10:49 28/03/2019Կներեք, բայց նույնիսկ հարսանիքի պլանավորման համար տասն ամիսը երբեմն քիչ է լինում. ՓաշինյանԽորհրդարանում շարունակվում է ՀՀ Կառավարության ծրագրի կատարման ընթացքի և արդյունքների մասին զեկույցի քննարկումը։ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արկադի Խաչատրյանը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին...
12:47 27/03/2019Ալիևի հետ հանդիպման օրակարգի վերաբերյալ մեր պատկերացումները չեն փոխվել. ՓաշինյանԱյսօր խորհրդարանում «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանից հետաքրքրվեց Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ Վիեննայում կայանալիք հանդիպումից։ «Հանդիպման...
10:43 27/03/2019Արմեն Գյուլբուդաղյանց. Առանց սխալի գոլ չի լինում«Ընդհանուր առմամբ, խաղի որոշ հատվածներից գոհ էի, բայց ամբողջ խաղից՝ ոչ»։
12:06 26/03/2019Ինչու է թանկացել հավի միսըՏնտեսական զարգացման նախաձեռնությունների կենտրոնը, շարունակելով սպառողական զամբյուղում ընդգրկված ապրանքների դինամիկայի վերլուծության շարքը, անդրադարձել է հավի մսի սպառման, ներկրման, արտադրման...
13:55 22/03/2019Ինչպես մեկնաբանել «ռեկոմենդացիաները»Որքանով հասկանում ենք՝ երբ իշխանությունը խոսում է «մեղավորության կանխավարկածի», ունեցվածքի 70 տոկոսը հետ վերադարձնելու, «առանց մեղադրական եզրակացության գույքի բռնագանձման» մասին, նկատի ունի նաև, որ...
12:55 22/03/2019Ես և իմ ընտանիքը որևէ կապ չունենք բենզինի ու նավթամթերքի շուկայի հետ. ՎանեցյանԱզգային անվտանգության տնօրեն Արթուր Վանեցյանն այսօր Ազգային ժողովում լրագրողների հետ ճեպազրույցում անդրադարձավ մամուլի այն հրապարակումներին՝ թե բենզինի բիզնեսում մասնաբաժին ունի։ «Եթե ես սկսեմ դատի...
12:12 22/03/2019Հայկ Մարության. Ես իմ ընտանիքով մասնակցելու եմ շաբաթօրյակինԵրևանի ավագանու արտահերթ նիստը վարող քաղաքապետ Հայկ Մարությանը քաղաքացիներին կոչ արեց վաղն ակտիվորեն մասնակցել շաբաթօրյակին։ «Պարագաները կարող եք ձեզ հետ բերել, եթե չունեք մենք ձեզ կտրամադրենք։...
12:23 21/03/2019Ավազակույտերով է ծածկված նաև Ռանչպարի շրջակա վարելահողերի մի մասը. Կադաստրի կոմիտեՀՀ անշարժ գույքի կադաստրի կոմիտեի հաշվառման և հողաշինարարության վարչությունը Կոմիտեի ղեկավար Սարհատ Պետրոսյանի հանձնարարությամբ այս շաբաթասկզբից շտապ կարգով ուսումնասիրել և կից փաստաթղթերով...
12:00 21/03/2019The Washington Post. Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև վերջապես կարող է խաղաղությունը հնարավոր լինելՏասնամյակներ շարունակ էթնիկ հակամարտությունից հետո Հայաստանի և Ադրբեջանի առաջնորդները պատրաստվում են հանդիպել՝ փորձելու լուծել իրենց երկարատև հակամարտությունը՝ Լեռնային Ղարաբաղի վիճահարույց անկլավի...
18:31 20/03/2019Ավշավրի ուսուցիչները հայտարարել են, որ չեն պատրաստվում աշխատել Հերմինե Անդրեասյանի հետ. մարզպետարանԱրարատի մարզպետը հանդիպել է Ավշարի միջնակարգ դպրոցի ուսուցչական անձնակազմին։
13:25 20/03/2019ԱԳՆ խոսնակ. Որքան էլ գայթակղիչ լինի, լեզվակռվով չէ, որ կարգավորվելու է ԼՂ հիմնահարցը«Նախօրեին հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել ՀՀ վարչապետի և Նուրսուլթան Նազարբաևի միջև։ Ղազախստանի հետ ունենք բազմաշերտ օրակարգ, որը մեծ կարևորություն ունի Հայաստանի համար, որի համար արդյունավետ...
13:22 20/03/2019ԿԳՆ կողմից ոչ մի արձագանք չկա Ավշարի դպրոցի իրավիճակին. Արմինե ԴավթյանԱրարատի մարզի Ավշար գյուղի միջնակարգ դպրոցում օրեր շարունակ դասադուլ ու գործադուլ է։ Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը «Ուսուցիչների իրավունքների պաշտպանության կոմիտե»-ի նախագահ Արմինե Դավթյանը...
12:23 20/03/2019ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի նոր թեկնածուի մասին փաստաթղթերն ուղարկվել են անդամ երկրներինՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի նոր թեկնածուի վերաբերյալ անհրաժեշտ բոլոր փաստաթղթերն ուղարկվել են կազմակերպության անդամ երկրներին։ «ՏԱՍՍ»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտարարել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի...
11:15 20/03/2019ՏՄՊՊՀ-ը վրացական կողմի հետ ուսումնասիրում է ավիավառելիքի շուկանԱվիավառելիքի շրջանառության ոլորտում առկա հնարավոր մրցակցային խնդիրների բացահայտման նպատակով, ՀՀ Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական Հանձնաժողովը ուսումնասիրություն է սկսել այս շուկայում:...
12:17 19/03/2019Հայաստանում հիփոթեքային վարկավորման պորտֆելն աճել է 30 տոկոսով. վարչապետ (լրացված է)2019 թվականի փետրվարին 2018 թ-ի փետրվարի նկատմամբ ՀՀ-ում հիփոթեքային վարկավորման ծավալն աճել է 100 տոկոսով: Այս մասին այսօր հրավիրված ասուլիսում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: «Մեր...
13:27 18/03/2019ՍԴ անդամի թեկնածուն ահազանգում է. Ինչ-որ քաղաքական ուժեր փորձում են օգտագործել իմ անունըՍԴ անդամի թեկնածուներից Գոռ Հովհաննիսյանը հայտարարել է՝ որևէ կուսակցության հետ կապ չունի: Ֆեյսբուքյան իր էջում նա գրել է.
16:32 16/03/2019Դրական է, որ քաղաքը սկսել են տեսքի բերել. Հաղթանակ ՇահումյանՀՀ վաստակավոր նկարիչ Հաղթանակ Շահումյանը դրական է վերաբերում մայրաքաղաքի կենտրոնում կատարվող աշխատանքներին, որոնք առավել համահունչ կլինեն Երևանի ճարտարապետական սկզբունքներին։ «Քաղաքը, իհարկե, պետք է...
14:11 16/03/2019Աիդա Մուրադյան. Նպաստների հետ կապված լուծումը մեխանիկական է ու կարող է վատ հետևանքներ ունենալՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ նպաստառուների մասին գրառումը լուրջ մտահոգություններ է առաջացրել սոցիալական ոլորտի մասնագետների, քաղաքացիների շրջանում։ Խնդրի վերաբերյալ Փաշինյանի նշած լուծումը գրառման ներքո...

15:20 22/10/2013Строительство железной дороги Баку-Тбилиси-Карс затягивается по политическим причинам. Комментарий обозревателя «НГ»Однако, согласно статье, категорический отказ Баку от сотрудничества с Ереваном и готовность взять на себя дополнительные финансовые расходы сыграли решающую роль.
15:10 21/10/2013Эксперт Эдгар Ованнисян считает непонятным заявление замглавы МИД Азербайджана о неготовности Армении к переговорам«Переговоры должны проходить вокруг трех известных всем принципов, цель которых – добиться стабильности и мира в регионе».
10:36 19/10/2013Антон Савельев: Убийца Орхан Зейналов может стать в Азербайджане национальным героем, как и Рамиль СафаровИльхам Рагимов заявил, что окажет необходимую поддержку Зейналову, в случае если он будет признан виновным и осужден, также как он помог в деле экстрадиции и в Азербайджан убийцы армянского офицера.
13:18 18/10/2013Заявление Сержа Саргсяна о готовности Армении вступить в ТС было крайне важным. Комментарий главы Института ЕврАзЭС«Важность в первую очередь исходит из региональных интересов Армении, и Армения может диктовать те условия, опираясь на которые она хочет разделять членство в ТС».
15:10 17/10/2013Нужно добиться включения пункта о блокаде Армении в доклад Еврокомиссии по Турции. Комментарий эксперта«МИД Армении должно предпринять шаги для возвращения прежней формулировки о закрытии Анкарой армяно-турецкой границы».
10:41 17/10/2013Бако Саакян: Использование потенциала Диаспоры в деле социально-экономического развития НКР доказало свою эффективность16 октября в городе Антверпен президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян встретился с группой бельгийских предпринимателей армянского происхождения и обсудил с ними различные программы в...
13:38 16/10/2013К.Затулин: В случае ассоциации Армении с ЕС для России было бы логичным выстраивать свои отдельные отношения с Азербайджаном«Сближение России с Арменией усиливает армянские позиции, тем самым охлаждая намерения Азербайджана вернуть Карабах силой».
12:56 15/10/2013Круглое здание аэропорта «Звартноц» по-прежнему представляет архитектурную ценность. Комментарии архитекторов«Теряя эти здания, мы теряем город, который любим. Задача государства – охранять архитектурные ценности...».
10:59 15/10/2013Президент НКР Бако Саакян и католикос Арам Первый посетили армянскую церковь Брюсселя14 октября президент НКР Бако Саакян вместе с католикосом Великого Дома Киликийского Арамом Первым и председателем Национального собрания РА Овиком Абрамяном посетил армянскую церковь Брюсселя.
10:43 15/10/2013Минздрав Армении: Новых случаев заболевания сибирской язвой не зарегистрированоВ Армении нет пациентов, госпитализированных с подозрением на сибирскую язву. Об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am заявила главный специалист Государственной противоэпидемиологической...
15:07 14/10/2013В сложившейся ситуации ответные действия ВС Армении были адекватными. Комментарий Давида Джамаляна«Противник, ставящий под угрозу жизнь наших военнослужащих и гражданских лиц, должен быть уничтожен».
13:46 12/10/2013А. Демирбаш у мемориала жертвам Геноцида армян в США призвал Турцию покаяться и искупить грехиГлава административного района Сур Диарбекира ранее от имени всех курдов попросил прощения у армян и ассирийцев за Геноцид.
17:48 11/10/2013Несет ли СМИ ответственность за комментарии читателей? Решение суда Армении на фоне вердикта ЕСПЧ по делу Delfi ASВ этом отношении примечательно дело «Артур Григорян против газеты „Грапарак”»...
13:58 11/10/2013Отменит ли Иран безвизовый режим для граждан Азербайджана? Комментарий губернатора провинции ГилянС 2010 года Иран в одностороннем порядке ввел безвизовый режим для граждан Азербайджана.
14:39 10/10/2013Глава Минюста Армении: Предложение о снижении ценза оседлости поступило от БДИПЧ/ОБСЕПо словам Грайра Товмасяна, это предложение ранее поступило от БДИПЧ/ОБСЕ, а глава Аппарата президента лишь передал предложения соответствующей комиссии.
16:29 09/10/2013Проведение очередных военных учений – еще один шаг в направлении предотвращения войны. Комментарий Давида ДжамалянаЭксперт подчеркнул, что каждый из высокопоставленных должностных лиц при возможном возобновлении активных военных действий должен представлять свои функции четко и детализировано.
15:11 08/10/2013Принятие закона о защите государственного языка в Грузии создаст серьезные трудности для армян Джавахка. Комментарий экспертаОн указал, что если параллельно с принятием законопроекта начнутся обсуждения касательно присвоения армянскому языку статуса регионального и будет принят соответствующий закон, все сбалансируется.
12:54 08/10/2013В изъятом в Лорийской области Армении мясе обнаружен возбудитель сибирской язвыИз села Артагюх Лорийской области Армении люди с подозрением на сибирскую язву были госпитализированы 3 октября, но этому в селе предшествовал падеж 4 коров.
14:39 07/10/2013Washington Post: Колокола армянской церкви звонят в Турции символически, а отношение к христианам и факту Геноцида прежнееКурдская Партия мира и демократии признала факт Геноцида армян 1915г. и призвала правительство Турции поступить точно так же.
10:36 07/10/2013Экс-начальник ГУУР Полиции Армении Ованнес Тамамян не выйдет на свободу по амнистииБывший начальник Главного управления уголовного розыска Полиции Армении Ованнес Тамамян, приговоренный 23 марта минувшего года к 4 годам лишения свободы, не выйдет на свободу по амнистии.