10:30 17/03/2020Օպերային թատրոնի ֆեյսբուքյան էջում կցուցադրվեն խաղացանկային ներկայացումների և համերգների տեսաձայնագրություններըԱլ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնն այսօրվանից սկսած կցուցադրի խաղացանկային ներկայացումների և համերգների տեսաձայնագրությունները: Մարտի 17-ին, ժամը 20։00-ին թատրոնի...
10:06 17/03/2020Թեստ, թեստ, թեստ․ ԱՀԿ-ն երկրներին կոչ է անում ավելի շատ մարդկանց թեստավորելԹեստ, թեստ, թեստ․ սա էր նախօրեին Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) ուղերձը, որը կոչ է անում երկրներին ստուգել ավելի շատ մարդ՝ COVID-19-ի համար: Այս մասին գրում է Euronews-ը։...
18:12 16/03/2020Սուրեն Պարսյան. Որքանո՞վ է Հայաստանն ինքնաբավ արտակարգ դրության պայմաններումՀՅԴ Բյուրոյի տնտեսական հետազոտությունների գրասենյակի պատասխանատու, տնտեսագետ Սուրեն Պարսյանն իր հոդվածում, որը տարածել է էլ.
15:07 16/03/2020Զինծառայողներին վարակից զերծ պահելու համար ՀՀ ՊՆ-ն ակտիվորեն համագործակցում է ԱՆ հետԿորոնավիրուսային վարակի ներթափանցումը ՀՀ ԶՈՒ կանխելու նպատակով իրականացվում են կանխարգելիչ և հակահամաճարակային միջոցառումներ, այդ թվում՝ արգելված են բոլոր տեսակի արձակուրդներն ու ազատարձակումները,...
19:22 14/03/2020Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի ղեկավարը կոծկում է անօրինական ծառահատման դեպքերը.Ա.ԲեգլարյանԿենսաբազմազանության վերահսկողության վարչության Կենդանական աշխարհի վերահսկողության բաժնի պետ Արթուր Բեգլարյանն աշխատանքից ազատվել է մոտ երկու շաբաթ առաջ: Նա դիմել է դատարան և պնդում է, որ...
12:53 13/03/2020Պատրա՞ստ են մարզային բուժհաստատությունները կորոնավիրուսի դեմ պայքարինՀայաստանում արդեն պաշտոնապես հաստատվել է կորոնվիրուսով վարակման վեցերորդ դեպքը։ Պարզ չէ՝ առաջիկայում հիվանդությունն անկում կապրի՞, թե հակառակը՝ ավելի մեծ թափով կտարածվի։ Եվ ավելի մեծ հարց է՝ եթե...
11:46 13/03/2020Առայժմ միայն՝ «Նորք» ինֆեկցիոնՀայաստանում պաշտոնապես հաստատված է կորոնավիրուսով վարակման 6 դեպք: Պացիենտները, որոնց մեջ կա նաև Էջմիածնի բնակիչ, հոսպիտալացված են Երևանի «Նորք» ինֆեկցիոն կլինիկական հիվանդանոցում: Արդյոք...
09:34 13/03/2020Տոնոյանը Կասպրշիկի հետ հանդիպմանը հայտնել է իր մտահոգությունըՄարտի 12-ի երեկոյան ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշիկին: ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության...
13:53 12/03/2020Թորոսյան. Մեկուսացված է 57 անձԱռողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը գրել է. «Երեկ հաստատված նոր կորոնավիրուսով 3 նոր անձանց սերտ շփման ամբողջ շրջանակը հայտնաբերված և մեկուսացված է։ Մեկուսացված են թվով 57 անձ»։
13:41 12/03/2020Չինաստանի իշխանությունները հայտարարեցին երկրում կորոնավիրուսային համաճարակի պիկի ավարտի մասինՉինաստանի Առողջապահության կոմիտեի խոսնակ Մի Ֆենգը հայտարարել է, որ երկրում կորոնավիրուսի համաճարակի պիկն անցել է։ Այս մասին գրում է Gazeta-ն։ Ըստ նրա, անցած շաբաթվա ընթացքում Չինաստանի Հուբեյ...
12:12 12/03/2020Ռուբլու փոխարժեքի թուլացումը ապոկալիպտիկ սցենարի չի բերի. Ջրբաշյան«Մեր ոչ այդքան պատրաստ լինելը համաշխարհային տնտեսական նման իրավիճակներին, վկայում է այն մասին, որ երկրում առայժմ չի ձևավորվել տնտեսական անվտանգության կոնցեպտ»,- այսօր «Ռուբլու արժեզրկման հետևանքները...
11:09 12/03/2020ՄԱԿ-ի գլավոր քարտուղար. Կոչ եմ անում յուրաքանչյուր կառավարության՝ հենց հիմա ուժեղացնել և ընդլայնել իրենց ջանքերը«Երկրները պետք է կրկնապատկեն իրենց ջանքերը՝ դադարեցնելու COVID-19 կորոնավիրուսի տարածումը»,- այս մասին նախօրեին հայտարարել է ՄԱԿ-ի առողջապահական գործակալությունը՝ հայտարարելով, որ համաշխարհային...
10:51 12/03/2020Էդմոն Մարուքյան.Հետաձգել բոլոր զանգվածային միջոցառումները և փակել բոլոր կրթական հաստատությունները«Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը պանդեմիա (համաճարակ) է հայտարարել։ Եվրոպական բազմաթիվ քաղաքներում մինչև հարյուր հոգանոց հավաքներն արգելված են։ Այս ամենի հետ զուգընթաց Հայաստանում...
09:33 12/03/2020Առողջապահության նախարարությունը հաստատում է՝ կորոնավիրուսի ընդամենը 4 դեպքՀՀ առողջապահության նախարարությունը հերքում է համացանցում տարածված տեղեկությունը, որ ևս 3 անձի մոտ է հայտնաբերվել կորոնավիրուսը։ «Նոր կորոնավիրուսի 3 նոր դեպքի մասին հայտարարելուց հետո համացանցում...
15:34 11/03/2020ԽՍՀՄ խնայբանկերում ներդրած ավանդների դիմաց փոխհատուցման տրամադրման գործընթացըԿառավարությունը շարունակում է դեռևս 2006 թվականին մեկնարկած Հայաստանում նախկին ԽՍՀՄ խնայբանկի ՀԽՍՀ հանրապետական բանկում ներդրած դրամական ավանդների դիմաց փոխհատուցման տրամադրման գործընթացը։ Վերջին 15...
09:46 11/03/2020ՀՀ ԱԳՆ հայտարարությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին տեղի ունեցած միջադեպի վերաբերյալԱդրբեջանի նման գործողությունները փաստում են, որ ԼՂ խաղաղ գործընթացում ռիսկերի նվազեցման միջազգային մեխանիզմների ներդնումը կարևոր գերակայություն է
10:24 10/03/2020228 իրանցի վարորդի նկատմամբ Հայաստանում սահմանվել է հսկողությունՄինչ օրս Հայաստանում կորոնավիրուսի հետ կապված իրականացվել է 211 հետազոտություն՝ 1 դրական արդյունքով: Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են՝ շարունակվում է պետական սահմանի անցման կետերում...
15:40 09/03/2020Քաղտեխնոլոգ. Հանրաքվեն ընդամենը 7 հոգու հանելու և մեկ ուրիշ 7 հոգի ընտրելու խնդիր էՍահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի քարոզարշավի ռազմավարությունը, մարտավարությունը իշխանությունը դեռ չի գտել։ Լրագրողների հետ հանդիպմանը նման կարծիք հայտնեց քաղտեխնոլոգ Կարեն Քոչարյանը։...
10:24 07/03/2020Փաշինյան. Էդքան ծառ տնկվե՞լ էՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ստեփանավանում՝ Դենդրոպարկում, ծանոթանում է 10 միլիոն ծառի նախաձեռնության ընթացիկ աշխատանքներին։ Վարչապետին ուղեկցում է տարածքային զարգացման ու ենթակառուցվածքների նախարար...
08:58 06/03/2020ՊՆ. Ադրբեջանը Տավուշի հատվածում կրկին դիմել է սադրիչ գործողություններիՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը գրում է. «Ադրբեջանական սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները ՀՀ Տավուշի հատվածում այսօր կրկին դիմել են սադրիչ գործողությունների։ Արդեն մի քանի օր է նույն...

18:18 15/10/2014Аятолла Али Хаменеи недоволен «секретными сделками» президента Хасана Роухани, но США намерены до последнего драться за ИранОднако 90% экспортируемого иранского газа идет в Турцию, и, по мнению экспертов, рассчитывать на европейский рынок Тегеран сможет нескоро.
12:25 15/10/2014Борис Навасардян: Нельзя рассматривать внутриполитические проблемы Армении в отрыве от внешнеполитической повесткиПри этом Борис Навасардян указал, что факт членства Армении в ЕАЭС еще не исключает серьезные угрозы, связанные с карабахской проблемой.
15:45 14/10/2014«Исламское государство» и сирийский город Кобани привели к возобновлению конфликта между Рабочей партией Курдистана и ТурциейИстребители F-16 и F-4 ВВС Турции нанесли удары по позициям курдских повстанцев в провинции Хаккяри на границе с Ираком.
12:14 13/10/2014Ара Абрамян: Вступление Армении в ЕАЭС обеспечит свободное передвижение капитала«На экономической арене правительство Армении должно вести грамотную политику, именно в этом случае наше положение довольно улучшится».
15:03 11/10/2014Лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян в пролете? С. Сафарян указал на «первый круг» в рядах оппозиционных лидеров АрменииС. Сафарян напомнил, что в течение минувшего месяца Левон Тер-Петросян и Гагик Царукян провели отдельную встречу и вдвоем определили дату проведения митинга.
19:11 10/10/2014В. Путин: Армения готова к работе в Евразийском экономическом союзе на равных с Россией, Белоруссией и КазахстаномПрезидент России надеется, что уже в первые год-два после присоединения Армении можно будет увидеть положительный макроэкономический эффект.
18:17 10/10/2014Президент С. Саргсян: Отсутствие общей границы не помешает интеграции Армении в единые системы ЕАЭСПрезидент Армении Серж Саргсян сегодня принял участие в заседании Высшего Евразийского экономического совета в Минске, на котором выступил с речью.
16:24 10/10/2014Депутат парламента от партии «Процветающая Армения» Тигран Уриханян потребовал от граждан прекратить анонимные звонки«Мы не желаем шумихи на основании бессмысленных и поверхностных разговоров. Нам нужны факты».
14:11 10/10/2014Президент Армении на саммите СНГ в Минске заявил о важности осуждения Геноцида армян на фоне событий на Ближнем ВостокеПрезидент Армении подчеркнул, что армянский народ не понаслышке знает, что такое религиозная и этническая нетерпимость.
15:03 09/10/2014Иран стал главной мишенью в глобальных планах США. Что грозит России и Китаю?США для реализации этого чудовищного плана применяют новую тактику. Они специально вовлекли Россию, как говорится, по уши в геополитический конфликт с Украиной и в энергетический конфликт с ЕС.
20:14 08/10/2014«Компромат на Европу, или Подстава от Фати». Азербайджан против России, Германии, Франции, Израиля…«С одной стороны алиевский режим клянется России и Израилю в вечной любви и преданности, с другой – финансово поддерживает антироссийские и антисемитские акции».
12:37 08/10/2014Каково отношение властей к предстоящему митингу «тройки» непровластных фракций? Ответил Ованнес СаакянОваннес Саакян добавил, что Армения является демократической страной и если непровластные фракции решили проводить митинги, то никаких препятствий быть не может.
14:30 07/10/2014Почему Вступление в Евразийский экономический союз будет иметь для Армении серьезное значение? Ответил С. МинасянОднако, подчеркнул эксперт, решение, принятое руководством Армении 3 сентября минувшего года, главным образом было обусловлено именно карабахской проблемой.
13:34 06/10/2014Политолог: Неэффективная позиция Азербайджана не позволяет добиться прогресса на переговорах по КарабахуПо словам А. Маркарова, пока можно говорить о минимальных ожиданиях касательно вопросов, которые имеются в ходе переговоров.
12:22 04/10/2014Жесткие заявления, жесткая позиция… Новый генсек НАТО Йенс Столтенберг начал с «войны» против РоссииНе пошел Йенс Столтенберг на уступки и по другим моментам, которые вызывают серьезное раздражение у Москвы: продолжение военных учений в Черном и Балтийском морях, а также в Восточной Европе.
15:19 03/10/2014Получил ли экс-президент Украины В. Янукович гражданство России? Кремль не реагирует на «экстравагантные выходки»…Против Януковича, Азарова и Пшонки в Украине было заведено несколько уголовных дел.
14:38 02/10/2014Член делегации Армении задала депутатам ПАСЕ крайне неудобный вопрос об отношении к Турции и «Исламскому государству»…«Давайте говорить искренне: почему мы только сейчас начинаем беспокоиться по поводу вовлеченности европейцев? Почему мы не предприняли каких-либо шагов после событий в Кесабе?»
15:53 01/10/2014Иран подорвал безоговорочное господство США на Ближнем Востоке. Заявление старшего советника Верховного лидера ИРИСалим заявил, что американскому правительству следует опасаться не ядерной программы Тегерана, а растущего авторитета Исламской Республики.
14:24 30/09/2014Расим Мусабеков: Азербайджан не смог решить своих проблем на IV Каспийском саммитеРоссия и Казахстан решили свои вопросы по разграничению севера Каспия, а вот Азербайджан остался лицом к лицу с проблемой размежевания моря с Ираном и Туркменистаном, пишет автор.
14:35 29/09/2014Безнаказанность Турции ведет к повтору Геноцида армян в сирийском Алеппо. Статья на испанском сайте «VegaMediaPress»Если 100 лет назад вина за Геноцид лежала на Талаате-паше, Энвере-паше, Джемале-паше и правительстве младотурок, то сегодня деятельность террористов является «результатом причастности США».