. Прошу всех тех, с кем общался в течение последних двух-трех дней, обязательно сдать тест.
18:18 22/09/2020В чем причина смерти 30-летней роженицы?Крестный семьи Ованнес Арутюнян в беседе с журналистами в больнице отметил, что они ожидают независимого расследования дела.
16:16 22/09/2020Поздравление Алиева «на дне рождения» ООН: «Армения готовится к агрессии против Азербайджана»21 сентября ООН отмечала свою 75-ю годовщину. На юбилейном заседании Генеральной Ассамблеи ООН выступили мировые лидеры, представляя важность мультилатерализма ООН, необходимость реформирования...
13:14 22/09/2020«Чем чудовищнее ложь, тем охотнее в нее поверят»: ППА о представленной премьером Армении стратегии8 октября, в 18:00, партии «Процветающая Армения» (ППА), АРФ «Дашнакцутюн» и «Айреник» («Родина») на Площади Свободы в Ереване созывают общереспубликанский митинг, заявила на брифинге в парламенте...
11:32 22/09/202022.09.2020. За сутки в Армении подтверждено 115 новых случаев коронавирусаСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 115 новых случаев коронавируса (при...
19:25 21/09/2020Арсен Бабаян о заявлениях главы СНБ Армении: «Имеем дело с самодеятельностью на любительском уровне»Занимающее должность директора Службы национальной безопасности Армении лицо должно обладать, как минимум, достаточным профессионализмом, чтобы суметь оценить, имеет ли какое-либо, хоть и...
12:13 21/09/2020З. Мнацаканян: Армения и Арцах обладают полной мощью для защиты себя, своих интересов и своих границПо его словам, мы более чем четко подчеркнули, что мирному процессу нет альтернативы, урегулирование возможно только мирным путем.
15:47 19/09/2020Зограб Мнацаканян: Июльские бои продемонстрировали способность Армении защитить себя, свое население и свои границыТурция публично поощряет Азербайджан занять более жесткую позицию в отношении Армении и Арцаха (НКР), открыто заявляя о своей поддержке Баку, в том числе в военном плане, заявил министр иностранных...
15:07 19/09/2020МАУ предлагает стыковочные рейсы из Еревана через Киев – в Амстердам, Лондон, Париж…Авиакомпания "Международные авиалинии Украины" (МАУ) предлагает пассажирам после прекращения ограничений для иностранцев с 1 октября ряд стыковочных рейсов, а также добавляет новые рейсы.
11:12 19/09/2020Артур Ванецян: В ближайшее время в Армении ожидаются серьезнейшие политические процессыПредседатель партии «Айреник» («Родина») Артур Ванецян вручил членские билеты нескольким десяткам граждан.
15:21 17/09/2020Ара Акопян: Нужны общенациональные действия по защите нашей идентичностиПартия «Национальная повестка» в четверг, 17 сентября, проводит акцию протеста у здания правительства Армении.
13:05 17/09/2020Премьер Армении: Ни один полицейский не должен безразлично проходить мимо не носящего маску гражданина«Ни один полицейский не должен безразлично проходить мимо гражданина, который не носит маску», – сказал премьер-министр Армении Никол Пашинян на заседании правительства 17 сентября, обращаясь к...
10:02 17/09/2020МИД Арцаха: Недопустимо, чтобы ливанские армяне стали предметом политических спекуляций властей АзербайджанаВ связи с недавней жалобой МИД Азербайджана, направленной сопредседателям Минской группы ОБСЕ, в которой предпринята попытка представить переезд в Республику Арцах (Нагорно-Карабахскую Республику...