09:30 23/04/2018Արման Թաթոյանն այցելել է ձերբակալված պատգամավորներինՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը ժամեր առաջ այցելել է Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության Ձերբակալված անձանց պահման վայրում գտնվող ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Արարատ Միրզոյանին, Սասուն...
17:45 22/04/2018Արցախի ՊՆ-ն արձագանքել է Ադրբեջանական կեղծ հաղորդագրությանը տեսանյութովԱդրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը, շփման գծում իր սադրանքները քողարկելու նպատակով, ապրիլի 22-ին տարածել է հաղորդագրություն, որում Արցախի պաշտպանության նախարարության կողմից՝ առաջնագծում տիրող...
14:57 22/04/2018Նիկոլ Փաշինյանի, Արարատ Միրզոյանի և Սասուն Միքայելյանի ձերբակալման մասին տեղեկացվել է ՀՀ ԱԺ նախագահըՀՀ ՀՔԾ քննիչի վարույթում քննվող քրեական գործի շրջանակներում հանցագործության կատարումը կանխելու նպատակով Օրենքով սահմանված կարգի խախտմամբ հավաք դիտավորությամբ կազմակերպելու և անցկացնելու անմիջականորեն...
12:18 21/04/2018Վարչապետ Սերժ Սարգսյանի հայտարարությունը ներքաղաքական իրավիճակի վերաբերյալ«Ազգային ժողովի պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանին նստել քաղաքական երկխոսության և բանակցությունների սեղանի շուրջ»
10:20 21/04/2018Որպես շախմատային պետություն՝ միահամուռ ջանքերով կկարողանանք գտնել իրավիճակի լավագույն լուծումը. հայտարարությունՀայաստանի շախմատի հավաքականի անդամները շնորհավորել են Սերժ Սարգսյանին խորհրդարանի կողմից ՀՀ վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ և իրենց աջակցությունը հայտնել նրան: Շախմատիստների տարածած...
10:19 20/04/2018Արամ Ա Կաթողիկոս. Անտարբեր չենք կարող մնալ Երևանի փողոցներում տեղի ունեցող երևույթների նկատմամբՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա. Կաթողիկոսը մի քանի ժամով ժամանում է Հայաստան
18:50 19/04/2018Զախարովա. Մոսկվան վստահ է, որ Հայաստանում իրավիճակը կլուծվի ժողովրդավարական ուղիովՄոսկվան համոզված է, որ Հայաստանում իրավիճակը կկարգավորվի ժողովրդավարական ուղիով ու իրավական դաշտում: «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, այդ մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ...
13:17 19/04/2018Դմիտրի Մեդվեդևը շնորհավորել է Սերժ ՍարգսյանինՌուսաստանի դաշնության վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սերժ Սարգսյանին՝ ՀՀ վարչապետի պաշտոնը ստանձնելու առթիվ։ ՌԴ կառավարության պաշտոնական կայքում ներկայացված ուղերձում ասված է.
11:22 18/04/2018ԱՄՆ Պետքարտուղարություն. Մեզ ոգևորում է Երևանում ցուցարարների ու ոստիկանության վարքի դրսևորումըԱՄՆ-ի պետքարտուղարության արձագանքը Հայաստանի վերջին զարգացումներին
11:32 17/04/2018Ես դեմ եմ քվեարկելու. Զոհրաբյան««Ծառուկյան» դաշինքի պատգամավորները կքվեարկեն իրենց խղճի մտոք»,- այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը: «Կոնկրետ ես դեմ եմ քվեարկելու»,-...
11:43 16/04/2018Տվյալների հավաքագրումից պաշտպանվելու «Կասպերսկի Լաբորատորիա»-ի խորհուրդները«Ո՞վ և ինչո՞ւ է մեզ հետևում սոցիալական ցանցերում»։
10:36 12/04/2018Նախագիծը համարում ենք հետընթաց. Նաիրա ԶոհրաբյանԱռաջին ընթերցմամբ ընդունվեց «ՀՀ ԱԺ աշխատակարգը հաստատելու մասին» օրենքի նախագիծը։
13:18 11/04/2018Հեստապարը ինչի՞ համար է պետք մեր իրականությանը, շպրտենք մի կողմ. Բոստանջյան«Սահմանափակման ռեժիմը պարունակում է ռիսկեր, որոնք մեր բարոյական կերպարին դժվար է բռնում»,- խորհրդարանում հեստապարային ակումբների, կարաոկեների, դիսկոտեկների ու սաունաների տեղակայման համար...
12:45 07/04/2018Հրամանատարական հավաքներ՝ ԱրցախումՊԲ 2018 թվականի պատրաստության պլանի համաձայն՝ ապրիլի 2-ից 6-ը կենտրոնական ենթակայության զորամասերից մեկի ուսումնանյութական բազայի հիմքի վրա անց են կացվել հրամանատարական հավաքներ, որոնց ներգրավվել են...
14:30 05/04/2018Ախ, այդ քնքուշ ռուսական զենքըՌուսաստանը միայն 2017 թվականին վաճառել է ավելի քան 14 մլրդ դոլարի զենք: Այս մասին գրում է «Ինտերֆաքսը» և հղում է անում «ռազմա-տեխնիկական ոլորտում համագործակցության» իր աղբյուրին: Ու թեև հոդվածի...
22:13 04/04/2018Դեսպան Միքայել Մինասյանը Vatican News-ին մեկնաբանել է Նարեկացու արձանի օծման խորհուրդըՎատիկանի պարտեզներում տեղադրվել է և օծվելու է Սուրբ Գրիգոր Նարեկացու արձանը: Սուրբ Աթոռում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Միքայել Մինասյանը Vatican News-ի հետ զրույցում Տիեզերական...
11:09 03/04/2018ԱԳՆ խոսնակ. Բաքուն շարունակում է մերժել համանախագահների առաջարկներըԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանի պատասխանը «Արմենպրես» գործակալության հարցին
23:24 02/04/2018Հյուսիսային Պողոտայում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքները` լուսանկարներովՀյուսիսային պողոտայում գտնվող արագ սննդի կետում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով Գրիգոր Լուսավորիչ ԲԿ տեղափոխված 8 տուժածներից 8-ամյա աղջնակը վիրահատվում է, առաջիկա ժամերին մի քանիսը դուրս կգրվեն:...
11:54 31/03/2018Դիանա Կարդումյանի «ՏՈՄԲԵ»-ն՝ Մոսկվայի միջազգային կինոփառատոնի մրցութային ծրագրումԴիանա Կարդումյանի «ՏՈՄԲԵ» ֆիլմն ընդգրկվել է Մոսկվայի միջազգային կինոփառատոնի կարճամետրաժ ֆիլմերի մրցութային ծրագրում: Փառատոնի պաշտոնական էջից Panorama.am-ը տեղեկացավ, որ ծրագրում ընդհանուր առմամաբ...
14:22 30/03/2018Վստահ եմ, որ Երևանից հեռանալով չեմ դադարի կապ ունենալ Հայաստանի հետ. Իվան Վոլինկին«Այսօր պետք է արձանագրենք, որ մենք ունիկալ հարաբերություններ ունենք Ռուսաստանի Դաշնության հետ: Բայց դա չի նշանակում, որ պետք է հանգստանալ, մանավանդ, որ աշխատանքի մեծ դաշտ ունենք և առհասարակ ցանկացած...

16:58 21/03/2013Раффи Ованнисян собирается завтра отправить Сержу Саргсяну письмоЛидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян собирается отправить в президентскую резиденцию письмо. Об этом он заявил на пресс-конференции, проходящей на Площади Свободы в Ереване. Раффи Ованнисян...
16:39 21/03/2013«American Thinker» советует «воинственному и ядовитому» премьеру Турции Р.Т. Эрдогану заглянуть в зеркалоСевероамериканский ежедневный электронный журнал «American Thinker» опубликовал статью Стивена Симсона о совершенных Турцией на протяжений столетий преступлениях против человечности.
14:48 21/03/2013Арам Абрамян: Раффи Ованнисян и его окружение должны сформировать реальную политическую повесткуУчастники пресс-конференции сошлись во мнении относительно того, что вне зависимости от возможных развитий событий Серж Саргсян и Раффи Ованнисян должны сесть за стол переговоров.
12:45 21/03/2013Парламент Армении обсудит проект решения о создании временной комиссии по «делу 1 марта» на следующей сессииПроект решения, представленного фракцией Армянского национального конгресса о создании временной комиссии по изучению событий 1 марта 2008 года, не будет обсуждаться на этой сессии четырехдневных...
17:16 20/03/2013Давид Бабаян: Власти НКР осуществляют четкую политику по оказанию поддержки сирийским армянам«Государство делает все для того, чтобы обеспечить их кровом и рабочими местами, а также адаптации к условиям».
13:37 20/03/2013«Это уже несерьезно». Политолог Гегам Назарян комментирует поствыборные события в Армении«Естественно, если обе стороны не ждут подобных развитий, получается такая ситуация, которая сложилась в Армении. Если обратить внимание, они оба принимают решения под влиянием минуты»...
17:24 19/03/2013Серж Саргсян пояснил, почему так жестко отреагировал на предложение Раффи Ованнисяна о признании независимости НКРВ ходе агиткампании к президентским выборам 18 февраля лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян пообещал признать независимость НКР в случае избрания на пост президента Армении.
16:25 19/03/2013Глава ASİMDER Гёксель Гюльбей: Рейс Ван-Ереван станет победой армянской диаспоры над ТурциейГ. Гюльбей также отметил, что открытие рейса может быть неправильно понято азербайджанской стороной и может навредить двусторонним отношениям.
13:54 19/03/2013Раффи Ованнисян ответил Сержу Саргсяну: Я не ставил креста на предложениях президента Армении«И в конце я сказал, что если существует психологический барьер, у каждого человека существует своя внутренняя проблема, то г-н Саргсян может рассматривать вариант письменной коммуникации...»
17:51 18/03/2013Иран спустил в Каспийское море эсминец «Джамаран-2»Иран готов сформировать в Каспийском море совместные вооруженные силы. Об этом, как сообщает иранское информационное агентство «ФАРС», заявил министр обороны Ирана Ахмад Вахиди. Согласно информации,...
12:32 18/03/2013МИД Чехии: Резолюция по Ходжалу не имеет абсолютного никакого воздействия на внешнюю политику Чешской Республики«Чешская Республика и в дальнейшем продолжит способствовать усилиям международного сообщества и МГ ОБСЕ в направлении утверждения мира между сторонами конфликта».
11:05 16/03/2013Вице-спикер НС Э. Шармазанов назвал маразматическими сведения о том, что РПА намерена уступить должность мэра Еревана ППА«РПА на предстоящих выборах в очередной раз докажет, что жители столицы доверяют как ей, так и Тарону Маргаряну»...
14:20 15/03/2013Пресс-секретарь Гагика Царукяна опровергает сведения о намерении лидера ППА купить авиакомпанию «Армавиа»«Эта информация является вымыслом и не соответствует действительности. У Гагика Царукяна не было и нет намерения покупать авиакомпанию, более того, если есть организации, которые могут вывести...
12:06 15/03/2013Украинский эксперт: Угрозы Азербайджана сбивать самолеты явно не способствуют продвижению диалога«Ведь будут уничтожены не самолеты, а живые люди, которые будут в них находиться, и оправдания, что небо закрыто для полетов – международное сообщество явно не устроят...»
20:00 14/03/2013Всемирная книжная столица расстается с популярными книжными павильонами. Жалобы продавцов и ответ мэрии ЕреванаОбщественность активно обсуждает закрытие популярных книжных павильонов в подземном переходе станции метро «Еритасардакан» («Молодежная»), действовавших на протяжении порядка 20 лет.
17:19 14/03/2013Крупные компании в Армении отказываются от Skype. Эксперты о том, насколько защищены от прослушивания пользователи в РА…По его словам, Служба национальной безопасности Армении ни разу не обращалась к компании с просьбой о прослушивании. «В Армении нет подобной практики», – заявил Г. Барсегян.
13:36 14/03/2013Лидера Hello Revolution в Армении Раффи Ованнисяна видят на посту мэра Еревана лишь 1% опрошенныхНа втором месте – лидер партии «Процветающая Армения» (ППА) Гагик Царукян (17%). За ним следуют бывший мэр армянской столицы Карен Карапетян (3%)...
10:18 14/03/2013Серж Саргсян провел телефонный разговор с президентом ТуркменистанаНакануне состоялся телефонный разговор президента Армении Сержа Саргсяна с президентом Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедовым.
19:24 13/03/2013М. Шейнкман о визите президента Армении в Россию: С. Саргсян и в геополитике показал себя отменным стратегом«Все-таки не зря президент Армении Серж Саргсян возглавляет еще и шахматную федерацию своей страны. Он снискал благосклонность различных центров силы в первом сроке. И, видимо, сохранит ее во втором».