12:28 13/06/2019Առաջիկայում պատերազմի վերսկսման կանխատեսման համար հիմքեր չեմ տեսնում. ՊՆ մամուլի խոսնակ«Շփման գծում հակառակորդի ակտիվության արդյունքում արտառոց կանխատեսումների նախադրյալներ չեմ տեսնում»,-այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց պաշտպանության նախարարի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը։...
11:38 13/06/2019Ապրիլյան պատերազմի մասին ՊՆ ուսումնասիրությունը կտրամադրվի ԱԺ հանձնաժողովին. Տոնոյան«Եթե հանրային պահանջ կա, կարծում եմ՝ կա նաև ապրիլյան պատերազմի դեպքերն ուսումնասիրող հանձնաժողովի ստեղծման անհրաժեշտություն»,- այս մասին այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց...
10:30 13/06/2019Փաստորեն քրեականացվում է այն ամենը, ինչով ամբողջ կյանքում զբաղվել է Նիկոլ Փաշինյանը. Ստեփան ԴանիելյանՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձել է «Իմ քայլի» պատգամավորների կողմից առաջարկվող օրինագծին։ «Իմքայլականները օրինագիծ են պատրաստել, որով քրեականացվելու է իշխանության...
12:30 12/06/2019Պորտուգալիայի դեսպան. Հայաստանը լավ օրինակ էՌուսաստանում Պորտուգալիայի դեսպան Պաուլ Վիզե Պինեյրին «Эхо Москвы» ռադիոկայանի եթերում ներկայացրել է իր կարծիքը ԵՄ-ի ու ԵԱՏՄ-ի հետ միաժամանակ համագործակցության հնարավորությունների մասին։ Որպես երկու...
11:25 12/06/2019Գեղեցիկ, մաքուր, հյուրընկալ. Աբխազ ֆուտբոլիստները՝ Արցախի մասինԼեռնային Ղարաբաղում հունիսի 1-10-ը կայացած Անկախ ֆուտբոլային ասոցիացիաների կոնֆեդերացիայի (ConiFA) ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնությունում բրոնզե գավաթակիր Աբխազիայի հավաքականը երեկ առավոտյան է վերադարձել...
17:53 11/06/2019Արթուր Դանիելյան. Փաշինյանի քայլերից մենք միայն շահում ենք«Մենք մեր աջակցություն ենք հայտնել ՎԵՏՕ նախաձեռնությանը։ Ենթադրում եմ, որ պարբերաբար կմասնակցենք ակցիաներին»,-հայտարարեց «Ադեկվադ» ընդդիմադիր կուսակցության հիմնադիրներից Արթուր Դանիելյանը։ Նա իր...
14:44 11/06/2019Փոխնախարարի կարծիքով՝ 200 հազար դրամով հնարավոր է հուղարկավորություն կազմակերպել«Ասել, որ պետության կողմից քաղաքացու հուղարկավորության համար տրամադրվող 200 հազար դրամը սահմանված է մանրամասն հաշվարկի վրա, իհարկե, ազնիվ չեմ լինի, բայց այն, որ դրանով որոշակիորեն հնարավոր է թաղման...
15:48 10/06/2019Եթե ԵԱՏՄ-ն դիտարկենք տիրոջ աչքով, շատ հարցերի այլ տեսակետից կնայենք. Շավարշ Քոչարյան«Սա միակ կազմակերպությունն է, որտեղ որոշումներ մենք ինքներս ենք կայացնում՝ կոնսենսուսով մնացած անդամների հետ»,- ԱԺ-ում «ՀՀ նախագահության տարին ԵԱՏՄ-ում.
14:04 10/06/2019Զեյնալյանն ասաց՝ որն է եղել իր հրաժարականի պատճառըՀրաժարականի դիմում ներկայացրած արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը, Ազգային Ժողովում ի պատասխան լրագրողների հարցերի, կարճ ներկայացրեց իր այդ քայլի պատճառները։ «Գնահատելով բոլոր տեղեկատվական...
13:44 10/06/2019Նելլի Դուրյան. 10 տարեկան տղայի նկատմամբ սեռական բռնությունն անցած տարվա դեպք էԿայքերից մեկը տեղադրել է հրապարակում, ըստ որի՝ «Հանրապետական թիվ 1 հատուկ կրթահամալիրում» 10-ամյա տղան ենթարկվել է սեռական բռնության, և քրեական գործն ուղարվկել է դատարան: Որոշ օգտատերեր վերոհիշյալ...
16:45 08/06/2019Սաակաշվիլին հայտարարել է Ռադայի ընտրություններին միայնակ մասնակցելու մասինՎրաստանի նախկին նախագահ, Օդեսայի նախկին նահանգապետ Միխայիլ Սաակաշվիլին հայտարարել է, որ իր «Նոր ուժերի շարժում» կուսակցությունը միայնակ է մասնակցելու Ուկրաինայի խորհրդարանական արտահերթ...
12:19 08/06/2019Չեմ կարծում, որ դա տեղին հումոր էր. Վանեցյան«Չեմ կարծում, թե վարչապետը սկանդալային հայտարարություն արեց, չեմ կիսում այդ միտքը»,- այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանը՝ անդրադառնալով...
16:20 07/06/2019Ադրբեջանի հետ բանակցային իրական գործընթացի վերսկսման ֆոնին Հայաստան-Արցախ հարաբերություններում լարվածությունը վտանգավոր է. ՓորձագետՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Էլմար Մամեդյարովի հանդիպման ժամկետը շուտով կհստակեցվի: Հանդիպումից ակնկալիքների մասին Panorama.am-ը զրուցեց...
14:31 07/06/2019Մանվել Գրիգորյանի փաստաբան. Ցանկանում են հիվանդ մարդուն ամեն կերպ պահել կալանքի տակԿալանքի տակ գտնվող, այս պահին քաղաքացիական հիվանդանոցում բուժվող ԱԺ նախկին պատգամավոր, ԵԿՄ նախկին ղեկավար Մանվել Գրիգորյանի պաշտպանները կրկին դիմել են Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարան։ Վերաքննիչ...
12:36 06/06/2019«Ուրիշ հերոս չեք ճանաչու՞մ». Նախարարը՝ պատգամավորինԱԺ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի և ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում «2018 թ.
10:57 06/06/2019Սևազգեստ խմբերին պետք է ծաղկավոր «բաբչկա» կապել և ճանապարհել քաղաքակիրթ կյանք. վարչապետ«Օպերատիվ տեղեկություններ ունենք, որ որոշել են սևազգեստ մարդկանց խմբեր ձևավորել, որոնք քաղաքում կշրջեն, կփորձեն որոշակի տրամադրություն ստեղծել, լկտի պահվածքով աչքի ընկնել և այլն»:
11:20 05/06/2019Գեղամ Մանուկյանի հայտարարությունից հետո ոստիկանությունը դեռ նորություն չունիՀՅԴ անդամ, «Երկիր Մեդիա» հեռուստաընկերության լրատվական և քաղաքական ծրագրերի տնօրեն Գեղամ Մանուկյանի երեկվա հայտարարությունից հետո ոստիկանությունը Վարդան Հարությունյանի հետ տեղի ունեցած միջադեպի...
16:24 04/06/2019Զեյնալյանը՝ Նարեկ Սարգսյանի արտահանձնման մասինՄիջազգային պայմանագրի շրջանակներում է հանձնումն իրականացվում: ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե նախօրեին հայտնի է դարձել, որ...
12:35 03/06/2019Բաբկեն Թունյանը կարծում է՝ իրենց հիմնավորումները բավարարել են բողոքի ակցիայի մասնակիցներինԻնչպես արդեն տեղեկացրել ենք, այսօր Ազգային ժողովի դիմաց բողոքի ակցիա են անցկացնում շինարարական ընկերությունների ու կառուցապատողների աշխատակիցները՝ «Պետական տուրքի մասին» օրենքի դեմ: Ցուցարարներից...
12:20 03/06/2019Փաստաբան. Դատարանը մերժեց Վահագն Հարությունյանին կալանավորելու վերաբերյալ քննիչի միջնորդությունըՎարչապետի կոչից հետո Հայաստանում սկսում է ձևավորվել դեռ անհատ անկախ դատավորների համայնք, ինչն իր հերթին բերելու է մեծամասամբ անկախ դատական համակարգի կայացմանը։ Ֆեյսբուքյան իր էջում նման կարծիք է...

15:08 20/01/2014Д.Джамалян: Попытка Азербайджана скрыть реальное число своих потерь в Карабахе – война против собственной истории«Для того, чтобы встать лицом к лицу с реальностью, требуется мужество, так как эта реальность действительно жестокая», – отметил военный эксперт.
12:39 18/01/2014Возможно ли сотрудничество между Тегераном и Анкарой в вопросе урегулирования карабахского конфликта? Комментарий посла Ирана«Нерешенность карабахского конфликта ставит под угрозу региональную безопасность».
17:34 17/01/2014Взамен на что Иран отказался от обогащения урана до 20%? Планы Тегерана «рассекретил» эксперт А. Исраелян«Это свидетельствует о наличии политической воли и в Иране, и в США для нормализации двусторонних отношений».
17:13 17/01/2014Армянские эксперты требуют от мирового сообщества не слов, а действий в вопросе КарабахаДействующий председатель ОБСЕ, глава МИД Швейцарии Дидье Буркхальтер, представляя на заседании постоянного совета ОБСЕ в Вене приоритеты председательства Швейцарии в 2014 году, заявил, что...
15:06 16/01/2014Венгрия пожинает плоды экстрадиции героя-убийцы Азербайджана Рамиля Сафарова. Комментарий эксперта Т.АбрамянаТигран Абрамян обратился к гуманитарному проекту, который намерен реализовать в Венгрии азербайджанский Фонд Гейдара Алиева.
16:40 15/01/2014Нет ни одной объективной причины возвращения экс-президента Армении Роберта Кочаряна в большую политику. Анализирует А. Ашотян«Поддерживающие Р. Кочаряна силы настолько слабы, что не сумели выполнить поставленной перед ними задачи. Если даже Кочарян желает вернуться, он не сумеет сделать этого с такой политической командой».
13:12 15/01/2014Азербайджан скрывает не только факты, но и реальное число потерь своих войск в боевых действиях в Карабахе.Комментарии экспертов«Анализ боев, произошедших в годы войны, по конкретным направлениям показывает, что азербайджанская сторона понесла довольно большие потери».
12:42 14/01/2014Центром ваххабизма в Азербайджане является Сумгаит, где в 1988г. требовали не «хлеба и мяса», а крови армян. Статья на сайте НОКИмамизм как направление традиционного шиизма в Азербайджане, похоже, на пути к исчезновению. На его место приходит салафизм в версии джихадизма.
18:08 13/01/2014Роберт Кочарян остался в прошлом. Э. Шармазанов комментирует интервью экс-президента АрменииВице-спикер парламента РА, пресс-секретарь Республиканской партии Армении (РПА) Эдуард Шармазанов прокомментировал в интервью Panorama.am активные «дебаты», которые с конца декабря прошлого года...
12:30 13/01/2014Баку-90: «Быть армянином в Азербайджане означало быть заранее приговоренным к смерти»Согласно данным авторов проекта «Обыкновенный геноцид», жертвами геноцида армян в Баку в январе 1990г. стали более 300 человек, сотни скончались в последующие месяцы.
12:13 11/01/2014Президент Азербайджана хорошо осознает, что новая авантюра приведет к новым поражениям. Комментарий Ш.КочарянаСоответствующее заявление Ш.Кочарян сделал, комментируя прозвучавшие 9 января в выступлении президента Азербайджана Ильхама Алиева утверждения.
13:32 10/01/2014Экспертиза не подтвердила невменяемость Шанта Арутюняна. Комментарий адвоката«В инкриминируемом ему преступлении отсутствует состав преступления, поскольку уже ясно и они, судя по протоколам, признают, что это был полицейский в штатском».
18:00 09/01/2014Коррупционный скандал в Турции и «падение» Эрдогана. Обзор мировых СМИИздание же «Al-monitor» отмечает: «Пожалуй, „справедливостью года” стало то, что был положен конец эпохе Эрдогана».
19:00 08/01/2014Молитвы за мир в Сирии и возвращение беженцев. Статья Reuters о сирийских армянахВ Сирии проживает порядка 100 тысяч армян, многие из них – потомки переживших Геноцид в Османской империи 1915 года.
14:57 08/01/2014В Азербайджане увеличивается количество суицидов, что говорит о деградации общества«Общество больно, это однозначно. Что такое суицид? Это аутоагрессия. Аутоагрессия по отношению к себе. Но если вы заметили, общество вообще стало излишне агрессивным – по отношению ко всем».
13:09 07/01/2014Самосожжение ветерана карабахской войны в Баку: в корне трагедии – политические факторы«Система управления в Азербайджане такова, что чиновники погрязли в коррупции, обманывают, воруют, присваивают, кто-то больше, кто-то меньше».
17:19 06/01/2014Книга об армянской культуре выдвинута на соискание Шевченковской премии. Исследователи о важности роли армянской общины УкраиныЭто книга философа и арменоведа Ирины Гаюк «Иллюстрированная энциклопедия армянской культуры в Украине. С каталогизированным перечнем памятников армянской культуры в музеях и заповедниках».
15:30 06/01/2014Вступило в силу соглашение между Арменией и ЕС об упрощении процедуры предоставления визС 1 января 2014 года в силу вступило соглашение между Арменией и Европейским союзом об упрощении процедуры предоставления виз.
16:32 04/01/2014КС Армении до 25 января рассмотрит ходатайство противников обязательной накопительной пенсионной системыOппоненты данной пенсионной системы, проводящие различные акции протеста, считают, что ее обязательный характер нарушает права граждан и противоречит Конституции РА
15:02 28/12/2013Д. Буркхальтер: Швейцария как председатель ОБСЕ будет содействовать диалогу сторон карабахского конфликта«Как и предыдущие специальные представители на Южном Кавказе, он будет поддерживать посреднические усилия ОБСЕ и деятельность представительств ОБСЕ в регионе».