13:38 05/03/2020Մարինե Սուքիասյան. Մարտի 9-ից դասերը վերսկսե՞լ, թե՞ ոչ«Այլընտրանքային նախագծեր խմբի» անդամ Մարինե Սուքիասյանն իր հերթական հոդվածում գրում է. «Ժողովրդի պահանջով դպրոցները, մանկապարտեզները, բուհերը և մյուս կրթական հաստատությունները մեկ շաբաթով փակվեցին։...
12:28 05/03/2020ԶՈւ ԳՇ պետ. Սպարապետ, այս պատգամդ միշտ մեր մտքում էԶՈւ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն ուղերձ է հղել Հայաստանի ազգային հերոս Վազգեն Սարգսյանի ծննդյան օրվա առթիվ։ Պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության ու հասարակայնության հետ կապերի...
09:41 05/03/2020ԿԸՀ-ն Պապիկյանին տեղեկացրել է «Հանրաքվեի մասին» օրենքի պահանջները խստորեն պահպանելու մասինՌուբեն Մելիքյանը հայտարարել էր, որ Սուրեն Պապիկյանի կոպիտ կերպով խախտել է Հանրաքվեի քարոզչության կարգը
12:18 04/03/2020Վիկտոր Սողոմոնյան. Ստեղծվող գիրքը մեր նախաձեռնությունը չէ, բայց ինձ շատ ուրախացրել էՀՀ երկրորդ նախագահի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը «Գործ ՌՔ» ( Дело РК) փաստագրական գրքի ստեղծման մասին իմացել է մամուլում հայտնվելուց առաջ։ «Հեղինակներն ինձ ասացին, որ նման գիրք են գրում,...
14:20 03/03/2020Արքմենիկ Նիկողոսյանը շնորհավորում է իսկական գրողների տոնըԱյսօր Գրողների միջազգային օրն է: Panorama.am-ը զրուցեց գրականագետ Արքմենիկ Նիկողոսյանի հետ:
09:56 03/03/2020Զախարովան փորձագետներին հուշում է՝ Չավուշօղլու-համանախագահներ հանդիպման վերաբերյալ դիմել ՀՀ ԱԳՆԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների, ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկի ու Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլութ Չավուշօղլուի հանդիպման մասին հայ հասարակությունը տեղեկացավ թուրքական,...
14:00 02/03/2020Լարիսա Ալավերդյան. Հոգեբանական խոշտանգման են ենթարկում մարտի մեկի զոհերի հարազատներինՄարտի 1-ի էջը փակված չէ, քանի դեռ չեն հայտնաբերվել տասը սպանությունների մեղավորները։ Լրագրողների հետ հանդիպմանն այսօր հայտարարեց Հայաստանի մարդու իրավունքների առաջին պաշտպան, «Ընդդեմ իրավական...
13:28 01/03/2020Արսեն Թորոսյան. Այն ինչ տեղի է ունեցել երեկ, կլասիկ, ճիշտ հայտնաբերված դեպքի մասին է խոսքըՀայաստանի քաղաքացին, ում մոտ հայտնաբերվել է կորոնավիրուս, պրակտիորեն որևէ սիմպտոմ չունի, չնայած դիմելու պահին ունեցել է 38 աստիճան տաքություն, դրա համար է դիմել բժշկական հաստատություն։ Լրագրողների...
15:29 29/02/2020Խուդոյան. Եթե ցուցարարը մարտական նռնակ կարող է ունենալ, ինչո՞ւ չի կարող ունենալ հատուկ միջոց«Մարտի 1-ի հիմնական խնդիրը 10 զոհերի մահվան սպանության հանգամանքներն են, որոնք 10 տարուց ավելի տարբեր ձևերով ներկայացվել են հանրությանը, ընդ որում դա ավելի շատ իրականացվել է քարոզչական հնարքների...
14:13 29/02/2020Հայկ Ալումյանը՝ «Մարտի 1»- ի իրադարձությունների ու միֆերի մասին«Այն ձևով, ինչ ձևով հասարակության ներկայացնում են «Մարտի 1»- գործողությունները, կառուցված է մի շարք միֆերի վրա»,- «Ռոբերտ Քոչարյանի ազատության հանձնախմբի կողմից կազմակերպված «Մարտի 1-ի գործը՝...
11:35 21/02/2020Արա Ղազարյան. Նախարարի դատվածության վերաբերյալ տեղեկությունը փակ ինֆորմացիա չէ«Եթե խոսքը պաշտոնատար անձի մասին է, այդ ինֆորմացիան համարվում է հասարակության սեփականությունը»,- «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասել է միջազգային իրավունքի մասնագետ, փաստաբան Արա Ղազարյանը՝ մեկնաբանելով...
12:54 11/02/2020Մարուքյան. «Ոչ»-ի ճակատ ձևավորել նշանակում է իշխանությանը շանս տալ շարունակել գեներացնել ատելություն«Մենք ասում ենք, որ հանրաքվեն ապօրինի է, ծայրից ծայր հակասահմանադրական է»
10:55 08/02/2020Չարենցավանում «նորացրել» են Չարենցի արձանըՉարենցավանի քաղաքային այգում, թանգարանի մոտ գտնվող՝ Չարենցի արձանը ներկել են վարդագույն։ «Հետաքրքիր է, որ անճաշակն է «եվրանորոգել» Չարենցավանի զբոսայգում գտնվող Եղիշե Չարենցի արձանը։ Կոպիտ ասած,...
10:34 08/02/2020Սատկած խոզերը՝ Երևան քաղաքում լցրածՖեյսբուքյան օգտատեր Գայանե Վանեցյանը լուսանկարներ է հրապարակել ՀԱԹ թաղամասին հարող տարածքից, որտեղ լցված են սատկած խոզեր։ «Ձեր դատին եմ ներկայացնում այս՝ համաճարակի և վարակի տարածման աղբյուր...
15:43 07/02/2020Էրդողանի արտաքին քաղաքական անհավանական արկածները Սիրիայում, Լիբիայում և այլուրՓետրվարի 3-ին Կիև կատարած այցի ընթացքում Թուրքիայի նախագահ Ռեջեպ Թայիփ Էրդողանը ուկրաինացիների ականջը շոյող մի շարք հայտարարություններ է արել։ Մասնավորապես, վերահաստատել է, որ Թուրքիան չի ճանաչում...
11:01 07/02/2020Ավետիք Չալաբյանը Փաշինյանին 9 հարց է հասցեագրելԻ՞նչ միջազգային համաձայնագրեր եք ցանկանում վավերացնել, որտեղ պետք է նոր ՍԴ համաձայնությունը։ Դուք պարտավոր եք դրանց պատասխանները տալ։
18:29 06/02/2020Սամսոնյան. Հիմնական զեկույցի ամբողջ իմաստը Հրայր Թովմասյանի կենսագրությունն էր, ոչ մի իրավաբանական հիմնավորում«Սա մի նախագիծ է, որը նախագծվել է իրավաբանական տեխնիկայի կոպիտ խախտումներով, ունի հակասահմանադրական բնույթ»,- լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության անդամ Անի...
17:23 06/02/2020Տիգրան Աբրահամյան. Առաջին անգամ չէ, սակայն միջնորդները որևէ ձևով չեն արձագանքումԹալիշի ուղղությամբ ԵԱՀԿ առաքելության դիտարկումն անցել է ըստ նախատեսված ժամանակացույցի, սակայն ադրբեջանական կողմը ԵԱՀԿ առաքելությունը դուրս չի բերել իր առաջապահ դիրքեր
20:02 05/02/202037 պատգամավորները ստորագրե՞լ,թե մասնակցե՞լ են նախագծի կազմանը.Մակունցը չի պատասխանել հարցինԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը ԱԺ խորհրդի նիստից հետո լրագրողներին տեղեկացրել է,որ փետրվարի 6-ին ժամը 11-ին գումարվելու է ԱԺ արտահերթ նիստ: «Արդեն հրապարակվել են արտահերթ նիտի...
12:20 04/02/2020ԱԱԾ. Բացահայտվել են կեղծ բժշկական փաստաթղթերով զինծառայությունից տարկետում ստանալու և շուտ զորացրվելու դեպքերԱզգային անվտանգության ծառայությունը զինված ուժերի մարտունակությունը և մարտական պատրաստությունը պահպանելիս հրամանատարությանն աջակցելու, կոռուպցիայի հակազդմանն օրենքով իրեն վերապահված գործառույթների...

14:06 27/09/2014К. Калачев: Последние столкновения вновь убедили армян в неготовности Азербайджана решить карабахский конфликт военным путемРоссийский политолог отметил, что Азербайджану и Армении пора учиться договариваться напрямую, без посредников, ибо «остальные на этом только руки греют».
13:39 27/09/2014А. Мартиросян призывает народ выйти из апатии и сориентировать «тройку» непровластных политических сил АрменииЗампредседателя оппозиционной партии «Наследие» подчеркнул, что после прошедших двух митингов он понял одно: в действительности граждан мало интересует тема конституционных реформ.
11:53 27/09/2014ПАСЕ не должна вмешиваться в деятельность МГ ОБСЕ. Заявление Анн Брассер и дезинформация азербайджанских СМИГлава Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) Анн Брассер опровергла распространенную азербайджанскими СМИ информацию о том, будто в Баку она предложила «провести встречу между азербайджанской и...
13:36 26/09/2014Дело «Догу Перинчек против Швейцарии» в ЕСПЧ: Армения будет привлечена в качестве третьей стороныРанее президент Армении Серж Саргсян высоко оценил решение швейцарского правительства обжаловать вердикт Европейского суда по правам человека.
13:50 25/09/2014Армянская сторона ни на каких условиях не сдаст Карабах Азербайджану. Эксперт назвал главные месседжи речи С. Саргсяна в ООН«Президент указал, что закрытость армяно-турецкой границы, несмотря на все минусы, не предполагает принятия каких-либо предусловий», – сказал А. Искандарян.
12:40 25/09/2014Карен Бекарян: Крайности не могут сыграть конструктивной роли в контексте 100-й годовщины Геноцида армян«Речь президента полностью касалась и подытоживала положение в современном политическом контексте по части внешних приоритетов Армении, связанных как с урегулированием карабахского конфликта, так и с...
11:02 25/09/2014А. Аллахверханов: Более 50 тыс. азербайджанским мигрантам запрещен въезд в РФ, часть из них направилась в Узбекистан«Согласно данным за сентябрь 2014 года, на территории РФ проживает чуть более 610 тысяч азербайджанских мигрантов, большая часть которых занимается трудовой деятельностью».
19:07 24/09/2014Президент Армении указал на опасность политики отрицания и непризнания Геноцида армян. Статья в «International New York Times»«Турция отступила от достигнутых договоренностей и продолжает держать закрытой границу с Арменией, осуществляя незаконную экономическую блокаду и отрицая историческую правду».
11:07 24/09/2014Посольство США в Армении осудило разрушение армянской церкви в сирийском Дейр-эз-Зоре«Это бессмысленное разрушение вновь доказывает абсолютное пренебрежение террористической организации ИГИЛ к богатому культурному и религиозному наследию Среднего Востока», – говорится в заявлении.
15:30 23/09/2014Армия Ирана поддержит ближневосточные страны и накажет террористов. Заявление Х. Роухани по случаю «Недели Священной обороны»Он также заявил, что иранский народ невозможно поставить на колени, в настоящее время правительство мобилизует ресурсы в целях улучшения обороноспособности ИРИ и гордится своими вооруженными силами.
15:19 23/09/2014Турция несет ответственность за взрыв армянской церкви в сирийском Дейр-эз-Зоре. Интервью с Р. Мелконяном«Выбор дня (21 сентября – День независимости Армении) и выбор памятника не могли не иметь связи с Турцией, так как группировка „Исламское государство” получает поддержку Анкары».
10:54 22/09/2014От чего зависит участие лидеров ППА, АНК и «Наследия» в совместном митинге? Ответили представители политических силПресс-секретарь партии «Процветающая Армения» Ивета Тоноян отметила, что лидер ППА Гагик Царукян не видит проблем в связи с участием в намеченном на 10 октября митинге.
13:38 20/09/2014Бывший посол рассказал о «любви» главы МИД Швеции К. Бильдта и экс-президента Грузии М. СаакашвилиХанс Гуннар Аден: Доклады о темных сторонах правления Саакашвили не приветствовались.
16:23 19/09/2014Невозможно отказаться от несуществующего предложения. Депутат от «Процветающей Армении» Н. Зограбян обвинила АРФД во лжиПо ее словам, никакого предложения от АРФ «Дашнакцутюн» об отсрочке совместного митинга непровластных политических сил Армении на 5 дней – до 15 октября – не поступало.
13:48 19/09/2014В. Ефимов: Россия, Иран и Венесуэла должны покинуть Форум экспортеров газа и создать новый, свободный от диктата США альянс«В отличие от фантастических проектов Катара, предложения Ирана, в том числе и по колоссальному месторождению «Южный Парс», вполне реальны и конкретны».
13:15 19/09/2014Надлежащая оценка Геноциду армян не имеет альтернативы. Издание Vatican Insider о визите президента Армении в Ватикан«Эта оценка рано или поздно будет, будет полной, всеобъемлющей и адекватной», – приводит издание заявление Сержа Саргсяна.
13:37 18/09/2014Омбудсмен России по просьбе коллеги из Армении занимается вопросом содержания Левона Айрапетяна под стражейОфис Омбудсмена Армении сегодня утром связался с аппаратом Защитника прав в России в связи с делом арестованного в Москве крупного предпринимателя и общественного деятеля Левона Айрапетяна.
13:24 18/09/2014«Прекратите поддерживать репрессии в Азербайджане!» Акция протеста перед офисом British Petroleum в ЛондонеКак отмечается в материале, к числу грубых нарушений прав человека в Азербайджане относятся преследования журналистов, политических оппонентов, давление на представителей гражданского общества.
16:11 17/09/2014Д.Шахназарян: Участие Армении в саммите НАТО провалило планы ТурцииКак отметил эксперт, участие Армении на высшем уровне в саммите продемонстрировало также, что Ереван в силах предпринимать самостоятельные шаги.
15:37 16/09/2014Конституционные реформы или новая Конституция? Л. Зурабян представил не только позицию АНК, но и правящей партии Армении«При всем моем уважении к АРФД одно лишь их желание не считаю основанием для проведения реформ, которых никто не желает. Даже РПА».