13:17 24/06/2019Էլինար Վարդանյան. Հստակ պատասխանների ակնկալիքովԼրատվամիջոցներից պարբերաբար տեղեկանում ենք, որ մարդիկ, ում նկատմամբ քրեական հետապնդում է իրականացվում, շրջում են Վրաստանում, կամ Չեխիայում, կամ ԵՄ այլ երկրներում, կամ աշխարհի որևէ այլ անկյունում:...
11:16 24/06/2019Փայլան. Մեկ մարդու իշխանությունն այլևս տապալված էԹուրքիայում ընդդիմադիր քրդամետ «Ժողովուրդների դեմոկրատական կուսակցության» (ԺԴԿ-HDP) հայ պատգամավոր Կարո Փայլանն անդրադարձել է Ստամբուլի քաղաքապետի ընտրությունների արդյունքներին: Իր պաշտոնական...
12:00 21/06/2019Արամ Վարդևանյան. Վահե Գրիգորյանի հայտարարությունն իրավական առումով մեկնաբանելը գրեթե ահնարին էՆախօրեին Ազգային ժողովում Սահմանադրական դատարանի դատավոր ընտրված Վահե Գրիգորյանը արեց մի հայտարարությունն, որն իրավական առումով մեկնաբանելը նույնիսկ գրեթե ահնարին է։ Լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց...
10:36 21/06/2019Ս. Գրիգորյան. Դատավարությունը տեղի ունեցավ «հապճեպ ռեժիմով» և ոչ արդարացի քննության միջոցովՍարգիս Գրիգորյանը (GPARTNERS իրավաբանական ընկերություն) մեկնաբանում է Ռոբերտ Քոչարյանի դատավարության այժմյան ընթացքը։ - Վերջին օրերին Ռոբերտ Քոչարյանի գործով վերաքննիչ դատարանում տեղի ունեցածը ևս...
18:45 20/06/2019Այդպիսի վարքագիծ ակնհայտ է եղել. Դատախազը՝ «Քոչարյանի և մյուսներով գործի» մասին«Այնպես չէ, որ բողոքի քննարկում տեղի չունեցավ։ Մենք ներկայացրել ենք մեր բողոքները, պաշտպանության կողմից առանձին ներկայացուցիչներ հանդես են եկել դրա վերաբերյալ պատասխաններով»,- Վերաքննիչ դատարանում ՀՀ...
12:16 20/06/2019Էլինար Վարդանյան. Շղթայական տապալման պրոցեսով ենք գնում«Նման պարագայում լուծման հիմնական միջոցը կարող է լինել նոր բևեռի ստեղծումը»։
18:10 19/06/2019Նորանշանակ նախարարը՝ հարկային հանցագործությունների մասինԱԺ-ում կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արկադի Խաչատրյանը հարց բարձրացրեց տնտեսական հանցագործությունների ապաքրեականացմանհետ կապված, մասնավորապես՝ քրեական...
10:47 19/06/2019Արթուր Դավթյան. Մենք հույս ունենք, որ մեր դատավորն էլ այդ ճնշումներին չի ենթարկվի«Կարծում եմ բոլորի համար է ակնհայտ՝ ի՞նչ «կարվածի» մասին է խոսքը»,- Վերաքննիչ քրեական դատարանում ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով բողոքի քննության ընդմիջմանը լրագրողների հետ...
11:49 18/06/2019Վահե Գրիգորյան. Ոչ մի տարօրինակ բան չկա դրա մեջ«Ես չեմ թաքցնելու և ցանկություն էլ չունեմ թաքցնելու, որ ես ընկերներ ունեմ «Իմ քայլը» դաշինքում»,- այս մասին խորհրդարանում «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Տաթևիկ Հայրապետյանի հարցին ի պատասխան ասաց...
10:43 18/06/2019Փաստաբան. Ժամանակն է տոտալ փոփոխություններ կատարել դատական և դատախազական համակարգում«Դատարանի որոշումն անակնկալ չէր: Ի՞նչ կարելի է սպասել դատական իշխանությունից, որն ամբողջովին ընկած է կեղտի ու կոռուպցիայի մեջ, որի մասին բարձրաձայնում են ոչ միայն իրավապաշտպանները, նաև բարձրագույն...
20:25 17/06/2019Եվրոպայի խորհուրդը վերահաստատում է ՀՀ կառավարության բարեփոխումների օրակարգին օժանդակելու պատրաստակամությունըՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Գաբրիելա Բատաինի–Դրագոնիի գլխավորած պատվիրակությանը: Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի...
12:52 17/06/2019Փարաջանովի երկիրը կինեմատոգրաֆիայի ժամանակակից մոդելի կարիք ունի. Սվիտալսկի«Եվրամիությունը մի շարք պատճառներով է որոշել աջակցել այս նախաձեռնությանը»,- այս մասին այսօր խորհրդարանում «Կինոյի ոլորտում օրենսդրական հնարավոր լուծումների վերաբերյալ» թեմայով լսումների ժամանակ...
12:25 17/06/2019Եկամտային հարկի համահարթեցման սկզբունքը վիճարկելի է. հայտարարությունՀայաստանի ՔՀԿ-ների հակակոռուպցիոն կոալիցիայի կառավարման խորհուրդը հայտարարություն է տարածել, որը վերաբերում է «Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու...
13:09 15/06/2019Կոնֆլիկտի մասին խոսակցությունները ծիծաղելի են. Տիգրան ՈւրիխանյանԱԺ պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանը, որը տեղեկացրել էր մանդատից հրաժարվելու մասին, հայտարարություն է տարածել, որում մասնավորապես ասված է.
12:22 15/06/2019«Նաիրի» ԲԿ տեղափոխված Մանվել Գրիգորյանը բժշկական հետազոտություն է անցնում. Անատոլի ԳնունիԵԿՄ նախկին նախագահ, ԱԺ նախկին պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանին հունիսի 14-ին, «Գրիգոր Լոսավորիչ» ԲԿ-ից շտապօգնության մեքենայով տեղափոխել են «Նաիրի» ԲԿ: Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում «Նաիրի» ԲԿ-ի...
11:48 15/06/2019Ոստիկանությունն անփաստարկ է որակում ոստիկանության պաշտոնյայի՝ կաշառք պահանջելու մասին լուրը (լրացված)ՀՀ ոստիկանությունն արձագանքել է լրատվամիջոցներում տարածված տեղեկատվությանն այն մասին, թե իբր ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի վարչության պետի տեղակալը սպառնում ու կաշառք է...
14:36 14/06/2019Խմբակցությունների առաջ պայման եմ դրել. ԲԴԽ անդամի թեկնածուԲարձրագույն դատական խորհրդի անդամի թեկնածու Գրիգոր Բեքմեզյանն այսօր խորհրդարանում փակ հանդիպում է ունեցել «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորների հետ։ Հանդիպումից հետո լրագրողների հետ զրույցում նշեց,...
13:26 14/06/2019Օրակարգը կյանքի կոչելու ուղղությամբ մարտավարական աշխատանքի առումով խնդիր չունենք. ԱԳ նախարարՀայաստանի և Եվրամիության միջև Գործընկերության խորհրդի երկրորդ նիստից հետո կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ գերմանական Deutsche Welle լրատվամիջոցի թղթակիցը ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ...
12:30 14/06/2019Վալանսի քաղաքապետ․ Վերահաստատում եմ իմ աջակցությունն Արցախին ու նրա ինքնորոշմանը«Ֆրանսիայի և Արցախի համայնքների միջև բարեկամության հռչակագրերի դեմ վեճերի բազմապատկումը կասկածի տակ չի դնի երկու ժողովուրդների փոխադարձ բարեկամությունը, որը խորհրդանշական էր դառնում այդ տեքստերով»,-...
18:45 13/06/2019Փաշինյանը՝ Զեյնալյանի հրաժարականի մասին«Խնդիրները և միջավայրը որոշակի փոխվում են: Բոլորիդ աչքի առաջ է եղել դատաիրավական համակարգի շուրջ ձևավորված միջավայրը, և այդ միջավայրի փոփոխության արդյունքում առաջ են գալիս նաև կադրային...

11:27 31/01/2014Радикальные религиозные организации в Азербайджане вышли из-под контроля. Комментарий эксперта«В результате граждане Азербайджана, попадая под влияние этих группировок, отправляются в Сирию – воевать против режима Башара Асада. При этом поток боевиков в Сирию растет», – сказал Саркис Асатрян
18:03 30/01/2014Армения ждет объективности мирового сообщества в вопросе Карабаха. Заявление президента С. Саргсяна в ЧехииУрегулирование карабахского конфликта не представляется реалистичным, если Азербайджан раз и навсегда не откажется от позорной политики по осуществлению милитаристской пропаганды, провоцированию...
17:00 30/01/2014Никогда больше… Память как путь предотвращения геноцидовPanorama.am представит ряд статей, посвященных деятельности евреев, поддержавших армянский народ в годы Геноцида армян, и армян, которые удостоились звания «Праведник народов мира».
15:58 30/01/2014Служба нацбезопасности назвала «источник информации» о терактах на российских объектах Армении к Олимпиаде в СочиКорреспондент газеты «168 жам» Аветис Бабаджанян был вызван в Службу национальной безопасности РА...
13:51 30/01/2014Эксперт Г.Арутюнян назвал причины паники Азербайджана«Сегодня Россия, как и все сверхдержавы, оказалась в сложной ситуации. Азербайджан, пользуясь этим, пытается сделать так, чтобы эти страны навязали Армении позицию, которая выгодна ему».
17:04 29/01/2014Кризис здравомыслия в Азербайджане и его воздействие на Армению. Интервью с экспертом Т. Абрамяном«Инцидент с М. Ходжаяном – исключение. Ряд азербайджанских СМИ с сарказмом писали о задержании „77-летнего диверсанта”, и, даже цитируя релизы МО Азербайджана, заключали слово „диверсант” в кавычки».
13:34 29/01/2014Новый председатель ПАСЕ может содействовать укреплению прав человека и демократии. Комментарий вице-спикера НС АрменииЭрмине Нагдалян отметила, что Анна Брассёр посещала Армению и хорошо знакома как с политической палитрой республики, так и с национальными проблемами.
16:58 28/01/2014Действия А. Ованнисяна и его сослуживцев при отражении атаки диверсантов ВС Азербайджана – подлинная оценка Армянской армии«Вы тот щит, за которым живет наша страна и созидает наш народ», – сказал президент С. Саргсян на церемонии вручения государственных наград по случаю 22-летия формирования ВС РА.
12:49 28/01/2014Сенор Асратян: Азербайджан распространяет дезинформацию, стремясь сохранить напряженность на границеРуководитель пресс-службы Армии обороны НКР опроверг распространенную некоторыми азербайджанскими СМИ информацию о том, будто армянская сторона нарушила режим прекращении огня.
11:47 27/01/2014Бунт в Азербайджане будет более драматичным, чем в Украине. Прогноз экс-спикера Расула ГулиеваПо его словам, в отличие от Азербайджана, в Украине выборы прошли демократично, хотя и сопровождались определенными нарушениями.
11:55 25/01/2014Зардушт Ализаде: Новой карабахской войны не будетПо словам З.Ализаде, и Запад не нуждается в этом, потому как он и без этого наращивает своё преимущество на Южном Кавказе.
20:37 24/01/2014Смерть армянского военнослужащего Армена Ованнисяна в ходе диверсии ВС Азербайджана – на совести международного сообщества«Равное отношение сопредседателей Минской группы ОБСЕ к Армении и Азербайджану катастрофично», – таков красноречивый заголовок статьи редактора английской версии издания Asbarez Ара Хачатряна,...
16:09 24/01/2014Азербайджан поднял в воздух самолеты. Силы ПВО Армии обороны НКР уверенно несут боевое дежурствоСенор Асратян также отметил, что самолеты азербайджанских ВВС осуществляют полеты в воздушном пространстве Азербайджана, а силы ПВО Армии обороны НКР бдительно следят за ситуацией.
12:10 24/01/2014Сенор Асратян: Распространенные азербайджанскими СМИ сведения – всего лишь результат воображенияРуководитель пресс-службы Армии обороны НКР опроверг распространенную рядом азербайджанских СМИ информацию о том, будто «в Физулинском направлении ВС Азербайджана убили 7 армянских военнослужащих».
17:28 23/01/2014Давид Тоноян: Армянская сторона готова представить взятые с места диверсии оружие и одежду сопредседателям МГ ОБСЕПервый заместитель министра обороны Армении Давид Тоноян дал интервью информационному агентству «Арменпресс» и газете «Ай зинвор» ( «Армянский воин»), в котором прокомментировал недавний инцидент на...
15:15 23/01/2014Как относится к «дебатам» Роберта Кочаряна и Тиграна Саркисяна президент Армении? Ответил Арман Сагателян«Чьи доводы Серж Саргсян считает более убедительными и обоснованными?» – спросили А. Сагателяна.
12:35 22/01/2014«Мадридские принципы» поощряют провокации Азербайджана. Комментарий Л.Алавердян«Азербайджан этими своими провокациями испытывает реакцию международного сообщества и сопредседателей МГ ОБСЕ».
19:09 21/01/2014Армения должна была обеспечить участие в международной конференции по Сирии «Женева-2». Мнение В. ОсканянаЭск-глава МИД подчеркнул, что Армения непосредственно сталкивается с последствиями конфликта в Сирии и дала приют 15 тыс. граждан этой страны.
18:16 21/01/2014Вступление Армении в Таможенный союз решает карабахскую проблему. Комментарий Соса Гимишяна«В вопросе вступления Армении в Таможенный союз есть как положительные, так и отрицательные стороны. По моему мнению, для Армении положительных сторон больше», – заявил он.
16:00 21/01/2014Эксперты по информационной безопасности выразили благодарность азербайджанским хакерам за помощь Армении«Могу и обрадовать: в Армении начала действовать неофициальная группа по вопросам безопасности, которая предоставляет информацию, проводит подготовку специалистов в этой сфере».