11:33 18/05/2018«ԳեոՊրոՄայնինգ գոլդ»-ը հայտարարում է արտադրության ամբողջական դադարեցման վտանգի մասին«ԳեոՊրոՄայնինգ գոլդ» ընկերությունը հայտարարում է արտադրության ամբողջական կանգնեցման, այդ թվում նաև Արարատի ֆաբրիկայի աշխատանքի, մասնակիորեն Հարավ-Կովկասյան երկաթուղու աշխատանքը կաթվածահար անելու...
14:36 15/05/2018Արտաքին քաղաքականության օրակարգում կան լրջագույն հարցեր, որոնք կենսական նշանակություն ունեն Հայաստանի համար. վարչապետՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է արտաքին գործերի նախարարություն և աշխատակազմին ներկայացրել ԱԳ նորանշանակ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանին: Այս մասին հայտնում են Կառավարության տեղեկատվության և...
13:12 14/05/2018Առողջապահության նախարարը ներողություն է խնդրել«Առողջպահության նախարարը ներողություն է խնդրում այն արտահայտությունների համար, որոնք սխալ են ընկալվել.
10:36 12/05/2018Շառլ Ազնավուր. Հիմա բացում ենք երջանկության, իմաստնության և սիրո էջը«Ազնավուր» հիմնադրամը հրապարակել է հանրահայտ երգիչ Շառլ Ազնավուրի ուղերձը հայ ժողովրդին. «Հայաստանում գտնվող իմ շա՜տ սիրելի քույրեր և եղբայրներ, Շնորհավորում եմ ձեզ, որ կարողացաք առանց արյան,...
15:49 11/05/2018Հայկական կողմն արձագանքում է Ռոսսելխոզնադզորին«ՀՀ սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայությունը աշխատանքային կարգով ՌԴ անասնաբուժական և բուսասանիտարական վերահոսկողության դաշնային ծառայության հետ ճշտում է դեպքի մանրամասները»: Նման...
12:24 10/05/2018Ընտրություններ շատ շուտ պետք չէ սպասել. քաղաքագետՀայաստանում փոքրամասնության կառավարության ձևավորումը գրեթե անհնար է: Մայիսի 10-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը այս մասին նշեց Կովկաս ինստիտուտի տնօրեն, քաղաքագետ Ալեքսանդր Իսկանդարյանը: Նրա խոսքով՝...
11:59 09/05/2018ԱԺ նախագահ. Մենք պետք է անենք ամեն ինչ հանուն ժողովրդի բարօրության«Հանրապետականը մնում է իր դիրքորոշմանը: Մենք պետք է անենք ամեն ինչ հանուն մեր երկրի կայունության ու ժողովրդի բարօրության»: Լրագրողների հետ զրույցոմ նման կարծիք հայտնեց Հայրենական Մեծ պատերազմի...
12:30 08/05/2018Թանկյանը՝ Հայաստանում ապրելու մասինSystem of a Down խմբի հայազգի մենակատար, աշխարհահռչակ Սերժ Թանկյանն այսօր վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանի հետ Ազգային Ժողով է եկել: Նա նշեց՝ չի մտափոխվել, համերգ չի լինելու, պատրաստված չեն,...
15:21 07/05/2018Իրադրությունը կարող ենք գնահատել՝ որպես հարաբերական կայուն. Լևոն ՄնացականյանԱռաջնային գծում իրադրությունը կարող ենք գնահատել՝ որպես հարաբերական կայուն: Մայիսի 6-ի դրությամբ խախտումները եղել են միայն հրաձգային զինատեսակներից: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի` սահմանային...
11:13 05/05/2018Նուրսուլթան Նազարբաևը և Արմեն Սարգսյանը քննարկել են քաղաքական իրավիճակը ՀայաստանումԱյսօր ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը և Ղազախտանի նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը հեռախոսազրույց են ունեցել, որի ընթացքում քննարկել են ներքաղաքական իրավիճակը Հայաստանում։ Այս մասին հայտնում է Ղազախստանի...
14:46 03/05/2018ՌԴ ԱԳՆ. Հույս ունենք, որ Հայաստանում բոլոր տարաձայնությունները կլուծվեն օրենքի, սահմանադրության շրջանակումՌուսաստանի Դաշնության ԱԳ նախարարությունը տարածել է հայտարարություն հայաստանյան իրադարձությունների մասին: «Շարունակում ենք ուշադիր կերպով հետևել բարեկամ Հայաստանի ներքաղաքական գործընթացներին: Հույս...
12:24 02/05/2018Շտապօգնությունը կարողանում է սպասարկել կանչերըՄայրաքաղաքում փողոցները փակած քաղաքացիներն առանց որևէ խոչընդոտի ճանապարհ են բացում շտապօգնության մեքենաների առաջ, սակայն եթե փողոցները փակ են լինում մեքենաներով, դրանք փոքր-ինչ երկարացնում են տվյալ...
12:12 01/05/2018Արցախի ՊԲ. Զինտեխնիկայի և կենդանի ուժի կուտակումները շարունակվել են նաև այսօրԻ տարբերություն հանգստյան օրերին արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հաստատված հարաբերական հանգիստ իրադրության՝ ապրիլի 30-ից սկսած առաջնագծում կրկին նկատվել են հակակառակորդի զինտեխնիկայի...
12:40 30/04/2018Եվրամիությունը ծայրաստիճան կարևոր է համարում բոլոր կողմերի ներգրավմամբ համապարփակ երկխոսությունը. ԵՄՀայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակությունն ու ԵՄ անդամ պետությունների դեսպանությունները քաղաքական իրավիճակի վերաբերյալ հանդես են եկել համատեղ հայտարարությամբ: «Եվրոպական միությունը վերստին...
21:38 29/04/2018Իշխանությունը ճամպրուկ չէ, որ ինչ-որ մեկն այն վերցնի ու փոխանցի Նիկոլ Փաշինյանին. Ռոբերտ ՔոչարյանՀայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը ռուսական НТВ հեռուստաալիքի եթերում անդրադարձել է ներհայաստանյան իրադարձություններին: Նա, մասնավորապես, ասել է.
13:10 28/04/2018Արցախյան խնդրի շուրջ զարգացումները հայաստանյան իրադարձությունների ֆոնին՝ ըստ իրանական ԶԼՄ-ներիԻրանագետ Արմեն Իսրյալեյանը ֆեյսբուքյան իր էջում ներկայացրել է Արցախյան հիմնախնդրի շուրջ զարգացումները հայաստանյան իրադարձությունների ֆոնին՝ ըստ իրանական ԶԼՄ-ների: Ըստ նրա, Հայաստանում տեղի ունեցող...
13:53 26/04/2018Հայոց ցեղասպանության 103-րդ տարելիցին նվիրված հիշատակի արարողություն՝ Շվեդիայի խորհրդարանումՀայոց ցեղասպանության 103-րդ տարելիցի օրը Շվեդիայի խորհրդարանում՝ Ռիկսդագում, բոլոր խմբակցությունները ներկայացնող պատգամավորների նախաձեռնությամբ և մասնակցությամբ տեղի է ունեցել Հայոց ցեղասպանության...
13:45 25/04/2018Վահրամ Բաղդասարյան. Փաշինյանի առաջարկածը միակողմանի պարտադրանք է«Փաշինյանի առաջարկածը բանակցություններ չեն, միակողմանի պարտադրանք է»: Այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հարցերին ի պատասխան հայտարարեց Հանրապետական խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը: Նրա խոսքով,...
11:17 24/04/2018Ցանկացած ոչ կայուն վիճակ բերում է նաև ֆինանսական անկայունության. Արթուր Ջավադյան«Ես դեռ անալիզ չեմ արել, բայց անկախ ու ինստիտուցիոնալ կառույցները պարտավոր են այսօր լինել առաջին գծում ու պարտավոր են ապահովել կայությունը երկրում»,- այս մասին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում...

13:12 29/03/2013Генрих Мхитарян не собирается уходить из «Шахтера». Полузащитника сборной Армении «неправильно поняли»Полузащитник донецкого «Шахтера» и сборной Армении Генрих Мхитарян в интервью корреспонденту официального сайта клуба прокомментировал свое заявление в ходе встречи со студентами Армянского...
12:03 29/03/2013Премьер-министр НКР: Вероятность достижения согласия между Ереваном и Баку по карабахскому конфликту в 2013г. невелика«Думаю, новая война приведет к широкомасштабному гуманитарному кризису и будет слишком кровавой».
16:42 28/03/2013Выборы в Совет старейшин Еревана имеют ключевое значение для партии «Процветающая Армения». Комментирует политолог«Понятно, что ППА приложит максимальные усилия для восстановления тех позиций, которые имела после парламентских выборов».
12:22 28/03/2013Провалившаяся диверсия, или почему Азербайджану выгодна нестабильность. Анализирует эксперт…Несмотря на то, что Министерство обороны Армении опровергает вышеуказанную информацию, тем не менее, Азербайджан продолжает утверждать, что на границе сложилась напряженная ситуация.
11:06 28/03/2013Эдуард Шармазанов: Предложенный АНК проект заявления больше напоминает речь на митинге«РПА готова к диалогу вокруг путей выхода из сложившейся поствыборной ситуации, однако этот диалог должен быть предметным, а не напоминать шоу».
19:54 27/03/2013Мать убитого в турецкой армии армянина Севака Шахина Балыкчи обратилась с письмом к судьеПосле оглашения судом Диарбекира приговора по делу убийства в турецкой армии 25-летнего солдата армянского происхождения Севака Шахина Балыкчи, семья погибшего вновь заявляет о том, что не верит в...
18:10 27/03/2013Раффи Ованнисян призывает Айка Демояна отказаться от места в списке РПА к выборам в Совет старейшин ЕреванаЛидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян из новостей узнал о том, что директор Музея-института Геноцида армян Айк Демоян занимает место в пропорциональном списке Республиканской партии Армении к...
17:05 27/03/2013Армен Мартиросян: Выборы в Совет старейшин Еревана являются третьими по важности в Армении«Это борьба против старой системы, которая осуществляется с помощью союза партий „Здравствуй, Ереван” и которая приведет к новой системе»
16:25 27/03/2013Существует ли вероятность военного столкновения между Ираном и Азербайджаном на Каспии? Комментирует востоковед А. Исраелян…Исследования военных экспертов показывают, что находящиеся в распоряжении Азербайджана противокорабельные ракеты лишь направлены против Ирана и Туркменистана, так как у Армении нет выхода к морю.
11:38 27/03/2013Соцопрос: 65% американцев выступают за то, чтобы на Иран было совершено военное нападение65 процентов американцев выступают за то, чтобы на Иран было совершено военное нападение. Об этом говорится в статье, опубликованной на иранском сайте «табнак.ир». Отмечается, что согласно...
16:20 26/03/2013Незапланированное интервью. Подаренные Г. Царукяном трактора стали головной болью для жителей Тавушской области АрменииО проблеме заявил руководитель сельской администрации Айгепара Андраник Айдинян, отвечая на вопрос, какова самая большая проблема села.
14:29 26/03/2013Конкуренция на выборах в Совет старейшин Еревана будет жесткой. Прогнозирует секретарь фракции АРФД А. Варданян…«АРФД сконцентрировала все свои силы и возможности на участии в выборах».
14:02 25/03/2013Президент Армении Серж Саргсян ответил на письмо Раффи ОваннисянаСегодня президент Армении Серж Саргсян ответил на письмо руководителя партии «Наследие» Раффи Ованнисяна.
12:43 25/03/2013Ваагн Чахалян: Озвучиваемые Саакашвили обвинения имеют целью подтвердить то, что меня арестовали по политическим соображениям''Мое освобождение из заключения было проявлением доброй воли новых властей Грузии, но это в значительной степени было обусловлено непрекращающимися призывами населения Джавахка''
12:24 23/03/2013Миллионы людей по всему миру примут участие в акции «Час Земли»Ежегодно в одну из последних суббот марта проводится «Час Земли» (Earth Hour). Об этом сообщает «Календарь событий». «Час Земли» – это глобальная ежегодная международная акция, организованная...
11:18 23/03/2013«Моя речь не была академической». Айк Демоян комментирует запись Анаит Бахшян в Facebook«Я представил то, что было, что есть сейчас и что должно быть».
16:40 22/03/2013Турция на госуровне готовится к 100-й годовщине Геноцида армян. Рекомендации профессора Калифорнийского университета«Ни один армянин не должен обращать внимания на подобные призывы и обольщения. Пока Турция официально не признала Геноцида армян, Армения должна сохранять замороженные отношения с этой страной».
14:38 22/03/2013Наира Зограбян назвала «политической самонадеянностью» заявления РПА о победе на выборах в Совет старейшин Еревана«Подобное отношение к избирателям Армении, подобные заявления приведут к серьезнейшим проблемам».
12:10 22/03/2013Духовный лидер ИРИ: Если Израиль совершит неверный поступок, мы сравняем Тель-Авив и Хайфу с землейКомментируя возможный диалог между Ираном и США, Али Хаменеи отметил, что Иран в этом вопросе не оптимистично настроен, но принципиальном отношении не выступает против.
11:47 22/03/2013Серж Саргсян: Осуществленные под завесой Первой мировой войны массовые убийства и геноциды, как таковые, остались безнаказаннымиСегодня в Ереване стартовала международная научная конференция «Геноцид армян. Вызовы накануне столетия». Международная научная конференция организована Государственной комиссией, координирующей...