15:19 29/01/2021Մարուքյանն առաջարկում է ԱԺ-ում ստեղծել արցախյան վերջին պատերազմն ուսումնասիրող փաստահավաք հանձնաժողովԱյսօր Գյումրիում «Հետպատերազմյան Հայաստան․ քաղաքական ու անվտանգային ճգնաժամ՝ ելքեր և լուծումներ» խորագրով հանրային քննարկման ժամանակ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը...
13:37 29/01/2021Ես բոլորի հետ եմ, ովքեր պայքարում են Նիկոլի դեմ․ Միքայել ՄինասյանՍուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը թելեգրամի էջում գրում է․ «Ինձ հաճախ են հարցնում, թե ինչպե՞ս եմ վերաբերվում այս կամ այն քաղաքական գործչին: Ես պատասխանում եմ.
12:03 29/01/2021Անժելա Էլեբիգովա. Ադրբեջանում ներքին սոցիալական լարվածությունը դեռ առջևում էԱդրբեջանագետ Անժելա Էլիբոգեվան գրում է. «Ադրբեջանում ներքին սոցիալական լարվածությունը դեռ առջևում է։ Առաջին խնդիրը սկսվելու է փախստականների վերադարձից։ Պաշտոնական դիրքորոշումը հետևյալն է՝ ով հետ...
09:36 29/01/2021Ջաբրաիլ շրջանից հայտնաբերվել է ևս 8 աճյունԱրցախում երեկ իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում փրկարարները հայտնաբերել են ևս 8 զոհված զինծառայողի աճյուն: Մարմիններն անճանաչելի են, միայն դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո պարզ կլինի...
18:15 28/01/2021Մայոր Ցոլակյանը հաղթեց մահին ու մտածում է հզորանալու մասինՊատերազմի թեժ օրերին Հադրութում ոտքերի, ողնաշարի հատվածում վնասվածքներ ստացած ու անգիտակից վիճակում չորս օր թշնամու թիկունքում մնացած մայոր Գուժ Ցոլակյանն ապաքինվել է, արդեն կարողանում է քայլել։...
17:47 28/01/2021Կաշառակերություն չկա, բայց զինվորն առանց կոշիկի է բանակում, հասկանո՞ւմ եք դա. չարեքթարցի Աշոտ Սևյան«Մենք 46 հոգով կարողացանք տարածքը չտալ, նրանց հրամանը չկատարել և մինչև այսօր դիրքերից չենք իջել և զարմանում եմ, որ այդ հրամանը տվողները դեռ այստեղ նստած են»,- հանրահավաքում հայտարարեց Չարեքթար...
14:22 28/01/2021ՄԻԵԴ նախագահ․ Լեռնային Ղարաբաղի պատերազմի արդյունքում ՄԻԵԴ-ը գերեվարվածների վերաբերյալ 210 դիմում է ստացելԳործերն այժմ հիմք են երեք միջպետական հայցերի
13:39 28/01/20212-րդ կարգի հաշմանդամ դարձած մարտական ընկերոջս Արցախից ասում են, որ մեր հետ չի կռվել.Կամավոր«Սեպտեմբերի 27-ին ժամը 12-ին շարժվեցինք դեպի Արցախ և ռազմական գործողություններին իմ անմիջական մասնակցությունն ավարտվեց հոկտեմբերի 21-ի գիշերը, երբ Ամարասի եկեղեցական համալիրի մոտ մեր վերջին հրանոթին...
13:36 28/01/2021Սեյրան Օհանյան. Կորչի՛ «թուրքական շների» ոհմակը ՀայաստանումՊաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակել է կոչնակ, որում ասված է.
10:41 28/01/2021Գարեգին Երկրորդ. Երկիրն երբեք նման վտանգների առջև կանգնած չի եղել, հայրենիքի նման կորուստ չենք ունեցելՎեհափառի խոսքով, անորոշությունը վաղվա օրվա նկատմամբ այդպես անհանգստացնող, տագնապեցնող չի եղել մեր ժողովրիդ համար:
10:28 28/01/2021Արտյոմ Եղոյան. «23 տարեկան եմ ու արդեն 21 տղա ունեմ»Համեստ, լռակյաց, խոհուն և բարի...։ Այս բառերով են ընկերներն ու հարազատները բնութագրում Արցախյան վերջին պատերազմում զոհված ավագ լեյտենանտ Արտյոմ Եղոյանին։ «Ինքը ծառայությունն ամեն ինչից շատ էր...
10:16 28/01/2021Արթուր Վանեցյան. Շրջադարձային հունվարի 28«Մեր բանակի հրամանատարներին, զինվորներին, սպաներին մենք պետք է այսօր շնորհավորենք և ցույց տանք, որ գնահատում ենք նրանց արածը՝ աննկարագրելի հերոսությունները, անձնուրացությունը»։
09:02 28/01/2021Գարեգին Երկրորդ. Այս տարի Բանակի տոնը դիմավորում ենք պատերազմի ողբերգական հետևանքների ցավը մեր հոգումՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ ԱՄենայն Հայոց Կաթողիկոսն ուղերձ է հղել ՀՀ Բանակի օրվա առիթով
00:23 28/01/2021Ռոբերտ Քոչարյան. Այս իշխանությունը ռազմավարական դաշնակցի կարգավիճակից մեզ դարձրել է Ռուսաստանի պրոտեկտորատը«Հիմա մենք այնքան ենք թուլացել, որ յուրաքաչյուր հարևան երկիր կարող է մեզ գրավել, մենք մեր սահմանները չենք կարող պաշտպանել կամ չենք ուզում»,- երեք լրատվամիջոցի տված հարցազրույցում ասաց ՀՀ երկրորդ...
00:08 28/01/2021Ռոբերտ Քոչարյան. Ադրբեջանցին կարող է մեքենայի համարները Սյունիքում փոխել, քշել ու հասնել մինչև Երևան«Այն, ինչ կատարվում է Սյունիքում, ուղղակի խայտառակություն է։ Կան հատվածներ, որտեղ ադրբեջանցին կարող է փոխել իր մեքենայի համարները, քշել հասնել Երևան, պտտվել Երևան քաղաքով ու հետ գնալ։ Եվ ոչ մի տեղ...
23:28 27/01/2021Ռոբերտ Քոչարյան. Եթե Հայաստանի վարչապետը լիներ թուրքական գործակալ, կաներ այն ամենը, ինչ արվել է ՀայաստանումՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը հարցազրույց է տվել երեք լրատվամիջոցի՝ Yerevan.today-ին, Hayeli.am-ին և Politik.am-ին։ Ներկայացնում ենք հարցազրույցից մի հատված.
22:51 27/01/2021Ռոբերտ Քոչարյան. ՀՀ յուրաքանչյուր քաղաքացի իրավունք ունի մտածել, որ այն, ինչ ունենք, հետևանք է գործարքի«Անցած ժամանակահատվածում նոր բացահայտումներ եղան, որոնք մեծ կասկածներ առաջացրեցին, թե ինչու մենք այսպիսի պարտություն ունեցանք։ Դա գումարվեց այն հանագամանքնին ու այն ժամանակ հնչեցված հարցերին, որոնց...
13:00 27/01/2021«Սաղիս կերան, բոլորը պատասխան են տալու». անհետ կորածների ծնողները պահանջում են գտնել իրենց որդիներին«Չգիտեմ, ոնց ու ինչ ձևով, թող գտնեն իմ երեխուն ու բերեն ինձ տան։ Բա մենք ինչի՞ ենք նրանց ընտրել, ո՞ւմ համար ենք ընտրել»,- կատավարության դիմաց բողոքի ակցիայի ժամանակ ասացին արցախյան վերջին պատերազմում...
11:21 27/01/2021Արա Գասպարյան. Տոնոյանի հարցազրույցը մի յուրօրինակ ինքնախոստովանական ցուցմունք է«Ազգային օրակարգ» կուսակցության գործադիր մարմնի քարտուղար Արա Գասպարյանը, անդրադառնալով պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանի հարցազրույցին գրել է.
10:34 27/01/2021Էնթոնի Բլինքենը ԱՄՆ-ի նոր պետքարտուղարն էԱՄՆ-ի Սենատը երեքշաբթի օրը երկրի պետքարտուղարի պաշտոնում հաստատեց Ջո Բայդենի ընտրած թեկնածու Էնթոնի Բլինքենին: Նրա հաստատումն ընդունվեց ձայների 78-22 հարաբերությամբ: Մինչ Սենատի լիագումար նիստում...

15:17 02/11/2017«Единственный путь – сопротивление»: Верховный лидер Ирана аятолла Али Хаменеи назвал США главным врагом«Америка является основным врагом в прямом смысле этого слова», – заявил Хаменеи во время выступления перед студентами в четверг.
14:03 01/11/2017Ара Сагателян: В парламенте Армении будет создана современная медиасредаВ парламенте журналистам будут предоставлены отдельные помещения, оснащенные современной техникой и кондиционерами, созданы надлежащие условия для работы.
16:29 27/10/2017Кто на самом деле может называться политиком и за что? Поясняет президент Армении Серж СаргсянСледующее качество, по-моему, для политических деятелей состоит в том, что они должны иметь очень большую способность оценивать ситуацию.
15:57 25/10/2017Глава Коллегии ЕЭК Тигран Саркисян: В вопросе водительских удостоверений будет разработано соглашение о единых канонах«Многих интересуют вопросы, связанные с водительскими удостоверениями. Концептуальный подход будет следующий: мы начнем разрабатывать соглашение о единых канонах», – сказал он.
17:31 24/10/2017«Это очень странно»: президент Армении С. Саргсян с нетерпением ждет новой встречи с коллегой из Азербайджана И. АлиевымМы не осуществляли, не осуществляем и не будем осуществлять действий, связанных с местью, коллективным наказанием. Но за каждую военную потерю будут предприняты карательные действия.
11:01 24/10/2017Монастырю Гандзасар в Арцахе в дар преподнесены уникальные ковры ручной работыАвтор инициативы – Чрезвычайный и полномочный посол Республики Армения при Святом Престоле Микаел Минасян.
12:05 23/10/2017А.Исраелян: После иранской ядерной сделки ни одной из стран ЕС пока не удалось установить серьезных экономических связей с ИРИПо мнению эксперта, подобное положение дел, естественно, обусловлено рядом объективных причин.
13:35 21/10/2017Серж Танкян опубликовал из «Звартноца» фото библейской горы Арарат и попрощался с жителями АрменииПри этом музыкант снимок сопроводил записью: «Грустно, что сегодня утром покидаю Армению. Вместе с тем, рад, что в этом году провел с вами немного времени».
16:04 19/10/2017Глава МИД Армении: Баку пытается избежать ответственности за свою деструктивную политикуПо словам Э. Налбандяна, Армения убеждена, что необходимо вести интенсивные переговоры.
14:20 17/10/2017Глава офиса СЕ: Новое соглашение Армения-ЕС будет способствовать продолжению сотрудничестваНачальник Департамента Европы МИД Армении Гагик Галачян в свою очередь подчеркнул, что армянские ведомства придают большую важность программам ЕС.
15:26 16/10/2017Премьер Испании ответил Пучдемону: Призываю вас выступить в парламентеРахой также заявил главе женералитета, что «призывы к диалогу от имени Каталонии, когда вы отказываетесь говорить от большой части этого общества», не выглядят достоверными.
10:05 14/10/2017«Видимо, он не в курсе дел»: Хасан Роухани прокомментировал заявление Дональда Трампа по ядерной сделкеПрезидент Ирана Хасан Роухани заявил, что лидер отдельной страны не может самостоятельно аннулировать международное соглашение, одобренное ООН.
12:07 13/10/2017Армения добивается отсрочки исполнения техрегламента ЕАЭС на табачную продукцию – СМИСвою просьбу власти РА мотивируют тем, что их фабрики не успеют отгрузить скопившиеся у них большие запасы продукции с этикетками старого образца.
12:22 07/10/2017Перезапуск аэропорта, завод по производству пиццы и кинотеатр. Жизнь в армянском Капане активизируетсяГубернатор Сюникской области Армении Ваге Акопян на встрече с журналистами сообщил несколько новостей, касающихся областного центра – города Капан.
13:12 02/10/2017Ваагн Чахалян: Призываем власти Грузии не идти на поводу Азербайджана и Турции и не провоцировать армянство ДжавахкаВ связи с этим Ваагн Чахалян на своей странице в соцсети Facebook выступил с призывом к сохранению спокойствия, обращенным не только к местным жителям, но и к властям Грузии.
16:26 30/09/2017Премьер Грузии Георгий Квирикашвили: Регион Самцхе-Джавахк обладает мощным туристическим потенциаломПо словам премьера Грузии, только в 2015-2017 гг. в Самцхе-Джавахке было построено 15 новых гостиниц, соответствующих международным стандартам.
13:46 30/09/2017Самый пожилой житель Армении проживает в селе Еранос«Число людей в возрасте 63 лет и старше составляет 12,9 % от общей численности населения: около 387 000 человек», – отметила она.
16:33 29/09/2017Эрдоган – лидеру Иракского Курдистана: Барзани, для управления государством недостаточно быть главой племени, сядь и не рыпайсяПрезидент Турции Реджеп Тайип Эрдоган во время своего выступления на церемонии выпускников Полицейской Академии обрушился с резкой критикой на главу Иракского Курдистана Масуда Барзани.
16:29 28/09/2017Глава Минюста Армении узнал об освобождении Вазгена Хачикяна в фойе здания правительстваСкандальное дело, названное «Мертвые души», получило широкий общественный резонанс.
12:57 23/09/2017Несмотря на инцидент с серной кислотой компания Ваграма Миракяна продолжает импортировать бананы в Армению«Не знаю, кто это сделал, но им явно не нравится, что мы импортируем бананы»», – отметил бизнесмен.