15:19 29/01/2021Մարուքյանն առաջարկում է ԱԺ-ում ստեղծել արցախյան վերջին պատերազմն ուսումնասիրող փաստահավաք հանձնաժողովԱյսօր Գյումրիում «Հետպատերազմյան Հայաստան․ քաղաքական ու անվտանգային ճգնաժամ՝ ելքեր և լուծումներ» խորագրով հանրային քննարկման ժամանակ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը...
13:37 29/01/2021Ես բոլորի հետ եմ, ովքեր պայքարում են Նիկոլի դեմ․ Միքայել ՄինասյանՍուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը թելեգրամի էջում գրում է․ «Ինձ հաճախ են հարցնում, թե ինչպե՞ս եմ վերաբերվում այս կամ այն քաղաքական գործչին: Ես պատասխանում եմ.
12:03 29/01/2021Անժելա Էլեբիգովա. Ադրբեջանում ներքին սոցիալական լարվածությունը դեռ առջևում էԱդրբեջանագետ Անժելա Էլիբոգեվան գրում է. «Ադրբեջանում ներքին սոցիալական լարվածությունը դեռ առջևում է։ Առաջին խնդիրը սկսվելու է փախստականների վերադարձից։ Պաշտոնական դիրքորոշումը հետևյալն է՝ ով հետ...
09:36 29/01/2021Ջաբրաիլ շրջանից հայտնաբերվել է ևս 8 աճյունԱրցախում երեկ իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում փրկարարները հայտնաբերել են ևս 8 զոհված զինծառայողի աճյուն: Մարմիններն անճանաչելի են, միայն դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո պարզ կլինի...
18:15 28/01/2021Մայոր Ցոլակյանը հաղթեց մահին ու մտածում է հզորանալու մասինՊատերազմի թեժ օրերին Հադրութում ոտքերի, ողնաշարի հատվածում վնասվածքներ ստացած ու անգիտակից վիճակում չորս օր թշնամու թիկունքում մնացած մայոր Գուժ Ցոլակյանն ապաքինվել է, արդեն կարողանում է քայլել։...
17:47 28/01/2021Կաշառակերություն չկա, բայց զինվորն առանց կոշիկի է բանակում, հասկանո՞ւմ եք դա. չարեքթարցի Աշոտ Սևյան«Մենք 46 հոգով կարողացանք տարածքը չտալ, նրանց հրամանը չկատարել և մինչև այսօր դիրքերից չենք իջել և զարմանում եմ, որ այդ հրամանը տվողները դեռ այստեղ նստած են»,- հանրահավաքում հայտարարեց Չարեքթար...
14:22 28/01/2021ՄԻԵԴ նախագահ․ Լեռնային Ղարաբաղի պատերազմի արդյունքում ՄԻԵԴ-ը գերեվարվածների վերաբերյալ 210 դիմում է ստացելԳործերն այժմ հիմք են երեք միջպետական հայցերի
13:39 28/01/20212-րդ կարգի հաշմանդամ դարձած մարտական ընկերոջս Արցախից ասում են, որ մեր հետ չի կռվել.Կամավոր«Սեպտեմբերի 27-ին ժամը 12-ին շարժվեցինք դեպի Արցախ և ռազմական գործողություններին իմ անմիջական մասնակցությունն ավարտվեց հոկտեմբերի 21-ի գիշերը, երբ Ամարասի եկեղեցական համալիրի մոտ մեր վերջին հրանոթին...
13:36 28/01/2021Սեյրան Օհանյան. Կորչի՛ «թուրքական շների» ոհմակը ՀայաստանումՊաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակել է կոչնակ, որում ասված է.
10:41 28/01/2021Գարեգին Երկրորդ. Երկիրն երբեք նման վտանգների առջև կանգնած չի եղել, հայրենիքի նման կորուստ չենք ունեցելՎեհափառի խոսքով, անորոշությունը վաղվա օրվա նկատմամբ այդպես անհանգստացնող, տագնապեցնող չի եղել մեր ժողովրիդ համար:
10:28 28/01/2021Արտյոմ Եղոյան. «23 տարեկան եմ ու արդեն 21 տղա ունեմ»Համեստ, լռակյաց, խոհուն և բարի...։ Այս բառերով են ընկերներն ու հարազատները բնութագրում Արցախյան վերջին պատերազմում զոհված ավագ լեյտենանտ Արտյոմ Եղոյանին։ «Ինքը ծառայությունն ամեն ինչից շատ էր...
10:16 28/01/2021Արթուր Վանեցյան. Շրջադարձային հունվարի 28«Մեր բանակի հրամանատարներին, զինվորներին, սպաներին մենք պետք է այսօր շնորհավորենք և ցույց տանք, որ գնահատում ենք նրանց արածը՝ աննկարագրելի հերոսությունները, անձնուրացությունը»։
09:02 28/01/2021Գարեգին Երկրորդ. Այս տարի Բանակի տոնը դիմավորում ենք պատերազմի ողբերգական հետևանքների ցավը մեր հոգումՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ ԱՄենայն Հայոց Կաթողիկոսն ուղերձ է հղել ՀՀ Բանակի օրվա առիթով
00:23 28/01/2021Ռոբերտ Քոչարյան. Այս իշխանությունը ռազմավարական դաշնակցի կարգավիճակից մեզ դարձրել է Ռուսաստանի պրոտեկտորատը«Հիմա մենք այնքան ենք թուլացել, որ յուրաքաչյուր հարևան երկիր կարող է մեզ գրավել, մենք մեր սահմանները չենք կարող պաշտպանել կամ չենք ուզում»,- երեք լրատվամիջոցի տված հարցազրույցում ասաց ՀՀ երկրորդ...
00:08 28/01/2021Ռոբերտ Քոչարյան. Ադրբեջանցին կարող է մեքենայի համարները Սյունիքում փոխել, քշել ու հասնել մինչև Երևան«Այն, ինչ կատարվում է Սյունիքում, ուղղակի խայտառակություն է։ Կան հատվածներ, որտեղ ադրբեջանցին կարող է փոխել իր մեքենայի համարները, քշել հասնել Երևան, պտտվել Երևան քաղաքով ու հետ գնալ։ Եվ ոչ մի տեղ...
23:28 27/01/2021Ռոբերտ Քոչարյան. Եթե Հայաստանի վարչապետը լիներ թուրքական գործակալ, կաներ այն ամենը, ինչ արվել է ՀայաստանումՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը հարցազրույց է տվել երեք լրատվամիջոցի՝ Yerevan.today-ին, Hayeli.am-ին և Politik.am-ին։ Ներկայացնում ենք հարցազրույցից մի հատված.
22:51 27/01/2021Ռոբերտ Քոչարյան. ՀՀ յուրաքանչյուր քաղաքացի իրավունք ունի մտածել, որ այն, ինչ ունենք, հետևանք է գործարքի«Անցած ժամանակահատվածում նոր բացահայտումներ եղան, որոնք մեծ կասկածներ առաջացրեցին, թե ինչու մենք այսպիսի պարտություն ունեցանք։ Դա գումարվեց այն հանագամանքնին ու այն ժամանակ հնչեցված հարցերին, որոնց...
13:00 27/01/2021«Սաղիս կերան, բոլորը պատասխան են տալու». անհետ կորածների ծնողները պահանջում են գտնել իրենց որդիներին«Չգիտեմ, ոնց ու ինչ ձևով, թող գտնեն իմ երեխուն ու բերեն ինձ տան։ Բա մենք ինչի՞ ենք նրանց ընտրել, ո՞ւմ համար ենք ընտրել»,- կատավարության դիմաց բողոքի ակցիայի ժամանակ ասացին արցախյան վերջին պատերազմում...
11:21 27/01/2021Արա Գասպարյան. Տոնոյանի հարցազրույցը մի յուրօրինակ ինքնախոստովանական ցուցմունք է«Ազգային օրակարգ» կուսակցության գործադիր մարմնի քարտուղար Արա Գասպարյանը, անդրադառնալով պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանի հարցազրույցին գրել է.
10:34 27/01/2021Էնթոնի Բլինքենը ԱՄՆ-ի նոր պետքարտուղարն էԱՄՆ-ի Սենատը երեքշաբթի օրը երկրի պետքարտուղարի պաշտոնում հաստատեց Ջո Բայդենի ընտրած թեկնածու Էնթոնի Բլինքենին: Նրա հաստատումն ընդունվեց ձայների 78-22 հարաբերությամբ: Մինչ Սենատի լիագումար նիստում...

13:21 06/05/2014Armenia is leader in CIS in life expectancy: Data are taken from ‘‘The World Factbook CIA’’Armenia is ranked the first in the CIS by the average life expectancy. These are the World Factbook CIA data, published on the site of the agency. According to the data, the average life expectancy...
12:38 06/05/2014Released captive Mamikon Khojoyan’s health deterioratesThe health condition of 77-year-old Armenian civilian Mamikon Khojoyan, who was released from Azeri captivity on March 4, 2014, is deteriorating.
09:33 06/05/2014‘SNC has no military capacity or political vision in Syria’"The assessment of the security, military, and political situation inside Syria publicly expressed by the US is completely divorced from reality," Abayomi Azikiwe said.
11:51 05/05/2014Defense Ministry: Search underway for missing soldierA search is underway for missing soldier Meruzhan Harutyunyan, Armenian Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisyan told Panorama.am.
09:23 05/05/2014Why Erdogan seeks to reconcile with Israeli regimeThere are numerous reasons behind Turkey’s intention to reestablish its relations with Israel.
17:06 03/05/2014Azerbaijan again fires at Armenian settlementsThe villagers were joking that they have got used to it and that there was nothing unusual happening, with children naming the type of arms which was used in the shooting.
09:29 03/05/2014‘US in panic because of its waning power’"Political and economic power is draining away from the US, while other states make bilateral agreements like the investment deal between Bahrain and Russia, which makes the US extremely worried."
09:42 02/05/2014‘Israel has no right to divide Palestinians’"It’s not the Hamas-Fatah reconciliation that is derailing the peace process, but reluctance on the Israeli side to accept the Palestinian people," Nabil Shaath said.
15:25 01/05/2014U.S. Ambassador: Relations between Azerbaijan and United States are not so rosyRelations between Azerbaijan and the United States are very important and powerful, but not everything is rosy, stated the U.S.
10:15 01/05/2014Elections, foreign involvement unlikely to improve situation in Iraq’"The only way to improve situation in Iraq is through creation of true national unity inside the state that recognizes different religions and ethnicities."
13:45 30/04/2014Erdogan denies Armenian Genocide in interview with Charlie RoseOn Sunday’s edition of Charlie Rose, the veteran reporter asked Turkish Prime Minister Recep Tayyip Erdogan, who on April 23 issued a statement offering condolences to the grandchildren of what he...
10:11 30/04/2014Egypt’s death sentences against Islamists an 'intimidation tactic' ahead of electionAn Egyptian court sentenced nearly 700 Muslim Brotherhood members to death on Monday for organizing violent protests after the ouster of former President Mohammed Morsi.
09:58 29/04/2014'Obama and Kerry fail to show leadership qualities required to settle Ukrainian issue'"The US had set their eyes on the idea to make Ukraine the 29th EU state or perhaps even the 52nd US state, though it doesn’t have any clear scenario and simply continues "blamestorming" Russia."
09:39 28/04/2014Paris’ dream in Damascus"Apparently, Bashar Assad is supposed to be a candidate in this presidential election and France has always expressed its opposition with regard to this matter."
23:59 26/04/2014Azerbaijan presses on Arif Yunusov because of his cooperation with Armenians: He is hospitalized in pre-infarction conditionAzerbaijani authorities "revealing the spy network" will put an end to the Armenian-Azerbaijani joint projects with the participation of independent NGOs.
10:06 26/04/2014‘Transparency is hardly only problem of Afghan elections’"Many things are required to rebuild Afghanistan after so many decades of war and it is far more than any election is going to be able to put into power," Phyllis Bennis said.
09:35 25/04/2014‘Bitcoin better than any form of money that has ever existed before’"Bitcoin is shaping up to be the currency of the future, enabling people to send and receive money anywhere in the world free of charge in a currency that govts are unable to control," Roger Ver said.
09:46 24/04/2014Sen. Boxer reaffirms pledge to work for Genocide recognitionCalifornia Senator Barbara Boxer said she would vow to keep working towards the adoption of US policy that recognizes the Armenian Genocide and that urges the Turkish government to do the same.
09:16 24/04/2014Serzh Sargsyan: Year 2015 should convey a strong message to TurkeyArmenian President Serzh Sargsyan issued an address on the Genocide Remembrance Day. The text of the address reads: Dear compatriots, Today we bow to the memory of the innocent victims of the...
22:27 23/04/2014Media review: Real reason for Azerbaijani journalist Rauf Mirkadirov’s arrest remains a mysteryThe arrest of prominent Azerbaijani newspaper correspondent and political analyst Rauf Mirkadirov could put an end to efforts by Azerbaijani and Armenian civil society activists and bury their...