10:34 18/10/2021Զենքի սև շուկայում Բաքուն տարանցիկ կենտրոն՝ ահաբեկչական խմբերին զինամթերք ապահովելու առումովԻրանական թելեգրամյան ալիքները հրապարակել են կարևոր փաստաթղթեր՝ կապված զենքի սև շուկայում ահաբեկիչներին զինամթերք ապահովելու գործում Ադրբեջանի կենտրոնական դերի հետ։ Այս մասին գրում է «Հայաստան-Իրան...
10:12 18/10/2021Ռուբեն Մելիքյան. Եթե այսօր Առուշը ազատ չարձակվի, ապա գերագույն ստահակը կզրկվի «քվեով պատասխանելու» այդքան «հաճելի» փաստարկիցԻրավապաշտպան, Արցախի նախկին ՄԻՊ Ռուբեն Մելիքյանը գրում է. «Երբ ընդդիմադիր պատգամավորները ԱԺ ամբիոնից նիկոլ փաշինյանին մեղադրում են դավաճանության մեջ, նա հանգիստ գալիս ու ասում է. «Այդ մեղադրանքներին...
23:44 17/10/2021Եթե Առուշ Առուշանյանն այստեղ լիներ, հաղթանակը կնվիրեր պատերազմում նահատակված մեր տղաներին. Մենուա Հովսեփյան«Եթե Առուշ Առուշանյանն այստեղ լիներ, այս հաղթանակը կնվիրեր պատերազմում նահատակված մեր տղաներին»,- ասել է Գորիսի փոխհամայնքապետ Մենուա Հովսեփյանը։ «Առուշ Առուշանյան» դաշինքից հայտնում են, որ Գորիս...
18:12 17/10/2021«Առուշ Առուշանյան» դաշինքի շտաբում խուզարկություն է իբր ընտրակաշառք բաժանելու դեպքով. ՊաշտպանՈստիկանները «Առուշ Առուշանյան» դաշինքի շտաբում խուզարկություններ են անում իբր ընտրակաշառք բաժանելու դեպքով հարուցված քրեական գործի շրջանակներում: Այս մասին լրագրողներին հայտնեց Առուշ Առուշանյանի...
14:09 15/10/2021Ալիևը Հայաստանին ու Իրանին մեղադրեց թմրանյութերի շրջանառության ու ահաբեկիչներ պատրաստելու մեջԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն այսօր ԱՊՀ պետությունների ղեկավարների խորհրդի՝ տեսակոնֆերանսի ձևաչափով անցկացված նիստում ուեցած ելույթում Հայաստանից բացի մեղադրանքներ հնչեցրեց՝ ուղղված Իրանին։ Ալիևը,...
12:32 15/10/2021Արամ Վարդևանյան. էլեկտրոնային մակագրման համակարգը բառացիորեն առգրավվեցին«Մենք խոսում ենք դատավորների անկախության երաշխիքների մասին՝ սոցիալական, ֆինանսական, օրենսդրական։ Բայց պատկերացնենք, որ այդ ամենը կա, թղթի վրա գրված է, բայց լինում է դեպք, որ վարչապետի ցուցումով...
11:46 15/10/2021Իմունիտետը «Johnson & Johnson»-ի պատվաստումից հետո թույլ է, քան Pfizer կամ Moderna պատվաստանյութերից հետոԱմերիկյան «Johnson & Johnson» կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութը ստանալիս իմունային համակարգը ավելի է թուլանում, քան ամերիկյան «Pfizer» կամ «Moderna» ընկերությունների դեղամիջոցներով պատվաստելիս: Այս...
09:50 15/10/2021Տիգրան Աբրահամյան. Ադրբեջանական սադրանքների քաղաքականությունը շարունակվելու էԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր, անվտանգության ու պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Տիգրան Աբրահամյանը, անդրադառնալով Արցախում հայկական հենակետի ուղղությամբ ադրբեջանական...
16:58 14/10/2021Ինչո՞վ էին նշանակալից հոգևոր առաջնորդների մոսկովյան հանդիպումներում Վեհափառի հրապարակային խոսքը. Գևորգ Դանիելյան«Միջազգային բարձր հարթակներում խիստ անհրաժեշտ է, որպեսզի Երկիրը ներկայացնող հիրավի հեղինակություն վայելող գործիչները ի ցույց դնեն ցավալիորեն ձևավորված հակահայկական թեզերի սնանկությունը»։
12:21 13/10/2021Միրզոյան․ ՀՀ-ն աջակցում է Հնդկաստանին՝ ՄԱԿ ԱԽ-ում մշտական անդամություն ստանալու ու Ջամու և Քաշմիրի հարցում«Հայաստանը բազմիցս նշել է, որ ուժի կիրառումը չի կարող հիմք հանդիսանալ հակամարտության լուծման համար և Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդիրը պետք է ստանա իր համապարփակ կարգավորումը»։
12:14 13/10/2021Կորոնավիրուսից բուժված անձը մինչև 90 օր ազատված է թեստի պատասխանը կամ պատվաստման սերտիֆիկատը ներկայացնելու պահանջից. Աբովյան«Գործատուներն աշխատողներից պետք է պահանջեն 14 օրը մեկ կորոնավիրուսի թեստի բացասական արդյունքը հավաստող փաստաթուղթ կամ պատվաստման սերտիֆիկատ»,- ասուլիսում ասաց ՀՀ ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և...
10:20 13/10/2021Շոմբի Շարփ. Եվս մի հրաշալի առիթ Խաչիկ այցելելու համարՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակի մշտական համակարգող Շոմբի Շարփն իր ֆեյսբուքյան էջում մի քանի լուսանկարներ է հրապարակել, որոնք արվել են Վայոց Ձորի մարզի սահմանամերձ Խաչիկ գյուղում։ «Եվս մի հիանալի առիթ...
20:00 12/10/2021Ենթադրաբար դա պետք է լինի Իրանը․ Վարդան ՈսկանյանԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է․ «Բաքվի բռնապետը, բարբաջելով Գորիս-Կապան ավտոճանապարհին իր բաշիբոզուկների ներկայության «իրավազորության» մասին, որպես «ապացույց» նաև հղում է կատարում Հայաստանի...
19:53 12/10/2021Արվախում Քովիդի դեմ պայքարը խստացվում է. որոշումն ուժի մեջ է մտնում հոկտեմբերի 13-իցԱՀ պետնախարար Արտակ Բեգլարյանը իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է․ «Հաշվի առնելով վերջին օրերին ՔՈՎԻԴ-19-ի դեպքերի արագ աճը Արցախում և հանրային առողջության հանդեպ ձևավորված զգալի ռիսկերը՝ առողջապահության...
18:29 12/10/2021Շոուն շարունակվում է, բայց հանրությանը շեղելու բոլոր փորձերը դատապարտված են․ Ամրամ ՄակինյանՇոուն շարունակվում է, բայց հանրությանը շեղելու բոլոր փորձերը դատապարտված են։ Այս մասին ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՀ երրորդ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի ներկայացուցիչ, փաստաբան Ամրամ Մակինյանը։...
11:53 11/10/2021Հետազոտության արդյունքում ակնկալվում է աճեցնել ածխածնի նանոխողովակներ և դրանց հիման վրա պատրաստել ճկուն գազային սենսորներԵՊՀ-ի կողմից ներկայացված «Ածխածնի նանոխողովակների և նանոկոմպոզիտային միացությունների հիման վրա ճկուն գազային սենսորների պատրաստում» թեման ԿԳՄՍՆ գիտության կոմիտեի կողմից հայտարարված մրցույթի...
09:34 11/10/2021Հոկտեմբերի 14-ին ընդառաջ ոտուձեռ ընկած իշխանությունը ներկայացրել է օրենքներում փոփոխություն կատարելու նախագծեր. Իրավաբան«Հույս ունեմ, որ ՍԴ-ն մոտ օրերս խելամիտ որոշում կընդունի»:
11:04 09/10/2021Տիգրան Աբրահամյան. Այս իշխանություններին թվում է, թե պատերազմն ավարտվել էԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր, անվտանգային հարցերով փորձագետ Տիգրան աբրահամյանը գրում է. «Վերջին օրերին դեպի Ադրբեջանի տարբեր երկրներից իրականացվող ռազմական մատակարարումներն ինտենսիվ...
16:00 08/10/2021Մուրատով․ Նոբելյան մրցանակը ողջ «Նովայա գազետա»-ի և նրա մահացած գործընկերների վաստակն է«Նովայա գազետա»-ի գլխավոր խմբագիր Դմիտրի Մուրատովը, որն այսօր դարձավ 2021 թվականի Խաղաղության Նոբելյան մրցանակի երկու դափնեկիրներից մեկը, Նոբելյան կոմիտեի որոշումը համարեց ողջ հրատարակության և խոսքի...
14:19 08/10/2021Ստեփան Դանիելյան. «Բարի գալուստ «Հայաստան» միջանցքՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը գրում է. «Բարի գալուստ «Հայաստան» միջանցք. Մարդիկ դեռևս իներցիայի մեջ են ապրում ու չեն ընկալում, որ խոսքն արդեն ոչ թե «Զանգեզուրի» միջանցքի («Զանգեզուր» բառը Հայաստանի...

20:01 30/03/2016Aris Ghazinyan: Hovsep Eminplanned to free Armenia from foreign yoke with Karabakh meliks’ European military trainingsThe semisovereign status of Yerevan Khanate enabled the sardar to conduct “his own policy,” which aimed at finally driving the Armenians out of the territory of the city and governorate.
15:25 30/03/2016Wrong methods are employed to fight wolves as usual, environmentalists say“The decision of hunting wolves announced years ago in order to reduce their number and the attacks on the villagers is wrong and we then voiced our concern about the reasonability of the method,”...
11:05 30/03/2016U.S. sanctions an important tool, not to be used frivolously, U.S. Treasury Secretary saysEconomic sanctions are a powerful policy weapon but should not be wielded "frivolously," U.S. Treasury Secretary Jack Lew said in an interview with Public Television, Reuters reports. According to...
14:38 29/03/2016Savchenko may be swapped for Bout and YaroshenkoUkrainian Air Force officer, Nadejda Savchenko, who was sentenced in Russia to 22 years in prison, may be exchanged for a group of Russian citizens, including Viktor Bout and Konstantin Yaroshenko,...
10:21 29/03/2016Turkey summons German Ambassador over clip mocking Erdogan on German TVA satirical clip making fun of the Turkish President and his recent policies that was broadcast on German television, outraged the Foreign Ministry of Turkey which has summoned the German Ambassador...
12:08 28/03/2016Davit Pipoyan: Malnutrition is a wake-up callFood Law Expert, Food Safety Doctoral Researcher Davit Pipoyan considers the report issued by the UN about malnutrition in Armenian households a wake-up call.
10:01 26/03/2016Armenian MFA to deal with US Visa restrictions for IT representativesArmenian Prime Minister Hovik Abrahamyan told reporters that he is aware about the situation in connection with the US visa restrictions for a number of Armenian IT sector representatives.
16:46 25/03/2016Aris Ghazinyan: Yerevan’s Blue Mosque was constructed during reign of Persian governors from Zand dynastyThe new times in Persia were connected with the sudden rise of Nader, the ataman of a gang, who was originating from the Qereqlu clan of the Afshars, a Turkic-language tribe.
11:37 25/03/2016Russian Foreign Ministry defends its Co-Chair against Ilham Aliyev’s criticismRussian Foreign Ministry spokesperson Maria Zakharova recommended the journalist to check which Co-Chair of the OSCE Minsk Group was in the focus of Azerbaijani President Aliyev’s criticism.
09:59 25/03/2016Edward Nalbandyan receives newly appointed Head of OSCE Office in YerevanArmenian Foreign Ministry will continue its efforts to support the activities of the OSCE Office in Yerevan, Foreign Minister Edward Nalbandyan said on March 24 while receiving the newly appointed...
17:19 23/03/2016Aris Ghazinyan: Ottoman Sultan planned to pull down Etchmiadzin Cathedral to put end to everything ArmenianAt the beginning of the 18th century, the global and regional political processes started to set the stage for ridding the Christion population of the Muslim pressure.
13:43 23/03/2016Murad Papazyan: Political competition observed between Armenian, Turkish communities of France''Armenians of France are preparing for the April 24. The events will call for restoration of justice and restitution, rallies are expected in number of French cities, while the march planned in...
13:45 22/03/2016Bardugh Gabrielyan: Too early to speak of improving and restoring fish suppliesWater has a price, yet its value for life can’t be estimated, director of the Institute of Hydroecology and Ichthyology under the Scientific Centre of Zoology and Hydroecology of Armenian National...
11:31 22/03/2016Trump offers to rethink US involvement in NATO, stop to save UkraineUS President front-runner for the Republican Party Donald Trump declared that the United States need to be more concerned with internal problems and direct resources to restore its own infrastructure.
13:17 21/03/2016Puppet Theater promotes free thinking, the Art Director saysThe world marks March 21 as the International Day of Puppet Theatre. Yerevan Puppet theatre named after Hovhannes Tumanyan had 500 performances over the 80 years of activity, Ruben Babayan, Manager...
12:49 19/03/2016Armenian woman dies in Aleppo shellingEthnic Armenian woman, Nvard Furunjyan-Asaturyan, 1955, dies in Aleppo shelling, amid the violation of the ceasefire, Kantsasar paper Facebook page reports.
14:27 18/03/2016Rights defenders’ response to pardon of political prisoners in Azerbaijan: They release ones but new prisoners appearThe decree of pardon signed by Azerbaijan’s president did not solve the problem of the convicts in the country.
11:54 18/03/2016Armenian Traffic Police removing windscreen layersTraffic Police officers of Armenia carried out monitoring in downtown Yerevan, on Baghramyan Avenue to remove the layers of tinted car windscreens.
14:38 17/03/2016I enjoy Armenian cuisine much, French Ambassador saysAmbassador Extraordinary and Plenipotentiary of France to the Republic of Armenia Jean-Francois Charpentier, who is in the first year of his tenure, says he enjoys much Armenian cuisine and its...