15:38 02/03/2019Արմեն Բայբուրդյանին շնորհվել է արտակարգ և լիազոր դեսպանի դիվանագիտական աստիճանՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով Լոս Անջելեսում Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր հյուպատոս Արմեն Բայբուրդյանին շնորհվել է արտակարգ և լիազոր դեսպանի դիվանագիտական աստիճան։ «Հիմք ընդունելով...
13:16 02/03/2019Մեկ շաբաթում հակառակորդը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 3000 կրակոց. Արցախի ՊՆՓետրվարի 24-ից մարտի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 200 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի...
11:07 01/03/2019Թրամփը բացատրել է, թե ինչու Կիմ Չեն Ընի հետ ոչ մի բանի շուրջ չպայմանավորվեցինԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Fox News-ին տված հարցազրույցում ասել է, որ Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընի հետ բանակցությունները չեն հանգեցրել գործնական արդյունքի` կողմերի տարաձայնությունների...
13:11 28/02/2019Արամ Սիմոնյան. Իմ ժամկետի ավարտին դեռ մեկ տարի կաԻրավական տեսակետից առաջ քաշված հայտարարությունները կամայականություն են, չունեն ոչ մի լուրջ հիմնավորում։ ԵՊՀ հոգաբարձուների խորհրդի նիստի ավարտից հետո լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ԵՊՀ ռեկտոր...
12:15 28/02/2019Դավիթ Ափոյան. Մեկ տարվա ընթացքում մենք տեսնում ենք կենտրոնացում ԵՊՀ-ի վրա«Վերջին մեկ տարվա ընթացքում մենք տեսնում են կենտրոնացում բուհի վրա։ Չխոստովանել դրա մասին, արդար չի լինի, աչք փակել չենք կարող»,-ԵՊՀ հոգաբարձուների խորհրդի նիստում հայտարարեց ուսանող անդամ Դավիթ...
10:07 28/02/2019Այլևս չունենք Հայաստանի օրակարգ և Սփյուռքի օրակարգ, ունենք համազգային օրակարգ. Նիկոլ ՓաշինյանԻրան կատարած պաշտոնական այցի առաջին օրվա վերջին հանդիպումը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկին Աննա Հակոբյանի և իր գլխավորած կառավարական պատվիրակության հետ ունեցել է տեղի հայ համայնքի հետ: Հանդիպումը...
14:38 27/02/2019Արարատ Միրզոյան. Տարակուսելի է, որ ռուս պատգամավորները մասնակցել են հակահայկական ակցիայինԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանն անդրադարձել է ռուս պատգամավորների՝ Ադրբեջան մեկնելուն ու հակահայկական միջոցառումներին նրանց մասնակցությանը։ «Հարգելի ընկերներ, ցավով պետք է նշեմ, որ չնայած Հայաստանի ու...
13:35 27/02/2019Սումգայիթը ԼՂ հայերի ինքնորոշման իրավունքի պաշտպանության խաղաղ ցույցերին Ադրբեջանի պատասխանն էր. ՓաշինյանՀայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը թվիթերում անգլերեն գրառում է կատարել Սումգայիթի ջարդերի 31-րդ տարելիցի կապակցությամբ։ «1988 թվականի փետրվարի 27-ին հարյուրավոր հայեր սպանվեցին ու...
12:22 27/02/2019Դավիթ Իշխանյան. Սամվել Բաբայանի առաքելությունը համարում եմ ավարտվածԱրցախում համապետական ընտրություններից մեկ տարի առաջ ակտիվ քաղաքական գործընթացներ են։ Արդեն մի քանի հավանական թեկնածուներ կան, նոր ուժեր են ստեղծվում, խորհրդակցություններ անցակցվում։ ՀՅԴ խմբակցության...
12:24 26/02/2019Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Քուվեյթի Պետության ԷմիրինՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Քուվեյթի Պետության Ազգային տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Քուվեյթի Պետության Էմիր Սաբահ Ալ Ահմադ Ալ Ջաբեր Ալ Սաբահին։ Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի...
12:16 26/02/2019ԱԱԾ-ն ոչ հերքում է, ոչ էլ հաստատում պետական վերահսկողական ծառայությունում ձերբակալությունների լուրըԱզգային անվտանգության ծառայությունն այս պահին ոչ հերքում, ոչ էլ հաստատում է լրատվամիջոցներում հրապարակված ու ակտիվ շրջանառվող այն տեղեկությունները, որ Պետական վերահսկողական ծառայության աշխատակիցներ...
11:15 26/02/2019Դավիթ Տոնոյան. Մենք չենք պատրաստվում մնալ պաշտպանական դիրքերում«Եթե խնդիրը գնալու է ռազմական գործողությունների վերսկսմանը, մենք չենք հապաղելու»,-այս մասին հայտարարել է պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը «Առաջին ալիք»-ին տված հարցազրույցում։ Ճշտող հարցին,...
13:25 25/02/2019Մարտի 2-ի պետությունը«Բոլոր ժողովուրդներն ունենում են ցավոտ թեմաներ, ողբերգական դրվագներ։ Փորձությունից թրծված և ամրացած են դուրս գալիս ու որպես հասարակություն կայանում են նրանք, որոնք կարողանում են բաց խոսել խնդիրների...
13:03 25/02/2019Շարմազանով. Այո՛, համբերության բաժակը լցվել է«Ամոթ է... Նախագահ Քոչարյանին ձերբակալել եք, իսկ ոստիկանության ՊՊԾ գունդը զենքով գրավողներին ազատել»։
12:44 22/02/2019Այս պահին 10 դատապարտյալ հացադուլ է իրականացնում. ԶեյնալյանԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովում աշխատանքային քննարկման ժամանակ, որին ներկա էր ՀՀ արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը, անդրադարձ եղավ երեկ...
12:40 22/02/2019Էլինար Վարդանյան. Իմ պարտքն եմ համարում զգուշացնելԱյս գաղափարի իրականացումը կամ իրականացման փորձերը կամայացնեն Հայաստանի տնտեսությունը։
13:15 21/02/2019Նիկոլ Փաշինյան՝ «պայմանները ստեղծենք, որ մեր դատավորները սրա-նրա ձեռքին նայելու մեծ անհրաժեշտություն չունենան».Գործադիրի այսօրվա նիստում ընդունված որոշման համաձայն՝ դատավորները, այդ թվում՝ Սահմանադրական դատարանի, ինչպես նաև Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամները կներառվեն սոցիալական փաթեթի շահառուների...
13:07 21/02/2019«Նիկոլը հերթական բորշն է պատրաստում». ՇարմազանովՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Մի առիթով նշել եմ,որ Նիկոլի իշխանությունը որևէ ոլորտում առաջընթաց չի արձանագրել և չի կարող արձանագրել։ Պետք է կենտրոնանալ 2020 թ.-ին...
12:46 21/02/2019Թուրքիան դատապարտում է Եվրոպական խորհրդարանի որոշումըԹուրքիան քննադատել է Եվրոպական խորհրդարանի Արտաքին հարցերով հանձնաժողովում տեղի ունեցած «անընդունելի» քվեարկությունը, որը կոչ է անում կասեցնել երկրի հետ ԵՄ-ին անդամության բանակցությունները։ Այս մասին...
11:28 21/02/2019Հայաստանում օգտատերերի համակարգիչների գրեթե կեսը ենթարկվել է տեղային սպառնալիքներիՀայաստանում օգտատերերի համակարգիչների գրեթե կեսը կամ 47,78%-ը 2018 թվականին ենթարկվել է տեղային սպառնալիքների, իսկ 2017 թվականին այդ ցուցանիշը կազմել է 43,92%։ Ադրբեջանում նման տեղային գրոհների 2018...

13:32 23/09/2013А. Навасардян: Если кризис в Сирии продолжится, противостоять сможет лишь Россия, с которой нужно поддерживать близкие отношения«Сегодняшняя жизнь, геополитические требования диктуют нам необходимость быть с Россией в как можно близких отношениях в основном в том плане, что если сирийский кризис продолжится, противостоять...
12:05 21/09/2013Глава армян Венгрии: После экстрадиции убийцы Р.Сафарова Венгрия не сделала ничего, чтобы исправить ситуацию«Хотя Европейскому союзу не удалось оказать давление на Азербайджан посредством Восточного партнерства, Венгрия не предприняла никаких шагов, чтобы добиться этого».
12:00 21/09/2013«Бойкотирование выборов льет воду на мельницу власти». Кандидат от партии «Наследие» не согласен с предложением АРФД«Призываем всех избирателей принять участие в выборах и проголосовать так, как подскажет совесть», – представил Д.Акопян позицию штаба С.Айрапетяна.
14:20 20/09/2013Депутат Армен Мхитарян призвал политические силы Армении не политизировать борьбу ветеранов карабахской войны«Когда я встречаюсь с ветеранами из стран СНГ, понимаю, что подобные проблемы существуют практически во всех странах», – добавил председатель Союза ветеранов Афганской войны.
10:58 20/09/2013Арестованный глава Службы судебных распорядителей Армении Армен Мовсисян не признает предъявленного ему обвиненияНачальник Службы судебных распорядителей Армении Армен Мовсисян, арестованный в рамках дела о громком разоблачении в Службе судебных распорядителей, не признает предъявленного в его отношении...
17:54 19/09/2013Авантюризм приведет к опасным последствиям. Эдгар Ованнисян о воинственных заявлениях АзербайджанаЭ.Ованнисян напомнил, что в свое время экс-президент Азербайджана Абульфаз Эльчибей обещал искупаться в армянском озере Севан. По словам эксперта, в Азербайджане бахвальство, пожалуй, стало традицией.
13:31 19/09/2013К. Ачемян: Единственная цель созданных в Азербайджане комиссий – искажение исторических событий и сокрытие истиныПредставители армянской делегации, отбывающие за границу, в любой удобный момент заявляют о фактах проявления вандализма, преподносят те реальные факты, которые Азербайджан всячески пытается скрыть.
10:58 19/09/2013Молодежный подкомитет Общественного совета РА окажет помощь студентам, столкнувшимся с проблемами в связи с оплатой за обучениеМолодежный подкомитет Общественного совета при президенте Армении продолжит быть последовательным и помогать всем тем студентам, которые в результате повышения платы за обучение столкнутся с...
13:54 18/09/2013Вмешательство в сирийский конфликт извне приведет к катастрофе. Предупреждают эксперты из разных стран«Интервенцию в Сирию может предпринять Турция, так как она с самого начала сирийского кризиса оказывала активную поддержку террористам, сирийским боевикам и оппозиции», – указал Рубен Сафрастян.
16:20 17/09/2013А.А. Гумматов: Предъявляемые Гилалу Мамедову обвинения сфабрикованы, все талыши недовольны вердиктом Бакинского суда«Надеемся, что во время заседания суда 25 сентября Мамедова признают невиновным и освободят», – заявил Али Акрам Гумматов.
12:01 17/09/2013Пресс-секретарь МИД РА назвал заявление румынского министра о карабахской проблеме безответственным и искажающим суть конфликта«Мы не считаем, что ради того, чтобы угодить какой-либо азербайджанской лоббистской организации, ответственное лицо из какого-либо государства может сделать столь безответственное заявление, которое...
11:27 17/09/2013«Придет время – увидим». Э.Милитонян о выдвижении своей кандидатуры на должность главы Союза писателей Армении«Придет время – станет ясно, выдвигаю я свою кандидатуру или нет», – заявил директор Центра книги и издательского дела министерства культуры РА, детский писатель и поэт Эдвард Милитонян, комментируя...
15:00 16/09/2013Карабахский конфликт глазами украинского журналиста. Г. Простаков рассказал о жизни азербайджанки в НКРОднако, подчеркнула Рахиля, оскорбившую ее женщину стоявшие в очереди армяне не поддержали, «а кто-то даже плюнул ей в лицо».
14:35 16/09/2013Гагик Меликян: Возвращение НКР за стол переговоров должно стать одним из важнейших шагов в рамках переговорного процесса«Переговорный процесс будет развиваться в конструктивном русле лишь тогда, когда Азербайджан положит конец деструктивным подходам и выразит желание идти на компромисс»,– об этом в беседе с...
17:13 14/09/2013Забвение одного преступления является предтечей следующего. Член Союза журналистов Украины Леонид Мучник о Геноциде армян«В связи с этим надо отдать должное всем тем державам и международным организациям, которые признали преднамеренное уничтожение представителей армянского этноса преступлением против человечества».
15:04 13/09/2013Получение Арменией статуса наблюдателя при ШОС является необходимостью. Комментарий Гагика Минасяна«Кстати, Азербайджан также желает получить статус наблюдателя при данной организации, и с этой точки зрения представленность Армении здесь становится более необходимым», – отметил он.
13:28 13/09/2013Happy Birthday от Юрия Башмета. Всемирно известный музыкант дал концерт в Ереване и рассказал о своей любви к Армении«От Еревана у меня всегда оставались теплые и яркие воспоминания, а временами, когда самолет уже ждал, мне не хотелось уезжать», – заявил музыкант.
19:48 12/09/2013У Армении есть 2 способа совместить Соглашение об ассоциации с ЕС и членство в Таможенном союзе. Интервью с В. Кочаряном«Армения намерена продолжить сотрудничество с ЕС с учетом того обстоятельства, что республика действительно осознает и заинтересована в институциональных реформах».
12:50 12/09/2013Членство в Таможенном союзе укрепит позиции Армении на Южном Кавказе. Мнения армянских и российских экспертовАлександр Искандарян отметил, что Россия является очень важной страной для Армении в плане безопасности, а при помощи Армении Россия сохраняет и укрепляет позиции на Южном Кавказе.
11:40 12/09/2013Штефан Фюле: Нельзя разделить составляющие Соглашения об ассоциации: политическую ассоциацию и экономическую интеграцию«Мы уважаем суверенные решения наших партнеров. Они свободны выбирать те форматы интеграции и сотрудничества, которым хотят следовать».